Меню Закрити

Державні та приватні ВНЗ Брно

Брно – велике чеське місто, який нерідко називають студентським. В місті існує більше десятка університетів. Державні вищі навчальні заклади Брно пропонують студентам у 2023 році безкоштовне навчання чеською мовою.

Вузи Брно

Переваги навчання у Брно

Брно залучає студентів великою кількістю вищих навчальних закладів, прийнятними цінами та своєю інфраструктурою. В університетах столиці Моравії можна отримати ступінь бакалавра або магістра практично з будь-якої спеціальності.

Відзначимо кілька причин, за якими іноземні студенти обирають для навчання саме Брно:

 1. Якість послуг, що надаються в університетах міста, не нижче, ніж у столичних. При цьому витрати на проживання в Брно будуть значно менше у порівнянні з іншими великими чеськими містами.
 2. Добре розвинута транспортна система дозволяє швидко дістатися в будь-яку частину міста. Трамваї та автобуси ходять строго за графіком і працюють цілодобово.
 3. Близькість розташування навчальних корпусів і студентських гуртожитків дозволяє не витрачати багато часу на дорогу – все знаходиться в крокової доступності.
 4. Великий вибір спортивних секцій, студентських організацій сприяє швидкої та легкої адаптації молодих людей до університетського життя в новому місті.
 5. Зручне розташування робить Брно діловим центром Європи. У місті відкриті офіси багатьох відомих міжнародних компаній, які часто пропонують студентам оплачувані стажування.

Державні вищі навчальні заклади Брно

Одним з найбільших вишів Чехії є Масариков університет. Тут читають лекції не тільки професори з провідних університетів Америки та Європи, але і керівники великих чеських компаній. Однією з переваг навчання в даному виші є можливість складення власного навчального плану, в який крім предметів обов’язкової програми можуть входити заняття з вивчення будь-якої іноземної мови або, приміром, створення коміксів.

Найстаріший ВНЗ Моравії – Технічний університет. Спектр дисциплін, що пропонуються для вивчення, тут досить широкий – від економіки до мистецтва. Університет вже не один рік займає лідируючі позиції в рейтингу кращих вишів світу. Наприклад, факультет підприємництва пропонує здобуття освіти за міжнародною програмою MBA. Деякі факультети мають акредитацію Європейської федерації народних інженерних асоціацій FEANI.

Вузи Брно

Ветеринарно-фармацевтичний університет – єдиний ВНЗ в Чехії, в якому можна пройти навчання за спеціальностями «Ветеринарна медицина» та «Ветеринарна гігієна та екологія». В університеті можна отримати ступінь бакалавра, магістра чи навіть доктора наук.

Університет Менделя веде свою історію з землеробської школи, яка була відкрита ще у 1864 році. Після численних реорганізацій з часом вона отримала звання вищого навчального закладу. На сьогодні в університеті ви можете пройти навчання за більш ніж 70 акредитованим навчальним програмами бакалаврату та магістратури.

Академія музичних мистецтв ім. Яначека була відкрита в 1974 році. Тут навчається невелика кількість студентів, що дає можливість викладачам приділяти кожному студенту достатньо уваги. Випускники академії отримують ступінь бакалавра, магістра та доктора наук.

Університет оборони у Брно – єдиний в Чехії вищий військовий навчальний заклад. Виш знаходиться під патронатом Міністерства оборони Чехії, тому студентське самоврядування у ньому обмежена. Для того щоб іноземець отримав можливість стати студентом цього університету, необхідно мати ПМП в Чехії.

Назва ВНЗ Кількість факультетів/спеціальностей Заочне навчання Навчання на англ. або ін. мовами (платне) Вартість в євро
Масариков університет 9/1400 + + 1600 – 1300
Технічний університет 9/68 + + від 1250 семестр
Університет Менделя 6/106 + + від 1500 до 3000
Ветеринарно-фармацевтичний університет 3/45 + від 4000 до 7600
Академія музичних мистецтв ім. Яначека 2/17
Університет оборони 3/30 + + від 1000 до 3000

Приватні університети міста

Академія Стінг була заснована у 2000 році. Дана приватна вища школа співпрацює з багатьма фінансовими установами та компаніями, що дозволяє залучати до навчання студентів, які хочуть працювати у сфері оподаткування, менеджменту і підприємництва, фахівців-практиків. Після закінчення академії випускники працевлаштовуються на приватні та державні підприємства.

Інститут готельного бізнесу був відкритий у 2006 році. Виш готує фахівців високого класу в області туризму і бізнесу з урахуванням специфіки роботи в країнах ЄС. Випускник отримує Додаток до диплома іноземною мовою.

Історія Міжнародної бізнес-школи почалася в 1998 році. Цей навчальний заклад тісно співпрацює з університетом Великобританії The Nottingham Trent University. Студенти мають можливість вивчати деякі навчальні програми в індивідуальному порядку. Випускники університету можуть претендувати на посади в області стратегічного управління, фінансів, банківської справи.

Вузи Брно

Інститут Карла Енглиша пропонує навчання російською мовою. Тут займаються підготовкою професійних кадрів для сфери підприємництва і бізнесу, а також для роботи в громадських організаціях. Окрім знань по базовим предметам студенти отримують знання з інформатики та іноземних мов, що дозволяє їм працевлаштуватися за межами Чеської Республіки.

У Ньютон коледжі у студентів розвивають менеджерські навички. Тут тісно переплітаються теорія і практика: учні активно беруть участь у складання власного навчального плану, мають можливість співпрацювати з партнерськими фірмами даного навчального закладу.

Назва ВНЗ Кількість факультетів/спеціальностей Заочне навчання Навчання на англ. або ін. мовами Вартість, євро
Sting Academy 1/3 очно-заочне + 1400
Інститут готельного бізнесу 1/3 очно-заочне + 1769
Brno International Business School 1/5 очно-заочне + від 2000
Інститут Карла Енглиша 1/7 + 1560
Ньютон коледж 1/4 + від 3300

Умови вступу

Процедура вступу в будь-який ВНЗ Брно починається з вибору спеціальності та рівня освіти (бакалаврат, магістратура і докторантура). Вибираючи внз, слід орієнтуватися не тільки на рейтингові таблиці, але і на якість освіти щодо необхідної спеціальності та свої шанси на вступ в даний університет. Крім того, необхідно визначитися з мовою навчання.

Для вступу в державні виші, крім здачі вступних іспитів, потрібно підтвердити рівень володіння чеською мовою. Кращий варіант підготовки до цього – річні мовні курси. Спеціальне тестування проходять і ті, хто вступає на англомовні програми.

Один з важливих моментів – збір необхідних документів. У пакет входять обов’язково нотаріально завірені переклади документів про освіту.

Після подання заяви та успішної здачі іспитів з вишу приходить підтвердження про зарахування. Якщо ви надходили на англомовну програму, після отримання позитивної відповіді необхідно оплатити навчання (за семестр/рік).

Хто може вчитися в Чехії безкоштовно

Отримати безкоштовну освіту в Чехії можна за умови навчання державною мовою. В цьому випадку навіть можна претендувати на стипендії та гранти (які покриють витрати на проживання в країні) або щомісячну допомогу. Однак існує ряд стипендій, які доступні й слухачам англомовних програм. Наприклад, студенти Карлового університету можуть стати учасниками стипендіальної програми, призначеної для докторських досліджень англійською мовою на факультеті природничих наук.

Іноземні студенти також можуть розраховувати на державну стипендію від Міністерства освіти. Основна умова – навчання чеською мовою.

Стипендіальна програма не тільки покриває витрати на навчання, а й передбачає щомісячну допомогу у розмірі 500 євро.

Некомерційна організація Вишеградський Фонд підтримує іноземних студентів, видаючи їм стипендії та гранти на навчання у ВНЗ Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини. Фонд також покриває транспортні витрати.

Скільки коштує життя в Брно

Вартість проживання в місті в основному залежить від способу життя студента.

Щомісячні витрати складають приблизно 400 євро. Зазначимо, що середня зарплата в Чехії складає близько 960, а мінімальна – 320 євро.

За проживання у студентському гуртожитку доведеться віддати близько 100 євро. Кімната в приватному секторі коштуватиме в 160-240 євро.

Середня вартість їжі в ресторані становить 6 євро за обід ви заплатите 3 євро. Продукти для самостійного приготування їжі обійдуться вам в 100-130 євро в місяць.

Середня вартість деяких продуктів, євро:

 • хліб – 1,2;
 • молоко – 0,8;
 • хот-дог – 0,8;
 • пиво 0,5 л – 1,2;
 • фруктовий сік 0,2 л – 1,2;
 • кава – 1,2-1,6.

Харчування в студентських їдальнях обійдеться дешевше.

Місячний проїзний для студентів молодше 26 років коштує 11 євро, для тих, хто старше – 22 євро. Автобусний квиток до Праги в одну сторону можна придбати за 8 євро, а квиток у кіно через 4-6 євро.

Інтернет 60 Мбіт/с або більше коштуватиме приблизно 16 євро в місяць.

Щомісячна плата за фітнес-клуб складає 40 євро.

Одяг і взуття в Чехії коштують досить дорого, особливо це стосується брендових магазинів. Наприклад, пара джинсів обійдеться вам в 63 євро, а пара кросівок – 70 євро.

Інші вищі навчальні заклади Чехії

Чехія славиться своєю однією з кращих систем освіти в Європі. На території республіки велика кількість університетів, які мають багатий досвід і відпрацьовану роками систему викладання. Випускники чеських вишів виходять з їх стін з солідним запасом не тільки знань, а й навичок.

Одним з найстаріших і найпрестижніших університетів країни є Карлів університет. Він є членом Асоціації європейських вищих навчальних закладів нарівні з Оксфордом і Сорбонною. В університеті 10 факультетів, у тому числі медичний і спортивний.

Вузи Брно

Понад 300 років існує і Чеський технічний університет у Празі. ВНЗ має серйозний потенціал для наукових досліджень і технічних починань, що відповідає вимогам сучасного суспільства. Студенти університету мають нагоду брати участь у загальноєвропейських програмах обміну Erasmus Leonardo, отримуючи досвід навчання в інших країнах Європи. А наявність 8 гуртожитків дозволяє іноземним студентам не тільки заощадити на житло, але вивчати чеську мову в живому спілкуванні.

Підіб’ємо підсумки

Чехія приваблива для іноземців в плані отримання освіти. Дипломи, видані місцевими вишами, визнаються у всій Європі, що значно збільшує шанси знайти перспективну роботу.

Великою популярністю в іноземних студентів користується чеське місто Брно. Тут є як державні, так і приватні ВНЗ. Знання чеської мови дає можливість отримати вищу освіту в державних університетах Брно на безкоштовній основі. При цьому слід мати на увазі, що вартість проживання в цьому місті значно нижче, ніж у Празі, а рівень життя не поступається столичним.

Навчання в чеських університетах: Відео

Статті по темі