Меню Закрити

Масариков університет в Брно запрошує студентів з усього світу

Багато абітурієнтів, які бажають здобути вищу освіту, розглядають Масариков університет в Брно. Серед вищих навчальних закладів в Чехії, цей вуз є першим в рейтингу за кількістю абітурієнтів з інших країн. Популярність університету обумовлена тим, що він входить до переліку кращих університетів світу. У ньому гармонійно поєднуються традиції та нові напрями розвитку. Наукова база університету – одна з найбільш сучасних у Європі.

Масариков університет у Брно

Історія створення університету

Університет відкрився у 1919 році за ініціативою і за підтримки першого президента Чехословаччини Томаша Ґарріґа Масарика. Навчальний заклад конкурувало з Карловим університетом у Празі. У перший час студенти могли навчатися на чотирьох факультетах:

 • філософському;
 • медичному;
 • юридичному;
 • природознавства.

З часом кількість факультетів і територія університету збільшувалися. В наші дні Масариков університет займає велику площу, на якій розміщені сучасні корпуси, обладнані аудиторії, і все необхідне для комфортного навчання. Зовнішній вигляд будівель навчального закладу залучає гармонійним поєднанням старих і нових архітектурних стилів.

Офіційний сайт університету www.muni.cz.

Перелік факультетів

Абітурієнти можуть вибрати наступні факультети:

 1. Юридичний. Проводить активну наукову та педагогічну діяльність. Це один з перших факультетів, який був відкритий, але у зв’язку з політичними подіями, війнами, кілька разів припиняв свою діяльність. На цьому факультеті ведеться навчання на двох спеціальностях – право та юриспруденція.
 2. Медичний. Завдання даного факультету – виховати висококваліфікованих лікарів. За час існування тут отримали освіту експерти, всесвітньовідомі лікарі та співробітники науково-дослідних установ. Навчання проходить по таких напрямках: загальна медицина, стоматологія, медичний догляд, акушерство, спеціалізація в охороні здоров’я.
 3. Природничих наук. Одним із пріоритетних напрямів діяльності факультету є науково-дослідна діяльність. Тут вивчаються такі дисципліни, як антропологія, прикладна біохімія, екологічна та еволюційна біологія, фізика, географія і картографія, геологія, хімія, молекулярна біологія і генетика. Після навчання можна стати професійним дослідником, науковим співробітником, вчителем чи викладачем у вищих навчальних закладах.
 4. Філософський. Є одним з перших відділень університету та одним з головних гуманітарних факультетів Чехії. Він випускає фахівців у таких сферах: філософія, історичні науки, археологія, філологія (безліч мов, включаючи російську та українську), психологія і педагогіка, гуманітарні дослідження, історія мистецтв, бібліотечна справа.
 5. Педагогічний. Основним напрямком факультету є підготовка вихователів для дитячих садків і вчителів початкових шкіл. Студенти також вивчають соціальну і спеціальну педагогіку. Навчальні програми: філологія, педагогіка, дошкільна і позашкільна педагогіка, спеціалізація в педагогіці, викладання в початкових і середніх школах.
 6. Економіки та управління. Головне завдання факультету – розвиток і дослідження в галузі економічних наук. Спільно з Національним фондом освіти, Інститутом економіки та Інститутом теорії інформації та автоматизації факультет бере активну участь у науково-дослідних проектах. Включає 13 спеціальностей.
 7. Інформатики. Один з наймолодших факультетів. На факультеті розроблена і діє інформаційна система електронного навчання і підтримки навчальної діяльності. Дана система отримала престижну нагороду як краща інформаційна система серед європейських вузів. Студенти факультету вивчають теоретичну інформатику, графічний дизайн, інформаційні системи, штучний інтелект, прикладну інформатику, математичну інформатику. Факультет забезпечує високу якість освіти для інформаційного суспільства третього тисячоліття.
 8. Соціальних наук. Факультет створений як незалежна відділення університету після того, як з філософського факультету виділилися кілька спеціальностей. Студенти можуть навчатися на 7 напрямках: соціологія, політологія, психологія, соціальна політика і робота, журналістика та телебачення, міжнародні відносини.
 9. Спортивний. Наймолодший факультет. Має свій дослідницький центр. Завдання факультету – популяризація здорового способу життя. Факультет дає знання про спортивну медицину, харчування та здоровий спосіб життя. Готує суддів з футболу та хокею, тренерів з різних видів спорту, фізіотерапевтів.

Вступ до університету Масарика

Для вступу в Масариков університет абітурієнтам з України необхідно пройти нострифікацію атестата або диплома. На всі факультети, крім медичного та соціальних наук, здається тест на передумови до навчання TSP (тест перевіряє здатність абітурієнтів успішно вчитися).

TSP-тест пишеться один раз (на початку травня), результати може приймати будь-який факультет. На деякі спеціальності додатково здаються профільні тести (проходять в червні), на факультет спорту – практичний екзамен.

Надходження в Масариков університет

В Чехії 26 державних і 44 приватних внз. Основні дії з вступу у вищий навчальний заклад Чехії:

 1. Вибрати університет.
 2. Оплатити участь у тестуванні.
 3. Вивчити чеську мову (для безкоштовного навчання).
 4. Скласти іспит з чеської мови.
 5. Здати вступні іспити.
 6. Пройти нострифікацію (підтвердити атестат, диплом).
 7. Отримати довгострокову візу.

Вартість навчання

Для студентів, які збираються навчатися чеською мовою, навчання безкоштовне. Освіта англійською мовою – платна, середня вартість навчання – 1900 EUR на рік, варіюється в залежності від факультету.

Назва факультету Вартість, євро/рік
Історія, філософія, мистецтво 1800
Іноземні мови та література 1800
Медицина, здоров’я та догляд 2000
Біологія, хімія, геологія, географія 1900
Навчання та педагогіка 1800
Психологія, комунікації та соціальні науки 1800
Право та державне управління 2000
Економіка, менеджмент, фінанси 2000
Інформатика, комп’ютерні технології та програмування 1900
Спорт і харчування 1800
Математика, фізика 1800

Витрати на проживання:

 • гуртожиток – 70-160 EUR на місяць;
 • оренда квартири – 80-350 EUR на місяць;
 • номер у готелі – від 20 EUR за добу;
 • проїзний на місяць (залежить від віку): до 26 років – 11 EUR, після 26 років – 22 EUR;
 • обід в кафе університету – 2,8 EUR;
 • купівля продуктів – 90-130 EUR на місяць;
 • розваги та спорт – 53 EUR;
 • мобільний зв’язок та інтернет – від 20 EUR.

Можливість отримання стипендії та грантів

Університет надає своїм абітурієнтам ряд стипендій, з допомогою яких студенти мають можливість покрити частину витрат на навчання та проживання. Стипендії та гранти в Чехії виділяються для:

 • студентів зі складним соціальним становищем;
 • вивчення чеської мови;
 • підтримки досліджень на базі факультетів;
 • підтримки творчої діяльності.

Існує кілька стипендій в рамках програм міжнародної мобільності.

Вуз виплачує студентам, які брали участь у різноманітних волонтерських проектах, гуманітарних місіях, заохочувальне посібник. Розмір допомоги визначається ректором і виплачується кілька разів на рік.

Також п’ять разів на рік ректор університету особисто від свого імені вручає студентам кілька окремих стипендій за різні досягнення: творчі, спортивні, навчальні.

Чеські вузи виплачують абітурієнтам:

 1. Стипендію за відмінне навчання. В різних університетах сума варіюється від 50 до 300 EUR. Студент отримує допомогу на протязі року за результатами попереднього.
 2. Стипендію на проживання. Це невелике щомісячну допомогу в розмірі 3 EUR для студентів, що не мають постійного житла в Чехії.
 3. Цільову стипендію. Її можуть отримати бакалаври, магістри та аспіранти за досягнення у навчанні, дослідженнях, олімпіадах, творчих і спортивних заходах. Якщо студент гідно представив свій внз, ректор призначає одноразова допомога в розмірі 800-2000 EUR
 4. Докторську стипендію. На неї можуть розраховувати студенти-аспіранти. У різних вузах сума варіюється від 200 до 500 EUR на місяць. При успішній здачі річних іспитів сума допомоги збільшується на 60 EUR.

Дізнайтесь детальну інформацію про те, як отримати стипендії та гранти в Чехії.

Гуртожитки університету

У розпорядженні університету імені Масарика знаходиться 10 гуртожитків, в різних частинах міста Брно і з різною вартістю. До кожної кімнати проведений інтернет. Є дво, три, чотири та п’ятимісні кімнати, кімнати з об’єднаними блоками 2+2. На кожному поверсі знаходяться санвузли та кухні. Умови проживання в гуртожитках досить комфортні.

Гуртожитки університету
Студентські центри Чехії – це Прага і Брно. Саме тут розташована більшість вузів країни та живе найбільша кількість студентів з усього світу. Чеські студенти можуть оформити ISIC карту, яка дає своєму власникові понад 1000 видів знижок.

З боку держави чеські студенти також отримують допомогу і різні привілеї:

Студентське життя цікаве і різноманітне. Під час канікул студенти можуть подорожувати за кордон без додаткових віз і документів, хтось їде відпочити, хтось підзаробити або попрактикуватися в іноземних мовах. Дізнайтеся більше про студентське життя в Чехії.

Інші університети Чехії

У Чехії велика кількість університетів. Кращі з них:

 • Карлів університет;
 • Вища школа економіки в Празі;
 • Чеський технічний університет у Празі;
 • Чеський агротехнічний університет у Празі;
 • Технічний університет в Брно;
 • Академія образотворчих мистецтв у Празі;
 • Вища школа прикладних мистецтв у Празі;
 • Празька академія мистецтв;
 • Вища художня школа Вацлава Голлара;
 • Хіміко-технологічний університет у Празі;
 • Технічний університет в Остраві;
 • Технічного університету в Ліберці;
 • Університет Палацького в Оломоуці;
 • Університет Менделя в Брно;
 • Слезький університет;
 • Західночеський університет;
 • Університет ветеринарії та фармації в Брно;
 • Університет Пуркине в Усті-над-Лабем;
 • Університет Томаша Баті в Зліні;
 • Академія музичних мистецтв імені Яначека в Брно;
 • Празька консерваторія.

Висновок

Масариков університет – другий за величиною внз Чехії. Університет надає можливість отримати хорошу освіту не тільки громадянам Чехії, але і студентам з інших країн. Випускники з дипломом університету імені Масарика можуть отримати роботу у всесвітньо відомих компаніях і організаціях.

Масариков університет: Відео

Статті по темі