Меню Закрити

Навчання в Чехії англійською мовою для іноземців

Для того щоб отримати якісну освіту і підтягнути свої мовні навички, сьогодні зовсім не обов’язково їхати до Великобританії або США. Більшість європейських вишів пропонує програми, орієнтовані на English speaking students. Такий підхід дозволяє залучити більшу кількість студентів з-за кордону та автоматично відносить внз до розряду міжнародних. Навчання в Чехії англійською мовою все більше цікавить молодь з країн СНД. Це обумовлено відносною близькістю територій, помірними цінами та можливістю отримати диплом європейського зразка.

Навчання у Чехії англійською мовою

Як влаштована чеська система освіти в цілому

Рівень розвитку освітньої системи в країні багато в чому свідчить про її благополуччя. У Чехії вона формувалася протягом багатьох століть, тому сказати, що вона є якісною, практично не сказати нічого.

Як і в більшості країн Європи, весь освітній процес ділиться на кілька етапів:

 • дошкільний (ясла і дитячі садки);
 • школа – ділиться на базову (з 6 до 10 років), середню (з 10 до 15 років) і старшу (з 15 до 17 років). Остання представлена гімназіями, спеціальними училищами та професійними школами;
 • вища освіта університети.

Відвідування дитячого садка в країні не є обов’язковим. Заклади цього типу поділяються на державні й приватні, що відбивається на вартості їх послуг. Діяльність дошкільних закладів повністю контролюється Міністерством освіти, навчальна програма в них різноманітна і максимально насичена.

Початкова школа державного форматом не передбачає внесення батьками оплати, чого не скажеш про приватних школах.

По закінченні середньої школи учневі належить вирішувати свою подальшу долю – націлений на вищу школу або хоче в протягом пари років освоїти професію і приступити до роботи. Якщо амбітних планів щодо навчання в університеті немає, він може закінчити профучилище і почати трудову діяльність.

Бажаючі стати студентами вищих навчальних закладів неминуче повинні відучитися в гімназії, і лише потім подавати заявку на вступ до університету.

Які ВНЗ пропонують програми англійською мовою

Перше, з чим необхідно визначитися, так це з тим, де саме буде проходити ваше навчання. Можливість отримати освіту англійською мовою надає більша частина вишів країни. Однак скористатися нею можна тільки на платній основі. В середньому вартість коливається від 2 до 15 тисяч євро.

Отже, більш докладно про університети та програмах:

 1. Карлів університет у Празі (Charles University in Prague). Перелік факультетів:
  • Медичний напрямок загальна медицина і стоматологія. Ціна навчання – 330 000 крон (12 782 євро).
  • Філософія – тільки магістерські програми тривалістю 2 роки. Спеціальності: Англійська культура і література (оплата не передбачена); англійська мова і лінгвістика (110 000 крон/4 260 євро); Європейські співтовариства: ідентичність та розвиток (2000 євро для громадян країни, 6000 євро для іноземців).
  • Фізика й математика – загальні науки у комп’ютерній сфері комп’ютерних технологій.
  • Педагогічний факультет і соціальні науки;
  • Спортивний.
 2. Вища економічна школа (Прага) – є одним з найпрестижніших вишів країни у сфері фінансів. Входити в сотню кращих університетів Європи. Тут можна отримати диплом за такими спеціальностями: економіка, бізнес-адміністрування, фінанси та бухгалтерський облік, статистика, міжнародний менеджмент. Ціна 1 року навчання складає від 5000 євро.
 3. Технічний університет (Прага) – також пропонує студентам освоїти професію англійською мовою. Диплом бакалавра видається через 3-4 року навчання. Щоб стати магістром, доведеться повчитися ще 1,5-2 роки. Вибір спеціальностей досить широкий: цивільна інженерія, комунікації, мультимедіа, електроніка, кібернетика та робототехніка, інформатика та багато інших. Вартість 1 року навчання – від 2500 євро.
 4. Аграрний університет (Прага). Вибрати програму англійською мовою тут можна за такими напрямами: мисливське господарство, економіка і менеджмент, сільське господарство і продовольсто, використання природних ресурсів. Ціна навчання не надто висока – від 7000 крон (271 євро).
 5. Академія музичних мистецтв у Празі. На театральному факультеті студенти можуть опанувати професію англійською мовою за фахом арт-менеджмент, сценографія, драматичний театр, управління театром. Один рік навчання обійдеться приблизно від 800 євро.
 6. Масаріков університет (р. Брно) – сюди приїжджає менше іноземців, ніж у столиці, зате серед місцевого населення місто здобув славу студентського. Цьому сприяла велика кількість учнів і добре розвинена інфраструктура, створена спеціально для них. Навчання англійською тут проходити на педагогічному та медичному факультеті, а також на факультеті соціальних наук. Вартість навчання – від 1000 євро за 1 рік.
 7. Окремої уваги заслуговують приватні ВНЗ. Серед них є два визнаних лідери, які користуються популярністю серед іноземних студентів: Англо-американський університет і Нью-Йоркський університет, розташований в чеській столиці. Учнів тут набагато менше, ніж у державних вишах, зате це надає більше можливостей для діалогу між студентами та викладачами.

Обидва університети пропонують освоїти спеціальності на факультетах маркетингу, бізнес-адміністрування, журналістики, англійської філології, юриспруденції. Перевагою навчання в обох ВНЗ є наявність програм обміну з американськими вищими навчальними закладами.

Навчання в Нью-Йоркському університеті обійдеться мінімум в 160 тисяч крон/6200 євро за 1 рік, а вісь Англо-американський університет пропонує програми, ціни на які коливаються від 250 до 360 тисяч крон (9 700-14 000 євро).

Студенти в Чехії

Празький коледж Prague College. Ключовий принцип навчання у цьому виші – інновація і креативність. Його партнерами є ВНЗ Фінляндії, Франції та Німеччини. Штат викладачів складають педагоги з різних країн. Основний упор робиться на практичну діяльність: складання проектів, стажування, бізнес-симуляції. За статистикою вишу, близько 90% його вихованців відкривають власний бізнес або отримують місця в компаніях, контакти з якими їм вдається налагодити ще в процесі навчання. Отримання освіти тут буде коштувати від 3000 євро за 1 рік. Провідні напрями:

 • Бізнес (бухгалтерський облік, маркетинг, міжнародний менеджмент);
 • Медіа та інформаційні технології;
 • Дизайн і мистецтво.

Ще одне популярні місце – Вища школа готельного бізнесу (Прага). Тут можна освоїти професію в готельно-ресторанний сфері, спираючись на ключові моменти: етикет, аналітика, управління, підприємництво, маркетинг. Вартість одного семестру становить 1500 євро.

Metropolitan University Prague по праву вважається одним з найвідоміших вишів країни приватного формату. Вчитися англійською мовою тут можна за такими напрямами:

Anglophone Studies – культура, історія, розвиток, лінгвістичні аспекти, політика та історія англомовних країн.

 • Міжнародний бізнес;
 • Міжнародні відносини.

Навчальний заклад співпрацює з деякими європейськими ВНЗ та дає можливість отримати подвійний диплом. Ціна 1 року навчання – від 2000 євро.

Як організувати навчання у Чехії англійською мовою

Слід зазначити, що вчитися безкоштовно англійською мовою в Чехії практично неможливо. Бюджет, який доведеться запланувати на вступ, буде залежати від того, ви подаєте заявку самостійно або через фірму-посередника. Остання візьме на себе турботу про всі формальності, починаючи від підбору ВНЗ і спеціальності, закінчуючи підготовкою необхідних документів та поданням запиту в консульство на візу.

Звертатися із заявою про зарахування в чеське навчальний заклад, який надасть вам можливість отримати вищу освіту, потрібно навесні – приблизно в березні або квітні.

Після того, як напрямок і внз будуть визначені, доведеться заповнити електронну заявку на сайті цікавить вас університету. З документів вам знадобиться:

 1. копія закордонного паспорта;
 2. фото;
 3. атестат про вже наявний освіту;
 4. виписка оцінок;
 5. сертифікат про проходження іспиту з англійської мови TOEFL або IELTS;
 6. резюме;
 7. рекомендації;
 8. лист-мотивація;
 9. квитанція, що підтверджує оплату вступного внеску (якщо такий є).

Всі папери, які складені не англійською мовою, потрібно перевести та завірити нотаріально. Диплом, виданий за межами Чехії, підлягає нострифікації (підтвердженню).

Після того як університет отримає ваші документи, вам призначать день інтерв’ю. Для осіб, що проживають за кордоном, воно може відбутися в онлайн-режимі по Skype.

Основні питання зазвичай стосуються причин, що змусили вас обрати саме цей навчальний заклад, а також вашої мотивації та планів на майбутнє. У деяких вищих школах доведеться скласти вступний іспит. Найчастіше таку вимогу висувають медичні та творчі факультети.

Через два тижню вас повідомлять про прийняте рішення. Якщо воно виявиться позитивним, потрібно буде сплатити перший семестр навчання і дочекатися запрошення з вишу.

Заключний етап – оформлення візи. Для цього потрібно зібрати пакет документів:

 1. паспорт (внутрішній і закордонний);
 2. фото;
 3. візова анкета;
 4. страховка;
 5. запрошення з навчального закладу;
 6. фінансові гарантії або спонсорський лист;
 7. підтвердження наявності житла.

Для поїздкі на навчання знадобиться національний візовий дозвіл категорії Д.

Студенти в Чехії на перерві

Отримання ступеня бакалавра та магістра англійською мовою

Ще одна перевага вступу до чеського ВНЗ в рамках програми англійською мовою – можливість вступу і на бакалаврат, і в магістратуру. У таблиці наведено провідні навчальні заклади, які можуть стати об’єднання об’єктом вашої уваги:

Університет Спеціальності на ступінь бакалавра Спеціальності на ступінь магістра
Карлів університет Фізика і математика:

Загальні знання в комп’ютерній галузі комп’ютерних технологій

Факультет філософії

Культура і література англомовних країн
Лінгвістика англійської мови
Європейські співтовариства

Юридичний факультет:

Бізнес і право в Чехії та Центральній Європі
Захист прав людини та навколишнього середовища на міжнародному рівні
Фізика і математика:

Статистика, ймовірність, економетрика;
Штучний інтелект
Обчислювальна лінгвістика;
Програмне забезпечення/ обробка даних;
Теоретична інформатика.

Вища економічна школа Економіка
Управління бізнесом
Міжнародний бізнес
Управління інформаційними системами;
Міжнародні та дипломатичні дослідження;
Менеджмент;
Кількісний аналіз в економіці.
Аграрний університет Економіка, менеджмент;
Інформатика;
Аграрна інженерія;
Лісівництво
Англо-американський університет Міжнародні відносини;
Юриспруденція;
Соціологія і політологія.
Ті ж напрямку, що і на бакалавраті.

На цьому список навчальних закладів не закінчується. Підібрати відповідну спеціальність і уточнити, яку ступінь можна за неї отримати, дає можливість сайт подібного вишу.

Підсумки

Вибір англійських програм в чеських навчальних закладах має безліч позитивних сторін:

 • відсутність необхідності проходити підготовчі мовні курси;
 • вартість проходження курсу навчання тут набагато нижче, ніж в інших країнах;
 • можливість отримати після закінчення навчання диплом американського ВНЗ, якщо вступити в його чеський філіал;
 • високі шанси знайті роботу в Чехії;
 • життя в інтернаціональному середовищі;
 • величезний вибір напрямів і спеціальностей;
 • наявність можливості вступити на бакалавріат, магістратуру та докторантуру;
 • близьке розташування держави до СНД – простору;
 • велика ймовірність в ході навчання потрапити в одну з програм обміну;
 • визнання чеського диплома у всіх ВНЗ Європи;
 • вивчення чеської мови в процесі навчання.

Всі, кому пощастить стати студентами місцевих вишів, зможуть вільно подорожувати по всій європейській території.

Навчання в Чехії англійською мовою: Відео

Статті по темі