Меню Закрити

Навчання в Технічному університеті Брно

Навчання за кордоном – прекрасна можливість отримати освіту і диплом, який визнається в більшості розвинених країн, а отже, знайте роботу в будь-якій точці світу і зробити перший крок у побудові власної кар’єри. Перспектива приваблива, тому все більше наших співвітчизників розглядають можливість навчання саме в закордонних вишах. Університетів, приймають на навчання іноземців, досить багато, і зорієнтуватися в наявній про них інформації непросто. Спробуємо розібратися, за якими напрямами готує спеціалістів і як можна вступити на навчання в Технічний університет в Брно.

Технічний університет в Брно

Історія університету і сучасність

Технічний університет в Брно (Vysoké učení technické v Brně, скорочено VUT) – найстарший вищий навчальний заклад міста. Більшість джерел датою його створення називають 1849 рік. Саме тоді в цьому місті з’явилася німецько-чеська технічна школа, створена на базі Дворянській академії, що веде свою історію з 1725 року і переміщеної в Брно з Оломоуца.

У 1899 році технічна школа отримала статус будівельного інституту, список її спеціальностей, поступово розширювався. У 1956 році ВНЗ було надано статус університету.

В даний час в університеті на восьми факультетах навчається понад 22 тис. студентів, причому не тільки за технічними напрямами. Діють бакалаврські, магістерські та докторські програми підготовки з різними термінами навчання.

На факультеті підприємництва можна закінчити курс MBA (Master of Business Administration) та отримати ступінь магістра ділового адміністрування. При університеті діють Інститут судової інженерії і Центр спортивної діяльності.

У 2017 році університет увійшов до списку 600 кращих ВНЗ світу. Офіційний сайт університету можна знайти за посиланням.

Серед відомих викладачів інституту слід назвати Віктора Каплана – винахідника поворотно-лопатевої турбіни власного імені та Богуслава Фукса – відомого чеського архітектора-модерніста, а серед випускників – Мірека Тополанека, майбутнього прем’єр-міністра Чехії, і президента Мозамбіку Філіпе Нюсі.

Особливості університетської інфраструктури

Велика частина будівель університету розташована в історичному районі Брно, який називається Кралове Поле. Там знаходяться будівлі факультетів машинобудування, хімічного, підприємництва, новий корпус факультету електротехніки та зв’язку, а також два студентські містечка.

 • Факультет інформаційних технологій розмістився в колишньому картезіанському монастирі по вулиці Бозестовій і в новому будинку, який знаходиться через дорогу від нього.
 • Факультет цивільного будівництва розташований у ретельно відреставрованому старовинному будинку по вулиці Вевери, а факультет архітектури – на вулиці Поричи.
 • Основна будівля факультету образотворчих мистецтв знаходиться на вулиці Рибарска, крім нього використовуються також будівлі по вулиці Удольни й в третьому університетському містечку по вулиці Кониковій.

Адміністрація університету розташовується в недавно відреставрованому будинку в стилі бароко на вулиці Антонинска.

Які факультети та спеціальності представлені в університеті

Університет готує бакалаврів термін навчання в залежності від спеціальності 3-4 роки; магістрів – їх навчають за різними програмами від 2 до 5 років; крім того, можна отримати докторський ступінь в протягом 3-5 років. Конкретні умови навчання за кожною спеціальністю можна подивитися на англомовних сайтах факультетів університету, наведених у таблиці:

Факультети Підготовка фахівців в області:
Будівельний Геодезії та картографії
Наземного будівництва
Будівельної матеріальної інженерії
Конструкцій та дорожнього будівництва
Будівництва водних конструкцій і водного господарства
Економіки та управління в будівництві
Машинної інженерії Машинних технологій та менеджменту в промисловості
Точної механіки та оптики;
Конструкційної та процесної інженерії
Обладнання для теплових і атомних електростанцій
Гідравлічного і пневматичного обладнання
Будівельного обладнання для землеробства
Авіатехніки та пілотування
Зварювальних технологій
Транспортної техніки
Промислового дизайну в будівництві
Прикладної механіки,
Прикладної технічної екології
Інженерної інформатики та автоматизації
Управління якістю
Викладання математики та механіки в середній школі
Технічної кібернетики
Математичної інженерії
Інформаційних технологій Інформаційних технологій
Обчислювальної техніки та інформатики,
Інформаційних систем,
Інтелектуальних систем,
Комп’ютерних систем і мереж
Комп’ютерної графіки і мультимедіа
Кібернетики та інформатики
Архітектури Архітектури
Урбаністики
Образотворчих мистецтв Живопису,
Скульптури,
Графіки,
Графічного дизайну
Концептуальних тенденцій
Відео – і мультимедійного виконання
Промислового дизайну
Підприємництва Оподаткування
Управління та економіки підприємств
Фінансів і торгівлі у підприємництві
Хімічний Технічної хімії
Побутової хімії
Хімії матеріалів
Хімії та технологій захисту навколишнього середовища
Харчової хімії та біотехнологій
Макромолекулярної хімії
Матеріальної інженерії
Хімії навколишнього середовища
Фізичної хімії

Освіта в Технічному університеті в Брно можна отримати безкоштовно. Навчальні курси читаються на чеській або англійською мовою.

Факультет інформаційних технологій Технічного університету Брно

Як вступати в університет у Брно

Теоретично все досить просто: потрібно подати заяву, документально підтвердити знання чеської мови на рівні В2 і складати вступні іспити. Однак слід мати на увазі, що бажаючих отримати престижну освіту, яка в державних ВНЗ Чехії є безкоштовним, більш ніж достатньо, тому не всім вдається відразу вступити на обрану спеціальність.

В залежності від спеціальності відсів абітурієнтів становить від 80 до 95 %, що рівнозначно конкурсу в 15,5 осіб на місце.

Однак не варто засмучуватися – приблизно такий же конкурс і в найбільш престижні університети країн СНД. Просто потрібно ретельно підготуватися й успішно скласти іспити.

Як вступати в університет іноземцю

Перш ніж вступати в Технічний університет в Брно, спочатку потрібно отримати повну середню освіту, а потім вибрати спеціальність. Вступати можна відразу на кілька спеціальностей. Для цього слід подати заявку на сайті університету та оплатити вступний внесок в розмірі 23 євро за кожну спеціальність.

Подача заявок на отримання ступеня бакалавра проходить з початку листопада до кінця березня. Отримавши вашу заявку, ВНЗ вишле вам запрошення.

Зверніть увагу: якщо буде прийнято рішення про зарахування в університет, знадобиться навчальна мультивіза. Вона видається строком на один рік.

Посольства Чехії перевантажені заявами про видачу віз, тому звертатися туди слід завчасно. Мінімальний термін оформлення візи становить 60 днів.

Для цього вам знадобляться наступні документи:

 • закордонний паспорт, дійсний ще не менше 11 місяців з дня подання заяви;
 • заява про видачу візи;
 • 2 фотографії розміром 3,5 на 4,5 см;
 • підтвердження того, що ви прийняті на навчання у ВНЗ;
 • документи, що підтверджують наявність у вас коштів для проживання в Чехії. Потрібно підтвердити наявність не менше 85 800 чеських крон (3 324 євро) на рік.

Аудиторії в Технічному університеті у Брно

Як проходить вступна кампанія

Вступні іспити в університеті проводяться згідно з правилами, які встановлює кожен факультет для вступу на свої спеціальності. В цілому вони однотипні: на більшість спеціальностей потрібно скласти тести, а окремі – творчий іспит.

 • Архітектурний факультет

Конкурсний відбір складається з 2 етапів. Спочатку аналізують портфоліо претендента, потім проводиться творчий відбір. Тести складати не доведеться.

 • Факультет електротехніки та комунікаційних технологій

Абітурієнта чекає один іспит з двох дисциплін. Математику здавати доведеться обов’язково, в якості другого предмета можна вибрати фізику чи інформатику.

Якщо ви вибрали на цьому факультеті спеціалізацію, пов’язану з біомедициною, доведеться здавати математику та іспит з біології.

Якщо на цьому ж факультеті ви обрали спеціалізацію англійська мова в електротехніці, додатковим іспитом буде саме мову.

 • Факультет хімії

Один іспит з хімії.

 • Факультет інформаційних технологій

Один іспит з математики.

 • Факультет підприємництва

Здається тест з англійської мови та тест TSP, визначає здібності майбутнього студента до навчання.

 • Будівельний факультет

Тест з фізики та математики. При наявності хорошого атестата є шанс бути звільненим від складання іспиту. Для цього слід написати листа до ВНЗ.

 • Факультет машинної інженерії

Два іспити – з фізики та математики.

 • Факультет образотворчих мистецтв

Творчий конкурс проходить у два етапи, як на архітектурному факультеті. Зрозуміло, співбесіда проводитиметься з обраної спеціальності. Тести складати не доведеться.

Стипендії та гранти на навчання у Чехії

Всупереч тому, що навчання в Технічному університеті в Брно безкоштовне, студенту знадобляться гроші на життя в Чехії. Причому якщо ви не з заможної родини, у вас теж є шанси здобути вищу освіту. Для цього слід зайнятися пошуком різноманітних стипендіальних програм або грантів на навчання в Чехії.

Такі програми, як правило, реалізуються чеським урядом або неурядовими організаціями. Дізнавшись про їх умовах докладніше, можна подати заявку на участь в одній з них.

Більше шансів на отримання стипендії або гранти мають вступники, у яких є певні досягнення. Це можуть бути перемоги в різних наукових олімпіадах, медаль за закінчення школи, перемоги в спортивних змаганнях та інші свідоцтва неординарності студента.

Слід зазначити, що програми постійно змінюються, інформацію про це можна знайти в інтернеті.

Програми по обміну студентами

Технічний університет в Брно бере активну участь в програмах міжвишівського обміну. Студенти та викладачі регулярно проходять стажування в кращих американських і європейських вишах.

В університеті працюють такі програми по обміну студентами:

 • TEMPUS;
 • Socrates/Erasmus;
 • Socrates/Grundtvig;
 • Leonardo;
 • CEEPUS.

Партнери університету

Партнерами університету є такі промислові гіганти, як:

 • Flextronics;
 • Škoda Auto;
 • Philips;
 • ABB;
 • IBM.

Крім того, серед партнерів ВНЗ слід назвати університетське об’єднання по біомедицині та питань біоніки й безліч різних наукових центрів.

Таке партнерство не тільки дозволяє студентам проходити необхідні стажування, але і розраховувати на вигідні пропозиції з працевлаштування кращим з них після закінчення навчання.

Вартість життя в Брно

Проживання у чужому місті завжди обходиться досить дорого. І хоча ціни в Чехії дещо нижче, ніж у Німеччині, все одно до них варто підготуватися заздалегідь. У таблиці представлені ціни на деякі харчові продукти, а також вказані інші витрати.

Витрати Сума в євро
Проживання в гуртожитку (в місяць) від 100
Вечеря в ресторані на 1 людину 6
Комплексний обід 3
Витрати на купівлю їжі в магазинах (в місяць) 100-130
Буханець хліба 1,2
Молоко (1 літр) 0,8
Хот-дог 0,8
Пиво в кафе (0,5 л) 1,2
Сік в кафе (0,2 л) 1,2
Каву в кафе 1,2-1,6
Студентський проїзний на місяць для студентів молодше 26 років 11
Студентський проїзний на місяць для студентів старше 26 років 22
Квиток в кіно 4-6

Висновок

Технічний університет в Брно – один з провідних чеських ВНЗ, який добре відомий далеко за межами країни. Диплом цього університету визнається у всіх європейських країнах і дає можливість отримати високооплачувану роботу як у країнах СНД, так і за кордоном.

Чеська мова належить до групи слов’янських і досить просто освоюється носіями інших слов’янських мов. Навчання в університеті безкоштовний для всіх студентів незалежно від їх громадянства.

Як вступити на архітектуру в Технічний університет Брно: Відео

Статті по темі