Меню Закрити

Огляд Отомото Польща

Автомобіль в Європі давно вважається не предметом розкоші, а необхідним засобом пересування. В країнах пострадянського простору також все частіше спостерігається ця тенденція, хоча ціни на машини тут аж ніяк не демократичні. Але автолюбителів це не лякає, адже завдяки інтернету вони можуть, перебуваючи на батьківщині, зайти на сайт з продажу транспортних засобів у Польщі, вибрати автомобіль і згодом купити його. Щоб максимально спростити їм завдання, пропонуємо огляд Отомото в Польщі — найбільш популярного сайту з продажу автомобілів у 2023 році.

Огляд Отомото Польща

Перелік сайтів для купівлі автомобіля в Польщі

Коли мова заходить про пошук автомобіля для покупки, насамперед рекомендують сайт Отомото. Послуги сайту Отомото для продавців платні, але це як раз підтверджує, що товар, що представлений на ньому, варто покупки.

Отомото тісно співпрацює з іншими сайтами з продажу — OLX і Allegro, куди за невелику доплату також потрапляють оголошення продавців. Термін розміщення оголошення на кожному з них коливається від двох тижнів до місяця.

Отомото — найбільший і найпопулярніший сайт вживаних автомобілів і запасних частин до них.

Крім перерахованих інтернет-майданчиків з продажу машин у Польщі, є велика кількість інших менш відомих порталів, де також можна знайти автомобіль своєї мрії:

Ці сайти спеціалізуються в основному на уживаних автомобілях, при цьому ціновий діапазон машин коливається від декількох сотень до декількох тисяч доларів.

Навігація по сайту Отомото

Інтерфейс сайту Отомото простий та інтуїтивний. Навіть без знання польської мови можна здогадатися, як використовувати його функціонал.

Проте наведемо алгоритм дій:

  • заходимо на головну сторінку сайту Otomoto;
  • вибираємо закладку вакансій категорій автомобіля. Тут доступні варіанти: «Osobowe» (особисті), «Części» (запчастини), «Motocykle» (мотоцикли). В закладці «Więcej kategorii» (інші категорії) представлені такі категорії, як вантажні автомобілі, сільськогосподарські, транспортні засоби для будівництва, доставлення товарів, а також причепи та запасні частини;
  • вибираємо бажану марку і модель автомобіля, його можливий пробіг, рік випуску, тип палива, а також бажаний ціновий діапазон;
  • якщо є особливі побажання, наприклад, наявність в автомобілі кондиціонера, ABS, CD або конкретного типу коробки передач, потужності двигуна, натискаємо кнопку «Szczegółowe wyszukiwanie» (детальний пошук) і ставимо галочку навпроти потрібного умови. Якщо цікавлять автомобілі, наприклад, тільки у Великопольському воєводстві, можна відзначити тільки цей регіон для пошуку;
  • натискаємо на червону кнопку «Szukaj» (пошук).

В результаті проведених дій на екрані з’явиться перелік автомобілів, що відповідають заданим параметрам пошуку.

Можливості користування сайтом українською

Як вже зазначалося, сайт Отомото досить простий у використанні й з ним можна працювати навіть без знання польської мови. Але, звичайно ж, комфортніше бачити текст українською мовою. Цього можна домогтися досить просто, адже багато браузери підтримують функцію автоматичного перекладу.

Наприклад, зайшовши на сайт Отомото через браузер Google Chrome, можна натиснути правою кнопкою миші в будь-якому місці сайту та у вікні, що спливає вибрати дію «Перевести на українську». Аналогічно можна поступити з перекладом інших сайтів.

Якщо автоматичний переклад не влаштовує, є ще один спосіб: скопіюйте текст іноземною мовою і вставити у вікно сайту з перекладу текстів — translate.google.com або іншого подібного сервісу.

Поради для тих, хто вирішив придбати автомобіль на Отомото

При купівлі транспортного засобу через інтернет потрібно пам’ятати про можливі ризики. Це можуть бути як невеликі розчарування, так і купівля автомотлоху під виглядом гідного автомобіля. Сайт Отомото піклується про клієнтів і навіть створив перелік порад і порядок дій для тих, хто хоче купити автомобіль.

Сайт Отомото рекомендує:

1. При виборі автомобіля уникайте пропозицій, де значиться дуже низька або акційна ціна. Також треба перевірити надійність продавця, зателефонувавши йому і задавши кілька запитань. Можна спробувати знайти його профіль у соціальних мережах.

2. Перед особистим оглядом автомобіля попередньо зберіть максимум інформації про технічні особливості даної марки автомобіля. Це необхідно для підготовки відповідних питань продавцю. Також рекомендується зайти на польський сайт historiapojazdu.gov.pl, де розміщена повна інформація про всіх зареєстрованих в Польщі автомобілях. Для входу на цей сайт від продавця автомобіля потрібно взяти такі дані: реєстраційний номер, номер VIN і дату першої реєстрації автомобіля. Якщо власник відмовляється надати ці дані, йому є що приховувати, і від такої покупки краще відмовитися.

3. При особистому огляді автомобіля не соромтеся задавати питання. Можна залучити знайомих автознавців або фахівців з автосервісу для первинного огляду автомобіля. З метою перевірки двигуна рекомендується проводити тест-драйв. Щоб визначити, чи був автомобіль перефарбований, доцільно скористатися спеціальним датчиком (miernik grubosci lakieru).

4. Уважно перевірте документи транспортного засобу: технічний паспорт (Dowód rejestracyjny), наявність техогляду (Badanie techniczne), транспортну карту (karta pojazdu), якщо видавалася, страховий поліс. Нерозмитнені автомобілі повинні мати договір купівлі-продажу, підтвердження сплати податків, переклади наданих документів та підтвердження техогляду.

5. Щоб убезпечити себе, не рекомендується платити гроші до підписання договору купівлі-продажу. Також, якщо це можливо, потрібно віддавати пріоритет купівлю автомобіля не за готівку, а шляхом банківського переказу — тоді буде незаперечне підтвердження виробленого платежу.

6. У 2023 році не відбулося жодних змін у податковому законодавстві та, як і раніше, пам’ятаєте, що після покупки автомобіля протягом 14 днів потрібно заплатити податок 2% від його вартості, а також протягом 30 днів перереєструвати транспортний засіб.

Висновок

Купівля автомобіля в Польщі — виправдана інвестиція. При дотриманні певних правил і пересторог можна підібрати ідеальний для себе і своєї сім’ї автомобіль. Сайт Отомото стане надійним провідником у цьому питанні.

Де б ви не знаходилися — в Познані чи Вроцлаві, Гданську чи Варшаві — з допомогою цього сайту ви завжди будете мати доступ до найкращих пропозицій авторинку. Отомото подбає про те, щоб ви могли комфортно зробити свій вибір.

Статті по темі