Меню Закрити

Оформлення візи в Польщу громадянами України

Після підписання Республікою Польща у 2007 році Шенгенської угоди процес перетину кордонів цієї держави громадянами третіх країн став підкорятися загальним правилам, чинним на території всієї зони. Поширюється дана вимога і на найближчих сусідів, включаючи Україну. І хоча віднедавна правила в’їзду для її жителів дещо змінилися, віза в Польщу для українців у більшості випадків все ж таки знадобиться.

Оформлення візи в Польщу

Скасування візового режиму

2017 рік кардинально змінив ситуацію з в’їздом українських громадян в зону ЄС. У червні минулого року країни-учасниці Шенгенської угоди, в тому числі й Польща, надали українцям можливість безвізового перетину кордонів при виконанні наступних умов:

  1. Наявність біометричного закордонного паспорта з терміном дії не менше трьох місяців після закінчення поїздки.
  2. Вміння обґрунтувати мету свого візиту і довести наявність коштів для перебування в країні візиту: 18 євро на кожен день перебування в країні, якщо візит триватиме понад чотири дні.
  3. Наявність чистої історії попередніх подорожей і відсутність відмов у в’їзді.
  4. Надання доказів того, що поїздка в Польщу не триватиме понад 90 днів, підтвердженням чого буде служити квиток на зворотний шлях.

Словом, громадяни України, які планують нетривалий візит в європейські країни з туристичною метою, тобто ті, хто раніше претендував на короткострокову візу категорії С, тепер позбавлені необхідності оформляти візу.

Якщо ж вам потрібно затриматися в країні на більш тривалий час, слід завчасно подбати про оформлення візового дозволу.

Інші цілі візиту, передбачають отримання візи іншої категорії також зобов’язують подавати відповідне прохання у консульство.

Водночас, поляки пішли назустріч українцям, які приїжджають в країну на роботу. Незважаючи на те, що для офіційного працевлаштування потрібен візовий штамп у паспорті, Польща стала єдиною державою Шенгену, дозволив громадянам України в’їжджати на територію країни з біометричним паспортом для здійснення трудової діяльності строком на три місяці. Однак після закінчення цього часу вони повинні повернутися на батьківщину і подати документи на отримання робочої візи.

Різновиди польських віз

Перше, що потрібно зробити – визначитися з метою поїздки. Від цього залежить те, який саме візовий штамп вам потрібно буде отримати. В залежності від мети подорожі можна виділити наступні види віз:

  1. Туристична (тип С) – короткостроковий візит з метою відпочинку, лікування, відвідування спортивного або культурного заходу.
  2. Транзитна (тип А або В)– знадобиться в тому випадку, якщо кінцевим пунктом є країна за межами Шенгену.
  3. Шопінг-віза (viza na zakupy) – видається, як правило, на 14 днів.
  4. Бізнес-віза (C 04) – підійде тим, хто в’їжджає в країну з метою налагодження ділових контактів, відвідування конференцій, виставок, проведення переговорів.
  5. Національна віза (тип Д) – передбачає тривале проживання в країні. Буває декількох видів:
    • робоча – видається на підставі запрошення від роботодавця;
    • студентська – потрібно підтвердження про зарахування з ВНЗ;
    • гостьова – відкривається при наявності запрошення від близьких родичів, які є резидентами Польщі;
    • віза інвестора – призначена для бізнесменів, які відкривають власне підприємство на території країни, або тих, хто має намір вкласти кошти в польську економіку.

По тривалості перебування всі візи діляться на короткострокові та довгострокові, а за кількістю в’їздів на одноразові (разові) і багаторазові (мультивізи).

Візи для українців

Як оформити візовий дозвіл

Самостійно відкрити польську візу в Україні зовсім не складно. Однак слід пам’ятати про те, що перед візитом до консульства необхідно зареєструвати свою візову заяву в системі e-konsulat. Анкети, які не пройшли реєстрацію, розглядатися польським диппредставництвом не будуть.

Якщо вільних місць в системі не знайшлося, можна подати заяву в один з пунктів прийому візових анкет (ППВА). Для цього дійте за наступною схемою:

  1. Визначте мету вашої подорожі й підготуйте необхідні документи.
  2. Оплатити візовий збір. На цьому етапі вам знадобиться закордонний паспорт та виїзні посвідчення всіх членів сім’ї, які будуть брати участь в поїздці. При цьому вам потрібно буде вказати категорію запитуваної візи, координати ППВА, в який ви звернулися із заявою, та номер вашого телефону.
  3. На наступний день після внесення коштів через електронну систему буде активований банківський код (PTN), на підставі якого вам буде призначена дата і час візиту в консульство.
  4. Дочекайтеся дзвінка оператора колл-центру. Майте на увазі, що працівник служби не впливає на призначення дати відвідування консульського відділу. Тому якщо день візиту вас не влаштовує, повідомте про це оператора і він скасує вашу бронь. Наступна дата і час візиту також будуть обрані автоматично, але не раніше, ніж через 7 днів після першої спроби. Якщо призначений день вам знову не підійде, код, отриманий в банку, буде деактивовано, і вам доведеться зайнятися поверненням коштів.

Якщо протягом трьох днів після оплати збору з вами ніхто не зв’язався, необхідно зайти на сайт VFS Global та перевірити статус коду. Якщо він активний, значить, дата вашого візиту ще просто не призначена. Останнє, що залишиться зробити, це з’явитися в зарезервований для вас день у відповідний пункт подачі заяви.

Зверніть увагу, що при поданні заявки в Київському, Харківському, Одеському чи Вінницькому консульському окрузі електронну реєстрацію проходити не потрібно.

Готуємо пакет документів

Щоб подача документів пройшла успішно, переконайтеся, що у вас в наявності:

  1. Заповнений бланк візової анкети. Вносити відомості можна англійською або польською мовою. Якщо ж ви заповнюєте анкету українською, це повинна бути латинська транслітерація.
  2. Закордонний паспорт, копія його першого розвороту і сторінок, на яких є видані за останні три роки шенгенські візи.
  3. Квитанція про оплату візового збору.
  4. Страховка, zrf дійсна на всій території Шенгену з покриттям в 30 тисяч євро.
  5. Оригінал та копія внутрішнього паспорта.
  6. 3 фото.

Неповнолітні особи, які подорожують з одним з батьків, повинні докласти згоду другого дорослого на виїзд, а ті, які перетинають кордон самостійно або у супроводі третіх осіб, – дозвіл від обох батьків.

До документів, перерахованих вище, необхідно додати:

Тип документа Що може служити підтвердженням
Підтвердження роду діяльності та фінансових зв’язків з Україною Наймані працівники — довідка з роботи із зазначенням посади та окладу.
Приватні підприємці — свідоцтво про реєстрацію, остання декларація про доходи.
Пенсіонери — пенсійне посвідчення.
Студенти — студентський квиток, довідка з деканату.
Інші випадки — підтвердження права на володіння нерухомістю.
Фінансове забезпечення поїздки Спонсорський лист.
Власні кошти (виписка з банку, готівка, кредитні картки).
Наявність місця для проживання в Польщі Бронь готелю.
Запрошення від сторони, що приймає.
Підтвердження мети візиту Туристи – ваучер або бронь готелю і зворотний квиток.
Студенти – запрошення з ВНЗ.
Працівники – запрошення від роботодавця.
Для проходження лікування – запрошення з клініки.

Куди подавати документи

Всі документи повинні бути перекладені на польську або англійську мову і завірені у нотаріуса. Зверніть увагу, що консул залишає за собою право запросити заявника на співбесіду. Не приймаються до розгляду папери, надіслані в польське представництво допомогою звичайною або електронною поштою, факсимільним повідомленням.

Для початку зазначимо, що на території України розташовано декілька консульських округів Республіки Польща:

Округ Області
Київський місто Київ, Чернігівська, Черкаська, Кропивницька, Київська
Вінницький Вінницька, Хмельницька, Житомирська, Чернівецька
Харківський Дніпропетровська, Харківська, Луганська, Полтавська, Донецька, Сумська, Запорізька
Львівська Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська
Луцький Волинська, Рівненська, Тернопільська
Одеський Одеська, Херсонська, м. Севастополь, Миколаївська, АР Крим

Офіційний сайт Посольства Республіки Польща на українській території містить інформацію про всі представницькі відділи.

Візові центри Польщі в Україні можна знайти на офіційному сайті Vfsglobal.

Скільки коштує польська віза

Скільки коштує польська віза і терміни її видачі

Подавати прохання про надання права на в’їзд потрібно не раніше, ніж за три місяці до поїздки. Рішення про видачу візи приймається протягом 6 днів з того моменту, коли був сплачений візовий збір. Якщо знадобиться більш детальний розгляд заяви, процес може тривати до 30 днів. У разі виникнення нагальної ситуації рішення може бути прийнято через три доби.

Однак наявність візового штампа в паспорті не дає гарантії, що ви потрапите в Польщу. Остаточне рішення буде приймати прикордонна служба в момент проходження вами паспортного контролю.

Ціна візового дозволу, євро:

  • Віза шенген категорії C – 35;
  • Прискорене отримання – 70;
  • Громадяни інших країн – 60.

Українці, котрі оформлюють національну візу, від сплати консульського збору звільнені.

Перевірка готовності візи

Після подачі документів настає період очікування. Цілком природно, що кожному заявнику хотілося б перевірити готовність візи в Польщу, не чекаючи повідомлення з консульства. Зробити це можна в електронному режимі. З реквізитів знадобиться унікальний номер реєстрації заяви та дата народження, яку слід ввести у форматі дд/мм/рррр.

Реєстраційний номер починається з POKH, POTE, PLKY, POLU, POLV, PLZA, POKI, POIV, POZH, POVI, PORI, PLKS, UZHG, PODN, POKY, POOD, POCH. Номер вашої заяви показаний на квитанції, яку ви отримаєте в ППВА.

Зверніть увагу, що відстежити за номером стан вашого звернення в консульство можна тільки на зазначеному сайті. На порталі диппредставництва така послуга не надається.

З яких причин можуть відмовити у видачі візи

Іноді буває так, що, незважаючи на ідеально підготовлений пакет паперів, що польське консульство не дозволяє в’їзд у країну тому чи іншому заявнику. Щоб уникнути неприємних моментів, слід заздалегідь дізнатися, в яких випадках українцям можуть відмовити в видачі візи.

Для початку нагадаємо, що відмова у візі має форму штампа, який ставиться в паспорт. У ньому міститься спеціальне кодування, повідомляє про те, що саме стало підставою для прийняття негативного рішення. Назвемо найбільш часто зустрічаються причини відмови:

  • неповні відомості у візовій заяві. У цьому випадку представники Польщі зазвичай не відмовляють, а запитують додаткові документи, які необхідно принести з собою на співбесіду;
  • помилки в документах;
  • надання неправдивої інформації. Найчастіше це стосується фінансових документів: довідок і виписок;
  • невідповідність мети візиту запитуваної категорії візи;
  • виникнення сумнівів у візового офіцера щодо мети вашого візиту;
  • наявність неоплачених штрафів минулій поїздці;
  • неявка на співбесіду;
  • невідповідність закордонного паспорта заявленим вимогам;
  • порушення міграційних правил під час попередніх поїздок.

Для того щоб паспорт з візою опинився у ваших руках, необхідно ретельно дотримуватися правил, передбачених консульством.

Висновки

Скасування візового режиму між Польщею та Україною значною мірою спростила перетин кордону українськими громадянами. Але скористатися цією перевагою вони можуть тільки при наявності біометричного закордонного паспорта, для здійснення нетривалої подорожі з метою відпочинку або лікування.

Також Республіка Польща ввела додаткові преференції для українських працівників, які можуть, не запитуючи робочу візу, працевлаштуватися на три місяці.

В інших випадках доведеться звертатися в консульство для оформлення візи потрібної категорії.

Подачі документів в диппредставництво передує електронна реєстрація заяви. Прийом візових анкет здійснюється в генеральному консульстві або ППВА.

Щоб процес отримання візи увінчався успіхом, необхідно враховувати причини можливої відмови.

Як подати на візу в Польщу: Відео

Статті по темі