Меню Закрити

Вагітність і пологи в Польщі: важливі нюанси


Кожна жінка відповідально ставиться до вагітності та народження дитини. Умови для породіль в різних країнах відрізняються. Слід докладніше вивчити нюанси, якщо ви вирішили народжувати в Польщі, а не в рідній країні. Вагітність і пологи у Польщі у 2020 році – вибір багатьох жінок. Цьому сприяє чимало факторів, які розглянемо в цій статті.

Вагітність у Польщі

Якими правами володіє вагітна жінка в Польщі

Польський уряд врегулював питання материнства на законодавчому рівні, що створює сприятливі умови для поєднання материнства і праці. У польському суспільстві заведено оберігати вагітних жінок і всіляко заохочувати їх.

Роботодавець не може звільнити вагітну співробітницю в період вагітності, відпустки по догляду за дитиною. Якщо трудовий договір був розірваний на ранніх термінах вагітності, коли роботодавець не знав про становище, працівницю зобов’язані відновити на посаді після пред’явлення довідки про вагітність.

Під час вагітності жінкам не можна виконувати важку, шкідливу для здоров’я роботу, перебувати в несприятливих умовах (при низьких/високих температурах, в шумних приміщеннях та інше). Вагітні не повинні працювати в нічний і надробочий час.

Також роботодавцю забороняється перешкоджати проходженню медичних оглядів він зобов’язаний звільнити майбутню маму від роботи зі збереженням заробітної плати, коли рекомендовані лікарем дослідження не можна пройти поза робочого часу. Якщо керівник не виконує ці рекомендації, жінка може звернутися за допомогою до профспілки або інспекцію охорони здоров’я і безпеки.

Вагітна жінка має право самостійно вибирати пологовий будинок.

Незалежно від того, де вона спостерігалася протягом вагітності, коли підходить час пологів, породілля вибирає ту клініку, де, на її думку, умови найбільш сприятливі.

У Польщі широкий вибір приватних і державних клінік європейського рівня. Пологи будуть безкоштовними, якщо у жінки або чоловіка є страховка NFZ. Цей поліс також покриває витрати на аналізи, УЗД, огляди та інше.

Спостереження у лікаря під час вагітності

Супровід вагітності та обстеження жінки здійснюється в жіночій консультації. Клініка і лікар вибираються самостійно. Кожен медичний заклад у Польщі регулярно проводить дні відкритих дверей, щоб майбутні мами могли ознайомитися з умовами, персоналом і прийняти правильне рішення.

Читайте також:  Як взяти кредит готівкою або на житло в польському банку

У клініках маленьких міст розцінки нижче, а в столиці й великих містах вартість медичних послуг на порядок вище. Але при наявності страховки про це можна не турбуватися і зосередиться на власному комфорті й здоров’ї.

Облік і аналізи

Щоб своєчасно здати аналізи та зробити УЗД, оптимальний час постановки на облік до 12 тижнів. Потім необхідно регулярно відвідувати консультації 1-2 рази в місяць.

Звертаючись в комерційну установу без наявності страховки, пацієнтка послуги (аналізи, процедури) оплачує за прейскурантом. Після першого огляду потрібно здати ряд аналізів. Однак стояти в чергах не доведеться, оскільки в Польщі все по запису.

У багатьох клінік є сайт, де можна дізнатися результати аналізів і отримати коментар фахівця.

При нормальному перебігу вагітності УЗД роблять три рази: на 12-й, 20-й і 30-й тижнях.

Підготовка до пологів і школа майбутніх мам

Підготовки до пологів у Польщі приділяється велика увага. У кожному пологовому будинку проводять безкоштовні курси для майбутніх мам. Заняття можуть відвідувати чоловік з дружиною разом. На курсах розкажуть:

 • як проходять пологи і як себе вести;
 • як підготуватися до пологів морально і фізично;
 • як організувати правильний раціон;
 • як доглядати за новонародженим;
 • як чоловік може допомогти та багато іншого.

На консультації є можливість ставити питання, прояснити аспекти, які раніше були невідомі.

У Польщі час, коли жінці потрібно йти в декрет, рекомендує лікар. У більшості країн відпустку по вагітності розпочинається на 30-му тижні, але тут це можна зробити раніше.

Вибір пологового будинку

Народити в ПольщіУ польських пологових будинках всі витратні матеріали для матерів і дітей по страховці безкоштовні. При собі необхідно мати тільки одяг для себе і малюка. У кожному, навіть невеликому пологовому будинку, вас очікує європейський сервіс, комфортна обстава, високий професіоналізм персоналу та уважне ставлення до пацієнтів.

Серед широкого спектра послуг в пологовому будинку доступна допомога таких фахівців:

 • акушера;
 • гінеколога;
 • дієтолога;
 • психолога;
 • педіатра;
 • реабілітолога;
 • неонатолога.

Вони розкажуть, як правильно годувати та сповивати. Якщо ви втомилися, дитину заберуть на час, щоб дати вам відновити сили. Польські лікарі готові до будь-яких ситуацій під час пологів. Пологові будинки оснащені високотехнологічним сучасним обладнанням.

Читайте також:  Офіційні вихідні, свята і неробочі дні в Польщі

За необхідності застосовуються безпечні знеболювальні препарати, але лікарі віддають перевагу природному ходу пологів. До кесаревого розтину вдаються в крайньому разі, коли немає іншого варіанту.

У Польщі вітаються партнерські пологи. Також є обладнання для сучасних видів пологів у воді.

Допологові, родові й післяродові палати стерильні та комфортні, обладнані всім необхідним. Акушери цілодобово доглядають за новонародженими, дають жінці відпочити, піклуються про її здоров’я.

Якщо мати та дитина почувають себе добре, виписка з пологового будинку відбувається на п’яту добу.

Дозволяється вибирати пологовий будинок за місцем проживання. Огляньте кілька варіантів, ознайомтеся з відгуками та зробіть вибір на користь найбільш відповідного.

Скільки коштують пологи в Польщі

Ціна на пологи в Польщі для білорусів, росіян і українців коливається в межах 2000-6000 тисяч злотих. Для середньостатистичного жителя це недешево, адже офіційно в країнах пострадянського простору медицина безкоштовна.

Однак, народжуючи в Польщі, не потрібно купувати ліки, крапельниці, пелюшки, підгузки. Всі медикаменти входять в ціну і надаються закладом. Майбутня мама може не турбуватися про безпеку і повністю зосередитися на своїх емоціях.

Слід зазначити, що вартість стандартних процедур відрізняється в різних воєводствах. У маленьких містечках і селищах весь комплекс послуг буде коштувати 2000-2500 злотих.

У великих мегаполісах ціна за пологи досягає 10 000 злотих.

Додаткові послуги, процедури та зручності тарифікуються окремо.

Породіллі, у яких є страховка NFZ, можуть народжувати безкоштовно в будь-якому пологовому будинку, незалежно від того державний він чи приватний.

Декретна відпустка

Жінки, які працюють за довгостроковим робочого контракту в Польщі, мають право на декретну відпустку тривалістю один рік. На це не впливає тривалість відпрацьованого строку на робочому місці.

Вагітним, які відпрацювали офіційно понад шість місяців, покладається неоплачувану декретну відпустку ще два роки. Якщо вони пропрацювали менше півроку, то після оплачуваного декрету в один рік повинні вийти на роботу або звільнитися.

Декретна відпустка починається з дня народження дитини і оформляється на підставі свідоцтва про народження.

Протягом декрету щомісяця виплачується 100 % робочого окладу. В декрет може йти й чоловік, але виплати жінці в такому випадку не покладаються.

Читайте також:  Мобільні оператори на території Республіки Польща

Які переваги дає поліс державного страхування NZS

Наявність поліса державного страхування NFZ дає багато переваг власнику. Кожен офіційно працевлаштований у Польщі працівник зобов’язаний сплачувати внески до ZUS, які розподіляються на соціальні виплати та медичне страхування. Виплати робить роботодавець. Страховка поширюється на всіх членів сім’ї працівника, навіть якщо вони не працевлаштовані.

Безкоштовно по страхуванню NFZ відкритий доступ до низки послуг:

 • спостереження вагітності – приймання, обстеження, аналізи;
 • школа майбутніх мам при пологовому будинку;
 • пологи – медикаменти, спостереження лікарів;
 • щеплення – БЦЖ (від туберкульозу), від гепатиту В, які роблять в пологовому будинку і подальші обов’язкові.

Тобто все необхідне під час вагітності та пологів включено в страховку. Але якщо жінка замовить додаткові зручності або обстеження, не включені у NFZ, оплата за них буде проводитися окремо.

Висновок

Якщо ви вирішили народжувати в Польщі, то отримаєте якісне медичне обслуговування і європейський сервіс. Хороший рівень оснащення і висококваліфікований персонал навіть у невеликих пологових будинках забезпечать комфортне перебування, здоров’я матері та дитини.

Сумка в пологовий будинок Польщі: Відео


Статті по темі