Меню Закрити

Отримання посвідки на проживання (ВНЖ) без права на роботу в Іспанії

Посвідка на проживання (ПНП) в Іспанії без права на роботу надає його власникові можливість проживати в даній державі на рівних з місцевими жителями умовах, але не займаючись при цьому трудовий діяльністю. Це означає, що обов’язковою вимогою для отримання даної категорії посвідки на проживання є доказ того, що кошти для ведення такого способу життя у кандидата є. Іншими словами, цей вид міграції в Іспанське королівство можна назвати самим зручним способом переїзду для забезпечених іноземців за умови дотримання ними цілого ряду правил.

ВНП в Іспанії без права на роботу

Що дає іспанська посвідка на проживання

Перебратися жити в Європу мріють дуже багато громадян з різних держав світу. І це цілком зрозуміло, адже іспанське резидентство має ряд переваг:

 • можливість проживання на іспанській території протягом року. Такий варіант є особливо придатним для тих, хто має постійний дохід у себе на батьківщині й може підтвердити;
 • вільне пересування в межах Європейського союзу;
 • можливість вступу у вищий навчальний заклад (але знову-таки без права працевлаштування);
 • право відкривати рахунки в місцевих банках та оформляти кредити;
 • отримання іспанського громадянства вже через 10 років проживання в країні;
 • привілей користуватися всіма соціальними благами, передбаченими державою.

Згідно з місцевим законодавством, громадянин, який отримав посвідку на проживання даної категорії, не може виїжджати за межі Іспанії більш ніж на 183 дні. Зате через 5 років перебування в країні на підставі цього документа можна буде отримати постійний статус (ПМП), який дане обмеження нівелює.

На яких умовах можна отримати ПНП без права на роботу

Судячи з назви, зацікавив нас документ не дозволяє ні влаштовуватися на роботу, ні реєструвати компанію на своє ім’я, щоб отримувати дохід на території Іспанії. Звідси випливає, що, видаючи заявнику дозвіл на тимчасове проживання, влада країни розраховує на те, що його фінансове становище дозволяє перебувати в королівстві тривалий час, не отримуючи в його межах ніякого прибутку і при цьому забезпечувати себе всім необхідним для підтримки прийнятного рівня життя.

Популярність ПНП, не дає права на трудову діяльність, забезпечена його нескладною процедурою отримання і можливістю змінити цей статус вже через рік проживання в Іспанії.

Слід врахувати, що даний тип дозволу не виключає можливості роботи за наймом на віддаленій основі або ведення бізнесу за межами іспанської території.

Отже, хто може стати власником посвідки на проживання цієї категорії:

 1. Особи, які мають дохід, що дозволяє забезпечити безбідне життя в країні. Його сума повинна складати не менше чотирьох річних мінімальних заробітних плат в Іспанії на заявника і не менше однієї на кожного члена сім’ї. Альтернативою може служити наявність цих коштів на рахунку іспанського банку.
 2. Іноземні громадяни, які придбали нерухомість на іспанській території на суму від 500 тисяч євро.
 3. Пенсіонери, які отримують виплати у себе на батьківщині, рівень яких відповідає заявленому вище. Якщо ж пенсія не досягає належної величини, підтвердити свій дохід можна будь-якими іншими способами. Наприклад, показати прибуток від здачі в оренду нерухомості або від ведення бізнесу в рідній країні.

Такий спосіб міграції вибирають і заповзятливі бізнесмени, які керують компаніями через інших осіб.

Якщо немає можливості жити в країні більш як півроку, запитувати ПНП даної категорії не має ніякого сенсу – в цьому випадку підійде звичайна мультивіза.

Основними умовами, які дозволяють отримати цікавить нас тип ПНП, є:

 • договір оренди житла або докази володіння ним;
 • рахунок у банку Іспанії на зазначену суму або підтвердження доходів у державі свого громадянства;
 • страховка на кожного члена сім’ї, якщо передбачається в’їзд в Іспанію в повному складі.

В якості джерела надходження доходів можуть виступати:

 • пенсійні виплати;
 • прибуток від бізнесу, що функціонує в іншій країні або здачі в оренду нерухомості;
 • доходи від облігацій чи акцій;
 • грошові заощадження (обов’язково доведеться підтвердити їх походження).

Крім того, кандидат повинен відповідати наступним додатковим вимогам:

 • не бути порушником міграційного законодавства;
 • не мати судимостей в країні громадянства;
 • не перебувати в «чорному списку» осіб, яким заборонений в’їзд в Іспанію та інші держави, з яким королівство підписав відповідні договори;
 • не мати хвороб, які могли б завдати шкоди місцевому товариству.

Словом, має довести, що ви не є особою, яка, отримавши ПНП, стане для країни фінансовим, політичним чи соціальним тягарем.

Процедура подачі прохання на ПНП

Оформлення посвідки на проживання, що не дозволяє його власникові вести діяльність, що приносить дохід, складається з двох етапів:

 1. Отримання національної візи категорії Д в іспанському консульстві у себе на батьківщині;
 2. Отримання статусу резидента по приїзду в королівство.

Починається процес з підготовки документів. Після того, як відомство розгляне ваш запит, він надасть вам відповідь. Будьте готові до того, що представник держави може запросити вас на особисту бесіду для з’ясування деяких обставин. Після цього документи направляються в іспанські уповноважені органи, де і буде вирішуватися питання про задоволення клопотання. Займає процес близько трьох місяців.

Якщо буде прийнято позитивне рішення, на ваш паспорт буде поставлено відповідний візовий штамп з терміном дії не більше трьох місяців. Саме такий період відводиться заявнику для в’їзду в країну.

Якщо протягом 30 днів за візою ніхто не прийшов, особиста справа передається в архів і вважається відмовним.

ВНП без права на роботу

Після прибуття в Іспанію у вас буде рівно 1 місяць, щоб подати прохання в місцеву поліцію (відділ по роботі з мігрантами) на отримання картки резидента. Видадуть даний документ тільки через місяць. Тому важливо спланувати все так, щоб надана національна віза не втратила своєї легітимності та дозволила вам перебувати в країні потрібну кількість часу.

Який пакет документів слід підготувати

Для подання заяви в консульство вам знадобиться:

 1. Заповнена візова анкета у двох примірниках.
 2. Копія внутрішнього паспорта.
 3. Закордонний паспорт з коридором дії 1 рік та його копія.
 4. Довідка про несудимість (для тих, кому вже виповнилося 18 років).
 5. Медичне підтвердження відсутності небезпечних захворювань.
 6. Фінансові гарантії у вигляді пенсійних виплат, банківських виписок, гонорарів та інших доходів, що надходять з будь-якої країни світу, крім Іспанського королівства.
 7. Довідка по зарплаті за поточні 12 місяців.
 8. Документи на володіння нерухомістю чи договір оренди житла.
 9. Письмове обґрунтування того, що стало причиною запиту ПНП саме в Іспанії.
 10. Фото.
 11. Медична страховка.
 12. Довідка з податкового органу про те, що всі зобов’язання у країні свого громадянства виконані (мається на увазі сплата податків, штрафів тощо).
 13. Підтвердження зарахування дітей до школи або сади в Іспанії, якщо планується переїзд всією родиною.
 14. Довідка, видана за місцем роботи (якщо така є у заявника), що компанія не має потребу в його постійній присутності для виконання обов’язків.
 15. Квитанція про сплату мита (60 євро).

Всі документи необхідно перекласти на іспанську мову. Після розгляду вони повинні бути посвідчені консулом.

Подача проводиться особисто заявником або його довіреним представником. У другому випадку до пакета документів доведеться докласти довіреність, завірену нотаріусом.

Скільки діє даний тип ПНП

Карта резидента видається терміном на 1 рік. Після цього вона підлягає продовженню.

Залишати іспанську територію для проведення процедури нема потреби. Переоформлення ПНП має розпочатися не пізніше, ніж за 60 днів до того, як цей документ стане недійсним. Пакет документів повинен включати:

 1. Заяву, заповнену за зразком, який можна знайти в управлінні поліції.
 2. Закордонний паспорт з копією всіх сторінок.
 3. Одна фотографія.
 4. Карта резидента, у якій закінчується термін дії.
 5. Підтвердження наявності коштів на період продовження ПНП.
 6. Довідка зі школи, що за дітьми мігранта зберігається місце в навчальному закладі на весь період продовження. Якщо на момент подачі заяви у кандидата немає такого документа, йому надається 30 днів для його отримання.

На розгляд запиту піде близько одного місяця.

У разі прийняття позитивного рішення, посвідка на проживання, яка не дає право на працевлаштування, буде продовжений ще на два роки.

Заявник отримує можливість змінити свій статус і запитати дозвіл, що дає право на працевлаштування. Для цього доведеться укласти трудову угоду з місцевим роботодавцем.

У скільки обійдеться отримання ПНП

Який саме бюджет знадобиться для проведення всієї процедури, буде залежати від того, який спосіб оформлення ви виберете:

 • самостійно;
 • через посередників.

Звернення до фірм-посередників істотно заощадить час, але не гроші: як правило, повний пакет послуг обходиться у 2500-3000 євро за сім’ю з трьох осіб.

Якщо ж ви вирішите взятися за вирішення питання самостійно, тоді статті витрат будуть виглядати так:

 • консульський збір – 60 євро;
 • переклад пакету паперів та його легалізація – 70 євро;
 • медична довідка про стан здоров’я – 20 євро;
 • апостиль на довідку з поліції про відсутність судимостей – 20 євро.

У різних країнах і навіть містах наведені цифри можуть істотно варіюватися.

Підіб’ємо підсумки

Переїзд в Іспанію на підставі посвідки на проживання без права працевлаштування – відмінний вихід для тих, хто має постійний, достатній для легалізації дохід у себе на батьківщині. Головне – підтвердити, що цих коштів вистачає на те, щоб вести гідний спосіб життя в країні.

Претендувати на цей вид ПНП можуть пенсіонери, бізнесмени, які одержують прибуток в будь-якій іншій державі, крім Іспанії, власники нерухомості на іспанській території й навіть мігранти, які працюють віддалено.

Важлива умова: дохід повинен бути не менше чотирьох річних мінімальних окладів на заявника і ще по одному на кожного з членів його сім’ї. Досить багато шансів у тих, хто надасть виписки з рахунків в іспанському банку або покаже дохід, значно перевищує встановлений мінімум.

Процес легалізації проходить у два етапи: запит іспанської національної візи в країні громадянської належності та отримання карти резидента вже на території Іспанії. У разі відмови ніщо не перешкоджає заявнику в’їжджати в країну за будь-яким візовим дозволом або запитувати ПНП знову, але на більш вагомих підставах.

Отримання ПНП в Іспанії без права на роботу: Відео

Статті по темі