Меню Закрити

Що не можна вивозити з Туреччини туристу

Будь-яка країна строго стежить за людьми, що перетинають кордон, оскільки мандрівники можуть ввозити і вивозити заборонені товари. Щоб не нарватися на проблеми при проходженні прикордонного контролю та огляді багажу, необхідно знати особливості обмежень. Нижче описані подробиці про те, що не можна вивозити з Туреччини, офіційні митні обмеження і нюанси турецьких правил.

Обмеження на вивезення товарів

Список обмежень того, що не можна вивозити з Туреччини у 2024 році постійно збільшується. Країна дбає про власну економіку і привабливості, тому забороняє мандрівникам мати в багажі великий перелік товарів.
Розглянемо детальний список того, що не можна вивозити з Туреччини туристам:

  • предмети, що представляють культурну або археологічну цінність;
  • корали, черепашки та інші подібні предмети;
  • сигарети і тютюн, призначені для куріння (дозволяється для кальянів);
  • спиртні напої та продукти харчування;
  • грошові кошти.

Камінці, мушлі, корали тощо

На законодавчому рівні немає чіткої відповіді на питання про те, чи можна вивозити мушлі з Туреччини. З одного боку ніяких заборон не встановлено, а з іншого — співробітник прикордонної служби може трактувати це як предмет з археологічної або історичною цінністю.

В результаті турист буде затриманий до з’ясування обставин, а в гіршому випадку загрожує великий штраф.

Вивезення черепашок з Туреччини можливий, але не треба брати їх з моря. Можна купити виріб в місцевому магазині або сувенірній крамниці, причому обов’язково зберегти чек. В разі проблем з прикордонниками, довести відсутність цінності товару не складе праці.

Сигарети та тютюнові продукти

В офіційний список предметів, що не можна вивозити з Туреччини в Україну входять сигарети і тютюнові вироби. Тут вони коштують досить дорого, але країна забороняє перевозити їх через кордон. Закони Туреччини дозволяють вивезти до двох кілограм і трьох коробок тютюну для кальяну, хоча в Україні можна завести не більше 250 грамів.

Зерна і крупи

У законодавстві існує заборона на вивезення зерна і круп з них. Хоча більшості туристів вдається нелегально провезти подібні товари, ризикувати не варто.

Правила вивезення валюти

Мандрівники можуть мати з собою суми до $ 1000 готівкою в турецьких лірах, а загальний обсяг грошей не може перевищувати розмір 5000 доларів. Обмеження не стосується кількості коштів на картці або на банківському рахунку.

Що категорично заборонено вивозити з Туреччини

Існує ряд категоричних виробів, що заборонено вивозити з Туреччини. Піймання туриста з одним із предметів зі списку погрожує затриманням, призначенням великих штрафів і залученням до кримінальної відповідальності.

Зброя. Наявність холодної або вогнепальної зброї, гострих предметів допускається тільки в тому випадку, якщо у мандрівника є спеціальний дозвіл.

Наркотики і ліки з високим вмістом наркотичних речовин. Заборонені наркотичні засоби в будь-якому вигляді, затримання з якими карається кримінальною відповідальністю. Також не допускається перевезення ліків з високим вмістом наркотичних засобів без спеціальних дозволів або рецепту від лікаря.

Антикваріат. Будь антикваріат є історичною і культурною цінністю Туреччини, тому їх вивезення заборонено. Кожен сувенір, нагадує предмети старовини, повинен бути з чеком від продавця. В іншому випадку можуть бути проблеми.

Археологічні знахідки. Відповідь на питання про те, чому не можна вивозити камені з Туреччини досить простий — країна дбає про історичні пам’ятки і не допускає їх розкрадання. Навіть невеликі камінчики можуть виявитися частиною давньої ліпнини колони. При купівлі подібних дрібничок потрібен чек або сертифікат про те, що камінь не є цінністю.

Тварини та рослини. Унікальні тварини знаходяться під захистом законодавства. Аналогічна ситуація з рослинної фауною. Говорячи про те, чи можна вивозити з Туреччини рослини, відповідь не буде однозначною. Встановлені обмеження на тютюн, коноплі, а також ряд дерев.

Що можна вивозити з Туреччини

Незважаючи на великий перелік обмежень і заборон, туристи можуть провозити з собою різні предмети і вироби. Кількість найменувань того, що можна везти з Туреччини в Україну досить велике, і включає сувенірні вироби, посуд, біжутерію, алкоголь. Це далеко не повний перелік товарів. У список того, що можна вивезти з Туреччини в Україну, також входять продукти харчування, солодощі, спеції, кальяни і тютюн, шоколад.

Кальяни і тютюн. Щодо кількості і вартості кальяну ніяких обмежень не передбачено. Основні ліміти стосуються ваги кальянного тютюну, який не може перевищувати 2 кілограми.

Турецькі солодощі. Солодощі є одним з найбільш популярних товарів, який купують українські туристи. Тут вони смачніші і доступніше. Говорячи про те, скільки солодощів можна вивозити з Туреччини — п’ять кілограмів сумарної ваги.

Спеції. До спецій застосовуються аналогічні правила, як і до солодощів. Головне обмеження діє на загальний вага вивезених товарів. Якщо в сумці вже знаходиться 4 кілограми сухофруктів, на спеції залишається тільки 1000 грам.

Ювелірні прикраси та біжутерія. Обмежень на покупку не пред’являється, а от вивезти можна коштовності на загальну суму до $ 15 000. Для підтвердження вартості товарів використовуються чеки про покупку.

Сувеніри. Жодних обмежень на купівлю сувенірів та їх вивезення за наявності чеків, якщо загальна вартість не перевищує 300 євро. Не рекомендується перевозити сувеніри у вигляді шабель, ножів, кинджалів, а також репліки старовинних пістолетів. Аналогічна ситуація з місцевими костюмами, самоварами та іншими предметами, які можуть мати потенційну культурну цінність.

Посуд. Обмежень на посуд не встановлені. Туристи можуть взяти з собою кавові турки, столові предмети, жерстяні або керамічні вироби.

Шоколад. Хоча в країні достаток шоколаду, українські туристи обмежені в можливості вивезти товар. При собі можна мати тільки 1 кг продукту.

Косметика і органіка. З Туреччини часто привозять парфумерію в обсязі до 5 флаконів або 150 мл, предмети для догляду за собою та органічну косметику. У Стамбулі спостерігається попит на товари особистої гігієни, оскільки ціни значно нижче українських.

Алкогольні напої. У законодавстві передбачена можливість вивести не більше 3 літрів (до 12 пляшок міцного або звичайного алкоголю. Також не має значення, де були куплені напої, в країні або в зоні дьюті-фрі. При бажанні можна провезти 5 літрів, але за кожен літр потрібно заплатити по 10 євро.

Продукти харчування. Багатьох цікавить, чи можна вивозити з Туреччини фрукти. Офіційно турист може мати з собою не більше 5 кілограмів продуктів на загальну суму до 100 турецьких лір. Але потрібно розуміти, що в Україні діють власні закони. Уряд активно вводить санкції стосовно інших держав, тому перед покупкою потрібно перевіряти, які фрукти не можна вивозити з Туреччини.

Правила вивезення

Міграційна служба Туреччини постійно стежить за туристами і наявністю у них заборонених товарів. Для дотримання правил, у мандрівника має бути не більше 70 кг багажу до 20 кг ручної поклажі, де можна перевозити особисті речі, подарунки і сувеніри. Перевищення лімітів повинно оплачуватися згідно з офіційними цінами.

Також туристи повинні дотримуватися правила вивезення товарів з Туреччини, які стосуються ряду факторів:

  • загальна сума ювелірних прикрас до $ 15,000;
  • наявність документів для вивезення килимів;
  • відповідність кількості алкоголю, сувенірів і черепашок офіційним вимогам;
  • відсутність незадекларованих готівкових коштів понад ліміту.

Штрафи за порушення візового режиму

Туреччина постійно стежить за туристами і серйозно підходить до міграційної політики. При порушенні правил захід кордону, мандрівник затримується до з’ясування обставин. В кращому випадку йому загрожує відповідь за адміністративне правопорушення і штраф, а в гіршому — вилучення заборонених товарів з декларацією, арешт і навіть кримінальна відповідальність.

Що привезти з Туреччини: Відео