Меню Закрити

Репатріація в Угорщину для українців

Репатріація в Угорщину у 2023 році доступна тим, хто перш втратив відповідне громадянство, оскільки потрапив під розмежування країни на окремі території. На підставі цього всі корінні жителі, які є перш угорцями, можуть отримати конкретне громадянство за спеціальною програмою. Держава активно допомагає у вирішенні цього питання.

Репатріація в Угорщину

Хто претендує на угорське громадянство у зв’язку з репатріацією

Всі громадяни, які нікуди не переїжджали та весь час при перебудові залишалися на тій же території, але при цьому придбали інше громадянство, мають право на його відновлення.

Такий варіант підходить для осіб, які проживають на території Південної Словаччини, Трансільванії, а також в Закарпатській області України.

Люди, які стали громадянами інших країн при роздробленості держави через війни. Прямі претенденти на громадянство:

 • сім’ї, територіально проживають на тих же місцях, що і в момент цілісності країни;
 • особи, родичі і предки яких мали етнічне походження і жили в Угорщині;
 • словаки;
 • західна частина українців;
 • білоруси.

Багато громадян після розпаду держави автоматично набули ту національність, яка передбачена в нинішній країні. Починаючи з 1938 року проблем при поверненні на законну батьківщину для «іноземців» не було.

Переваги репатріаційного громадянства

Тим, хто намагається законно стати громадянином Угорщини при цьому без зайвої суєти і переоформлення документів, придивляться гідності програми репатріації, яку зафіксували ще у 2011 році.

За цими даними люди інших країн, що входять в колишній складу Угорщини, отримують певні переваги, а особам з країн Євросоюзу стає доступний безвізовий в’їзд.

Плюси програми:

 • зручна мало затратна процедура;
 • не вимагає спеціальних довідок, підтверджень;
 • не потрібно створювати фіктивний шлюб;
 • є можливість знову возз’єднати родинні зв’язки між новими країнами;
 • не потрібно відмовлятись від попереднього громадянства;
 • ви не зобов’язані переїжджати до Угорщини;
 • у родичів є можливість отримати громадянство.

Однак, тут не все так чисто. Щоб систематизувати і прискорити всі шанси на отримання угорського паспорта, стали діяти служби-шахраї.

Тому експерти у сфері міграції рекомендують звертатися в консульство. Нехай це тривалі черги — але безпечно.

Що таке програма репатріації, загальні поняття і основи

Отримання громадянства Угорщини за репатріації — це можливість колишніх громадян Угорщини, які законно і автоматично стали громадянами інших держав, повернутися на батьківщину до своїх етнічних коренів.

Щоб скористатися цією послугою, особа, яка подала заявку повинно дотримуватися умови:

 1. Предки були уродженцями Угорщини, тому надавши докази спорідненості, є всі шанси стати корінним громадянином.
 2. Звернувся чоловік з бажанням відновити свою національність по репатріації повинен був раніше проживати на території республік Трансільванії, Словаччини і Закарпаття.
 3. Якщо людина народилася на території Угорщини, але його батьки втратили або змінили громадянство.
 4. Отримання статусу угорця через рідних братів, сестер, бабусь і дідусів.

Намагайтеся не звертатися до агенцій, які надають свої послуги з пошуку, відновлення та архівування документації. Надалі законно можуть депортувати з неможливістю повернення на батьківщину, оскільки багато підробляють бланки.

Програма репатріації для колишніх угорців, які бажають відновити свою спорідненість і громадянство Угорщини діє на безстроковій основі.

Але етнічним громадянам потрібно відстежувати ситуацію, бо реконструкція в шарах парламенту може стати вирішальною при введенні змін в репатріаційних систему.

Наскільки важко отримати громадянство Угорщини

Процедура отримання громадянства Угорщини на період 2023 року складна. Незалежно від того людина намагається відновиться за програмою репатріації або просто планує переїхати в країну.

Всі документи розшукуються дуже довго, тому вимагають внести докази про те, що чоловік, коли був громадянином Угорщини. Щоб повернутися в рідні краї обов’язково потрібно знати законодавство і мову. Вся процедура відновлення може тривати від одного до п’яти років.

Які потрібні документи для громадянства по репатріації

Отримати угорське громадянство можна природним шляхом тільки, якщо є всі документи. При їх відсутності потрібно звернутися в ЗАГС і виконати процедуру відновлення.

Потім справа відправляється в посольство для докладного вивчення. Після затвердження можна займатися оформленням угорського громадянства. Для цього знадобиться пакет документів:

 • нотаріальна довідка про те, що всі документи завірені (відноситься до всіх членів сім’ї, які планують відновити належність до країни);
 • копія (скан) свідоцтва про народження заявника;
 • копія внутрішнього паспорта громадянина в єдиному екземплярі;
 • копія першої сторінки закордонного паспорта (в одному примірнику);
 • копія закордонного паспорта чоловіка або дружини;
 • свідоцтво про шлюб, якщо є;
 • свідоцтво про народження дітей заявника;
 • фотографії, їх скан або копія.

Щоб підтвердити свою приналежність до Угорщини, надають витяги з архівів або свідоцтво про народження родичів за будь-якої лінії, які отримали громадянство.

Обов’язково весь список перерахованих документів та копій повинен бути переведений на угорську мову і завірений печаткою.

По закінченні процедури оформлення іноземцю необхідно почекати строк на розгляд від 3 до 6 місяців. Після закінчення їх прийде відповідь з підтвердженням або відмовою на повторне набуття громадянства.

Вартість оформлення угорського громадянства за програмою репатріації

Програма репатріації вважається унікальною. Для підтвердження громадянства, буде потрібно багато часу, фінансів і сил.

Для запуску процедури відновлення громадянства, нерезиденту потрібно внести консульський збір у розмірі 500 євро за станом. Після відповіді можуть послідувати більш ретельні і глибокі перевірки, оформлення може затягнуться на період до 1-го року.

Зверніть увагу, що у вартість не входять послуги пошти, банків при пересиланні документів від відправника до адресата. Імміграція в Угорщину з України відбувається на схожих умовах.

Присяга на вірність Угорщині

Присягнути — значить не зрадити. Це поняття буде висвітлюватися в консульстві, і кожен новий громадянин повинен дати клятву вірності своїй країні. У ній сказано, що резидент не за яких обставин не повинен покидати межі держави з метою зміни громадянства.

В процесі розгляду, претендента на відновлення угорських коренів повинні викликати на співбесіду. Неявка загрожує безпосереднім відмовою в отриманні громадянства по репатріації.

Допускається пропустити конференцію з поважної причини, наприклад, через хворобу. При цьому потрібно надати документ, що підтверджує недієздатна стан на призначений день.

Інші способи отримання громадянства країни

Є ще два законних способи отримання угорського паспорта і громадянства – це натуралізація та інвестиції.

Натуралізація

Стати громадянином Угорщини через натуралізацію — це законний спосіб отримання громадянства Угорщини. Особливо сприятливим є метод для осіб з України.

При цьому розгляд справи може займати від 1 року до 8 років. Все залежить від приводу змінити національність. Існує кілька вагомих приводів:

 • вступ в родинні стосунки з громадянином Угорщини (не фіктивні);
 • опікунство, родинні зв’язки;
 • постійне проживання в державі протягом 8 років з виїздом з нього на строк не більше 45 днів на рік.

Тобто процес передбачає:

 1. 8 років безперервного проживання на території Угорщини.
 2. Складання іспиту на знання угорської мови.
 3. Відсутність судимостей та інших проблем з законом.
 4. Стабільне джерело доходів.
 5. Наявність постійного місця проживання в Угорщині.
 6. Складання іспиту про основи Конституції Угорщини.

Дитина, яка народжується в країні, автоматично стає її громадянином, при цьому абсолютно не обов’язково, щоб мати або батько були резидентами Угорщини. Крім того, відсутність судимості і знання мови також вважаються передумовою до отримання громадянства при дозволі на проживання.

Інвестування з метою стати громадянином

Процедура отримання громадянства інвестором — це вже застарілий спосіб оформити угорське громадянство. Це питання було актуальним до 2017 року. На той момент приїжджий міг витратити фінанси на покупку нерухомості або вкласти їх в економіку країни. Однак, при внеску в майно обов’язковим виконуваних умовою вважався тривалий дозвіл на проживання.

Відповідно, потрібно бути мільйонером, щоб допомогти країні в розвитку, потрібно мати чималі заслуги перед нею. В іншому разі людина не зможе отримати угорський паспорт.

Відмова в отриманні угорського громадянства

Часто люди стикаються з відмовами при спробі відновити свою приналежність до країни за програмою репатріації. Це трапляється із-за втрати документів в архіві або самим громадянином.

Причиною відмови може стати інше громадянство, або некоректне тлумачення причин про необхідність отримати нову національність.

 1. Людина становить загрозу національній безпеці.
 2. Наявність судимостей за тяжкі злочини.
 3. Надання підроблених документів або помилкової інформації.
 4. Відмова від проходження співбесіди.
 5. Відсутність підстав для отримання громадянства.

При відмові потрібно відновити всю документацію через РАЦС, включаючи свідоцтва про народження, а також довідки про смерть (якщо вони є) всіх осіб, які раніше проживали в Угорщині.

Які переваги в угорського громадянства

Якщо людина отримала згоду на прийняття присяги перед країною, відповідно, став її громадянином, це відкриває нові можливості та переваги.

Громадянин Угорщини отримує наступні переваги:

 • постійне працевлаштування;
 • маса вакансій;
 • перспективний культурний відпочинок;
 • цікаве дозвілля;
 • прийнятний рівень життя;
 • безвізовий режим в 141 країні світу, включаючи країни Шенгену;
 • навчання і робота в країнах ЄС;
 • соціальний захист та медицина;
 • можливість банківського кредитування під лояльні відсотки, відкриття депозитних рахунків;
 • необмежене знаходження в будь-якій країні ЄС

Пам’ятайте, що в разі прийняття та підтвердження громадянства при знахідку фальшивих бланків або заяв навіть вже піддане рішення можуть анулювати.

У деяких випадках це можна понести кримінальну відповідальність згідно з Кодексом Угорщини.

Питання про громадянство при репатріації

Питання: Мій дід проживав у Закарпатській області, а за національністю весь час вважався угорцем. Чи можу я стати офіційним громадянином Угорщини і що для цього потрібно?

Відповідь: Добрий день! Хочу відразу попередити вас, що вам потрібно буде зібрати всі довідки, включаючи свідоцтво про народження на бабусю і дідуся по одній і другій лінії, а також ваше свідоцтво про народження. Обов’язково надати документ про те, що предки проживали на території. Рекомендується чітке знання державної мови.

Питання: Мій прадід проживав в Угорщині до розвалу країни, при цьому втратив свою приналежність. Чи можу я відновити громадянство?

Відповідь: Можете, за умови збору всіх документів по репатріації. Які анкети та бланки потрібні, дивіться у розділах публікації. Простий спосіб стати громадянином — завести сім’ю в Угорщині або допомогти економіці країни. Репатріація з метою громадянства — операція, яка допоможе пройти процедуру оформлення всіх документів без зайвих витрат.

Статті по темі