Меню Закрити

Купівля земельної ділянки в Німеччині

У всі часи земля являла собою найбільш перспективний об’єкт для вкладення коштів. По-перше, вона надійно захищає капітал від інфляції, по-друге, її термін придатності не лімітований тимчасовими рамками. Сьогодні даний природний ресурс має особливий попит в економічно і політично стабільних країнах. Зокрема, земельна ділянка в Німеччині – мрія всіх тих, хто має намір побудувати затишний будинок для постійного проживання у 2025 році або організувати власне фермерське господарство.

Купити земельну ділянку в Німеччині

Чому варто придбати ділянку в Німеччині

Бувши одним з основних економічних стовпів європейської спільноти, Німеччина є стабільною і надійною державою також в плані законодавства і захисту прав цивільного населення. Вся нерухомість, включаючи земельні наділи, внесена в спеціальні реєстри – поземельні книги.

Будь-яка людина, незалежно від того, є вона резидентом країни або іноземцем, має право придбати той чи інший об’єкт. Це стосується всіх видів нерухомості:

  • комерційної;
  • некомерційної;
  • земельних ділянок.

Прийняти остаточне рішення на користь покупки допоможе перелік основних переваг придбання землі в Німеччині:

  • можливість вибрати регіон, населений пункт з тим стилем життя, який вам імпонує;
  • економія коштів – земельний наділ обійдеться в кілька разів дешевше, ніж квартира або вже готовий будинок;
  • широкий вибір варіантів використання землі: будівництво будинку або міні-готелю, організація фермерського господарства, використання землі для вирощування сільськогосподарських культур;
  • проживання у сільській місцевості з більш спокійним життям і чистою екологією;
  • можливість будівництва будинку за власним проектом.

Однак слід мати на увазі, що право власності на землю в Німеччині не дає можливості іноземному громадянину автоматично отримати ВНЖ або ПМЖ. Власне, і сама процедура легалізації не спрощується. Єдине, на що можна розраховувати, так це на оформлення довгострокової візи з багаторазовим в’їздом.

Як знайти відповідну ділянку

Перший крок – звичайно ж, вибір земельного наділу. Зверніть увагу, що його площа і місце розташування повинні повністю відповідати цілям, в яких ви будете його використовувати. Способів, як знайти потрібний вам об’єкт існує декілька: ви можете зайнятися цим питанням самостійно, а можете вдатися до допомоги посередників, які добре знайомі з особливостями німецького земельного ринку.

Допомога маклера

Звернення до посередника можна по праву вважати самим простим і водночас самим дорогим способом. Пов’язано це з тим, що маклер візьме на себе всі організаційні моменти:

  • пошук відповідних ділянок;
  • перевірку документів по наділу;
  • підготовку контракту;
  • оформлення всіх паперів та інші необхідні дії.

Однак за свою роботу він попросить досить вагому винагороду.

Виходячи з того, де саме буде розташований об’єкт купівлі – в Саксонії, Вестфалії або Баварії – вартість послуг посередника може бути оцінена в 3,57-7,14 % від суми угоди.

Перевагою цього варіанту пошуку є той факт, що маклер знає не тільки про те, де розташовані найкращі ділянки, але і володіє інформацією щодо особливостей будівництва на них. Найчастіше відомості такого порядку виявляються безцінними у порівнянні з тією ціною, яку доводиться платити посереднику.

Допомога маклера при купівлі ділянки в Німеччині

Підбираємо ділянку через забудовника

У великих містах країни, де щільність забудови надзвичайно висока, багато будівельні компанії прагнуть заробити на продажу земельних наділів. Для початку вони викуповують території, де розташовані будівлі, які підуть під знос, а потім шукають покупця на той чи інший ділянку.

Купити такий земельний об’єкт можна за досить помірною ціною. Однак слід пам’ятати про те, що вигідні умови будуть доступні тільки за умови, що контракт на будівництво будинку ви підпишете саме з цим підрядником. І якщо останній встиг себе зарекомендувати з найкращого боку, нічого поганого в цьому немає.

Оголошення в газетах і сприяння міської влади

Відмінним варіантом розв’язання питання, пов’язаного з купівлею ділянки, стане щоденний перегляд місцевих газет, в яких публікується оголошень величезна кількість, в тому числі та про продаж землі.

Річ у тім, що місцеві жителі досить часто розв’язують нагальні питання за допомогою преси. Тому якщо їм потрібно терміново продати житло, вони спочатку дадуть оголошення в газету, а вже тільки потім звернуться до маклера. Придбати друковані видання можна в будь-якому кіоску, на вокзалах, в метро, на пошті.

Щоб купити землю в Німеччині, можна звернутися і безпосередньо в міську адміністрацію. Доведеться розповісти, для чого саме вам потрібний земельну ділянку для спорудження будинку або ведення бізнесу. Цей шлях можна вважати найбільш вигідним, оскільки вам не доведеться платити ні перекупникам, ні маклеру – у мерії вас пов’яжуть безпосередньо з власником нерухомого майна.

Пошук в інтернеті

Всесвітню павутину можна назвати джерелом пропозицій з продажу об’єктів під будівництво. Лідером в даному сегменті є сайт ImmobilienScout. Тут ви зможете знайти об’єкт в будь-якій федеральній землі за назвою міста і навіть за поштовим індексом.

Ресурс дає можливість відсортувати ділянки за ціною та навіть за типом передбачуваної забудови. Однак майте на увазі, що тут розміщують свої пропозиції не тільки приватні особи, але і посередники. Якщо ж ви знайшли те, що вам підходить, не баріться і відразу виходьте на зв’язок з автором оголошення.

Причому не варто обмежувати пошуки тільки спеціалізованими сайтами – можна скористатися пошуковою системою і ключовими словами: Grundstück kaufen або Neubaugebiet.

Покупка нерухомості на примусових аукціонах

Придбати землю через аукціон в Німеччині

Примусові аукціони в Німеччині вважаються кошмаром для іпотечника і мрією для покупця. Виглядає процедура так: припустимо, ви взяли квартиру в кредит, але платити за своїми зобов’язаннями перед банком через якусь причину не можете. У цьому разі кредитор звертається в судову інстанцію, яка ініціює процес примусового продажу об’єкта кредитування.

Згідно зі статистикою, щорічно через Zwangsversteigerung (примусові аукціони) йде близько 30 тисяч об’єктів нерухомого майна.

Інформація про те, де і коли будуть проходити такі «розпродажі», публікується у місцевих газетах або на сайтах. Знайти їх можна за запитом Zwangsversteigerung. Однак у цьому випадку потрібно бути дуже уважним, оскільки основна інформація по об’єкту оголошується безпосередньо в день торгів.

Оренда на тривалій основі – Pacht

Досить непоганим можна вважати й альтернативний варіант купівлі оренди земельної ділянки на тривалий період часу. У Німеччині це називається Pacht. Припустимо, вас цікавить земля на Боденському озері, але коштів для її придбання у вас не вистачає. В цьому випадку існує можливість не купувати дану ділянку, а орендувати його у власника на 99 років.

Щорічний внесок за користування такою землею буде виплачуватися в розмірі 4-6 % від її оцінної вартості. Орендодавцями в цих випадках найчастіше є релігійні громади. При цьому слід пам’ятати про те, що оренда нерухомості, в тому числі й землі, у ФРН врегульована на законодавчому рівні до найдрібніших нюансів.

Що потрібно враховувати при покупці ділянки

Вибирати земельний наділ найкраще безпосередньо на місці. Виберіть місто, в якому ви хочете здійснити покупку, домовтеся про зустріч з власниками об’єктів. Але перш ніж дати згоду, слід перевірити кілька моментів:

  • попросіть у мерії план забудови. В наданих вам документах повинні бути вказані вимоги до майбутнього будівлі – наприклад, його максимальна висота і колір фасаду. Ці відомості стануть в пригоді не тільки вам, але і будівельної компанії, яка візьметься за будівництво об’єкта. Врахуйте, що розміри споруди можуть істотно відбитися на його архітектурній формі;
  • підключення до комунікацій. Якщо до ділянки доведеться тягнути каналізацію, електрику і воду, це виллється в серйозні витрати (приблизно 5-10 тисяч євро додатково);
  • перевірка землі на предмет можливості зведення на ній споруд. Варіантів можливих сюрпризів тут може бути дуже багато: підземні води, засипані яри, поклади каменів. Для початку буде не зайвим отримати геотехнічне висновок з відповідного бюро в цій федеральній землі;
  • уточнення інформації щодо того, що на цій землі було раніше. Можливо, давним-давно тут був старий міський криниця, про яку всі вже забули, але який виявиться при ритті котловану і створить масу проблем;
  • особливої уваги заслуговує ділянку, який перебував під промисловим підприємством – питання про те, що тут було до цього, повинен стати першим у вашому списку. Наприклад, якщо земля в цій зоні просякнута маслами або шкідливими речовинами, це завдасть суцільний головний біль, причому і в прямому, і в переносному сенсі. Якщо у вас виникли підозри, обов’язково замовте експертизу зразка ґрунту. Проте в цьому випадку додаткове буріння для взяття проб може обійтися приблизно в тисячу євро;
  • перевірка ділянки на наявність боргів. Це особливо актуально стосовно територій, на яких розташовані будівлі під знос.

У скільки обійдеться покупка

Скільки ж коштує земля в Німеччині? Ціна буде залежати від розмірів ділянки та від місця його розташування. Скажімо, в невеликому селі Mainz-Bingen-Kreis квадратний метр землі обійдеться в 165 євро, а в такому ж за розмірами населеному пункті Taunus він буде коштувати втричі дорожче. Приблизну вартість земельних наділів наведемо в таблиці:

Місце розташування Ціна в євро за всю ділянку Площа (кв. м)
Бранденбург (передмістя Берліна) 84 000 740
Берлін 3 950 000 2341
Штутгарт 35 000 558
Баден-Вюртемберг 1 350 000 5000
Саксонія-Анхальт 1 100 000 4784
Мюнхен 471 100 1346
Вупперталь (Рейн-Вестфалія) 1 200 000 3500
Дортмунд 900 000 2766
Дуйсбург 2 200 000 15100
Дюссельдорф 1 178 520 2300
Кельн 210 000 2400

При цьому в бюджет на покупку землі необхідно включити такі витрати:

  • безпосередньо вартість самої ділянки;
  • оформлення угоди у нотаріуса – 0,5-0,75 % від вартості об’єкта;
  • внесення змін у відомості про власника ділянки в земельну книгу – 0,5-1 %;
  • одноразовий податок за купівлю землі – відрізняється в кожній федеральній землі та в середньому становить 5 % від вартості предмета договору;
  • послуги маклера, якщо вирішите вдатися до його допомоги – 3,75-7,14 %.

Не останнє місце в списку займе оплата роботи будівельної бригади, дизайнера, архітектора. На це доведеться відкласти не менше половини того, що ви витратите на покупку землі.

Підсумки

Купівля земельної ділянки в Німеччині вважається досить вигідним вкладенням грошей і для тих, хто вирішив побудувати собі затишне житло, і для тих, хто вирішив організувати тут власний бізнес. Знайти підхоже місце для майбутньої споруди можна кількома способами: скориставшись допомогою маклера або міської мерії, відшукавши цікаве оголошення в газетах або на сайтах нерухомості. Якщо коштів на покупку не вистачає, ділянку можна взяти в довгострокову оренду або підшукати що-небудь недороге на примусових аукціонах.

Але перш ніж ви підпишете контракт, необхідно зібрати повну інформацію про об’єкт нерухомості. Важливо з’ясувати, що тут було раніше, чи підведено основні комунікації, чи не має боргів за колишніми власниками. Величезне значення при виборі землі буде грати її вартість – в Німеччині вона залежить від місця розташування ділянки та його площі.

Купити недорогий будинок в Німеччині

Статті по темі