Меню Закрити

Тест на отримання громадянства Німеччини

Одним з важливих умов отримання німецького громадянства є успішне проходження тесту Einbürgerungstest. Тест на громадянство Німеччини у 2024 році являє собою ряд питань про суспільний лад, звичаї та історії республіки, відповіді на які повинен знати кожен іноземець, що бажає стати громадянином ФРН.

Паспорт громадянина Німеччини

Що собою являє Einbürgerungstest

Einbürgerungstest – це тест, обов’язковий для проходження всіма заявниками на отримання німецького громадянства. Винятком є лише ті, хто закінчив німецьку школу, і ті, хто не може прийти, щоб скласти тест, в силу похилого віку або за станом здоров’я (по інвалідності, із-за фізичного чи психічного захворювання).

Питання тесту стосуються суспільного порядку, культури та історії ФРН, знання яких необхідно для майбутнього громадянина цієї країни.

Що необхідно знати для здачі тесту

Тест про Німеччину містить 33 питання. Причому в базі тесту Einbürgerungstest міститься 300 варіантів питань, однакових для всієї території німецької держави. Для кожної федеральної землі розроблено ще за 10 додаткових унікальних питань.

Питання в тесті розподілені таким чином, що 30 з них стосуються загальної інформації про державу, а ще 3 відносяться до конкретної федеральної землі, в якій проживає і здає іспит здобувач.

На кожне питання пропонується 4 варіанти відповіді, але лише один з них є правильним.

Усі питання стосуються виключно ФРН, тому людині, тривалий час живе в цій країні, відповісти на них нескладно. За статистикою, лише 3 % відсотка претендентів не складають цей тест з першого разу.

Тест містить питання за наступними темами:

 • основи права;
 • конституція;
 • історія;
 • політика;
 • культура і традиції;
 • інші факти, що мають відношення до життя у ФРН.

Як проходить тестування

Записуватися на тестування потрібно в регіональному навчальному закладі Volkshochschule. Дізнатися адресу проведення іспиту можна в місцевому відомстві з питань громадянства – Einbürgerungsbehörde. Подавати заяву на складання іспиту потрібно обов’язково особисто, з документів слід взяти з собою паспорт.

Співробітники Volkshochschule повідомляють про дату здачі іспиту, крім того, претенденту на e-mail приходить запрошення. У середньому з моменту подачі заяви до самого іспиту проходить від 3 до 6 тижнів, що залежить від кількості претендентів.

У зазначений день заявник повинен прийти в Volkshochschule. Після пред’явлення паспорта йому видають анкету з особистим номером, який надалі буде використаний перевіряльником для зворотного відсилання тесту після перевірки. Йому буде відомий тільки номер, а ім’я та прізвище тестованого – ні. Таким чином, він не має можливості впливати на результати.

Отримавши анкету, здобувачі сідають за кожен окремий стіл і за сигналом починають відповідати на запитання. Тест триває 60 хвилин. Протягом цього часу за порядком в аудиторії стежить екзаменатор. Іноземцям заборонено звертатися за допомогою до сусідів, користуватися мобільними телефонами або шпаргалками.

Щоб отримати право стати громадянином ФРН, мігрант повинен правильно відповісти мінімум на 17 питань. Результати тестів можна отримати поштою орієнтовно через місяць. Якщо претендент не склав тест з першого разу, то надалі він має право складати іспит необмежену кількість разів.

Умови отримання громадянства

Здобувач повинен заплатити за іспит 25 євро в день проходження тесту обов’язково мати при собі паспорт. Успішна здача іспиту є запорукою отримання німецького громадянства. Проте заявник повинен виконати та деякі інші умови:

 • мати Блакитну картку або дозвіл на проживання у ФРН;
 • безперервно прожити в країні 8 років (6 або 7 – у разі успішного проходження курсу інтеграції);
 • забезпечувати себе і свою сім’ю фінансово без допомоги по безробіттю й соціальної допомоги;
 • не мати судимостей;
 • визнавати німецькі закони;
 • відмовитися від попереднього підданства;
 • пройти тестування з німецької мови.

Подвійне громадянство в Німеччині

Німеччина офіційно не визнає подвійного громадянства. Однак громадяни країн СНД і деяких інших країн Європи можуть зберегти колишнє громадянство при отриманні німецького в наступних випадках:

 • відмова від попереднього громадянства неможливе через ризик для життя (заявник є біженцем);
 • друге підданство громадянин/громадянка ФРН отримує автоматично, на підставі шлюбу або з іншої причини, не вимагає волевиявлення і зусиль для його отримання;
 • друге громадянство отримує дитина іноземців, які проживають на території ФРН.

Висновок

Тест на громадянство Німеччини являє собою опитувальник з 33 питань, 30 з яких стосуються країни в цілому, а 3 – федеральної землі, в якій проживає заявник. Питання тесту охоплюють теми історії, культури, традицій, права і політики Німеччини, знання яких обов’язково для громадян республіки.

Позитивним результатом будуть вважатися правильні відповіді здобувача хоча б на 17 питань. Час і місце проведення іспиту слід дізнаватися в регіональному відомстві у справах отримання німецького громадянства.

Статті по темі