Меню Закрити

Як працюють табори для біженців у Німеччині

Останні події на світовій політичній арені небезпідставно стали причиною збільшення числа охочих перебратися на європейську частину нашого континенту. Мігранти з Сирії, Афганістану, Іраку та інших охоплених війною регіонів масово ринули в більш благонадійні країни в надії знайти не тільки дах над головою, але і можливість отримати елементарну надію на майбутнє. На що можуть розраховувати іноземці, яке життя чекає їх у нових умовах, що можуть забезпечити табори в Німеччині для біженців у 2025 році.

Табір для біженців

Хто надає допомогу біженцям на німецькій території

Ще два роки тому ситуація з прибулими в Німеччину мігрантами виглядала так, ніби все неминуче йде до заходу блискучої політичної кар’єри канцлера Ангели Меркель. Досі ще не існує достовірних даних, скільки людей прибуло німецька держава, яка кількість з них отримала законний статус, а скільки було надіслано назад.

За останніми офіційними даними, 61% біженців зупиняється у спеціальних приймальниках або у квартирах, вміщуючи кілька сімей, так сказати, в житло загального користування. Статистика стверджує, що в країну прибуло вже більше мільйона прохачів притулку. При такому показнику не дивно, що велика частина з них досі не покидає табір біженців у Німеччині.

Багато хто помилково вважають, що обов’язок займатися прийманням і облаштуванням мігрантів покладено на посольства країн, з яких прибувають переселенці. Насправді такі повноваження на державному рівні є у трьох інстанцій:

  • поліція;
  • Федеральне відомство ФРН у справах біженців і його регіональні представництва;
  • Управління, яке займається справами осіб з іноземним громадянством.

Саме в Управління подається прохання про надання притулку, а ось остаточне рішення виноситься Федеральним відомством, точніше, його представництвом в регіоні, де розглядається запит.

У 2015 році на урядовому рівні було проведено нараду з керівництвом великого і середнього бізнесу. Ключова мета, яку переслідували учасники наради, що стосувалася інтеграції мігрантів в трудову сферу. Результатом досягнутих домовленостей стало створення організації під назвою Wir zusammen («Ми разом»). Сьогодні вона включає 36 компаній, 19 з яких – великі концерни та холдинги. Так, наприклад, державне підприємство Deutsche Bahn (залізниця) з 200 тисяч робочих місць має 200 вакансіями безпосередньо для біженців.

Важливою складовою процесу адаптації новоприбулих є допомога громадських організацій. Адже не випадково Німеччина відома у всьому світі як держава з досить сильним “народним сектором”. Крім міжнародних організацій, таких, як Червоний Хрест, Карітас та інші, на німецькій території успішно функціонують фонди місцевих громад.

Дані структури являють собою благодійні організації, засновані «активними громадянами» (бюргерами), наміри яких входить поліпшення ситуації в конкретних сферах життя громади.

Що стосується часткою участі, то вони розподілилися наступним чином:

  • приватні особи – 80,4%,
  • компанії – 12,8,
  • державні органи – 5,6%,
  • інші організації – 1,2%.

Але всі ці спільні зусилля не дають гарантії, що мігрантові буде надано статус біженця і він зможе легалізуватися в країні.

Згідно зі статистикою за 2015 рік, ситуація з мігрантами в ФРН виглядає так:

  • 137 136 осіб отримали посвідчення біженця на підставі Конвенції, підписаної в Женеві;
  • 1 707 осіб отримали додатковий захист від інших країн;
  • 2 072 мігранти змогли отримати захист від депортації.

Що чекає біженців в розподільних таборах

Далеко не всі мігранти уявляють, що їх чекає в чужій країні та чим доведеться задовольнятися в обмін на мир і можливість спокійно спати по ночах. Адже до тих, хто прибуває в пошуках притулку, ставлення, всупереч доброзичливості, готовності допомогти, буде упередженим, ніж до тих, хто в’їжджає в країну за імміграційною візою.

Життя в Німеччині

Житло

Табір для розміщення біженців являє собою велику територію, обнесену парканом, потрапити на яку можна лише за спеціальною перепусткою.

Будинки для переселенців найчастіше представлені довгими бараками або металевими фургонами. Саме приміщення зазвичай розділено на кімнати, в яких проживає від 4 до 8 осіб.

Окремих номерів, як у готелі, тут немає. Ліжка двоповерхові, інтер’єр невибагливий, а з меблів можна знайти тільки саме необхідне.

У таких будівлях біженці проживають до моменту, поки не буде прийнято рішення про їх вирушення на постійне проживання в конкретний регіон Німеччини. Там вони вже можуть розраховувати на більш-менш пристосоване для життя житло.

Харчування

Кожен прибулий в табір забезпечується їжею на весь період перебування. Разом з ключами від кімнати видається картка або талони, які біженець подає до їдальні, щоб отримати свою порцію.

Харчування в табірних столових можна назвати занадто різноманітним: раз в день можна отримати гарячий обід, а от сніданок і вечеря найчастіше представлений сухпайками. Пюре і каші зазвичай швидкого приготування – з пакетів.

Але на території табору завжди працює магазин, завдяки якому можна побалувати себе продуктами з більш високими смаковими характеристиками. А ось придбати все це можна тільки за гроші, яких у переселенців не так вже й багато, а часом і зовсім немає.

Медичне обслуговування

Не залишається без уваги та таке питання, як стан здоров’я мешканців табору. Цілком природно, що не всі біженці, перш ніж виїхати зі своєї держави, змогли підготувати необхідні документи, і вже тим більше ніхто не думав про медичну довідку.

За цієї причини після поселення в таборі їм належить пройти обов’язковий медичний огляд. Всі мешканці табору можуть користуватися медичними послугами у міру потреби.

Криміногенна ситуація

Збільшення числа біженців у Німеччині з її розміреним способом життя не могло не викликати занепокоєння громадян. Велика частина таборів розташована в передмісті великих населених пунктів, де жителі знають один одного з самого народження, рідко закривають двері будинків і рано лягають спати. І все б нічого, якби не часті випадки крадіжок і розбою.

Не менш серйозною ситуація залишається і в великих містах. Згадати хоча б гучний скандал в Кельні, коли атаці біженців піддалися десятки жінок; після цього по країні прокотилася хвиля протестів з закликами зупинити насильство та обмежити контакти місцевих жителів з іноземними переселенцями.

У самих таборах обставина також далека від ідеальної. То там, то тут у новинах з’являються повідомлення про бійки, вбивства і бешкет.

В яких регіонах Німеччини є табори

Поселення для мігрантів розташувалися на всій території країни:

  • У Баварії облаштований табір для біженців ближче до Вюрцбурга, точніше, на його околицях. З метою розміщення мігрантів довелося переобладнати військово-повітряні бази федерального бундесверу. Сьогодні вони надають тимчасове житло для сирійців, афганців, лівійців і навіть українців.
  • Приблизно таке ж гуртожиток можна знайти й в невеликому населеному пункті Вольгаст, що у Верхньої Померанії. Тут під потреби переселенців було пристосоване колись блоковий житловий будинок часів НДР.
  • Окремої уваги заслуговує розподільчий табір Фрідланд, який розташований у Нижній Саксонії. Історія цього поселення сягає корінням у далекий 1945 рік. Спочатку вона призначалася для розміщення звільнених з полону військових, які прибували з території СРСР. Пізніше це місце стало служити укриттям для радянських мігрантів. До початку нового століття потік переселенців зійшов нанівець, а тому табір було вирішено перетворити на музей. Але вже до 2014 року країна зіткнулася з міграційним кризою і містечко знову наповнився іноземними біженцями.

Як потрапити в це невелике поселення і на що можна розраховувати кандидатам, читайте в статті «Табір Фрідланд».

  • Наданням житла займаються й влади другого за величиною німецького міста. Табір біженців в Гамбурзі – це невеликі кампуси, що складаються з будинків-вагончиків. Територія оточена парканом, на виході з території чергує охорона.
  • Zirndorf – переселенське містечко неподалік від Нюрнберга в Баварії. Сьогодні тут розселено велика кількість курдів і сомалійців. Тут мігранти проводять перші 1,5-2 місяці свого перебування в країні.

Переїзд в Німеччину

Такі ж поселення можна знайти в Тюрингії, Бремені, Саксонії, Гессені, Бранденбурзі та Берліні.

Отримання посвідчення біженця

Починається процедура з того, що кандидат повинен подати прохання про присвоєння йому статусу біженця чи надання притулку. Звернутися можна в поліцію або до представника прикордонної служби аеропорту. У другому випадку знадобиться віза, яка дозволить законно перетнути кордон.

Після цього заявник буде спрямований у відомство, яке займається справами біженців, звідки буде розподілений в табір. В який саме він потрапить, буде залежати від наявності місць. Проживати в такому поселенні зобов’язані усі, хто звернувся у відомство.

Далі послідовність дій виглядає так:

  • внесення даних в загальну систему обліку біженців;
  • зняття відбитків пальців;
  • перевірка, чи не намагався кандидат отримати притулок в іншій державі.
  • встановлення колії прибуття на німецьку територію. Якщо заявник прямував до Німеччини через Польщу, тоді його документи будуть спрямовані саме туди.

Далі передбачено співбесіду, в ході якого будуть встановлені причини, що змусили біженця покинути рідну країну. Після цього доведеться чекати рішення. Воно може бути декількох видів:

  • надання політичного притулку;
  • статус «взятої під державний захист»;
  • відмова в статусі, але надання річної візи для проживання в Німеччині зважаючи на складну ситуацію в країні результату;
  • безумовну відмову.

Розібратися у процедурі, яку проходять кандидати на отримання відповідного статусу, допоможе стаття «Отримання статусу біженця в Німеччині».

Підсумки

Щоб отримати захист на німецькій території, необхідно пройти складний шлях, який починається в спеціальних розподільних таборах. Кандидат направляється в один з них після того, як заявить про своє бажання просити притулок. Вибір табору найчастіше визначається наявністю в ньому місць.

Табори для біженців розташовані по всій території країни та мають приблизно однакову облаштування. На території поселення заявник забезпечується кімнатою, харчуванням і медичною допомогою. Перебування в таборі триватиме рівно стільки, скільки буде потрібно часу для ухвалення рішення про подальшу долю біженця.

Як живуть біженці в Німеччині: Відео

Статті по темі