Меню Закрити

Які існують німецькі тести

Знання мови є запорукою успішної кар’єри в будь-якій країні світу. Німецькі тести потрібно складати тим, хто збирається вчитися або працювати в Німеччині у 2024 році. Існує величезна кількість систем, по яких проходить тестування, і компаній, які його проводять. За результатами тестування претендент отримує сертифікат, що підтверджує володіння мовою на певному рівні.

Німецькі тести

Які існують рівні володіння німецькою мовою

Для оцінки рівня володіння німецькою мовою використовується єдина європейська система CEFR. Вона дозволяє оцінити володіння мовою в усіх проявах, таких як лист, читання, говоріння і сприйняття на слух.

Існує три ступені володіння мовою, кожна, у свою чергу, поділяється ще на два підрівні. Таким чином, існує шість рівнів:

  1. А1 або «Рівень виживання». Людина розуміє слова або прості фрази в ситуаціях побутового спілкування. При читанні впізнає окремі слова, а також прості речення, наприклад, фрази на плакатах. У діалозі претендент може брати участь лише в тому випадку, якщо співрозмовник говорить в уповільненому темпі. Рівень листи – прості речення або заповнення формулярів.
  2. А2 «Підпороговий рівень». Людина використовує слова і висловлювання, які стосуються важливих для нього тем, розуміє, про що йде мова в невеликих пропозиціях. Також він читає прості тексти та знаходить в них досить загальну інформацію. Сприймає прості особисті повідомлення. Спілкування можливе в типових ситуаціях, наприклад, на побутові теми, але вести самостійне активне спілкування людина не може.
  3. В1 або «Пороговий рівень» передбачає розуміння чітко вимовляються висловлювань на загальновідомі теми, з якими людині доводиться стикатися в суспільстві. Людина таким рівнем мови розрізняє частини мови, вміє будувати граматичні форми дієслів та займенників, може розуміти телевізійні передачі, якщо ведучий говорить досить чітко і повільно. У процесі читання розуміє тексти без специфічної лексики. Спілкування можливе виключно в побутових ситуаціях або на знайомі теми. Те ж стосується і листи.
  4. В2 або «Пороговий просунутий рівень» передбачає розуміння лекцій і розгорнутих доповідей зі складною аргументацією, якщо тема знайома. Також людина розуміє зміст значної кількості фільмів, якщо персонажі говорять літературною мовою. Що стосується літератури, то людина без праці читає статті про сучасні проблеми, а також художню прозу. Може вільно брати участь у діалогах без якої-небудь підготовки, відстоює свою точку зору і вміє обґрунтувати свою думку. Грамотно пише довгі повідомлення з потрібних питань.
  5. С1 або «Рівень професійного володіння» передбачає розуміння розгорнутих повідомлень, навіть з нечіткої логічною структурою, наприклад, будь-які фільми та телевізійні передачі. Також людина може читати складні тексти, як художні, так і спеціалізовані. У діалозі говорить швидко і спонтанно, висловлює свої думки, активно підтримує бесіду. Може у письмовій формі викласти всі думки, писати тексти будь-якого стилю.
  6. С2 або «Рівень володіння досконало» передбачає розуміння будь-якої розмовної мови, на будь-якій швидкості, уміння говорити та писати на будь-які теми з використанням великих мовних засобів.

Іспит на сертифікат DSH

Іспит DSH здають ті, хто хоче навчатися в Німеччині. Для його складання слід приїхати безпосередньо в країну, де іспит проходять при німецьких вишах. Саме в цьому його основна відмінність від інших аналогічних іспитів, які можна здавати в тій країні, де ви проживаєте. Також цей вид іспиту воліють німецькі ВНЗ, оскільки він може показати знання абітурієнта в більш широкому діапазоні.

Існує три види іспиту на рівень В1 (DSH1), на рівень В2/С1 (DSH2), на рівень С1/С2 (DSH3).

Для вступу у ВНЗ здається іспит другого рівня. Сертифікат третього рівня необхідно отримати тим, хто вступає до магістратури.

До складання тесту допускаються абітурієнти старше 17 років, у яких вже є атестат про середню освіту. Тестування проводять шість разів на рік, але графік у кожного вишу окремий. Його вартість становить 180 євро.

Тест складається з трьох частин: граматика, письмовий тест, аудіювання на знання лексики.

Іспит на сертифікат DSH

Іспит на сертифікат DSD

Іспит DSD з німецької можуть здавати школярі з усього світу. Даний сертифікат визнають всі навчальні заклади, і його наявність є плюсом при прийманні на роботу. По суті, це державний іспит для тих, хто хоче здобувати вищу освіту в Німеччині. Якщо іспит складено на А2/В1, то це дає право вступати на підготовчі відділення німецьких вишів. Якщо ваш рівень В2/С1, то ви маєте право вступати до будь-якого ВНЗ Німеччини без додаткового іспиту з німецької мови, а також можете претендувати на стипендію DAAD.

Складати цей іспит можуть учні шкіл, в яких поглиблено вивчається німецька мова. Дитина має вивчати мову не менше 7 років (1600 і більше академічних годин) і пройти курс спеціальної підготовки. Також перед подачею заяви школярі складають пілотний іспит та отримують допуск.

Іспит на сертифікат DSD

Іспит на сертифікат DAF

DAF – це іспит з німецької мови, розроблений для іноземців, які хочуть навчатися у німецьких ВНЗ. Також його здають для отримання роботи в Німеччині або для проходження стажування.

Мінімальний рівень для здачі DAF – В1, тому складати іспит варто, тільки маючи певний досвід у вивченні німецької мови.

Для того, щоб перевірити свій рівень, можна пройти онлайн-тест DAF з німецької мови. Пройти пробний тест можна за посиланням.

Іспит складається з чотирьох частин: читання, аудіювання, письмової частини та усного мовлення. За кожен блок тестів можна отримати від 1 до 5 балів. Тест можна здати в одному з сертифікаційних центрів за місцем проживання. Вартість іспиту становить 130 євро.

Іспит на сертифікат DAF

Підготовка до тесту з німецької мови

Підготуватися до здачі будь-якого з тестів з німецької мови самостійно практично неможливо. Річ у тім, що завдання формуються за певним принципом і з незвички навіть людині з хорошим знанням мови буде непросто.

Ідеальний варіант – пройти спеціальні курси з підготовки до тесту в Німеччині. Вони є при багатьох університетах і коледжах. Якщо поїхати в Німеччину немає можливості, то можна пройти курси при центрі, де здається тестування або ж просто в спеціалізованому центрі. Важливо, щоб це були саме профільні курси, на яких готують до того виду іспиту, який ви плануєте здавати.

Висновок

Завдяки здачі мовних тестів з німецької мови можна вступати в престижний виш або ж отримати роботу в Німеччині. Існує декілька видів тестів, розрахованих на школярів, випускників або тих, хто вже отримав вищу освіту. Для підготовки до тестів існують курси як у Німеччині, так і в будь-якій країні, де можна складати тест.

Як швидко складати тести в Німеччині: Відео

Статті по темі