Меню Закрити

Все про вагітність і пологи в Іспанії

Для отримання якісного медичного обслуговування європейці все частіше їдуть в Іспанію. Сьогодні ця країна, крім визнаного туристичного та пляжного центру, має репутацію держави, де охорони здоров’я, в тому числі акушерства і гінекології, приділяється величезна увага. Іспанські клініки відомі у всьому світі, сюди приїжджають переймати досвід лікарі з різних кінців світу. Не дивно, що і наші жінки хочуть більше дізнатися, як проходять вагітність і пологи в Іспанії у 2024 році, аби у разі потреби звернутися за допомогою до іспанських фахівців.

Народження дитини в Іспанії

Якими правами володіє вагітна жінка в Іспанії

Право на безкоштовне родопоміч і консультації протягом вагітності в державних медичних установах мають всі, хто постійно проживає в Іспанії, зокрема громадянки СНД з видом на проживання. Для громадян України, які приїжджають в Іспанію, для ведення вагітності та пологів передбачені тільки платні послуги приватних клінік.

Вагітні жінки отримують особливі соціальні гарантії: безкоштовне обслуговування, навіть якщо у жінки немає документів, що декретна відпустка в 16 тижнів, що роботодавці можуть продовжити в складних ситуаціях.

Як правило, вагітні стоять на обліку у своїй поліклініці в акушерки (matrona), яка стежить за перебігом вагітності та при необхідності призначає аналізи, направляє до лікаря. Як тільки починаються пологи, жінка приїжджає в лікарню, щоб народити дитину. Заздалегідь ні з ким домовлятися не треба, обслуговує породіллю чергова бригада.

Якщо породілля звертається за допомогою в приватну клініку, пологи приймає гінеколог, з яким вона домовляється заздалегідь. Витрати покриваються за рахунок медичної страховки.

Ведення вагітності в іспанських клініках

В Іспанії роблять все можливе, щоб цей важливий період пройшов для жінки найбільш комфортно і спокійно, адже тільки тоді є гарантія народження здорового малюка.

Коли краще ставати на облік, які аналізи здавати

Як тільки жінка дізнається, що вона вагітна, слід записатися до акушерки (matrona) в районному центрі здоров’я, яка буде консультувати весь період вагітності, навчить поведінці під час пологів, грудного годування. На облік рекомендується вставати на 6-7 тижні очікування дитини.

Після звернення в поліклініку потрібно зробити ЕКГ, пройти огляд у терапевта, здати аналізи: кров на біохімію та загальний аналіз, визначення резусу, групи, згортання. Також здаються спеціальні аналізи на ВІЛ, сифіліс, гепатит B, С.

В Іспанії немає окремих жіночих консультацій, тому при необхідності на прийом до гінеколога жінку направляє матрона. У період вагітності покладено безкоштовно зробити три УЗД. На прийом потрібно приходити раз в місяць в першому триместрі, раз на два тижні – в другому, щотижня – у третьому.

Підготовчі курси

У безкоштовних центрах здоров’я матрона організовує підготовчі курси для майбутніх мам: пояснює, як поводитися під час пологів, як робити масаж немовляті, поводитися з малюком. Особливо популярні курси грудного годування (taller de lactancia materna), де присутні не тільки майбутні матері, але і ті, хто вже може поділитися досвідом вигодовування, акушерка або лікар.

У приватних клініках такі зустрічі проводяться щотижня. Заняття проходять в класі та басейні. Гінекологи, психологи, педіатри працюють з майбутніми мамами, допомагають правильно налаштуватися, підготуватися до поведінки під час пологів і подальшого догляду за дитиною.

Вагітність в Іспанії

Як проходять пологи та післяпологовий період

Пологових будинків в Іспанії немає, але є пологові відділення в госпіталі або спеціалізованої гінекологічній клініці. У складі відділень — родові, дородові, післяпологові палати, операційні. Останні розташовані поруч з пологовими палатами, щоб при необхідності можна було швидко зробити кесарів розтин.

Палати обладнані всім необхідним, в лікарні завжди чергують анестезіолог, педіатр, який оглядає дитину після народження.

Один із членів сім’ї може постійно бути біля породіллі (крім знаходження в операційній). Вважається, що це підтримує нормальний психологічний стан майбутньої матері.

Після пологів можна відвідування родичів, близьких. Як правило, після народження дитини жінка знаходиться в палаті 3-5 днів.

Вартість проведення пологів

Для громадян Іспанії, а також нелегалів, жінок без громадянства (апатридів), що мають ВНП пологи в державних госпіталях безкоштовні. Тим, хто заздалегідь планує пологи в Іспанії, необхідно домовлятися з приватною клінікою. Вартість в них може коливатися від 3-5 тисяч євро при природному перебігу процесу і до 6-8 тисяч – при кесаревому розтині.

У загальну вартість входять:

  • знаходження у відділенні – допологовий, післяпологовий, пологовій палаті, операційної;
  • використання інструментів і медикаментів;
  • оплата праці гінеколога, анестезіолога, акушерки.

Якщо заздалегідь (хоча б за рік) придбати страховку та оплачувати приблизно 800 євро щорічно, витрати на пологи можна значно скоротити.

Пологи в іспанській клініці

Вид на проживання в Іспанії для оформлення поліса не потрібно — достатньо звернутися у приватні страхові компанії з копією закордонного паспорта або номера іноземця в Іспанії, вказати номер рахунку в банку.

Розмір оплати залежить від компанії та програми. Наприклад, в Sanitas щомісяця платиться 45 євро, щоб через 8 місяців отримати право на допомогу при пологах. У Adeslas середній внесок – 35-56 євро. За ці гроші з дня оформлення жінка має право на ведення вагітності, але оплату пологів можуть покрити через 10 місяців після укладення контракту. Таким чином, питаннями страхування краще займатися ще на стадії планування вагітності.

Як організувати поїздку в Іспанію

Щоб організувати пологи в Іспанії, дотримуйтеся таких рекомендацій:

  1. Виберіть клініку, зв’яжіться з нею і повідомте, що хочете спостерігатися і народжувати саме тут.
  2. Укладіть контракт і внесіть передоплату. Домовившись з клінікою, чекайте запрошення. Працівники лікувального закладу підготують документ, в якому буде зазначена мета поїздки та строки перебування. Тепер можна купувати квитки та бронювати готель.
  3. З іспанськими паперами та документами вирушайте в найближче консульство Іспанії, щоб відкрити медичну візу, або скористайтесь послугами посередників по оформленню.

Як оформляються документи на народжену дитину в Іспанії

Коли дитина з’явилася на світ, батькам видається спеціальний сертифікат – тимчасовий документ. Батьки-резиденти Іспанії повинні в 30-денний термін зареєструвати немовля, який стане громадянином країни. Але якщо ні мати, ні батько не є громадянином країни, отримати іспанське громадянство дитині буде непросто, хоча така можливість є.

Тим, хто приїхав народжувати в цю південноєвропейську країну, слід знати, що відповідно до закону дитина, яка народилася в Іспанії, але потім отримала інше громадянство, має право після 18 років звернутися з клопотанням про надання йому статусу громадянина Іспанії.

Щоб перевезти малюка через кордон, необхідно отримати в українському консульстві проїзний документ на нього.

Як вибрати іспанську клініку з пологовим відділенням

Приватні пологові відділення в клініках Іспанії відрізняються високим рівнем оснащеності та наявністю досвідченого медперсоналу. Якщо під час вагітності регулярно відвідувати консультації та робити УЗД, здавати аналізи, то до моменту пологів у лікаря вже буде вся інформація про породіль.

Коли ведення вагітності відбувається за межами Іспанії, перед пологами привозиться повна історія вагітності з усіма записами, аналізами, зробленими на батьківщині.

Краще приїхати в Іспанії приблизно за місяць до терміну пологів, щоб познайомитися з лікарем, обстановкою в клініці, акліматизуватися.

Традиційно великим попитом користуються пологові відділення в Барселоні, Валенсії, Аліканте. Тут знаходяться по-справжньому престижні госпіталі, відділення гінекології, які широко відомі в Європі.

Найбільшим попитом серед іноземців користуються такі лікувальні установи:

  • група приватних госпіталів NISA, а також Hospital Casa de Salud у Валенсії;
  • клініка Vistahermosa, госпіталь Imed Elche в Аліканте;
  • клініка Dexeus-Salud de la mujer або Медичний центр Текнон в Каталонії.

У будь-якому з цих медустанов досвідчені лікарі зроблять все можливе, щоб на світ з’явився здоровий малюк.

Пологові будинки в Іспанії

Висновок

Багато жінок вже скористалися допомогою іспанських фахівців під час вагітності та пологів, адже Іспанія славиться високим рівнем охорони здоров’я, одним з найнижчих у світі відсотків смертності дітей і післяпологових ускладнень. Прекрасна атмосфера південної країни, м’який клімат, сонце, море, дружелюбність медичного персоналу, уважне ставлення до породіллі та її сім’ї, можливість надалі отримати іспанське громадянство для дитини за полегшеною процедурою – це привертає все більше бажаючих народжувати в іспанських клініках.

Недоліків у цього рішення практично немає – слід відзначити тільки деяку складність оформлення документів, візи, а також (при незнанні іспанської мови) необхідність перекладача, без якого майбутнім мамам і членам їх сімей буде складно спілкуватися з лікарем і обслуговуючим персоналом.

Як з’являються на світ діти в Іспанії: Відео

Статті по темі