Меню Закрити

Загальний рівень життя в Іспанії

Думка про те, щоб поїхати в Іспанію на ПМП, здається дуже привабливою для жителів країн пострадянського простору. Сонячною, теплою, красивою, цивілізованою і прогресивної – саме такою видається нам Іспанія. Однак, щоб постійно проживати тут, просто необхідно точно знати, який рівень життя в Іспанії і які перспективи є у мігрантів в плані працевлаштування та можливості забезпечення гідного життя.

Рівень життя в Іспанії

Як живеться в Іспанії

Міста Іспанії дуже комфортні в плані екології та клімату – тут тепло майже цілий рік, нічна температура взимку не падає нижче 7 °C, чисте повітря, насичене озоном і морськими солями, узбережжя дуже доглянутий і охайний.

Вважається, що кращі місця в Іспанії для життя – це столиця Мадрид і інші упорядковані міста – Барселона, Валенсія, Салоу, Таррагона, Аліканте.

Проте кожен вибирає місце для життя виходячи зі своїх особистих переваг і бажань: комусь більше підійдуть не надто популярні, зате красиві прибережні містечка, наприклад, Сан-Феліу-де-Гишольс в Каталонії, Рінкон-де-ла-Вікторія в Андалусії або Гуардамар Дель Сігура у Валенсії. Ціни тут набагато нижче, ніж в іспанських містах, в тому числі й на нерухомість.

Також цікава країна в плані історичних і культурних визначних пам’яток. Багата нічне життя, безліч ярмарків, фестивалів, захоплюючих спортивних заходів тягнуть в Іспанію туристів і іноземців з усього світу.

Причому вартість проживання в королівстві дешевше, ніж в інших державах Європи. Разом з тим якість життя відповідає всім європейським нормам. Також в Іспанії дуже низький рівень злочинності.

Скільки можна заробляти в Іспанії

В країні досить високий відсоток безробіття, якщо дивитися загалом по ЄС. У минулому році кількість безробітних досягла 17 %, а якщо брати тільки молодь, то 30 %. Це може бути пов’язано з меншими, ніж в інших державах Європи, заробітними платами (ЗП).

Зарплати в іспанії

За даними Adecco, середня ЗП по Іспанії після сплати податків дорівнює 1646 євро, що на 0,6 % більше, ніж у 2017 році. Однак розрахунок середньої заробітної плати не зовсім відображає ситуацію, оскільки величина оплати праці іспанців дуже залежить від регіону.

Найвищі зарплати в Іспанії мають жителі Мадрида і Країни Басків, а найнижчі – спільноти Естремадура і Канарських островів (1945 і 1477 євро відповідно).

За офіційними даними (на веб-сайті Національного інституту статистики), прожитковий мінімум в Іспанії становить 645 євро, мінімальна ЗП – 736 євро/місяць, а найпоширеніша місячна зарплата – 1375 євро.

Детальніше про зарплати читайте в статті “Мінімальні та середні зарплати в Іспанії“.

Соціальна допомога населенню в Іспанії

Наявність і характер соціальних пільг – це один з найважливіших показників рівня життя країни. В Іспанії держава всіляко підтримує своїх громадян:

 • пенсії тут вище, ніж у сусідніх країнах ЄС (60-100% від ЗП);
 • таким категоріям населення, як малозабезпечені, інваліди, старі, колишні ув’язнені, біженці, безробітні, вагітні або молоді мами, представники етнічних меншин, покладена соцдопомогу;
 • при втраті роботи допомога в розмірі 60-80% від минулого зарплати можна отримувати ще протягом 2 років;
 • громадянам забезпечуються безкоштовні медичні послуги, а також даються пільги на проїзд.

Якщо ви хочете дізнатися, як живеться в Іспанії іноземним громадянам, то вони також мають право розраховувати на пільги та допомоги. Допомогу по безробіттю можуть одержувати ті, хто пропрацював в Королівстві як мінімум 1 рік за останні 6 років проживання. На безкоштовну медицину та ліки можуть претендувати працевлаштовані емігранти, на яких оформлені картки соцстрахування.

Медичні послуги

Про гідний рівень медицини каже середня тривалість життя в Іспанії – 82 роки. Іспанська система охорони здоров’я вважається однією з найкращих у Європі, держава щороку витрачає на цю сферу близько 10 % ВВП. При такому високому рівні лікування в Іспанії приблизно на 40 % доступніше, ніж у Німеччині або Великобританії.

Медицина в Іспанії

Безкоштовна медицина – це один з факторів, за якими можна зрозуміти, як живуть в Іспанії звичайні люди.

Для того щоб мати право обслуговуватися в лікарнях безкоштовно, у громадянина повинна бути страховка. Що стосується іноземців, така послуга надається неповнолітнім, студентам, офіційно працевлаштованим або вагітним.

Для інших категорій мігрантів безкоштовна лише екстрена допомога, а для отримання пільгового сервісу в повному обсязі потрібно придбати медичний поліс за свій рахунок. Можна обійтися і без страховки, але в цьому випадку лікування буде коштувати досить дорого: за один тільки прийом у профільного спеціаліста доведеться викласти від 80 до 200 євро.

Середні витрати на життя в Іспанії

За вартістю життя Іспанія вважається однією з найдешевших країн ЄС. При цьому заробітні плати в середньому вище 1000 євро. А ті, хто отримує мінімальну ЗП, може користуватися різними посібниками та привілеями від держави.

Вважається, що кращі міста Іспанії для проживання, якщо брати за основу величину зарплати, це Мадрид і інші мегаполіси. Відповідно, ціни тут також вище, ніж в середньому по країні.

Витрати на оренду житла

Найдорожча оренда житла в Іспанії – у двох найбільших містах країни – Мадриді та Барселоні. У центрі тут можна винаймати однокімнатну квартиру приблизно за 700-1100 євро, ціни на околиці будуть до 25 % нижче (500-750 євро).

Трикімнатні апартаменти, відповідно, будуть коштувати 1200-2000 євро і 800-1400 євро в залежності від району.

Природно, дешевше буде життя в провінції Іспанії. Для порівняння наведемо усереднені ціни в деяких інших містах (в євро):

Місто Центр
1 кімната
Центр
3 кімнати
Околиця
1 кімната
Околиця
3 кімнати
Аліканте 457 654 366 546
Валенсія 577 931 400 622
Бенідорм 483 816 386 600
Малага 586 978 448 705
Ібіца 1062 1825 925 1262
Торревьеха 316 525 276 479
Тенеріфе 526 750 402 561

Крім щомісячної оплати за житло, не варто забувати й про комунальні послуги. Вартість буде залежати від кількості спожитих ресурсів: води, електрики, газу, а також метражу квартири.

Підраховано, що в середньому сім’ї із 2 осіб, які будуть жити в однокімнатній маленькій квартирі, потрібно буде платити близько 80 євро щомісяця за комунальні послуги. За 3-кімнатну доведеться віддавати трохи більше – плюс-мінус 120 євро.

Витрати на продукти

Щоб розуміти, скільки грошей потрібно буде витрачати, проживаючи в Іспанії, важливо вивчити середні ціни на продукти по країні. Скільки коштує споживчий кошик в Іспанії, судіть за такими цінами (ціни за 1 кг, якщо не вказано інше, наведені в євро):

 • молоко – 0,77;
 • яловичина – 10,20;
 • свинина – 8,50;
 • курка філе – 5,70;
 • сир – 9,00;
 • риба – 3,00–10,00;
 • яблука, банани, мандарини – 1,50;
 • помідори – 0,94;
 • огірки – 1,30;
 • цибуля – 0,99;
 • рис, макарони – 0,93;
 • яйця (десяток) – 1,40;
 • хліб (півкіло) – 0,93;
 • кави (упаковка 250 г) – 2,30;
 • пиво місцеве (0,5 л) – 0,80;
 • вода (1,5 л) – 0,55;
 • вино (1 л) – 6,00;
 • сигарети (пачка Мальборо) – 5,00.

Варто відзначити, що з урахуванням розміру зарплат в іспанців на продукти йде лише мала частина бюджету, на відміну від громадян України, які змушені витрачати більшу частина ЗП на харчування.

Міський транспорт в Іспанії

Відмінно розвинена транспортна інфраструктура – одна з причин, чому в Іспанії жити добре. Зручна мережа доріг і маршрутів, наявність метро і таксі дозволяє швидко і безпроблемно добиратися у будь-яку точку у всіх містах країни.

Дуже зручний громадський транспорт в Іспанії. У великих містах він представлений метро, трамваями, автобусами, міськими та приміськими поїздами. Таксі можна викликати або вільно зупинити на вулиці, або взяти авто на стоянці. Середня вартість шляхи: за 5 км – близько 10 євро.

Одноразовий квиток на метро коштує 1,3 євро, більша кількість поїздок обійдеться дешевше – 8 євро за 10 поїздок.

Відмінно розвинена мережа автобусних ліній – як усередині міст, так і міжміських. Транспорт ходить строго за розкладом, інтервал – не більше 15 хвилин, час роботи – з 6 ранку до 12 ночі. Вартість квитка в міських автобусах – від 50 центів до 1 євро, на міжміських – від 10 до 65 євро, в залежності від відстані.

Міський транспорт в Іспанії

Характер іспанців і ставлення до іноземців

Всі звикли вважати іспанців дуже темпераментними та комунікабельними. Так і є насправді: у більшості вони дуже контактні та привітні. Якщо іноземці в Іспанії шанобливо ставляться до місцевої культури та звичаїв, іспанці здатні оцінити це.

Приїжджі відзначають, що до іноземців у іспанців немає ніякої упередженості або агресивності. Наших жінок вони поважають, відзначаючи їх розум і красу. Особливо корінні жителі цінують мігрантів, старанно вивчають іспанську мову.

Як і всі європейці, іспанці дуже лояльні та терпимі до індивідуальності кожної людини. Всі люди різні, і приймати їх потрібно такими, як є: оскільки толерантність проявляється в Іспанії. Тут ніхто не зробить зауваження, якщо ти незвично одягнена, наприклад, спиш де-небудь на сходах у центрі міста, не подивиться косо, якщо ти іншої релігії, орієнтації чи кольору шкіри.

Іспанці дуже ревниві, бурхливі суперечки та не менш бурхливі примирення тут в порядку речей. Якщо розглядати життя простих людей в Іспанії, у них в пошані сімейні цінності. Прийнято, що жінка є берегинею вогнища, яке чекає на чоловіка-добувача.

Добре жити в Іспанії: підсумки

Можна знайти та плюси, і мінуси життя в Іспанії. Безумовно, це дуже красива і розвинена країна. До незаперечних плюсів відноситься порівняно недорога вартість життя в Іспанії у поєднанні з європейськими зарплатами. Відмінно налагоджене транспортне сполучення, комфортний клімат і привітні жителі – також позитивні моменти.

Що стосується мінусів можна відзначити відсутність централізованого опалення, часто зустрічаються обмеження у кар’єрному зростанні, бюрократію при реєстрації приватного бізнесу.

Іспанці – великі любителі собак, не завжди ретельно прибирають за своїми вихованцями на вулицях. Інша їх особливість – схильність вести довгі та гучні розмови на вулицях. Любителям тиші іспанська побут може здатися незвичним і надто гучним, проте при бажанні всі недоліки цілком переборні.

Ціни в Іспанії: Відео

Статті по темі