Меню Закрити

Якість мобільного зв’язку та інтернету в Іспанії

Для активних користувачів стільникового зв’язку і любителів інтернету подорож за кордон може перетворитися на справжнє випробування — сьогодні складно уявити собі, як можна обходитися без цих настільки звичних речей. Вперше перебуваючи в Іспанії та не знаючи про те, які тут діють тарифи, чи варто купувати місцеву SIM-карту, де і як скористатися мобільним інтернетом, можна легко опинитися в некомфортною ситуації. Щоб уникнути цього і зберегти максимум свободи, слід заздалегідь побільше дізнатися про те, що являє собою мобільний зв’язок та інтернет в Іспанії.

мобільний зв'язок та інтернет в Іспанії

Коротко про головне

Мобільний зв’язок в Іспанії з’явилася в 1976 році, коли компанія Telefonica почала продаж авторадіотелефонів. Довгий час ця компанія володіла монополією на ринку стільникового зв’язку – аж до 1995 року вона була єдиною в Іспанії телекомунікаційною компанією.

Сьогодні в країні діють десятки інфраструктурних і віртуальних операторів, а в зоні покриття стільниковим зв’язком знаходиться до 99 % іспанській території. Один з головних питань, які цікавлять громадян СНД, що стосується місцевих тарифів на послуги мобільного зв’язку.

В Іспанії існує два види тарифікації:

 • контракт або Contrato – полягає на термін від 12 до 18 місяців із щомісячною оплатою через банк. Абонентська плата автоматично списується з клієнтського рахунку в банку. Ця форма найбільше підходить для резидентів Іспанії, оскільки для укладення контракту потрібні NIE (ідентифікаційний номер іноземця) і рахунок в іспанському банку;
 • картка або Tarjeta. Цей варіант кращий для туристів та інших категорій іноземців, які тимчасово перебувають в країні. Це передплатний тариф, коли гроші надходять на картку за допомогою електронних платежів або внесення оплати в спеціальних пунктах.

Цікавий факт. В Іспанії часто продають нові телефони movil, які вже запрограмовані під певного оператора для роботи у відповідній мережі, тому SIM-карту конкурента вони не побачать». Як правило, такі гаджети продають в кредит в пакеті з контрактним тарифом.

Основні мобільні оператори в Іспанії

Багато громадян часто відчувають труднощі у виборі оператора стільникового зв’язку в Іспанії: багато компаній, велика кількість пропозицій, тому буває складно розібратися в перевагах чи недоліках кожного.

Мережа мобільних операторів в Іспанії представлена:

 • чотирма операторами-лідерами – великими інфраструктурними компаніями, які володіють власними лініями зв’язку. Це Movistar, Vodafone, Orange;
 • більш ніж 40 віртуальними операторами, які орендують обладнання в одній з чотирьох великих компаній і надають послуги під власною маркою: Jazztel, Lebara mobile, Masmovil, SIMYO.

Придбання SIM-карти в Іспанії для туристів

Існує точка зору, згідно з якою можна істотно скоротити витрати на мобільний зв’язок, купивши місцеву SIM-карту. Це вірно лише частково.

Якщо мова йде про контрактних тарифах з фіксованою щомісячною оплатою, то вони більш вигідні, але доступні лише для резидентів Іспанії. Іноземцям, які відвідують королівство з короткочасними візитами, варто звернути увагу на тарифи з передоплатою – prepago.

Слід зазначити, що в Іспанії плата за з’єднання при дзвінках стягується окремо від 15 центів за внутрішні розмови, до 50 – за міжнародні.

Оператор/ пакет Orange/Mundo 1 ГБ Yoigo/Tarjeta SIM Prepago 2 GB Hits Mobile/Bono 100 хв. + 3 GB
Дзвінки всередині країни (євро) 0 – протягом 7 днів,

після закінчення – 0,01

0-50 хв протягом 30 днів. Після закінчення – 0,04 0 – протягом 100 хв, після закінчення – 0,07
З’єднання (євро) 0,31/21,79 0,21/14,53 0 – вхідні,
0,43 – за вихідні
Дзвінки в Україну (євро) 0,3 – на мобільний номер;
0,08 – на стаціонарний номер
0,07 – на мобільний номер;
0 – 5 хвилин,
0,05 – на стаціонарний номер
Вартість пакету (євро) 7 10 9,95
Вихідний СМС в Україну (євро) 1,25 12,15 0,35;

0,95 – на іспанські номери

Термін дії Безстрокова – при поповненні на 5 євро. 30 днів 30 днів

Купувати SIM-карти краще всього в спеціалізованих фірмових центрах операторів по роботі з клієнтами. Такі центри знаходяться у великих ТРЦ, в центральних районах міст – їх легко визначити за вивісками з логотипами фірм-операторів. Також “сімки” можна придбати безпосередньо на сайтах операторів в онлайн-магазинах.

Якщо вибір ще не зроблено, має сенс для купівлі SIM-карти відвідати один з магазинів мережі The Phone House. Тут можна порівняти тарифи та пакетні пропозиції – bono – від найбільших компаній у сфері стільникового зв’язку Іспанії, купити SIM-карту з інтернетом.

Для оформлення купівлі SIM-карти іноземному громадянинові знадобиться паспорт і адреса проживання (наприклад, готелю, в якому він зупинився).

Поповнення рахунку на мобільному телефоні в Іспанії

Спосіб поповнення рахунку на мобільному телефоні в Іспанії залежить від того, у якого оператора був придбаний пакет. Сама процедура нескладна. Поповнити баланс можна готівкою чи з допомогою банківської карти:

 • у фірмових салонах і центрах операторів, чиїми послугами користується клієнт;
 • у магазинах мережі The Phone House;
 • через банкомат;
 • на касах в супермаркетах (наприклад, Егоѕку), тютюнових кіосках – tabacos, локуторіях (інтернет-кафе);
 • автопоповненням: за допомогою телефонного дзвінка або СМС відправляється запит в сервіс-центр, після чого з заздалегідь зареєстрованої банківської картки буде знята потрібна сума.

Поповнення рахунку онлайн

Найбільш вигідним буде поповнення балансу через сайти операторів мобільного зв’язку (Lebara, Vodafone та інші).

Наприклад, для того, щоб поповнити рахунок оператора Orange, необхідно зайти на сайт компанії та відкрити меню «Mi Orange»

Оператор Orange

У новоствореній вкладці вказати номер, пароль (якщо вже є свій кабінет). У разі якщо кабінету ще немає – вибрати нового користувача – «nuevo usuario».

Поповнення балансу Orange

Далі слід діяти згідно з інструкціями: внести свій номер, вимагати пароль та ін.

Баланс за номером Orange

Після оформлення особистої сторінки тут можна поповнювати баланс, змінювати тарифи, підключати нові сервіси, перевіряти стан рахунку, переглядати статистику дзвінків. Це допоможе заощадити гроші, оскільки послуга перевірки рахунку на телефоні платна (необхідно буде оплатити так зване сервісне СМС), а на сайті це можна зробити безкоштовно.

Мобільний інтернет

Мобільний інтернет отримав широке поширення в Іспанії – всі основні гравці ринку стільникового зв’язку активно займаються забезпеченням своїх клієнтів високошвидкісним інтернетом. Серед переваг Іспанії можна назвати:

 • активне впровадження стандартів 3g і 4g;
 • вигідна для клієнтів цінова політика операторів. Наприклад, інтернет-пакети ALTA MUNDO на 2, 4 і 6 GB від компанії Orange коштують відповідно 7, 10 і 15 євро в місяць. Вартість трафіку у невеликих віртуальних операторів може бути нижчою, зате у великих компаніях немає обмежень по швидкості, передачі трафіку та ін.
 • доступність. Вся територія країни має гарне покриття, і мобільний інтернет в Барселоні чи Мадриді буде таким же, як і в невеликих провінційних містечках.

Інтернет-кафе та Wi-Fi

Хорошою альтернативою мобільного інтернету можуть стати точки доступу до Wi-Fi. Безкоштовний інтернет в Іспанії при бажанні знайти нескладно. Точки доступу можна знайти:

 • у багатьох готелях;
 • в аеропорту, на залізничних вокзалах – перші 15 хвилин будуть безкоштовними, після чого необхідно буде ввести номер рейсу та особисті дані; подальше користування стає платним;
 • в бібліотеках;
 • в спортивних центрах;
 • в держустановах.

Безкоштовний Wi-Fi також можуть надавати деякі ресторани та бари. Більш докладно ознайомитися з точками доступу або хот-спотами можна на онлайн-мапі. Провідне місце за кількістю хот-спотів в Іспанії впевнено займають Мадрид і Барселона.

Отримати доступ до інтернету можна і в інтернет-кафе – Locutorio. За годину роботи в локуторіо за трафік доведеться заплатити не більше одного євро.

Стаціонарний інтернет

Домашній інтернет в Іспанії найчастіше прив’язаний до стаціонарної телефонної лінії (ADSL-з’єднання). Провайдери (наприклад, Ono) пропонують своїм клієнтам модеми, пакети послуг, включаючи пільги щодо дзвінків зі стаціонарного телефону.

Якість з’єднання, висока швидкість передачі даних гарантовані, але це коштує недешево – від 50 євро щомісяця. Для того щоб приєднатися до мережі, клієнту необхідно бути резидентом Іспанії – мати ВНП або надати NIE, тому стаціонарний інтернет для громадян України, що здійснюють короткостроковий візит до Іспанії, недоступний.

Підіб’ємо підсумки

Іспанія відрізняється високою якістю мобільного зв’язку. Стільниковий зв’язок в цій країні доступна для всіх іноземних туристів. Для цього достатньо скористатися роумінгом або придбати SIM-карту одного з іспанських операторів.

Серед мінусів – високі ціни на послуги стільникового зв’язку і стаціонарний інтернет, а також недоступність для нерезидентів Іспанії довгострокових контрактів.

Серед плюсів – високошвидкісні стандарти 3g та 4g, бонусні програми від операторів і провайдерів, у тому числі безлімітний інтернет за доступною ціною.

Мобільний зв’язок в Іспанії. Orange vs Vodafone: Відео

Статті по темі