Меню Закрити

Фестиваль вогню в Валенсії

Іспанія – колоритна країна, яка обов’язково запам’ятається відвідуванням Ескоріал, національним музеєм Прадо, симфонічним супроводом Багера, музеєм Пікассо та іншими не менш відомими пам’ятками, а також розважальними заходами масового характеру. Особливо яскраві враження подарує відвідування фестивалю Фальяс — щорічного вогняного дійства. Свято Вогню у Валенсії у 2024 році проходить з 14 по 19 березня. В цей період місто перетворюється у справжній епіцентр танцюючого полум’я.

Вогненний свято у Валенсії

Свято Вогню – історична довідка

Ще з часів викрадення Прометеєм вогню, чоловік почав його вихваляти, боятися, але тим не менш поклонятися цій стихії. Здавна існували ритуали, де в головній ролі був вогонь — символ оновлення, знищення старих речей для появи нових.

Походження Фестивалю вогню точно невідомо. Існує думка, що 19 березня валенсійські столяри розпалювали багаття із залишків дерева на честь свого божественного захисника Святого Йосипа. Є і друга версія походження: Фальяс бере початок біля вогню — символу настання літа, але в період християнізації свято перенесли на вшанування святих, які припадали на ці дати.

Ще одна версія ґрунтується на фігурі parot — іграшці, що уособлювала якогось героя, якого згодом спалювали. Саме цим можна пояснити сатиричний характер персонажів.

Як святкується фестиваль Вогню – підготовка і традиції

Сенс святкування полягає не тільки в спаленні композиції. Важливо єдність трьох компонентів: піротехніки, музичного супроводу і шанування святих – Святого Йосипа і Святої Покровительки знедолених.

У святі Вогню беруть участь близько 40 містечок Валенсійського співтовариства.

Спочатку організатори заходу створювали фігури з непотрібних речей, потім як матеріали стали використовувати дерево і віск. Сьогодні ляльок роблять з пластику та пінопласту.

Кожна фігура уособлює явище повсякденного і соціального життя суспільства, яке в’їдливо висміює недоліки та переваги людей. З ляльок формують композиції, де навколо головної фігури групуються інші.

Висота ляльок може досягати 20 метрів. Ідеї для персонажів учасники команд обговорюють в casals — барах для своїх. Тут же вони представляють проекти майбутніх фігур.

Фестиваль складається з декількох етапів. З початку березня у місті починається mascleta – парад з петардами та феєрверками. У темний час доби в небі лунають вибухи салютів з мільйонами вогнів. Всі жителі направляються до замку-центру, звідки відкривається вид на події. У параді також задіюється багато електронної техніки та супутнього обладнання.

Початок фестивалю вогню

Другий етап називається La Ofrenda de Flores a la Virgen de los Desamparados. Два дні цього періоду присвячені квітам, які підносять Святій Діві, покровительці знедолених. Площа, іменована на честь цієї Святої, перетворюється в сад гладіолусів, цикламенів, гвоздик і лілій, а фасад базиліки та фігура Святої Діви висотою 14 метрів прикрашають килимом із квіткових орнаментів.

Гігантські фігури на святі вогню

Для жителів міста і туристів другий етап — найулюбленіша частина свята. La Ofrenda de Flores a la Virgen de los Desamparados є найбільш трудомісткою підготовки. Згідно зі звичаєм, всі жителі по найдавнішому методом виготовляють і приміряють одяг яскравих кольорів, розшиту різнокольоровими нитками.

Жінки та дівчата вбираються в сукні з шовкової тканини, доповнюючи образи прикрасами з перлів, коралів і смарагдів.

Популярні аксесуари – сережки, брошки, ланцюжки, заколки для волосся. Мандрівники, які поїдуть до Іспанії в березні, гарантовано отримають враження від пишності костюмних поєднань.

Костюмоване шоу на святі вогню

Остання частина має назву La Crema. Це кульмінація фестивалю Фальяс. 19 березня – день, який символізує жертвопринесення праці та очікувань. В 10 годин вечора відбувається спалення дитячих ляльок, а вже опівночі Валенсія поступово перетворюється у світ полум’я.

Захід супроводжується салютами, музикою, оплесками та сумним почуттям прощання. Вранці в місті панує повна тиша, проте через пару тижнів у жителів Валенсії починається все заново: задумки та ідеї в рамках підготовки на наступний рік.

Що заведено їсти на святі Вогню

В Іспанії у кожного свята є свій кулінарний шедевр. Під час проведення фестивалю Фальяс скрізь чути запах пончиків bunuelos. На кожній вуличці з ранку і до пізнього вечора стоять продавці цих ласощів. Найчастіше начинкою виступає шоколад.

Висновок

Відвідування Валенсії в березні — унікальна можливість відчути весь колорит і познайомитися з привітними жителями містечка. Якщо ви плануєте приїзд в співтовариство Валенсії, купуйте путівки так, щоб потрапити на фестиваль Вогню, адже минулого року свято пройшло надзвичайно яскраво — складно навіть уявити, які сюрпризи організатори придумають на наступний раз.

Статті по темі