Меню Закрити

Свята Іспанії нікого не залишать байдужим

Вперше опинившись в Іспанії, раптово усвідомлюєш, що ця дивовижна країна, принадна ласкавим бірюзовим морем, приголомшливою середземноморською кухнею та архітектурними шедеврами, кожен день щось святкує. Поступово приходить розуміння, що свята Іспанії – це не просто важливі події, зазначені в календарі, а стиль життя людей, що населяють не лише великі міста, але і віддалені іспанські села.

Свята в іспанії

Гортаємо календар офіційних свят

Державний бюлетень (або офіційний урядовий вісник Іспанії) – Boletìn Oficial del Estado (BOE) повідомляє про всіх офіційних святах року. У ньому вказані вихідні дні по всій країні.

Так, в нинішньому календарному році іспанці відпочивають 14 днів, (10 з них – обов’язкових), святкуючи:

  • 1 січня – Новий рік (Año Nuevo);
  • 6 січня – Богоявлення, або День королів-магів (Día de los Reyes Magos);
  • 30 березня – Страсна п’ятниця (Велика п’ятниця) – святкується перед Великоднем. (Ця дата не фіксована: щороку свято випадає на різні дні.);
  • 1 травня – Міжнародний день трудящих (El Día internacional de los Trabajadores), або міжнародний день роботи (Día internacional del trabajo), або просто Перше травня (Primero de Mayo);
  • 15 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці (La Asunción de la Virgen) або Богородиця Серпня (Virgen de Agosto);
  • 12 жовтня – Національне свято Іспанії (Día de la Hispanidad);
  • 1 листопада – День всіх Святих (El Dia de Todos Los Santos);
  • 6 грудня – День Конституції Іспанії (Constitution Day in Spain);
  • 8 грудня – День Непорочного зачаття Діви Марії (лат. Immaculata conceptio);
  • 25 грудня – Різдво Христове (La Navidad).

Згідно з іспанським законодавством, в кожному регіоні країни може бути не більше 14 офіційних вихідних днів у році, з яких 9 є державними: це національні іспанські свята. Крім того, повинно бути мінімум два свята регіональних.

У списку загальнонаціональних святкових днів десятим вихідним відзначено і 6 січня – Богоявлення, або День королів-магів (Día de los Reyes Magos), хоча він відноситься до загальних місцевих свят. Жоден з регіонів ніколи не переносить на іншу дату це торжество, він святкується у всіх автономіях Іспанії. «Прихід Волхвів» – інша його назва.

Які ще свята відзначають в Іспанії

Численні іспанські свята можна умовно розділити на 3 категорії: державні (національні), релігійні та регіональні (місцеві). Причому ці урочистості іноді плавно перетікають один в одного, що надає їм новий формат. Багато з тих свят, які вважалися перш релігійними, як вказує календар, перетворилися з часом в пишні народні гуляння з музикою, танцями і карнавальними костюмами. Однак саме до релігійних свят, яких у країні безліч, іспанці-католики відносяться особливо трепетно.

У кожному окремому регіоні, великому чи малому іспанському місті існують власні свята, які відрізняються у відповідності з місцевим способом життя, культурою і традиціями.

Фієста – улюблене слово іспанців, в якому відображається їх власне розуміння суті свята – національного, релігійного або народного. Іноді в один і той же день збігаються кілька подій, причому відзначаються вони по всій країні. Буває і так, що звичаї, пов’язані з одним зі свят, «переходять» до іншого, і з’являються нові традиції святкування.

Так сталося з Днем закоханих (The Day of Lovers). Цей барвистий свято відзначається 23 квітня. А ця дата, як відомо, є днем пам’яті видатного зі світових письменників – Мігеля Сервантеса Сааведри. На його честь у цей день відзначається інше свято – День Книги в Іспанії. У продавців книг з’явився звичай – кожному, хто купить книгу, дарувати червону троянду.

Чому прижилася ця традиція? Саме тому, що 23 квітня – це День святого Георгія чи Сан-Жорді (La Diada de Sant Jordi) – своєрідний аналог Дня Святого Валентина. Тому тут теж свято називають Днем закоханих. Шануючи двох великих письменників – Сервантеса з Іспанії та Шекспіра з Англії – іспанці об’єднали тему любові та літератури.

Свята в іспанії

Існує також легенда про битви святого Георгія з драконом. З крапель крові вбитого дракона зросла червона троянда, яку святий Георгій подарував принцесі. Тепер в цей день Барселона потопає в трояндах. Традиційно молоді люди дарують дівчатам букети червоних троянд, а дівчата своїм обранцям – книги.

В Іспанії відзначаються і свята, які можна було б назвати ритуальними. Один з них дуже нагадує всім відомий День Івана Купали, коли злі духи виганяються священним вогнем і танцями, схожими на виконання ритуалу.

Іспанці назвали це свято День святого Хуана (Fiesta de San Juan). Іноді його називають просто Сан-Хуан або Ніч багать (Hogueras de San Juan). Це свято влаштовується в найкоротшу літню ніч з 23 на 24 червня.

День івана купала в іспанії

Сьогодні це одне з найулюбленіших свят молоді. На пляжах молоді люди розпалюють багаття, через які стрибають, а потім тут же влаштовують танці. Переказ свідчить, що саме так відбувається очищення. Аліканте – найбільш популярне місце, де це свято особливо шанували, хоча він відзначається по всій Іспанії.

Як іспанці відзначають день народження

Комусь може здатися дивним ставлення іспанців до такого свята, як День народження. Якщо ви запрошені в гості, то можете не хвилюватися про подарунок: іменинник буде радий, якщо ви принесете спечений вами торт. «Грас!» («Дякую!») – ви почуєте у відповідь від винуватця торжества в той час, як ви будете клацати його по лобі стільки разів, скільки років йому виповнилося.

В Іспанії прийнято відзначати день народження, не дотримуючись певної дати. Можна святкувати протягом усього місяця в різні дні і в різних компаніях: в колі сім’ї, з близькими друзями, з колегами.

Як правило, такі урочистості проводяться не вдома, а у невеличких та затишних ресторанчиках, яких в Іспанії величезна безліч. Під час галасливого веселощів всі гості стають «родичами» іменинника, всі обіймаються і дружно співають за столом.

Жіночі свята – такі різні

Як і в колишні часи, дотримання сімейних традицій для іспанця – це святе. Особливо шанобливо у кожної іспанської сім’ї відносяться до господині дому – матері. Тому не дивно, що і свято – День матері (El Dia de la Madre) займає важливе місце в іспанському календарі та відзначається як день, присвяченій жінці, що оберігає вогнище будинку.

До цього дня заздалегідь готується вся родина: діти потай від мам готують їм приємні сюрпризи, виготовлені власними руками. А дорослі купують подарунки з символікою свята, яке відзначається в Іспанії в першу неділю травня.

Потрібно сказати, що сьогодні іспанські матері – це не просто домогосподарки, які присвятили увесь свій час турботам про дім і сім’ю. Вони – сучасні іспанки, і тому в змозі поєднувати ведення домашнього господарства і роботу. З любов’ю, піклуючись про своїх дітей, вони продовжують бути успішними у професійній діяльності та творчих колективах.

Жіночі свята в іспанії

Особливості характеру іспанки проявляються 8 березня. Міжнародний жіночий день, давно втративши своє революційне початок, сьогодні відзначається у всьому світі як свято жіночих усмішок і зворушливих подарунків, з ніжністю підносили улюбленими чоловіками. Але тільки не в Іспанії.

Тут 8 Березня асоціюється з протестом жінок, коли вони мають повне право публічно проявляти своє невдоволення з приводу.

На початку весни в цей день щорічно проходять маніфестації жінок у вигляді організованих вуличних походів. У них беруть участь представниці різних громадських рухів, політичних об’єднань і просто активістки.

Акції протесту проходять під різними гаслами: чи це стосується економічних проблем у країні або законодавчих ініціатив, спрямованих на покращення життя. Незалежності вимагають небайдужі каталонки. У феміністок свої гасла. Примітно, що 8 березня в Іспанії – не вихідний, а звичайний робочий день.

Є в Іспанії й такі свята

День гусака в іспанії

Не всі іспанські свята наповнені ідейним змістом. Деякі з них, на думку більшості, зовсім позбавлені якогось здорового глузду, а якісь навіть шокують жорстокістю. Наприклад, День гусака (Antzar Eguna).

Щорічно він відзначається в Лекейтіо – невеликому містечку іспанських рибалок. Виглядає це так: над водною поверхнею туго натягують канат, на якому висить гусак. Відразу заспокоїмо: птах нежива. І це завдяки активістам – захисникам природи, які заявили протест на використання живих гусей під час святкування, як було ще донедавна.

Жителі містечка спостерігають, як учасник змагання підпливає на човні і хапається за гусячу шию. Потім, похитуючись у повітрі, відриває бідній пташці голову і поринає у воду разом із «трофеєм». Переможець отримує в якості нагороди тушку без голови.

Улюблені всіма свята

У чому іспанці не оригінальні, це визнання новорічних свят найулюбленішими. Різдвяний ярмарок, казкова і різнобарвна, починаючи з кінця листопада запрошує іспанців у кожному місті запасатися подарунками для рідних і близьких. У переддень Різдва іспанці влаштовують багатий стіл, рясно обставлений стравами.

У новорічну ніч пишне застілля не прийнято: одне головне блюдо, трохи закусок, шампанське та вино.

Новий рік прийнято зустрічати на головній площі міста. Ось де справжні веселощі! Галасливим натовпом народ збирається навколо новорічного символу – ялинки – і чекає бою головних міських годин. Як тільки починається бій, потрібно з’їсти 12 виноградних ягід – за кількістю місяців у році. Це, на думку іспанців, принесе добробут і щастя.

Новий рік в іспанії

У новорічну ніч влаштовуються вуличні виступи, танці, карнавальні ходи. Всюди багато світла і шуму, оскільки загальне веселощі супроводжується безперервним гуркотом хлопавок і гуркотом салюту.

Свята, святі для всіх

Як і всі народи, іспанці відзначають свята, які вони вважають святими. До них відноситься Страсний тиждень (Semana Santa) – період між закінченням посту і початком Великодня. Це час, коли в Іспанії згадують все, що пов’язано з розп’яттям Христа.

Театралізовані заходи різних релігійних громад проводяться на міських вулицях. Найважливіші процесії можна побачити у Великий четвер (Jueves Santo) і Велику п’ятницю (Viernes Santo). Саме в Страсну п’ятницю відзначають смерть Христа і його поховання, тому в цей день не чути гучної музики: всі сумують і моляться.

В кожному місті існують власні традиції святкування Великодня. Дуже яскраво і пишно проходять процесії в Вальядоліді і Севільї – столиці Андалусії.

Різні міста Іспанії навіть «змагаються» між собою в красі та виразності проведення свята. Але майже всюди можна побачити, як чоловіки, одягнені в традиційний одяг, несуть на плечах пасос – платформу з зображеннями релігійних сцен і насамперед Христа і Богоматері.

Великдень в іспанії

Брати участь у цих ходах воліють багато, оскільки вважається почесним опинитися на іспанських вулицях під час проведення релігійних процесій.

Святим вважають іспанці й святкування Дня мертвих. Вони вірять у те, що саме в цей день душі померлих відвідують своїх рідних та близьких, які зараз живуть і пам’ятають про померлих. Відвідуючи кладовища, люди створюють з різних сімейних реліквій і фотографій вівтарі на могилах родичів, які пішли в інший світ.

Іноді в День мертвих, який відзначається 1 і 2 листопада (День всіх Святих), іспанці приносять на могили улюблену їжу і напої покійних. Для прикраси використовуються осінні квіти, притягуючі, згідно з повір’ям, душі померлих. Згадуючи у надгробки різні факти з життя покійного, родичі часто говорять і про веселе: саме так, на їхню думку, можна спонукати душу мертвого людини відвідати живих.

Свята, якими пишаються містяни

День міста – свято, який ніколи не пропустить ні один його мешканець. У кожному місті чи містечку з особливою гордістю іспанці святкують урочистості, присвячені саме своїй малій батьківщині. При цьому дні святкування в різних містах можуть бути призначені на дати, що не збігаються у поточному або наступному році. Однак є свята, які відзначаються строго в певний день.

День Мадрида (Fiesta de la Comunidad de Madrid) завжди відзначається 2 травня (Dos de Mayo). Саме ця дата увійшла в історію країни як символу національної боротьби за незалежність іспанців. 2 травня 1808 року в іспанській столиці спалахнуло повстання проти наполеонівських окупантів. Патріоти Мадрида «розбудили» всю країну, закликавши до широкого визвольного руху проти загарбників. Це стало початком іспано-французької війни.

Військовий парад, який проходить у центрі міста – обов’язкова частина традиційного святкування Дня Мадрида в сьогоднішні дні.

Жителі міста, знаючи його історію, дуже цим пишаються. В різних районах іспанської столиці в цей день проводяться святкові концерти, театральні постановки, різноманітні вистави для дорослих і дітей прямо на вулицях міста-іменинника.

День мадрида

День Каталонії відзначається 11 вересня. Це важлива історична дата для каталонців, проголошена урядом в 1980 році. Офіційні акти проводяться в цей день в Барселоні та інших містах – Жироні, Таррагоні. Головна подія – Марш за незалежність, в якій традиційно бере участь величезна кількість каталонців.

Незалежність Каталонії – головний лейтмотив цього свята. У вересні минулого року він знайшов яскраве політичне забарвлення, коли Каталонія стала об’єктом пильної уваги світової громадськості. У кожному місті можна побачити національні прапори на балконах житлових будинків, а на вулицях чути виразна каталонська мова.

В інших містах Іспанії теж відзначаються свої свята, пов’язані з Днем покровителя міста або важливими історичними подіями регіону. Список цих свят настільки великий, що створюється враження, що веселощі не припиняється ні на один день.

Відзначаються вони широко – з яскравими уявленнями, гучними народними гуляннями. Відомо, що понад двісті свят Іспанії та мають міжнародне значення, оскільки вони цікаві іноземним туристам, що приїжджають в країну.

Карнавали – свята, що дарують радість

У лютому відкривається сезон іспанських карнавалів та фестивалів. Кожен з цих масштабних свят має свою власну історію і свої традиції. Враховуючи кліматичні та географічні особливості того чи іншого регіону, його культурні уподобання, кожне свято має свій неповторний смак.

Найбільшим вважається карнавал Санта Крус де Тенеріфе (Santa Cruz de Tenerife). Карнавали в Іспанії не менш популярні, ніж гучні карнавали в Ріо-де-Жанейро. Тому іспанська карнавал на Тенеріфе визнаний другим у світі за значимістю після знаменитого бразильського, а в Європі – першим.

Карнавали в Іспанії

Останнім часом проводяться карнавали й на інших Канарських островах. Це пов’язано з історично сформованими традиціями та особливостями суспільного розвитку на території архіпелагу.

Початок весни знаменує свято мигдалю на Гран Канарія (Fiesta de almendro en flor). У ті дні, коли квітучий мигдаль стає рожево-білим, жителі та гості острова насолоджуються мигдальним вином і місцевими солодощами з мигдалевими горіхами.

Таким чином, свята, тісно пов’язані зі світом природи, є засобом комунікації людей з навколишнім середовищем. Це один з улюблених свят остров’ян, однак він не святкується з таким розмахом, як традиційні карнавали.

Карнавальний лютий пронісся галасливою, веселою, яскравою спалахом по всій Іспанії. У Барселоні зазвичай урочистості тривають протягом семи днів, починаючи з «Жирного» (або «Широкого») четверга (Jueves Lardero), коли традиційні тортілья та іспанська яєчна ковбаса в пошані у каталонців. Карнастольтас (Carnestoltes)- веселий чоловічок – головний персонаж свята.

Яскраво та видовищно проходять карнавали в Мадриді: костюми соковитих кольорів і вражаюче хода блазнів в ошатних масках ніби переносять нас у Венеції.

Атмосфера карнавалу в Кадісі наповнена сатирою і гумором, часто спрямованим на знаменитостей і політиків Іспанії. Абсурдним і смішним здається карнавал в Сольсоне, де головним ритуалом свята вважається «підвішування осла».

Карнавали в Іспанії

Зовсім інший присмак у карнавалу в Ситжесі. Галасливі, з безліччю феєрверків вечірки «без комплексів», де чоловіки та жінки в рівній мірі прикрашені пір’ям і блискітками, відомі в народі як «гей-карнавали».

Туристи не розчаровуються, опинившись в Галісії: вони стають свідками та учасниками восьми карнавалів. Шість з них проходять в провінції Оренсе. Кожних зі свят оригінальний і наповнений безліччю цікавих подій.

Ібіца не відстає, а, швидше, випереджає інші регіони Іспанії за кількістю свят, які проводяться протягом року по всьому знаменитого острова. У лютому веселі паради-карнавали «запалюють» майже в кожному місті та селі.

Одним з кращих карнавалів в Іспанії, зазначеним у списку Національного інтересу туристів, вважається торжество в Бадахосе (Эктремадура). Безліч вистав, конкурсів, видовищних масових процесій – все це приваблює людей не просто спостерігати, а й ставати учасниками святкових подій.

Фестивалі круглий рік

Відпочинок в Іспанії може перетворитися в чудове і незабутнє подорож, якщо поїздка співпала з тим часом, коли проводяться фестивалі в Іспанії. А якщо врахувати, що в дні карнавалів та фестивалів закриті більшість міських установ: банків, музеїв, медичних і розважальних центрів, магазинів і навіть деяких місць громадського харчування, туристи мимоволі стають повноцінними учасниками фестивалів, зливаючись з гучною і веселою юрбою і слідуючи місцевим традиціям.

Найпопулярніші:

  • фестиваль фламенко в Севільї;
  • Лас-Фальяс (Las Fallas);
  • фестиваль Сан-Фермін у Памплоні (Fiesta de San Fermin);
  • Битва томатів (La Batalla del Tomate);
  • фестиваль оливок в Андалузії (Las Jornadas del y el Olivar Aceite);
  • Битва яйцями та борошном в Ібі;
  • Баталья-дель-Віно в Аро, провінції Ла-Ріоха;
  • Конкурс-де-Кастельс у Таррагоні та багато інших.

Фестивалі дуже різні – музичні, танцювальні, тематичні, присвячені стихіям природи (вогонь, вода, повітря, земля) і навіть продовольства.

Свято вогню у Валенсії відзначається з 15 по 19 березня, а готуються до нього задовго до цього часу.

Історія фестивалю Лас-Фальяс (Las Fallas) сягає своїм корінням у давні язичницькі обряди святкування дня весняного рівнодення.

І донині іспанці вірять, що за допомогою вогню може відбутися очищення від усього кепського. Тому саме вогонь – головний символ фестивалю.

У центрі міської площі Валенсії виставляються рукотворні композиції з великих фігур (falla). Виконані з любов’ю і фантазією місцевими умільцями з пап’є-маше, пластику або пінопласту «Файя» є головними героями свята. Одна з гігантських фігур, яка перемогла в конкурсі, зможе уникнути долі спалення і стане експонатом музею Las Fallas.

В ніч з 18 на 19 березня небо Валенсії освітлюється численними вогнями: язики полум’я величезного багаття, «пожирає» файя, численні петарди, небо, яке вибухає, сліпучий та грандіозний феєрверк, – справжня вогняна феєрія. Це приголомшливе видовище! Не виключено, що фестиваль Las Fallas буде внесений у список культурної спадщини ЮНЕСКО.

Відомий на весь світ іспанська свято з биками проводиться щорічно в найдавнішому місті Памплоні (Pamplona) з 6 по 14 липня. Фестиваль Fiesta de San Fermin присвячується Святому Ферміну – єпископу, який врятував Памплони від підступної епідемії чуми в XIII столітті. Колись релігійне свято перетворився в улюблені всіма народні гуляння – яскраві, барвисті: можна стати не тільки глядачем, а й учасником «шоу». А гонки з биками, як відомо, справа серйозна, на таке здатні лише найвідважніші.

Навряд чи знайдеться людина, яка ніколи не чув про Томатний фестивалі в Іспанії: La Tomatina настільки унікальна, що давно прославилася на весь світ. Вона проводиться щороку в останні дні серпня в провінційному місті Буньоль під Валенсією.

Карнавали в Іспанії

Щоб гідно, з розмахом відзначити свято помідорів, місто завозяться величезними вантажівками тонни стиглих томатів. Просто дивно, як багато людей з радістю беруть участь у томатному побоїще! Цілком можливо, що живильний сік свіжих помідорів насичує енергією, здоров’ям і оптимізмом всіх навколо настільки, що навіть поплавати в томатній калюжі доставляє задоволення. Продовженням свята стають різні конкурси, в яких призом може бути всіма улюблений хамон.

Європейський фестиваль повітряних куль (European Balloon Festival)– один із найяскравіших свят. Він проводиться щорічно в липні в 50 кілометрах від каталонської столиці, місті Igualada, куди з’їжджаються учасники з багатьох країн Європи.

У програмі – показові польоти, катання дітей і дорослих, конкурси, розіграші. А вечірнє шоу на повітряних кулях – просто чарівне видовище!

Торревьеха (Torrevieja) – прекрасне місто в провінції Аліканте відомий не тільки своїми карнавалами. Хабанера в Торревьеха – ось те знаменна подія, яка приваблює сюди небувала кількість туристів в кінці липня — початку серпня, коли місто надзвичайно змінюється. «Хабанерас» – фестиваль запальних пісень і ритмічних мелодій, які можуть виконувати не тільки професійні співаки та музиканти, але і прості любителі цього жанру.

Ці пісні мають свою історію: вони були привезені місцевими моряками з країн Південної Америки після далеких морських подорожей. І сама назва фестивалю також пов’язано з кубинської столицею – Гаваною (La Habana). А ще Хабанера асоціюється зі знаменитої опери Ж. Бізе «Кармен».

Музичний фестивальний калейдоскоп Іспанії багатогранний. В кінці травня в Барселоні проводиться щорічний фестиваль Прімавера (Primavera Sound), який наповнює своїм звучанням не тільки площі столиці Каталонії, а також парки, вулиці, цілі квартали: музика всюди! За кілька років існування фестивалю кращі світові виконавці виступали в різних музичних стилях та жанрах: поп, рок, інді, треп, соул… Свято триває майже цілий місяць. У день закриття відомі творчі музичні колективи безкоштовно виконують свої кращі хіти.

У червні в Іспанії зустрічаються любителі чистого рок-н-ролу. Багато хто знають, що іспанська рок розвивається досить успішно. Це пояснює той факт, що рок-фестивалів у цій країні багато, і всі вони мають неабиякий розмах і популярність.

Щорічно в Барселоні протягом трьох днів парк Can Zam стає майданчиком для проведення одного з найбільших у країні музичних подій, що знаменують рокфест – Barcelona Rockfest. Каталонська столиця вміє дивувати!

А в північній Іспанії – у Віторії-Гастейзе, країні басків – щорічно проводиться Azkena Rock Festival. Сьогодні він вважається одним з кращих у своїй категорії.

На Азкаенському фестивалі можна почути рок у всіх жанрах: від зворушливого блюзу до важкого року і металу.

Заслуговують уваги також і Viña Rock – триденний рок-фестиваль в провінції Альбасете, в місті Вильярробледо і Resurrection Fest – чотириденний фестиваль металевого року в Галичині.

В кінці жовтня в Барселоні звучить джазова музика. В цей час тут проходить Міжнародний фестиваль джазу (Festival Internacional de Jazz de Barcelona) – один з найбільших світових джазових подій. У фестивалю багата історія, початок якої зазначено в 1966 році. Серед учасників багато зірок, що представляють джазову культуру світового масштабу. Триває фестиваль протягом місяця, програма дуже різноманітна.

Фестивальна осінь в Іспанії – це ще і кінофоруми.

Міжнародний кінофестиваль в Сан-Себастьяні (Festival Internacional de Cine de Donostia-San Sebastián) – один з найбільших і авторитетних подій в кінокультурі Іспанії. Він також значиться серед найпрестижніших кінофорумів, поряд з Каннським, Берлінським і Венеціанським фестивалями. Крім того, він вважається одним з найстаріших (його біографія починається в 1953 році) і найбільш значущих кінофестивалів у Європі.

Конкурсні кінороботи демонструються в різних міських кінотеатрах, а в Палаці конгресів Kursaal проходять основні церемонії нагородження. До складу авторитетного журі включають відомих діячів культури – режисерів і акторів. А список світових знаменитостей кінематографа, що отримували в різні роки призи в Сан-Себастьяні, настільки великий, що його перерахування може скласти цілу літопис.

Свята Іспанії не дадуть нудьгувати

Іспанія об’єднала в собі багато стародавні культури різних народів, і це не могло не позначитися на різноманітності свят, відзначених у країні. Познайомившись з національними святами, ми стали краще розуміти й характери іспанців.

Баски, каталонці, кастильці та андалусійці – вони так не схожі один на одного! Але є і те, що їх об’єднує: це вміння відпочивати та веселитися зі смаком і розмахом – яскраво, відкрито і широко. Тут вміють радіти життю, цінуючи кожну її мить.

Якщо ви стали свідками чи навіть учасниками іспанських свят, вони ні за що не дадуть вам нудьгувати! Ритми пристрасного фламенко, яскраві костюми, чудова кухня з соковитою паелья і п’янкої сангрією – це все, що пов’язане зі святами в Іспанії. А вони нікого не залишать байдужим.

Фієсти на півдні Іспанії. Чудові свята Андалусії: Відео

Статті по темі