Меню Закрити

Як вигідніше переказати гроші з Іспанії в Україну

Іспанія є одним з найбільш популярних держав серед жителів СНД для тимчасового працевлаштування або переїзду на постійне проживання. Тому іммігранти нерідко цікавляться тим, як переказати гроші з Іспанії в Україну у 2024 році. Способів досить багато і всі вони відрізняються за умовами та тарифами.

Переказ грошей

Способи переказу грошей

З безлічі способів міжнародного переказу грошових коштів, у тому числі з Іспанії в Україну, найбільш поширеними з них є:

  • пересилка поштою;
  • банківський переказ;
  • через інтернет;
  • електронні гаманці;
  • класичні системи міжнародних переказів типу Western Union, MoneyGram та інші.

Відправка готівки

Найпростіший спосіб – це відправлення готівки через поштову службу. Іноземці в Іспанії найчастіше звертаються за даною послугою у поштову службу Correos. Однак у зв’язку з розвитком електронних систем зараз цей варіант втратив свою актуальність.

Поштова служба Correos

Більш швидкий спосіб пересилання грошей – банківський переказ. Але для цього потрібно, щоб і відправник і одержувач були відкриті банківські рахунки. Для того щоб отримувач зміг отримати готівку в банкоматі або залишити перераховані гроші на карті, відправнику потрібні банківські реквізити цієї особи в рідній країні.

Відправка грошей через інтернет

Відправка грошових коштів через інтернет можлива через спеціальні ресурси миттєвого перекладу або електронні гаманці. Найбільш популярними інтернет-системами для проведення грошових операцій є:

TransferWise – простий спосіб пересилання грошей онлайн на банківську карту без участі фінансових організацій. Переклад в системі здійснюється за курсом на день відправки. Комісія системи 2.5 %.

Azimo – онлайн-система пропонує більш низькі ціни, ніж у банках. Вам потрібно ввести дані про одержувача і суму, і протягом певного часу, займає від декількох хвилин до декількох днів (в залежності від того, наскільки швидко буде оброблена операція у банку одержувача), гроші будуть доставлені на рахунок або в пункт виплати готівки.

Payoneer – електронний гаманець, який можна поповнити перекладом з банківського рахунку, картки, готівкою або електронними грошима. Такими ж способами можна і вивести гроші. Однак для здійснення пересилання через Payoneer необхідно створити в системі свій аккаунт.

Відправка грошей через класичні системи грошових переказів

Ті, у кого немає рахунку в банку, можуть здійснити пересилання коштів за кордон через одну з класичних систем грошових переказів. Найбільш популярними є відомі у всьому світі Western Union, MoneyGram та Intel Express.

Переказ грошей

Western Union – найпопулярніша в усьому світі система пересилки грошей. Для відправки потрібно звернутися в будь-який банк, що підтримує дану систему, вказати інформацію про одержувача і суму, після чого вам буде виданий код. Цей код необхідно повідомити одержувачу, який після цього має з’явитися в банк, що підтримує систему Western Union, з паспортом і тим самим кодом.

MoneyGram – пересилання грошових коштів через цю систему здійснюється лише за 10 хвилин, але те, наскільки швидко можна отримати гроші, залежить від швидкості обробки запиту у країні отримувача. Додатково можна надіслати коротке повідомлення, що складається з 10 слів. Комісія системи:  2,5 євро (сума 1,00–100,00 євро), 2,5% від суми переказу (сума 100,01–7 000,00 євро).

Intel Express – система для відправки грошей за кордон, працює по всьому світу. Нею можна скористатися в тому числі й для того, щоб відправити в Україну з Іспанії фінансові кошти. Принцип роботи такий же, як і в попередніх двох системах. Комісія системи 1.80 %.

Платіжні картки та SWIFT-платежі

Для переказу коштів на платіжні картки потрібно відкрити карту в закордонному банку як фізична особа. Після зарахування коштів на картку перевезти цю карту в Україну і вже тут зняти в банкоматі.

Для здійснення SWIFT-переказу потрібно відкрити рахунок у закордонному банку та в українському – і можна перераховувати кошти між цими рахунками. Данні платежі мають найнижчу комісію.

Що ще необхідно знати про переклади

Перш ніж скористатися тим чи іншим способом пересилання грошей, необхідно уважно ознайомитися з умовами конкретного сервісу, до послуг якого ви маєте намір вдатися. Крім того, слід мати на увазі, що іспанські банки працюють тільки до 14:00.

Варто також попередньо ознайомитися з тарифами, оскільки в кожному конкретному випадку вони відрізняються.

Тарифи однієї й тієї ж системи можуть відрізнятися в залежності від країни, тому краще дізнатися про комісії безпосередньо при зверненні до пункту надання послуг пересилання чи знайти потрібну інформацію на офіційному сайті.

Крім того, слід пам’ятати про те, що в разі відкриття рахунку за кордоном ви зобов’язані повідомити про це податкові органи рідної країни. В іншому випадку вам доведеться сплатити штраф.

Висновок

Існує великий вибір різних варіантів пересилання грошових коштів з Іспанії в рідну країну. Найпростіший – це банківський переказ, але для цього необхідно, щоб відправник і одержувач мали банківські рахунки. Однак цей спосіб не дешевий, оскільки банки стягують чималу комісію за пересилку. Більш довгий спосіб – пересилання грошей поштою.

Найзручніше відправляти гроші через спеціальні інтернет-системи. Цей спосіб дозволяє переслати грошові кошти з будь-якого місця проживання, чи то Мадрид або узбережжі Коста-де-Валенсія, оскільки не вимагає пошуку відділення банку. Для цього потрібен лише інтернет.

Ще один варіант – переказ грошей через електронний гаманець, але для цього потрібно створити свій аккаунт. Ну а якщо ви не хочете відкривати рахунок у банку або створювати аккаунт, можна скористатися однією з класичних систем Western Union, MoneyGram або Intel Express – для цього потрібно просто звернутися в пункт відправлення, прихопивши з собою паспорт.

Порівняння TransferGo с TransferWise: Відео

Статті по темі