Меню Закрити

Особливості роботи пошти в Іспанії

Пошта Іспанії є національним оператором по пересилці різного роду відправлень як всередині держави, так і за його межами. Іспанське королівство є членом Всесвітнього поштового союзу, а провідним постачальником даного виду послуг виступає компанія Correos. Діяльність оператора регулює Міністерство розвитку країни. Про те, які особливості даного сервісу та як відправити посилку або лист в Іспанії, буде важливо знати всім, хто потребує такого роду послугах.

Особливості роботи пошти в Іспанії

Трохи про іспанську пошту

Іспанська поштова служба розпочала свою діяльність у 1716 році на правах громадської організації. А сьогодні її послугами можуть скористатися усі без винятку жителі та гості королівства. Повна назва організації – Sociedad Estatal Соггеоѕ y Telégrafos, S. A. або скорочено Correos (пошта).

Корреос є частиною Correos Group – корпорації, що повністю належить уряду Іспанії. Інші учасники корпорації забезпечують додатковий сервіс:

 • Nexea – займається великими розсилками в бізнес-колах;
 • ChronoExpress – експрес-доставка;
 • Correos Telecom – створення телекомунікаційних мереж для підприємств.

Крім того, компанія надає можливість відправити посилку в Іспанію з Києва і назад, вона є однією з учасниць кооперативу Express Mail Service і займається відправкою EMS-відправлень.

Всього в Іспанії близько 6 тисяч поштових відділень. Їх можна знайти в будь-якому містечку, на кожному вокзалі, у морських і повітряних портах.

Крім національного оператора, в королівстві працюють і інші компанії, що надають послуги з пересилання поштових відправлень:

 • UPS;
 • DHL Barcelona;
 • FedEx та інші.

Різниця між ними полягає здебільшого у вартості відправлення.

Строки та способи доставки

У всіх відправників є можливість переслати посилку двома способами:

 • економічним;
 • пріоритетним.

Другий варіант є більш швидким, тому обійдеться дорожче. Всередині країни такі відправлення переміщуються з досить великою швидкістю. Однак якщо мова йде про доставку за кордон, наприклад, в Україну, то даний вид послуги перестане діяти відразу після перетину кордону. Це означає, що отримати посилку можна буде не раніше, ніж при замовленні пакету «Економ». Відповідно, платити більше не має сенсу. Водночас пакет “Економ” дозволяє застрахувати відправлення, а “пріоритетний” вирушає лише з зазначенням вартості.

Говорячи про те, скільки йде посилка з Іспанії в Україну, слід зазначити, що строки доставки можуть коливатися від 10 діб до 1,5 місяців з дня відправлення.

Особливості експрес-доставки

Як вже було сказано вище, Іспанське королівство є учасником кооперативу, надає населенню послуги міжнародної кур’єрської доставки – EMS. Для того щоб відправити що-небудь даними способом, необхідно повідомити оператору, який прийматиме у вас замовлення, що ви хочете скористатися послугами EMS Postal Expres.

Кур’єрська доставка в Іспанії передбачає заповнення спеціального бланка. Вносити інформацію (країна та населений пункт) потрібно англійською мовою. Відправляючи посилку в Україну адресу одержувача краще вказати українською мовою. Це дозволить уникнути помилок під час доставки вантажу до місця призначення.

Проте слід врахувати, що EMS-відправлення мають деякі обмеження, зокрема сума трьох вимірів (довжина + висота + ширина) не повинна перевищувати 200 см за умови, що довжина кожної зі сторін буде не більше 100 см.

Різновиди трек-номерів

Кожне відправлення після реєстрації в поштовому відділенні отримує унікальний номер. Його формат залежить від типу приміщення:

 • дрібний пакет (поштове відправлення до 2 кг) – Rx123456785ES. Якщо таке відправлення пересилається звичайним листом, поштовий ідентифікатор йому не присвоюється;
 • відправлення від 2 до 20 кг (посилки та бандеролі) – Сх123456787ЕЅ;
 • експрес-доставка – Ex123456789ES.

Зазначені комбінації цифр і літер позначають наступне:

 • літери R, C, E – це тип відправлення;
 • х – літера латинського алфавіту (A-Z), що дозволяє зробити номер унікальним;
 • 123456789 – код, який також забезпечує унікальність номера квитанції;
 • ES – шифр країни, з якої відправляється посилка. В даному випадку це Spain – ES.

Єдине, чого не дозволяє дізнатися кодування, це країна, до якої надсилається вантаж – така можливість структурою буквено-цифрової комбінації не передбачена. За допомогою цього коду на квитанції здійснюється відстеження Correos Spain Post.

Іспанська пошта

В Україні використовується інша кодування – зазвичай вона включає до 14 цифр. Служба Aliexpress використовує шифр, схожий на іспанський. Наприклад, літери на початку номера квитанції можуть позначати:

 • RB, RA – авіаційна посилка;
 • RC – бандероль, яка також буде відправлена по повітрю;
 • RT – конверт, який доставлять повітряним транспортом;
 • RR – відправлення, доставка якого буде здійснена морським або залізничним транспортом.

У кінці такого коду завжди буде вказана компанія, яка перевозить посилку.

Як відстежити вантаж

Враховуючи те, скільки часу йде посилка з Іспанії до Києва, можна припустити, що і відправник, і одержувач хотіли б знати, як переміщується вантаж між двома державами.

Відразу ж варто відзначити, що відстеження дрібних пакетів і листів можливо тільки на іспанській території. А ось доставку великих вантажів можна контролювати від пункту відправлення до пункту прибуття.

Відстеження можна вести на сайті іспанської пошти. Для цього слід ввести номер квитанції про відправку і натиснути кнопку пошуку.

Як відстежити вантаж пошти Іспанії

Якщо в Україну слідує кілька вантажів, на цьому ж порталі можна вести одночасне відстеження поштових відправлень з Іспанії. У цьому випадку результати пошуку висилаються на електронну пошту.

Для посилок, відправлених експрес-поштою, дана функція доступна в обмеженому форматі: дізнатися можна лише ключові події на шляху їх слідування і тільки на території країни одержувача (в’їзд, прибуття, вручення).

Відстежити посилку з Іспанії в Україну можна й на інших ресурсах:

 • parcelsapp.com – встановивши цей додаток в телефоні, можна стежити за відправленнями з Іспанії, а також Гонконгу, Китаю, Сінгапуру;
 • 17track.net/uk – тут можна дізнатися, де знаходиться ваш вантаж, відправлений з Китаю, України, Білорусі, Казахстану;
 • postal.ninja – на цьому ресурсі можна контролювати рух посилки українською мовою.

Статуси відправлень

Після відправлення посилки в Мадрид з Барселони, Аліканте або будь-якого іншого іспанського міста буде не зайвим знати, на якому етапі шляху вона знаходиться. Вдавшись до допомоги одного з трек-сервісів, можна отримати інформацію про її пересуванні. Про це повідомить вам відповідний статус:

Статус Еквівалент українською мовою
Salida Oficina de la Internacional de origen Виїхала з міжнародного пункту відправлення
Llegada a la Oficina Internacional de destino Прибула в міжнародний пункт призначення
Admitido Прийнята
En proceso de entrega В процесі доставки
Salida de envo de oficina de cambio destino Переадресована з сортувального пункту (Іспанія ESMADB – транзитний пункт при відправці міжнародних вантажів, виконує функцію сортувальної станції).
Entregado Доставлена
Envo pendiente de ser recogido en Oficina Postal Очікує отримання на поштамті
Retenido en Aduana Утримується на митниці
Emitido aviso al Destinatario Одержувачу повідомлення відправлено
Recibida transferencia Відправлення отримано
Pre-registrado Пройшло попередню реєстрацію
No admitido Не прийнято
No entregado Не доставлено
Devuelto no por completarse la tramitacin Повернуто з-за неправильного оформлення
En proceso de devolucin В процесі повернення
Entregado al remitente Доставлено відправнику
Pre-registrado. El remitente ha pre-registrado el envío en los sistemas de Correos. Попередньо зареєстровано Відправник зареєстрував посилку в поштовій системі
En proceso de entrega. El envío ya se encuentra en la localidad de destino y será entregado en breve. В процесі доставки. Відправлення вже знаходиться в пункті призначення та буде доставлено в найближчий час.

Як відправити вантаж з Іспанії

Важливою особливістю відправки вантажу з Іспанського королівства є відсутність огляду відправлення. Це означає, що переслати можна все, що завгодно, за винятком заборонених найменувань. Однак доставка з Іспанії в Україну має ряд особливостей, які необхідно врахувати ще до того, як ви зареєструєте посилку.

Розрахунок вартості

Відправлення, вага яких не перевищує 2 кг, найчастіше пересилаються звичайними рекомендованими листами. Ціна такої послуги становить 19,8 євро. В основному В цю категорію потрапляють конверти з документами, листівки та листи.

А ось для того, щоб дізнатися вартість посилки з Іспанії в Україну вагою від 2 до 31 кг, необхідно знати її точну вагу і розмір. Розрахувати точну суму дозволить онлайн-калькулятор на сайті Correos. Для цього необхідно вказати:

 • точну вагу;
 • висоту, довжину і ширину посилки;
 • пункт відправлення;
 • країну призначення;
 • оціночну вартість;
 • кількість місць.

Наприклад, відправлення вагою 13 кг і розміром 36 х 24 х 20 см коштуватиме 37,39 євро.

Поштова скринька в Іспанії

Говорячи про те, скільки коштує відправити посилку в Іспанію, слід мати на увазі, що значною мірою це буде залежати від служби, послугами якої ви вирішите скористатися. Тарифи Укрпошти можна подивитись на сайті компанії.

Приблизний термін доставки вантажів з Києва становить 14-20 днів. Однак цей період може бути збільшений з-за митних зволікань.

Заповнюємо декларацію

Якщо належить відправка вантажу вагою від двох кілограмів, доведеться заповнити декларацію. У ній потрібно вказати наступну інформацію:

 • відомості про відправника;
 • відомості про одержувача;
 • оціночну вартість (цифрами та прописом);
 • тип вмісту (одяг, документи, книги, іграшки тощо);
 • перелік вмісту (потрібно розбити його на категорії, але не вказувати кожну річ окремо).

Зверніть увагу, що всі відомості про одержувача і відправника повинні бути вказані точно, інакше це утруднить доставку вантажу.

Щоб відправити звичайний лист з України, потрібно приклеїти на нього марку і вказати поштовий індекс в Іспанії. А ось пересилаючи невеликий пакет українському одержувачу, слід пам’ятати, що він дійде швидше, якщо відправити його через центральне відділення пошти у вашому місті, ніж просто опустивши лист у поштову скриньку.

Страхування відправлень

Посилки, які відправляються економічним способом, можуть бути застраховані. Така послуга обійдеться приблизно в 9 євро, якщо сума страхування складе від 150 до 200 євро. Якщо вантаж був загублений або зіпсований, до вирішення питання підключається страховий сервіс Correos.

Для отримання компенсації необхідно заповнити бланк повідомлення, в якому слід вказати, що саме сталося з вашим вантажем. До нього потрібно докласти чеки, якими можна підтвердити вартість зіпсованої чи втраченої продукції. На розгляд запиту може піти близько 3 місяців.

Страхування відправлень

Щоб придбати розширений пакет страховки, доведеться доплатити певну суму.

Митні правила України

Всім, хто цікавиться тим, як відправити посилку в Іспанію з України, слід уважно вивчити правила, які встановлені українською митницею до пересилання вантажів. Зокрема, ліміт на 1 людини, не обкладається митом, становить 1000 євро і 31 кг в місяць. Все, що понад, обкладається митом, розмір якої становить 30 % від загальної вартості, але не менш 4 євро за 1 кг вантажу.

Наприклад, надійшла посилка з оголошеною вартістю 1500 євро: 1500-1000 помножити на 30 % = 150 євро (оплата здійснюється в гривнях за курсом на день проведення операції). Якщо ж прийшов вантаж вагою 40 кг і вартістю 500 євро, мито в цьому випадку складе 40 – 31 х 4 = 36 євро (також в гривнях за курсом).

Говорячи про те, як відправити листа в Іспанію з України, слід зазначити, що ця процедура передбачає лише оплату пересилки та марки. Митом листи не оподатковуються.

Контакти іспанської пошти

Користувачам пошти Іспанії знадобляться основні контакти компанії:

Часті питання

Іноді відправникам і одержувачам доводиться поставати перед труднощами, існування яких вони й припустити не могли. Наведемо приклади того, про що найчастіше запитують клієнти компанії:

 • Як бути, якщо вантаж довгий час знаходиться на митниці? Все залежить від того, що саме знаходиться у відправленні. Якщо це товари, куплені в інтернет-магазині, то іноді простіше відмовитися від посилки. Якщо ж це ваші особисті речі, які вам дороги, тоді можна зайнятися розмитненням самостійно (на сайті www.adtpostales.com/acceder.asp) або вдатися до послуг посередника.
 • Що означає статус in transit? Якщо ви бачите таку напис в онлайн-трекері, значить, ваше поштове відправлення знаходиться в дорозі, тобто слід за транзитним коридором з країни відправлення в пункт прибуття.

Підсумки

Основна маса відправлень по Іспанії та за її межі здійснюється національним оператором Correos. Компанія надає послуги в рамках пакетів «Економ», «Пріоритет» та експрес-доставки. Строки пересилання можуть коливатися від 10 днів до 1,5 місяців в залежності від кінцевого пункту доставки.

Пошта Іспанії: Відео

Статті по темі