Меню Закрити

Скільки коштує бензин в сонячній Іспанії

У будь-якій подорожі, особливо по країнах, які розташовані переважно на континенті, набагато зручніше пересуватися з допомогою автомобіля. Це дозволяє не прив’язуватися до маршрутів громадського транспорту та розкладом міжміських рейсів. Тому деякі їдуть до Європи на власному автомобілі, а інші користуються послугами бюро автопрокату. При цьому, суттєвою частиною загального бюджету поїздки стає заправка машини. Наш огляд допоможе вам дізнатися актуальну вартість бензину в Іспанії у 2023 році.

Паливо в Іспанії

Чим частіше всього заправляють машини іспанці

В даний час бензин 92-ї марки в королівстві зустріти практично неможливо. При цьому все ще дуже популярний дизель, дешевший у порівнянні з іншими видами пального. Однак іспанські вчені вважають, що саме широке застосування цього виду палива провокує посилення парникового ефекту, тому вже найближчим часом влада країни планує підвищити податок на його продаж, що збільшить його вартість майже на 30 %. Тому вже зараз велика частина іспанців воліє користуватися автомобілями з двигунами, що працюють на бензині марки А-95 і А-98.

Зустрічається на деяких заправках і біодизель – в середньому він на 20 євроцентів дорожче звичайної солярки й коштує майже стільки ж, що і бензин, тому такий вид палива не дуже популярний в іспанців.

Установка газобалонного обладнання в Іспанії менш поширена, ніж в країнах СНД, але поступове подорожчання рідкого пального підвищує популярність газу.

Останнім часом в Іспанії зросли продажі електромобілів: щороку в країні реалізується понад 4000 електрокарів, а з їх виробництва країна посідає одне з провідних місць у світі.

Порівняння іспанських цін на пальне з іншими країнами ЄС

Вартість пального в Іспанії знаходиться на середньоєвропейському рівні: трохи дешевше, ніж в державах Центральної та Північної Європи, і трохи дорожче, ніж в країнах Східної Європи.

Це й не дивно, враховуючи те, що Іспанія є однією з найбідніших країн старої Європи, незважаючи на те, що її економіка набагато перевершує економічні показники багатьох держав – членів Євросоюзу.

Порівняльна вартість різних видів пального наведена в таблиці:

Країна Вартість літра дизпалива, € Вартість літра бензину А-95, € Вартість літра бензину А-98, €
Іспанія 1,25 1,34 1,47
Нідерланди 1,48 1,79 1,85
Португалія 1,46 1,69 1,81
Греція 1,43 1,66 1,71
Італія 1,53 1,66 1,72
Швеція 1,56 1,57 1,62
Фінляндія 1,41 1,57 1,66
Франція 1,49 1,57 1,64
Бельгія 1,54 1,55 1,64
Німеччина 1,31 1,50 1,61
Великобританія 1,49 1,45 1,42
Хорватія 1,36 1,42 1,50
Швейцарія 1,49 1,39 1,41
Сербія 1,39 1,30 1,37
Латвія 1,21 1,29 1,35
Польща 1,20 1,21 1,25
Болгарія 1,17 1,15 1,30

Як випливає з таблиці, вартість різних видів палива найчастіше визначається не тільки рівнем розвитку економіки, але й особливостями податкової системи: у країнах, де екології приділяється більше уваги, дизпаливо обходиться дорожче бензину. Невиправдано дороге пальне в країнах південної Європи, особливо в Греції.

Скільки коштує бензин у різних регіонах країни

Вартість пального може відрізнятися в залежності від регіону і мережі АЗС, при цьому різниця доходить до 60 євроцентів (що складає понад 50%). Навіть в межах одного міста заправки, розташовані в різних районах, пропонують один і той же бензин за різною ціною.

 • Наприклад, різниця у вартості бензину в Мадриді може досягати 14 євроцентів за літр (1,26 € на АЗС Alcampo проти 1,40 € на заправках Repsol).
 • Середня вартість дев’яносто п’ятого бензину в столиці Іспанії становить 1,35 євро, що трохи вище, ніж по країні в цілому.
 • Ненабагато відрізняється ситуація в Країні Басків – в Більбао літр бензину коштуватиме в середньому в 1,34 €.
 • У Каталонії, де повно туристів в будь-який час року, пальне традиційно дорожче: так, середня вартість літра бензину в Барселоні становить 1,40 €, при цьому сама дешева заправка в місті пропонує пальне всього за 1,21 €/літр.
 • У Валенсії, третьому за чисельністю місті сонячного королівства, 1 літр бензину коштуватиме від 1,27 до 1,40 € при середньозваженому значенні 1,36 €, що цілком відповідає рівню столиці та країни в цілому.
 • Найдешевша заправка в Севільї пропонує бензин за 1,28 €/літр при середній вартості 1,35 €, що теж мало чим відрізняється від загально іспанської тенденції.
 • Сарагоса – столиця історичного регіону Арагон – зустріне вас мінімальною ціною літра бензину в розмірі 1,28 € при середньому рівні 1,34.
 • В Малазі сама дешева заправка пропонує таку ж вартість, що і в Сарагосі, однак середній рівень по місту вище на 4 євроценти та становить 1,38 €.
 • В Мурсії бензин в цілому трохи дорожче, ніж в Сарагосі, і трохи дешевше, ніж в Малазі: середня вартість становить 1,36 €. При цьому найдешевша АЗС в місті E. Leclerc Infante пропонує цінник 1,30 €/літр.
 • Заправити авто на Балеарських островах обійдеться в середньому трохи дорожче, ніж в континентальній частині країни – вартість літра бензину в столиці регіону Пальма-де-Майорці в середньому становить 1,40 €, а найдешевша АЗС вимагає 1,30 €/літр.
 • А ось Канарські острови можуть похвалитися дуже дешевим пальним. Навіть найдорожча заправка там навряд чи запросить більше 1,08 €/літр, середня вартість бензину складе близько 1,05, а найдешевші АЗС дозволять заплатити менше 1,03 €/літр. Однак щоб економія стала відчутною, їздити потрібно багато, адже найдешевші квитки на Канари з Мадрида обійдуться в 190 €.
 • У Вальядоліді – столиці історичного регіону Кастилія-і-Леон – літр бензину коштує від 1,26 до 1,34 € при середній вартості 1,29 €. У ще одному історичному місті Віго, столиці Галичини, пальне значно дорожче – середня вартість становить 1,37 €/літр, причому навіть на найдешевшій заправці літр бензину коштуватиме 1,34 євро.

Неважко помітити, що бензин дорожче в туристичних регіонах Іспанії. Крім того, на вартість пального в країні впливають розмір населеного пункту і регіональні податки (у Країні Басків, наприклад, паливо ними не обкладається).

Специфіка роботи іспанських автозаправок

За принципом дії всі АЗС країни поділяються на автоматичні та звичайні. На звичайних станціях вас зустріне заправник, який допоможе здійснити всі необхідні операції. На автоматичних АЗС ціни нижче, при цьому вам потрібно лише вставити пістолет в бак і оплатити паливо.Однак слід мати на увазі, що здачу автомати зазвичай не видають, тому краще користуватися банківською картою.

Вночі АЗС в країні нерідко закриваються.

Основні діючі в країні мережі заправок:

 • Agip;
 • Alcampo;
 • BP;
 • Campsa;
 • Cepsa;
 • Eroski;
 • Repsol;
 • Shell;
 • Texaco.

Repsol – одна з найдорожчих мереж, а ось в Alcampo ціни зазвичай нижче. Втім, мережі нерідко радують своїх постійних клієнтів знижками, тому слід робити вибір, враховуючи й цей фактор.

Висновок

Докладно розглянувши питання про вартість бензину в Іспанії, можна зробити висновок про те, в яких регіонах королівства заправлятися найвигідніше. Це дозволить вам краще спланувати поїздку на власному або орендованому автомобілі та вести предметну дискусію про ціноутворення в таксі.

Ціни на бензин в Іспанії: Відео

Статті по темі