Меню Закрити

Як оформити прописку в Іспанії

В Іспанії, як і в багатьох країнах СНД, потрібно прописці за місцем фактичного проживання. Прописка в Іспанії у 2024 році може знадобитися від іноземця в багатьох ситуаціях, наприклад, при оформленні дозволу на роботу або реєстрації автомобіля. Однак найчастіше мігранти реєструються з метою отримання доказу постійного безперервного проживання в Іспанії, яке зазвичай вимагають міграційні органи при оформленні виду на проживання.

Прописка в Іспанії

В яких випадках потрібно реєструватися

Про реєстрацію краще подбати заздалегідь і звернутися в міську мерію відразу після приїзду в країну, оскільки іммігрантові, що має намір проживати в Іспанії, прописка може знадобитися в багатьох випадках. Реєстрація за місцем фактичного проживання іноземцю потрібна в наступних ситуаціях:

 • оформлення посвідки на проживання;
 • отримання громадянства;
 • оформлення дозволу на працевлаштування;
 • реєстрація автотранспорту;
 • зарахування дітей до навчального закладу;
 • звернення за наданням соціальної допомоги (субсидії).

Як і де потрібно реєструватися

Для того щоб отримати прописку за місцем проживання в Іспанії, потрібно виконати всього два простих кроки:

 • зібрати необхідний пакет документів;
 • звернутися в регіональний муніципалітет (ayuntamiento).

В залежності від обставин, у зв’язку з якими різні інстанції вимагають від іммігранта документ про прописку, йому може бути видано дві паперу:

 • volante de empadronamiento (виписка з реєстру жителів) – її запитують при оформленні пільг, соціальної допомоги та інших ситуацій, в яких не потрібна детальна перевірка документів;
 • certificado de empadronamiento (сертифікат про реєстрацію) – зазвичай запитують у судах, іноземних представництвах і т.д.

Які документи потрібні

Для оформлення прописки іноземець повинен подати такі документи:

 • заява на реєстрацію (видається в мерії);
 • закордонний паспорт (оригінал і копія);
 • будинкова книга (Formulario de Alta Individual o Colectivo) або інший документ, що підтверджує володіння нерухомістю в Іспанії, плюс рахунок про оплату комунальних послуг (для підтвердження збігу вашого імені та адреси);
 • для тих, хто винаймає житло, – контракт про оренду (оригінал і копія) та офіційний письмовий дозвіл власника будинку або квартири (з підписом), який має намір вписати мешканця у свою домову книгу, плюс копія його посвідчення особи. Дозвіл не потрібно, якщо власник має намір бути присутнім при реєстрації мешканця особисто;
 • закордонні паспорти (оригінали та копії) всіх членів сім’ї, яких плануєте прописати;
 • свідоцтва про народження дітей;
 • сімейна книга (libro de familia).

Реєстрація для дітей

Для реєстрації неповнолітніх обов’язково вимагається особиста присутність одного з батьків або офіційного опікуна. Обов’язковим документом для дітей є свідоцтво про народження. Цей документ повинен бути перекладений на іспанську мову присяжним перекладачем (traductor jurado) або засвідчений у консульстві.

Дітей, які вступають до школи пансіонного типу, прописують за адресою навчального закладу. Офіційним опікуном у цьому випадку є директор навчального закладу або гуртожитку.

Скільки коштує, як довго оформляється і діє прописка

Реєстрація за місцем проживання здійснюється безкоштовно (проте в деяких регіонах Іспанії можуть запросити невелику символічну плату).

Зразок прописки

Виписка з реєстру жителів або сертифікат про реєстрацію видаються іммігранту в день звернення. Документи, видані для підтвердження в інстанції, які діють три місяці, але сама прописка – 2 роки.

Як продовжити та змінити прописку

Прописку в Іспанії потрібно продовжувати після закінчення певного часу. У різних містах цей термін може відрізнятися, але в основному прописка діє два роки. Коли термін дії реєстрації підходить до кінця, іноземцю надсилають на домашню адресу повідомлення про те, що найближчим часом йому належить звернутися в муніципалітет за її продовженням.

Однак такі листи часто губляться на пошті, тому краще самому стежити за термінами, інакше, якщо пізно звернутися за продовженням, іммігранту може загрожувати ануляція прописки та штраф за прострочення. Крім того, в цьому випадку іноземець також втрачає можливість довести безперервність свого проживання в Іспанії, якщо таке йому буде потрібно у випадку подальшого оформлення ПМЖ.

Для продовження прописки потрібно принести з собою документи, що підтверджують володіння нерухомістю, або договір про оренду.

У разі переїзду на інше місце проживання оформляти прописку слід заново.

Для цього потрібно звернутися в муніципалітет за старою адресою за довідкою про попередні адреси проживання (certificado histórico de empadronamiento), а потім за новим місцем проживання із заявою про реєстрацію. Однак іноді звертатися в мерію за старим місцем проживання і повідомляти про переїзд не потрібно. Це краще уточнити безпосередньо у мерії міста, в якому проживає іноземець.

Можна зареєструватися без документів

Для нерезидента без документів і навіть з простроченою візою існує можливість зареєструватися за місцем проживання в Іспанії. Легальність перебування в країні у цьому випадку не має значення – у разі вашого звернення в мерію з метою реєстрації міграційні органи не будуть долучені.

Крім того, якщо надалі ви плануєте отримати вид на проживання або громадянство Іспанії, офіційна прописка послужить документом, що підтверджує термін проживання в країні.

Прописатися в Іспанії можна також без особистої присутності – для цього потрібно скласти довіреність на представника. При зверненні в муніципалітет він також повинен мати при собі свій паспорт або інше посвідчення особи, наприклад, дозвіл на резидентство в Іспанії (вид на проживання), а також його копію.

Висновок

Процес реєстрації за місцем проживання в Іспанії для іноземців досить простий. Причому можливість зареєструватися мають навіть мігранти без візи – мерія не повідомляє міграційні органи про відсутність у заявника підстави для легального проживання в країні. Прописати можна також і інших членів сім’ї, включаючи дітей, а якщо немає можливості з’явитися в муніципалітет особисто, то достатньо оформити довіреність на третю особу і передати йому все заздалегідь підготовлені документи.

Плата за оформлення реєстрацію не стягується. Якщо іноземцю потрібен документ, що підтверджує реєстрацію, йому видадуть, в залежності від ситуації, виписку з реєстру жителів або сертифікат про реєстрацію.

Як зробити прописку в Іспанії: Відео

Статті по темі