Меню Закрити

Процедура возз’єднання з сім’єю в Іспанії

Про отримання іспанського резидентства мріє кожен, хто зважився на еміграцію в дану державу. Найпростішим способом втілити цю мрію в життя є переїзд на підставі відновлення родинних зв’язків з громадянином країни або вступ з ним у законний шлюб. І хоча возз’єднання родини в Іспанії у 2024 році передбачає кілька етапів, пройти їх буде просто, якщо дотримувати всі формальності, прописані місцевим законодавством.

Возз'єднання родини в Іспанії

Що собою являє возз’єднання з сім’єю і хто на це може претендувати

Процедура возз’єднання передбачає переїзд найближчих родичів заявника в країну його резидентства. Відповідно до міграційного законодавства, резидентом вважається особа, що має громадянство цільової держави або статус постійного жителя (якщо мова йде про іноземців).

Однак ініціювати процес возз’єднання він зможе за умови виконання наступних вимог:

 • проживання в іспанському королівстві від 1 року на законних підставах. Подача документів на продовження ВНЖ. У разі задоволення клопотання заявник зможе перевезти сім’ю;
 • хороший дохід, що дозволяє сплатити утримання себе і своїх родичів-емігрантів;
 • наявність житлової площі. Вона не обов’язково повинна перебувати у власності – досить прикласти до пакета документів договір про оренду будинку або квартири. Головне, щоб вистачило місце для всіх членів сім’ї;
 • особи, які планують переїзд, повинні бути найближчими родичами заявника. Возз’єднання з дядьками, тітками та кузенами неможливо.

Власники Blue Card (ті, хто вже давно живе і працює в іспанській державі) можуть подавати прохання про возз’єднання, не продовжуючи посвідку на проживання.

Якщо мова йде про переїзд до громадянина країни, то ця процедура проходить набагато простіше і швидше. Пов’язано це з тим, що йому не потрібно продовжувати свій громадянський статус, який і так є безстроковим.

За дотриманням правил легалізації іноземних родичів стежить Oficina de Extranjeros – Департамент по справах іноземних громадян.

Право отримати візу надається тільки певним категоріям осіб:

 • подружжю. Підставою буде офіційний шлюб;
 • дітям. Переїхати в Іспанію можуть як рідні діти, так і ті, які народилися в попередньому шлюбі, але ще не досягли 18 років. Допускається клопотання щодо дітей більш старшого віку, але за умови, що вони є недієздатними та знаходяться на утриманні заявника;
 • батькам. Закон дозволяє перевезти батька і матір, яким необхідний постійний догляд. Дане правило стосується також і батьків чоловіка/дружини;
 • особам, які перебувають у статусі офіційного співмешканця.

Право на возз’єднання не надається дітям та іншим утриманцям, які вже встигли зв’язати себе шлюбом. А от батьки повинні бути старше 65 років.

Трохи складніше йде питання з фактичними співмешканцями – на момент подачі заяви вони повинні бути офіційно вільні від відносин з іншими партнерами. Не доведений до кінця розлучення може стати каменем спотикання.

Як возз'єднати сім'ю

Візові питання

Ініціатором процесу возз’єднання є резидент Іспанії. Саме він подає повний пакет документів в Бюро по роботі з іноземцями і чекає, коли буде прийнято рішення за його запитом. Якщо рішення відомства буде позитивним, наступним етапом стане подання прохань родичами заявника в іспанське консульство у себе на батьківщині. Отримана віза зробить можливим перебування родичів на території Іспанії. Ставиться візовий штамп у паспорт кожного члена сім’ї.

Надані документи відіграють найважливішу роль у всьому процесі. Вони є підтвердженням намірів заявника та наявності у нього вагомих підстав.

Тому поставитися до підготовки документів потрібно з усією відповідальністю. Перед походом у відомство переконайтеся, що у вас є:

 1. Заяву.
 2. Докази наявності родинних зв’язків.
 3. Довідка, що підтверджує належний рівень доходу для утримання всіх членів сім’ї:
Найманий працівник трудовий контракт,
довідка про зарплату за минулі півроку,
декларація про доходи
Приватний підприємець реєстрація ІП,
декларація про доходи за останній рік
Безробітний виписка з банку про надходження на р/с засобів з-за кордону,
кредитні карти,
банківські чеки

4. Свідоцтво про укладення шлюбу.

5. Свідоцтва про народження кожного з дітей.

6. Сімейна книга.

7. Оригінал закордонного паспорта з його копією або посвідчення особи громадянина Іспанії також з копією.

8. Копія посвідки на проживання та дозволу на роботу (якщо мова йде про іноземного громадянина).

На етапі отримання візового дозволу від ініціатора процесу вже нічого не залежить. Всі подальші події будуть розвиватися в дипломатичних представництвах країн, в яких будуть подавати прохання на візу.

На розгляд заявки в консульстві може піти близько двох місяців. Кандидатам потрібно буде заповнити заяву на сайті представництва та сплатити мито. Після цього консулом буде призначена дата інтерв’ю. Найголовніше – озвучити мета вашого в’їзду (в такому випадку – возз’єднання).

З документів знадобляться:

 • закордонний паспорт з коридором дії не менше 4 місяців;
 • папери, що підтверджують спорідненість з іспанським резидентом;
 • національний паспорт;
 • довідка про несудимість;
 • медичне підтвердження відсутності небезпечних захворювань;
 • дозвіл на возз’єднання, отримане в Іспанії;
 • копія паспорта або карти резидента ініціатора процесу.

Шанси на схвалення суттєво підвищаться, якщо прикласти до пакета документів докази наявності у вас на батьківщині нерухомості, банківських рахунків.

Що буде потрібно при вступі в шлюб на території Іспанії

Якщо реєстрація шлюбу планується на батьківщині іспанського чоловіка/дружини, друга половина може в’їхати в країну за звичайною туристичною візою. Більш того, наречених розпишуть у місцевому РАГСі, навіть якщо віза буде прострочена.

З документів достатньо надати паспорт і свідоцтво про народження, перекладене на іспанську мову та нотаріально посвідчена.

Чого уникнути не вдасться, так це співбесіди з представником місцевої влади в момент подачі заяви. Після церемонії можна подати прохання на отримання картки резидента. Через рік спільного життя з’явиться право на запит громадянства.

Процедура возз’єднання для подружжя іспанських громадян (віза чоловіка/дружини)

Після укладення інтернаціонального сімейного союзу за межами Іспанії можна приступати до питання возз’єднання зі своїм чоловіком/дружиною. Для цього іноземцю/іноземкою доведеться отримати візу категорії Д.

Перший крок – звернення до іспанського консульства щодо внесення запису про факт шлюбу в реєстр цивільних актів та отримання так званої Libro de Familia – «сімейної книги». Попередньо належить пройти інтерв’ю з представником консульства. Така зустріч проводиться для виявлення фіктивних шлюбів. Чоловік і дружина найчастіше проходять співбесіду окремо.

До основного пакета паперів для відкриття візи потрібно буде докласти:

 • свідоцтво про народження іспанської дружини;
 • довідку для обох сторін союзу з РАГСів їх держав про те, що вони не перебувають у законних відносинах з ким-небудь ще;
 • підтвердження громадянства та реєстрації за місцем проживання.

Документи, оформлені іноземною мовою, слід перевести на іспанську, а ось завіряти не потрібно, оскільки консульство бере цю функцію на себе.

Якщо ж мова йде про дружину-мигранта, який вже тривалий час проживає в Іспанії та хоче перевезти туди родину, до пакета документів в цьому випадку доведеться докласти підтвердження продовження ВНЖ, наявності житла і постійного доходу. Чоловікові-іспанцеві проходити цю процедуру не потрібно – йому просто слід передати дружині копію свого національного іспанського паспорта та фінансові гарантії.

Віза для дитини

При запиті візового дозволу для дітей заявника знадобиться наступний набір паперів:

 1. Свідоцтво, видане дитині при народженні.
 2. Документ, що підтверджує наявність батьківських прав (це може бути рішення суду). Якщо другий з батьків залишається на батьківщині, доведеться заручитися його згодою.
 3. При запиті візи для усиновлених дітей знадобиться рішення судової інстанції про усиновлення.

Якщо возз’єднання планується з повнолітніми дітьми, ініціатору процесу потрібно довести, що вони є недієздатними та знаходяться на його утриманні протягом останнього року.

Віза для батьків

Віза по возз’єднанню сім’ї, батька і матері заявника вимагає надання наступних документів:

 • свідоцтво про народження заявника;
 • довідки, які могли б підтвердити, що батьки цієї особи є фінансово залежними від нього протягом останнього року;
 • свідоцтво про реєстрацію шлюбу подружньої пари, яка подає заяву на візу.

Всі папери повинні бути представлені в оригіналі та підкріплені їх копіями. Документи, які складені не іспанською мовою потрібно перекласти й запевнити у Генконсульстві Королівства Іспанія.

Як бути у випадку відмови

Не завжди процес запиту візового дозволу з метою возз’єднання сім’ї закінчується позитивно. Причини для відмови можуть бути самими різними:

 • відсутність підстави;
 • неповний пакет документів;
 • одна зі сторін не підпадає під вимоги міграційного законодавства;
 • на співбесіді виникли підозри, що шлюб є фіктивним і т.д.

У разі відмови перше, що потрібно зробити, – з’ясувати причину негативного рішення консула. Далі, виходячи з отриманої відповіді, спробувати виправити помилку і подати прохання ще раз.

Найчастіше потрібно доповнити пакет документів незаперечними доказами того, що право відновити сім’ю з особою, що проживає в Іспанії, у вас все-таки є.

Підбивання підсумків

Скористатися правом переїзду в Іспанію до свого родича сьогодні можуть його діти, чоловік/а, батьки, офіційні співмешканці. Ініціатором цього процесу є резидент країни.

Якщо він поки ще перебуває у громадянстві іншої держави, йому належить прожити в Іспанії 1 рік, продовжити ВНП і отримати дозвіл на возз’єднання з сім’єю у відділі по роботі з іноземцями. Якщо ж він вже є іспанським громадянином, дана процедура не буде для нього обов’язковою.

Обидві категорії заявників повинні будуть підтвердити достатній для утримання всіх членів сім’ї дохід, наявність житлової площі та родинних зв’язків. Після того, як запит буде схвалений, особи можуть подавати прохання на оформлення національної візи на підставі возз’єднання.

Возз’єднання сім’ї іноземця, який проживає в Іспанії: Відео

Статті по темі