Меню Закрити

Як перевірити готовність візи в Іспанію

Сонячна Іспанія залишається в українців одним з найпопулярніших туристичних напрямків у Європі – за рік її відвідують близько мільйона громадян. Крім відпочинку та відвідування численних визначних пам’яток, багато українців також займаються інвестиціями в економіку цієї країни – 10 % вкладень у придбання іспанської нерухомості припадає на громадян України. Однак для того щоб правильно спланувати поїздку, потрібно знати хоча б орієнтовні терміни оформлення всіх потрібних документів. Тому слід з’ясувати, як можна перевірити готовність візи в Іспанію у 2023 році.

перевірити готовність візи в Іспанію

Скільки часу займає оформлення візи

Згідно з візовим законодавством Іспанії, максимальний термін розгляду документів на національну візу один місяць, на короткострокову – 15 днів, але в деяких випадках строки можуть бути збільшені до 3 місяців. Однак на практиці настільки довге оформлення дозволу зустрічається вкрай рідко і в основному пов’язано з випадками, коли якісь документи вимагають уточнення.

Говорячи про те, як довго робиться віза в Іспанію, слід зазначити, що це залежить від безлічі факторів. В першу чергу тривалість оформлення залежить від того, в яку організацію ви звернетеся.

Найшвидше отримати готове дозвіл можна, звернувшись до візового центру або посольства країни в Києві – процес займає 5 днів.

У разі звернення до ВЦ в Харкові, Одесі чи Львові термін виготовлення візи до Іспанії складе 7 днів.

Крім цього, те, скільки оформляється віза в Іспанію, залежить також від завантаження працівників дипломатичної місії, яка у свою чергу значною мірою залежить від пори року. Наприклад, високий туристичний сезон, коли багато українців готуються відправитися на відпочинок, розгляд заяви може тривати до 10 днів.

Нарешті, наявність помилок або неточностей у поданій заявці також може вплинути на тривалість її розгляду. Уточнення наданих документів, або додаткову співбесіду додають до очікуваного терміну розгляду ще 2-3 дні.

Якщо необхідність у поїздці виникла несподівано, то, можна оформити «строкову» візу, заплативши збільшений збір 75 євро, граничний термін розгляду заявки на яку становить до 3 днів. Причому на практиці її іноді вдається отримати протягом доби.

Способи перевірки готовності документа

Незважаючи на те, що при подачі документів співробітник дипмісії (при оформленні національної візи) або візового центру назве вам орієнтовний термін розгляду візи в Іспанію, конкретну дату її готовності вам не повідомлять, оскільки це неможливо знати заздалегідь. Тому для того, щоб мати можливість планувати свій час, виникає необхідність перевірки статусу розгляду заявки.

Ще п’ять років тому для цього потрібно було дзвонити в консульство або навіть відправлятися туди особисто. Однак з’явилася можливість перевірити готовність візи в Іспанію онлайн. Розглянемо докладніше, як це можна зробити.

Що потрібно для перевірки

Для перевірки потрібен номер вашої заявки – його вам повідомлять при прийомі пакету документів. Крім того, може знадобитися номер чека про оплату послуг ВЦ, а також інформація про ваш цивільний чи закордонний паспорт – зокрема, його серія та номер. Оскільки закордонний паспорт зазвичай подається в посольство разом з документами на візу, розумно буде заздалегідь переписати його дані або зробити скан-копію. Деякі способи, за допомогою яких здійснюється відстеження готовності іспанської візи, вимагають зазначення дати народження заявника.

Як перевірити

Для перевірки потрібно звернутися саме в ту організацію, в яку ви подавали заявку, будь то посольство, консульство, візовий центр або фірма-посередник. Основні способи перевірки:

 • онлайн-відстеження;
 • телефонний дзвінок або особистий візит;
 • СМС-повідомлення.

Розглянемо способи, що дозволяють відстежити візу в Іспанію.

Перевірка через інтернет

Онлайн-способи доступні в тому випадку, якщо ви звернулися в консульство або один з офіційних ВЦ Іспанії, а також якщо таку послугу надає вибране вами агентство-посередник. У разі звернення у приватну фірму можливість і порядок перевірки заявки через інтернет слід відразу уточнити у співробітника.

Наприклад, в київському візовому центрові перевірка готовності іспанської визі здійснюється за допомогою заповнення спеціальної форми на сайті організації. У неї потрібно внести отриманий при подачі в ВЦ пакету документів реєстраційний номер заявки, дату народження заявника. Трохи нижче слід поставити галочку про згоду з умовами та ввести капчу, після чого натиснути «Готово».

Перевірка в Іспанію через інтернет

Якщо все зроблено правильно, ви отримаєте повідомлення про статус вашої заявки. У випадку помилки система видасть відповідне повідомлення.

Іноді трапляється, що повідомлення про готовність документів з’являється в базі даних до того, як вони фізично прибувають в візовий центр. Тому навіть якщо онлайн-система повідомляє, що ваша віза вже готова, варто додатково уточнити цей факт через телефон.

Особисте відвідування

Популярний і поширений спосіб перевірити статус візи в Іспанію – телефонний дзвінок в організацію, яка прийняла заяву, або навіть особисте відвідування.

Зверніть увагу, що на прийом до консульства або офіційні ВЦ Іспанії вам доведеться заздалегідь записатися телефоном.

Якщо ви звернулися в генконсульство Іспанського королівства в Києві, розташоване за адресою: вул. Хорива, 46, записатися на прийом або уточнити інформацію про готовність вашої візи ви можете за телефонами, які вказані на сайті посольства. Якщо вам не вдається додзвонитися, можна надіслати лист електронною поштою за адресою: cog.moscu.vis@maec.es.

Контактні дані ВЦ у містах вказані на офіційному сайті фірми BLS International, яка є оператором іспанських візових центрів.

Телефонний дзвінок забере набагато більше часу, ніж онлайн-відстеження, зате дозволить вам поспілкуватися з працівником ВЦ або консульства і задати йому будь-які додаткові питання.

Основний недолік даного способу – гарячі лінії консульств часто зайняті, тому додзвонитися на них складно.

Перевірка з допомогою СМС

Офіційні диппредставництва Іспанії, а також більшість візових центрів при подачі заявки пропонують підключити опцію СМС-інформування про статус заявки. У більшості випадків така послуга коштує близько 40 гривень. Її придбання дозволяє вам отримати повідомлення про готовність візи на вказаний в заявці номер відразу ж, як тільки вона буде готова.

Можливі статуси

Для того щоб зрозуміти, чи варто йти за документом або він ще не готовий, недостатньо просто дізнатися статус візи в Іспанію, треба ще й розуміти, що він означає.

У разі СМС-повідомлення все просто – отримання повідомлення означає, що документ готовий. Подзвонивши та при особистому візиті ви зможете уточнити всі незрозумілі деталі безпосередньо у співробітника, з яким спілкуєтесь.

У разі перевірки через інтернет документа можуть бути наступні статуси:

 • «документи прийняті в візовий центр» – розгляд вашої заявки ще в процесі;
 • «оброблена заява прибула в візовий центр за адресою…. і може бути одержана заявником» – ваші документи готові, і ви можете записуватися на прийом.

Зверніть увагу, що поява другого статусу ще не означає, що вам дали візу і ви можете починати збирати речі. Він лише означає, що рішення (причому не обов’язково позитивний) по вашій заявці прийнято і ви можете з ним ознайомитися в ВЦ.

Іспанія

У разі необхідності уточнення даних або проходження співбесіди особливий статус на заявку не проставляється. Замість цього співробітник консульства або ВЦ зв’язується з вами по вказаному в пакеті документів телефоном та особисто запрошує відвідати дипмісію.

Як правильно отримати документ

Припустимо, перевірка готовності візи в Іспанію показала, що ваш документ вже оброблений і рішення по ньому прийнято. Залишається тільки записатися на прийом у ВЦ (консульство), в який ви подавали заявку, або звернутися в туристичне агентство (фірму, яка надає посередницькі послуги) і отримати свій закордонний паспорт з довгоочікуваним дозволом на в’їзд.

Забрати готовий документ може:

 • особисто заявник, пред’явивши паспорт і квитанцію з номером реєстрації заявки;
 • близький родич подав заявку людини, пред’явивши документи, що підтверджують спорідненість (наприклад, свідоцтво про шлюб з ним);
 • будь уповноважена заявником особа за умови наявності нотаріально завіреної довіреності.

Слід мати на увазі, що в’їзд у країну можливий тільки за умови дійсної та правильно оформленої візи. Щоб уникнути можливих проблем при проходженні паспортного контролю при отриманні візи потрібно перевірити:

 • наявність всіх необхідних реквізитів, печаток і підписів;
 • відсутність помилок у ваших особистих даних (ім’я, прізвище, дані закордонного паспорта);
 • правильність зазначених у візі дат (дата видачі, термін дії);
 • відповідність виданого виду візи мети поїздки (щоб не виїхати на навчання за туристичною візою).

Крім СМС-повідомлень офіційні іспанські ВЦ надають своїм клієнтам такі додаткові послуги:

 • Двостороння кур’єрська служба. Дана послуга дозволяє подати документи кур’єром, обійдеться вона у 800 гривень;
 • доставка готового паспорта кур’єром за вказаною адресою. Вартість цієї опції становить від 200 гривень.

Висновок

Відповідь на питання про те, скільки днів готується віза в Іспанію, залежить від безлічі факторів: статусу організації, у яку ви подаєте заявку, міста, де вона знаходиться, пори року, наявності помилок у ваших документах і виду візи, на яку претендуєте. Заощадити час можна, замовивши прискорений розгляд заявки.

Перевірити готовність візи можна онлайн на сайті консульства або ВЦ, а також шляхом особистого візиту або телефонного дзвінка. В окремих ВЦ доступна опція СМС-повідомлення про готовність документа. Для онлайн-відстеження процесу оформлення візи потрібно знати вік заявника та номер його заявки.

Особливості отримання візи в Іспанію: Відео

Статті по темі