Меню Закрити

Аптеки в Польщі: купівля ліків, інструкція, рекомендації


Аптеки в Польщі вже давно стали частиною програми шопінг-турів, які активно купують жителі довколишніх країн СНД. Як така фармацевтична промисловість в країні не дуже розвинена, тому місцевий ринок заполонили препарати європейського виробництва, що викликає стійкий інтерес наших співвітчизників до даної продукції. Найпопулярнішими містами під час таких поїздок є Бяла Подляска, Білосток, Тереспіль, Кузня, Бранево. Як знайти потрібні ліки у 2020 році, де найкраще їх купити і як перевезти через кордон – ось те, що найбільше хвилює потенційних покупців.

Аптеки в Польщі

Трохи про польську медицину

У 1999 році в країні був прийнятий закон про обов’язкове медичне страхування. Умови надання послуг у цій сфері резидентам і нерезидентам, а також сама система приватної та державної медицини максимально наближена до моделі, яка діє сьогодні на території всієї європейської спільноти.

Надання допомоги пацієнтам здійснюється в установах двох типів:

 • державної форми власності;
 • в приватних клініках і лікарських кабінетах.

Послуги, які входять в базовий пакет страховки, населення отримує на безкоштовній основі. Натомість жителі Польщі щомісяця відраховують певну суму зі своєї заробітної плати (9 %). Всі виплачуються кошти надходять у Фонд охорони здоров’я, звідки згодом розподіляються по воєводствах і містах.

Крім обов’язкового, у Польщі передбачено і добровільне страхування, яке ні в якій мірі не обмежує вибір лікувального закладу, в якому хоче обслуговуватися пацієнт, незалежно ні від його громадянського статусу, ні від місця проживання. Щомісячний внесок зазвичай становить близько 400 злотих (приблизно 93 євро). Однак перед підписанням такого договору потрібно уважно вивчити випадки, які він покриває.

Як шукати потрібні ліки в місцевих аптеках

Процес придбання тих чи інших ліків у польських аптеках не можна назвати простим. На відміну від країн СНД більша частина ліків у Польщі продається виключно за рецептом. Те, що ви звикли купувати у себе вдома просто так, тут повинно супроводжуватися призначенням лікаря. Ніякі вмовляння і пояснення фармацевта, наскільки важливо для вас купити те чи інше ліки прямо зараз, не спрацюють. Законодавство дуже суворе, і дотримуються його ретельно.

У тих, хто приїжджає сюди, щоб отоваритися якісними препаратами, виникає цілком логічне запитання: а як їх знайти?

Насамперед слід мати на увазі, що якщо вам потрібні рідкісні і дорогі ліки, то вони продаються далеко не в кожній аптеці. У цьому випадку вам потрібно їхати у великі міста, наприклад у Варшаву.

Але для початку спробуйте провести онлайн-пошук ліків в Польщі. Це дозволить не лише знайти місце, де продаються потрібні вам лікарські препарати, але і порівняти ціни на них. Здійснити пошук можна на наступних сайтах:

 • cefarm24.pl – цей магазин дозволяє скористатися дуже зручним рубрикатором, який пропонує продукцію для дітей та новонароджених, для мам та вагітних, для чоловіків, а також косметичні засоби для всіх категорій покупців;
 • i-apteka.pl – у бічному меню можна вибрати, для лікування якого органу, стану або захворювання вам необхідний препарат. При необхідності можна вказати категорію покупця: для чоловіків, для жінок, для дітей, для спортсменів і так далі;
 • doz.pl – мережа польських аптек. Тут можна отримати відомості про препарати, які є практично у всіх аптеках країни. Бувши одним з найбільших польських інтернет-ресурсів, він інформує своїх користувачів про всі можливі акції та знижки, що діють в тих чи інших мережах. Портал має власне мобільний додаток, яке істотно полегшує пошук необхідних товарів;
 • apteka-sawa.pl і aptekawarszawa.pl – провідні інтернет-аптеки, які здійснюють доставлення переважно в межах польської столиці;
 • apteka-zielona.pl – тут можна придбати медичні препарати, бади, комплекси вітамінів, косметологічну продукцію.
Читайте також:  Мови Польщі: історія, сучасність та поширеність

Зверніть увагу, що вводити назву потрібного вам ліки в рядок пошуку на українській мові не має ніякого сенсу – всі сайти представлені виключно польською.

Ще одне важливе питання: де краще всього купувати? Найбільш вдалим варіантом стануть прикордонні міста. Водночас слід пам’ятати про те, що ціни у великих містах (наприклад, у Кракові) і маленьких (наприклад, у Бартошице) можуть істотно відрізнятися.

Білоруси вважають за краще відвідувати аптеки Білостока. Це обумовлено близькістю територій, великим вибором торгових точок і препаратів. За рідкісними ліками краще вирушити до Варшави. Якщо ж говорити про цінову політику, то досить прийнятні ціни чекають покупців в таких мережах:

 • Gemini – аптека «Джеміні» – найпопулярніша фармація, де можна знайти великий вибір товарів для мам, малюків, вагітних жінок. У 2008 році компанія запустила інтернет-аптеку, де створений спеціальний розділ «Без рецепта»;
 • Nasce Apteki – «Наші аптеки» – велика мережа, що функціонує в Бяла Подляска. Придбати ліки на сайті не представляється можливим, зате ціни в самих аптеках приємно радують;
 • SAS – ще одна дешева мережа в Бялій Підлясці;
 • ProVita – тут дуже часто можна зустріти російськомовного менеджера, а ціни на 30-70 % нижче, ніж у конкурентів.

Різниця в ціні на сайті та в самій аптеці не дуже помітна, але слід пам’ятати, що інформація на порталах оновлюється раз на кілька днів. З цієї причини потрібно бути готовим до того, що поки ви доїдете, вартість продукції може дещо змінитися.

ліки в місцевих аптеках

Фінансова сторона питання

Ціни на багато препаратів в Польщі нижче, ніж можна собі уявити. Зокрема, це стосується тих ліків, які виробляються на території Євросоюзу. А ось ті препарати, які для Польщі є імпортними, тобто завозяться з країн, розташованих за межами Європи, будуть дуже навіть недешевими. Обумовлено це двома факторами:

 • за європейські препарати не справляються збори та інші податки;
 • вартість таблеток, які є експортною продукцією, включає в себе витрати на перевезення, розмитнення та інші витрати.

Звідси можна зробити висновок: якщо вас цікавить препарат, вироблений в країнах ЄС, така покупка стане для вас вигідною в усьому. А от якщо потрібно придбати ліки американських або канадських виробників, будьте готові до солідного чека.

Читайте також:  Офіційні вихідні, свята і неробочі дні в Польщі

Як провозити ліки через кордон

Нагадаємо, що провезення психотропних і наркотичних препаратів через кордон категорично заборонений. Якщо виявиться так, що дані речовини містяться в ті ліки, які ви придбали в Польщі, митний офіцер обов’язково попросить вас пред’явити документи, в яких буде вказано, що таблетки були приписані вам лікарем.

В якості підтвердження може служити виписка з медичної карти або рецепт лікаря. Якщо при купівлі ліків призначення залишилося у фармацевта, подбайте про те, щоб вам зробили копію, інакше вивезти своє придбання з країни ви не зможете.

Крім того, будуть діяти обмеження на кількість вивезеної продукції. Наприклад, ліки, що містять наркотик, можна перевезти лише в тому обсязі, якого хворому повинно вистачити на три дні, а психотропні препарати – до 90 доз.

Слід мати на увазі, що незаконне провезення заборонених медичних препаратів може загрожувати не просто адміністративною, але й у багатьох випадках кримінальною відповідальністю.

Ніяких проблем не виникне з наступними різновидами аптечної продукції:

 • мазі;
 • противірусні препарати;
 • болезаспокійливі засоби.

При цьому все ж буде доречно мати при собі чек або рецепт. Вся продукція фармацевтичного виробництва має вивозитися з країни строго в заводській упаковці.

Щоб не хвилюватися при проходженні контролю на кордоні, виконайте наступні нескладні дії:

 1. Перевірте всі препарати на предмет вмісту в них психотропних або наркотичних речовин.
 2. Задекларуйте на кордоні кожен препарат.
 3. Пред’явіть документи, які могли б підтвердити потребу в цих ліках, добову дозу, призначення лікаря.

Часті питання

Вирушаючи на шопінг в іншу державу, потрібно бути готовим до того, що в процесі виникне безліч питань, на які було б непогано знати відповіді заздалегідь. Постараємося висвітлити найбільш часто зустрічаються проблеми.

Яка потрібна віза для поїздки за ліками в Польщу?

Важливий момент – в’їзд на польську територію. Для представників більшої частини СНД-простору він здійснюється на підставі візового дозволу (крім безвізових країн). Враховуючи той факт, що мало хто їздить за таблетками цілеспрямовано (частіше такі покупки здійснюються з нагоди), можна припустити, що звичайною короткостроковій туристичної візи буде цілком достатньо.

Читайте також:  Дьюті-фрі (duty free) на кордоні з Польщею: ціни та правила

Ті ж, хто вирушає в шопінг-тур, можуть скористатися візою, що оформляється для в’їзду з метою покупок.

Чи можливе повернення ПДВ?

Повернення ПДВ найчастіше хвилює тих, хто купує імпортну продукцію, вартість якої іноді буває дуже високою. У деяких випадках покупці мають можливість повернути податок, однак для цього покупка повинна бути дорожче 300 злотих (70 євро). Це дозволяє отримати назад 8 % вартості лікарської продукції та 22 % – косметичної.

Однак така можливість надається далеко не всіма аптеками. Тому ще до того, як ви почнете робити покупки, поцікавтеся щодо компенсації ПДВ.

Чи можлива покупка ліків на підставі рецепта лікаря не з Польщі?

Слід мати на увазі, що без рецепта лікаря, купити, скажімо, антибіотики, ви не зможете. Доступними будуть тільки вітаміни, харчові добавки, жарознижувальні засоби, анальгетики, гомеопатичні засоби і косметологічна продукція. При цьому далеко не кожна аптека прийме у вас рецепт, виписаний на вашій батьківщині – багато попросять, щоб документ був підписаний польським лікарем.

Крім назви ліків, в рецепті повинне бути вказане дозування. Будьте готові до того, що продадуть вам рівно стільки, скільки буде зазначено в рецепті.

Якщо ж ви хочете спробувати отоваритися за рецептом, виписаним на батьківщині, важливо, щоб назва товару в ньому було зазначено латиницею. Якщо потрібного вам препарату в аптеці не виявиться, вам можуть запропонувати аналоги, але вони теж повинні бути прописані в рецепті, інакше їх просто не продадуть.

Висновки

Поїздка за ліками в Польщі має більше переваг, ніж недоліків, особливо якщо ви збираєтеся робити це паралельно з іншими справами, наприклад, під час екскурсійного туру. Ще будучи на батьківщині, обов’язково слід порівняти ціни в різних аптечних мережах, щоб по приїзду в країну цілеспрямовано відвідати найбільш вигідне місце для покупок. Допоможуть у цьому численні інтернет-портали, на яких зібрана інформація практично про всіх аптечних пунктах.

Важливо пам’ятати, що далеко не всі ліки в Польщі знаходяться у відкритому продажу: багато відпускаються виключно за рецептом, при цьому не завжди достатньо лікарського припису, отриманого у вас на батьківщині.

Ціна одного і того ж препарату може відрізнятися не тільки в різних аптеках, але і в містах. Впливає на вартість ліків і країна-виробник. Препарати, вироблені не в ЄС, завжди обходяться дорожче. Частково компенсувати їх вартість дозволяє повернення ПДВ. Завжди слід пам’ятати про правила вивезення фармацевтичної продукції за межі Польщі – незнання правил призведе до сумних наслідків.

Що можна купити в польських аптеках без рецепту: Відео


Статті по темі