Меню Закрити

Легальна робота в Щецині

Щецин – місто на північному сході Польщі, який разом з Варшавою і Познанню входить в трійку лідерів за кількістю наданих вакансій. Робота в Щецині у 2024 році знайдеться для кожного: величезний трудовий ринок вимагає як дипломованих фахівців, так і некваліфікованих працівників. Як отримати бажане робоче місце? До чого бути готовим при переїзді? Спробуємо розібратися у всіх нюансах працевлаштування.

Легальна робота в Щецині

Переваги працевлаштування в Щецині

Щецин — один з промислових центрів Польщі. Спільно з сусіднім Свіноуйсьце вони утворюють найбільший в країні портовий комплекс на Балтійському морі. Розташовані в Щецині портові, машинобудівні, нафтохімічні та інші підприємства постійно мають потребу в робочій силі.

Робота в Польщі в Щецині відрізняється різноманітністю: вакансії є практично у всіх сферах. Якщо не приваблює праця на виробництві, можна піти в будівництво або відгукнутися на вакансії одного з численних сільськогосподарських підприємств.

За старовинну архітектуру Щецин називають маленьким Парижем, тому в місті активно розвивається туризм. Відповідно, робота у сфері обслуговування тут є цілий рік — вакансії відкриті в численних ресторанах, барах, готелях.

Пошук вакансій

Існує два основних способи пошуку вакансій в Польщі:

 • підбирати роботодавця самостійно;
 • звернутися в спеціалізоване агентство.

Самостійний пошук підходить для тих, хто вже не в перший раз виїжджає за кордон і хоча б на мінімальному рівні володіють польською мовою. В пошуковий рядок необхідно вбити «oferta pracy», назва професії на польському і місто. Наприклад, для тих, хто бажає працювати офіціантом в Щецині запит буде виглядати: «oferta pracy kelner szczecin».

На спеціалізованих сайтах можна не тільки переглянути оголошення роботодавців, але і залишити власне резюме польською мовою. Приклади таких ресурсів:

Самостійний пошук часто забирає багато часу і пов’язаний з ризиком наткнутися на недобросовісного роботодавця або фіктивну компанію. Отримати детальну інформацію про роботодавця можна на державних сайтах – stor.praca.gov.pl і stat.gov.pl. Для цього потрібно знати податковий ідентифікаційний номер підприємства Regon або NIP.

Фірми-посередники беруть пошук вакансій на себе. Вони контактують з польськими кадровими агентствами, ведуть переговори, що важливо для претендентів, які не володіють польською. Крім того, пропонується повне оформлення пакету документів або часткова підтримка в цьому питанні. Послуги фірм-посередників зазвичай коштують від 150 євро.

Пакет документів для роботи в Щецині

У Польщі діють нові правила працевлаштування іноземців. Їх регламентує закон від «Про внесення змін у закон про сприяння зайнятості та установ ринку праці та інших законодавчих актів». Основні зміни торкнулися роботодавців.

Для потенційних працівників важливими пунктами є наступні:

 • на сезонні роботи (сільське господарство, садівництво, туризм) необхідно отримувати спеціальний дозвіл, який діє від 9 до 12 місяців;
 • працівник-іноземець може приступати до виконання обов’язків безпосередньо в день подання роботодавцем необхідних документів до Управління праці Польщі. Ці пункти стосуються громадян України, Білорусії, Молдови, Грузії та Вірменії.

Отже, щоб працювати в Польщі на законних підставах, іноземцю необхідно мати такі документи:

 • підписаний трудовий договір;
 • дозвіл на роботу або на сезонну роботу;
 • документ, який легалізує перебування на території країни — робочу візу, біометричний паспорт.

Для українців діє безвізовий режим, але якщо мова йде не про туризм, а про роботу, то оформляти трудову візу все одно доведеться. Правда, це не стосується сезонних робіт.

Працевлаштування в Щецині: кадрові агенції та фірми

Польські роботодавці звикли шукати працівників через рекрутингові агентства. На резюме, самостійно розміщене на сайті з працевлаштування, в 90 % випадків відгукнеться саме професійний шукач кадрів.

Звертатися в агентство вигідно ще й тому, що його послуги оплачує роботодавець. Якщо гроші намагаються зняти з потенційного працівника — це привід звернутися в іншу фірму. Також при співпраці з агентством необхідно перевіряти наявність ліцензії та дозволу займатися посередництвом при працевлаштуванні.

Список відомих кадрових агентств Щецина:

Вакансії в Щецині

Щецин — це трудовий Клондайк з величезним вибором робочих місць і для чоловіків, і для жінок. Стабільно високий попит закріпився на некваліфіковану робочу силу, фахівців технічного профілю.

Умови праці залежать від роботодавця. Робочий день може тривати до 12 годин при 6-денному робочому тижні. На більшості виробництв і ферм співробітники безкоштовно отримують робочий одяг.

Нерідко робочим надають гуртожиток або оплачують житло. Рідше організовується одно-, дворазове харчування, але його вартість вираховується із заробітної плати.

Щецин відомий заводом з виробництва яхт, куди можна влаштуватися претендентам з такими спеціальностями, як зварювальник, електрик, токар, сантехнік. Також потрібні складські працівники, різноробочі на машинобудівні, харчові підприємства — для цих вакансій не потрібен досвід.

Сфера обслуговування відчуває дефіцит покоївок у готелі, барменів, офіціантів, кухарів і посудомийок. Такі вакансії, як і робота на підприємствах харчової промисловості, вимагають наявності санітарної книжки.

Місто активно розвивається і росте. Безліч будівельних об’єктів потребують робітників. Штукатур, монтажник, муляр, арматурник, муляр зможуть швидко і на вигідних умовах знайти місця на ринку праці. Бажаючим потрапити на сезонну роботу варто звернути увагу на сільськогосподарські підприємства.

Оплата праці

Польський злотий — єдина національна валюта, в якій виплачується заробітна плата в Польщі. У більшості випадків мова йде про фіксовану погодинну оплату.

На 2024 рік польський уряд встановив мінімальний погодинний тариф — 28,10 злотих.

Такий заробіток вище рівня зарплат в сусідніх з Польщею пострадянських країнах і, безумовно, приваблює шукачів. Кваліфікований працівник технічної спеціальності, водій може отримувати від 500 до 780 євро. У сільському господарстві платять менше — від 450 до 620 євро. Приблизно така ж зарплата в туристичній сфері, а працівники готелів і ресторанів до того ж можуть розраховувати на чайові. Вакансії в супермаркетах також підкуповують окладом: касир без кваліфікації заробляє близько 600 євро.

Рівень цін на житло і товари в Щецині

У порівнянні з іншими містами Польщі ціни в Щецині знаходяться на середньому рівні, але і до найдешевших населених пунктах це портове місто віднести не можна. Проте оренда житла тут на 25-30 % дешевше, ніж у Варшаві чи Кракові. Те ж стосується цін на харчові продукти.

Мінімальні витрати в місяць проживання в Щецині, злотих:

 • оренда кімнати (околиця) – 100;
 • оренда кімнати (центр) – 130;
 • оренда однокімнатної квартири (околиця) – 150;
 • оренда однокімнатної квартири (центр) – 280;
 • харчування – 90;
 • міський транспорт – 15;
 • зв’язок, електрика – 40;

У середньому мінімальні місячні витрати за оренду кімнати у віддаленому районі становлять близько 300 євро. Однак варто враховувати, що не всі користуються послугами міського транспорту, а харчування і проживання часто оплачує роботодавець. До того ж ціни на житло коливаються в залежності від сезону.

Нелегальне працевлаштування

Тим, хто працевлаштувався в Польщі без дотримання законних процедур, загрожують такі наслідки:

 • відсутність соціального захисту від свавілля роботодавця;
 • відсутність безкоштовного медичного обслуговування по страховці;
 • штраф від 200 до 965 євро;
 • депортація;
 • внесення у список осіб, небажаних для в’їзду в Польщу, та інші країни Шенгену (причина для відмови у видачі візи в майбутньому).

Щецин: порівняння з іншими польськими містами

У кожного трудового мігранта свої пріоритети при виборі міста для роботи. Це може бути рівень зарплати та цін, умови праці, можливість влаштуватися за рідкісної спеціальністю, перспективи отримання посвідки на проживання, подальшого навчання.

Порівняємо найпопулярніші серед мігрантів міста Польщі за базовими параметрами.

МістоСередня вартість оренди житла, євро/місСередня вартість харчування, євро/місСередня зарплата, євро/місІндекс загальної якості життя (max-10)
Щецин2801495317
Варшава4711647468
Краков3411536466.7
Познань 2761565414
Вроцлав3511566416.6
Люблин3101295018.6
Гданьск3221536218

Щецин — місто, в якому кожен знайде відповідне робоче місце. Середній рівень зарплат по Польщі, порівняно недорога оренда житла, безумовно, приваблюють шукачів. Крім цього, Щецин розташований практично на кордоні з Німеччиною, а до Швеції та Данії від нього ходить паром. Саме тому це місто розглядається як стартовий майданчик для подальших пошуків роботи в сусідніх країнах.

Статті по темі