Меню Закрити

Навіщо потрібен номер Regon і як його отримати в Польщі

Польща – хороша країна для життя і організації бізнесу. Але працювати в РП слід на законних підставах. Для цього у 2024 році, зокрема, необхідно зареєструватися в різних державних структурах і отримати ідентифікаційні номери. Про те, що таке номер Regon, піде мова в даній статті.

Як отримати Regon в Польщі

Які ідентифікаційні номери є в Польщі

Присвоєння людям і організаціям цифрових позначень – світовий тренд, оскільки це значно полегшує комп’ютерну обробку інформації. І Польща не є винятком. В країні присвоюються такі ідентифікаційні коди:

  • PESEL. Всі фізичні особи, які живуть у Польщі, зобов’язані отримати цей код. Наприклад, мігранти отримують його при оформленні ВНП. Однак у вигляді окремого документа код не оформляється, тому якщо у вас будуть питати, треба назвати лише номер без пред’явлення папери. Дізнайтеся більше про те, як присвоюють і для чого потрібен номер PESEL.
  • NIP – індивідуальний номер платника податків. Даний код в обов’язковому порядку надається як фізичним, так і юридичним особам.
  • REGON. Всі суб’єкти господарювання, у тому числі підприємці, зобов’язані зареєструватися в Rejestr Gospodarki Narodowej – загальнодержавному реєстрі суб’єктів народного господарства, який ведеться Головним управлінням статистики Республіки Польща. Саме скорочення цих польських слів і дало назву коду – REGON. Форми документа, який при необхідності можна пред’явити, цей ідентифікаційний номер теж не має. Даний код необхідний для ведення бізнесу, незалежно від того, підприємець бажає займатися ним індивідуально або збирається створювати юридичну особу.

Спочатку REGON складався з семи цифр. Однак потім до нього додали ще дві цифри, що позначають регіон. Наприклад, 97 позначає Зеленогурськє воєводство, а 01 – закріплений за Варшавським воєводством.

Сім основних цифр коду реєстрації REGON – шість цифр серійного номера і одна перевірочна цифра.

Однак існують коди REGON, що складаються з 14 цифр. Такі позначення отримують компанії, що ведуть бізнес не в одному регіоні, а на території кількох польських воєводств. Перші 9 цифр у цьому коді збігаються з батьківським номером REGON.

Способи отримання номера REGON

Класичним способом отримання коду REGON є звернення до польського нотаріуса, який допоможе здійснити цю процедуру. Першим кроком до отримання даного ідентифікаційного номера є реєстрація підприємця або фірми в Національному Судовому Реєстрі. З випискою, що підтверджує реєстрацію в KRS і заповненою формою RG-1 слід відправитися в районний суд, який і проведе присвоєння номера.

Однак можна отримати цей код і більш сучасним способом – за допомогою інтернету. Для цього потрібно подати заявку про реєстрацію юридичної особи через сайт Міністерства юстиції Республіки Польща (РП). Одночасно з реєстрацією фірми їй присвоять коди REGON, NIP і зареєструють в KRS.

Доступна така реєстрація та для фізичних осіб, які мають намір займатися в Польщі підприємницькою діяльністю. Для цього потрібно зареєструватися на сайті індивідуальних підприємців CEIDG і заповнити форму CEIDG-1. Номер REGON присвоять разом з реєстрацією ІП.

Як використовувати код REGON для перевірки роботодавців

Оголошень про найми на роботу в РП зараз багато, в тому числі й на сайтах країн СНД. Більшість наших співвітчизників, які скористалися ними та вирушили до Польщі, анітрохи не шкодують про своє рішення. Однак нерідкі й випадки обману. Тому виникає природне бажання перевірити роботодавця, перш ніж відправитися на роботу за кордон.

Зробити це можна на сайті Головного управління статистики РП. Вказавши в рядку пошуку один з номерів – REGON, NIP та/або KRS – можна отримати інформацію про компанії.

При цьому вас повинно насторожити невідповідність профілю діяльності фірми пропонованої вам роботі. Наприклад, якщо компанія з продажу комп’ютерів пропонує вам роботу на будівництві, з такою фірмою краще не зв’язуватися.

Номери REGON і NIP повинні бути вказані у запрошенні від роботодавця. Якщо ви ще тільки обмірковуєте можливість звернення в конкретну компанію, уточніть інформацію, що цікавить вас, скориставшись пошуковою системою і вказавши назву фірми.

Якщо ви маєте намір займатися в Польщі індивідуальною підприємницькою діяльністю або зареєструвати компанію, вам слід отримати номер REGON. При відповідності всім необхідним параметрам зробити це в Польщі зовсім не складно.

Статті по темі