Меню Закрити

Як швидко дістатися з аеропорту Шенефельд у Берлін

Міжнародний повітряний вокзал розташований в 18 км від столиці Німеччини. У цій статті ми розглянемо, як дістатися з аеропорту Шенефельд в Берлін на різних видах транспорту у 2024 році.

Експрес з аеропорту Шенефельд в Берлін

Аеропорт Шенефельд

Німецький аеропорт міжнародного значення Шенефельд, має 4 терміналу, насправді не такий вже і великий. З нього відправляються літаки в основному бюджетних авіаліній. Згідно з класифікацією Міжнародної асоціації повітряного транспорту, йому присвоєно код SXF.

Пасажирообіг складає 7 млн осіб на рік. Зовні будівля повітряного вокзалу нагадує великий ангар. У разі довгої пересадки краще відправитися в місто, тим більше що така поїздка не займе у вас багато часу.

На даний момент поруч зі старим будинком ведеться будівництво нового повітряного вокзалу. Після закінчення будівництва об’єкти інфраструктури аеропорту Шенефельд (ньому. Flughafen Берлін-Шенефельд) частково відійдуть нового повітряного вокзалу, а Шенефельд буде закритий.

Схема аеропорту Шенефельд

Поруч з аеропортом розташований залізничний вокзал Берлін-Шенефельд, тому дістатися до Берліна можна на швидкісних поїздах та електричках.

Крім того, повітряний вокзал і німецьку столицю з’єднує федеральна автотраса 113, шлях до Берліна по ній займе всього 40 хвилин. На сьогодні аеропорт Шенефельд в Берліні використовується для нечисленних регулярних рейсів.

На поїзді

Найшвидший і зручний спосіб дістатися до Берліна – залізничний транспорт. Станція розташована всього в 5 хвилинах ходьби від термінала повітряного вокзалу. Приблизний час, який ви проведете в дорозі від аеропорту Шенефельд до будь-якої станції в центрі столиці, становить від 17 до 30 хвилин.

Комфортабельний залізничний транспорт користується особливою популярністю серед місцевого населення і туристів. У кожному вагоні є спеціальні табло, де висвічуються назви станцій по маршруту, тому, знаючи кінцевий пункт призначення, ви точно не пропустіть свою зупинку.

Прямо на залізничній станції ви знайдете спеціальні автомати, де можна придбати квитки на поїзд. Головне, знайти автомат з продажу проїзних документів по Берліну. Щоб придбати проїзний документ в автоматі, потрібно дотримуватися наступної інструкції:

 1. Натискаємо «Fahrplanauskunft».
 2. Вказуємо місто посадки та кінцевий пункт призначення, натискаємо «Weiter» (далі). За замовчуванням стоїть місто, де стоїть автомат, змінити місце посадки можна, натиснувши «Start ändern». Щоб вибрати місто призначення, натискаємо «Ziel eingeben», після чого з’явиться клавіатура. Як тільки ви почнете набирати назви міста, ліворуч з’являться підказки для швидкого вибору.
 3. Вибираємо тип поїзда: Nahverkehr (RB, RE, S та ін) і експрес-поїзда (ICE, IC). За замовчуванням стоїть «Alle Zugtypen» (всі типи поїздів).
 4. Вибираємо дату і час. За замовчуванням стоїть «Ab sofort» (всі відразу).
 5. З’являється перелік варіантів, вибираємо відповідний.
 6. Друкуємо маршрут – «Reiseplan drucken».
 7. Купуємо проїзний документ, натиснувши «Fahrkarte kaufen».
 8. Вказуємо кількість дорослих (Erwachsene) і дітей (Kinder).
 9. Вибираємо клас вагона.
 10. Переглядаємо спеціальні пропозиції, якщо вони є.
 11. Перевіряємо дані проїзного документа і натискаємо «Bezahlen» (оплатити). Оплачувати можна готівкою (паперовими купюрами та монетами) або банківською картою.
 12. Дістаємо роздруківку квитка.

Термінал для покупки квитків в Німеччині

Оскільки повітряний вокзал Шенефельд знаходиться в зоні ABC, то одна поїздка обійдеться в 3,3 євро. Якщо ви подорожуєте в компанії ще 4 друзів і плануєте скористатися громадським транспортом більше двох разів протягом одного дня, то вигідніше за 17,4 євро купити груповий квиток.

Забронювати та придбати проїзний документ на приміські поїзди Німеччини можна і на офіційному інтернет-ресурсі німецької залізниці.

Пропонуємо покрокову інструкцію:

 1. Вибираємо маршрут. Вводимо наступні дані:
  • звідки та куди;
  • поїздка в один бік чи туди й назад;
  • поля дати та часу поїздки;
  • тип поїзда.
 2. Вибираємо повідомлення.
 3. Здійснюємо вибір тарифу.
 4. Придбання з реєстрацією чи ні.
 5. Вибираємо формат квитка.
 6. Вибираємо додаткові послуги.
 7. Вказуємо особисті дані:
  • з допомогою якого документа будете пред’являти на залізничному транспорті свої права на квиток;
  • персональна інформація.
 8. Безпосередня оплата.

Залізниця в Німеччині має розгалужену мережу, тому є найбільш зручним засобом пересування.

Міські електрички S-Bahn

Електричками зручно користуватися, якщо вам потрібно дістатися до Берліна пізно ввечері або необхідно потрапити на невелику залізничну станцію. Електропоїзди роблять безліч зупинок по дорозі в німецьку столицю.

Між аеропортом і Берліном курсують дві міські електрички S-Bahn.

 • Електропоїзд S9 слід за таким маршрутом: Pankow — Flughafen Шенефельд (потяг по шляху робить ще чотири зупинки, одна з них в Адлерсхофе).
 • Електричка S45 ходить між станціями Südkreuz — Flughafen Шенефельд (на маршруті заплановано ще чотири зупинки, Adlershof також входить у перелік).

Виїхати на електропоїзді можна протягом всього дня. Відходять від залізничної станції електрички кожні 20 хвилин.

Приміські потяги Airport Express

Схема поїздів від аеропорту Шенефельд
Приміський залізничний транспорт Airport Express – найшвидший спосіб дістатися з повітряного вокзалу Шенефельд в столицю Німеччини. Від залізничної станції аеропорту Flughafen Берлін-Шенефельд до центральної станції Берліна Hauptbahnhof їхати всього 30 хвилин, якщо скористатися послугами Airport Express. Приміські поїзди курсують за таким маршрутом кожні 60 хвилин.

Станція знаходиться в 400 метрах від повітряного вокзалу. До зупинки можна пройтися пішки або доїхати на автобусі № 162 або 171.

Приміський поїзд RB19 курсує між станціями Berlin Gesundbrunnen і Senftenberg. По дорозі робить ще 5 зупинок, в тому числі на повітряному вокзалі Шенефельд і в містечку Кенігса-Вустерхаузен (Königs Wusterhausen).

Між повітряним портом Шенефельд і Потсдамом кожні 60 хвилин курсує поїзд RB22.

Щогодини з 5 години ранку до 11 години вечора до Шарлоттенбургу від аеропорту ходить експрес RB14, по дорозі він робить зупинки в Nauen і Falkensee. З такою самою частотою, як і RB14 – через Александерплац, центральний вокзал і зоопарк – до Шарлоттенбургу ходить Airport Express RE7.

Подивитися, де необхідно зробити пересадку, щоб доїхати до пункту призначення, можна на карті метро та електричок, яку для зручності краще завантажити у свій телефон.

На автобусі

Зазначимо, що повітряний вокзал Шенефельд не з’єднаний зі столицею підземною залізницею, тому для того, щоб скористатися послугами німецького метрополітену, до найближчої станції метро потрібно добиратися на автобусі.

З аеропорту відходить безліч автобусів в різних напрямках. Придбати квиток можна у спеціальних автоматах для продажу квитків по Берліну BVG. Розплатитися в них можна готівкою або платіжною карткою. Приймають апарати будь-які купюри, а здачу видають лише дрібницею.

Середня вартість автобусного проїзного квитка коливається від 3 до 5 євро. Купівля здійснюється по наступній інструкції:

 1. Вибираємо на сенсорному екрані зону (зони), в межах якої передбачається поїздка.
 2. Вибираємо вид квитка (які бувають проїзні документи, ми розповімо нижче).
 3. Оплачуємо.
 4. Забираємо квиток і здачу.

Однак потрібно враховувати, що квитки бувають декількох видів: одноразові, денні, тижневі, місячні, річні та групові. Що стосується останнього виду, то по ньому можна робити одну поїздку в годину цілою групою, або кілька поїздок за цей же час одній особі.

Автомат для продажу квитків по Берліну BVG

Діти дошкільного віку їздять безкоштовно, школярі до 13 років платять трохи менше, ніж дорослі.

Автобуси в Німеччині їздять повсюдно і вважаються самим недорогим видом транспорту.

Між аеропортом Шенефельд і Берліном курсують такі автобуси:

 • 163 слід до зуп. S Schöneweide (зупинки за маршрутом: S Adlershof, S Grünau);
 • 164 кінцева зуп. S Kaulsdorf (по дорозі здійснює такі зупинки: S Köpenick, S Adlershof);
 • 735 ходить до зуп. S Königs Wusterhausen (у проміжку передбачені наступні зупинки: Schulzendorf, Waltersdorf);
 • 171 кінцева станція U Hermannplatz (робить зупинку на станції метрополітену U Rudow);
 • 734 курсує між аеропортом Шенефельд і станцією S Zeuthen (обов’язково зупиняється на ост. Waltersdorf);
 • 736 слід до зуп. S Königs Wusterhausen (по дорозі заїжджає на ост. Schulzendorf, Waltersdorf);
 • 741 ходить від повітряного вокзалу Шенефельд до зупинки Rotberg (робить зупинку на Waltersdorf);
 • 742 слід до зуп. Großziethen (на маршруті передбачена зупинка на Waßmannsdorf).

Автобус Експрес X7 U курсує між автобусними станціями Rudow і Flughafen Шенефельд.

Також ходять два нічних рейси:

 • N7 курсує між повітряним вокзалом і S+U Spandau (на маршруті робить зупинку на станціях метро Херменплац і Рудов)
 • N60 S Adlershof – Flughafen Schönefeld

На орендованому автомобілі

Якщо ви не бажаєте залежати від розкладу міського транспорту, розбиратися з квитковими автоматами, долати кілька сотень метрів з багажем у руках до зупинки, то вам слід знати, що дістатися до центру міста можна і на орендованому автомобілі. В аеропорту знаходиться безліч представництв відомих компаній. Зробити це можна і заздалегідь на інтернет-сервісі rentalcars.com.

Така поїздка буде більш комфортною, особливо, якщо ви подорожуєте з сім’єю або великою компанією. Тільки варто врахувати, що вам доведеться не тільки заповнити бак пальним і оплатити оренду авто (від 50 євро на добу), але і, можливо, залишити певну заставну суму орендодавцю (цей нюанс залежить від правил компанії). Якщо автомобіль буде повернуто в іншому місці, то потрібно сплатити збір 20-30 євро.

Оренда автомобіля в аеропорту Шенефельд

Вибираючи автомобіль на сайті, враховуйте той факт, що ви замовляєте клас машини, а не марку.

В арсеналі фірм завжди є автомобілі від економ-класу до класу люкс. Машини середнього класу розбирають швидше, тому краще бронювати їх заздалегідь.

Орендувати автомобіль у Німеччині можуть водії, які мають мінімум 1 рік водійського стажу, яким на момент оренди виповнився 21 рік.

На таксі

Поїздка на таксі від аеропорту до центральної площі Александерплац або Шарлоттенбург обійдеться вам приблизно в 40 євро. По федеральній автотрасі водій довезе вас з комфортом до центру німецької столиці за 40 хвилин. Вам не доведеться продумувати оптимальний маршрут і сидіти близько години за кермом після перельоту. Знайти таксі завжди можна біля термінала A, як і в багатьох інших аеропортах світу.

Замовити машину можна і заздалегідь через інтернет-сервіси, наприклад gettransfer.com. Роблячи замовлення, ви відразу вказуєте місце, звідки вас забрати, і кінцевий пункт призначення. Водій з табличкою вже буде чекати вас на парковці повітряного вокзалу. Це зручно, тому що вам не потрібно буде з багажем у руках шукати вільну машину на стоянці.

Якщо вам, наприклад, потрібно доїхати з аеропорту Шенефельд до залізничного вокзалу Берліна, щоб звідти вирушити далі, – такий варіант менш клопіткий, тим більше якщо ви не володієте німецькою мовою.

Машина, замовлена онлайн, буде подана точно в обумовлений час, тому якщо ви правильно все розрахували по часу, на наступний транспорт не запізнитеся. Заплатити за поїздку можна готівкою і за допомогою платіжної картки. Всі таксі в Німеччині оснащені лічильниками.

Підсумок

Дістатися від повітряного вокзалу Шенефельд до центру Берліна можна практично на всіх видах міського транспорту. Звичайно, якщо вам потрібно опинитися не в центрі німецької столиці, а на якійсь маленькій станції, краще скористатися приміськими поїздами, Airport Express або електричками. Залізничний транспорт робить безліч зупинок по маршруту.

У Берлін з аеропорту також курсують автобуси. Є денні та нічні рейси, а також автобус-експрес, який швидко доставить вас до найближчої станції метро U Rudow. Найзручніший і швидкий спосіб дістатися з аеропорту в Берлін – це таксі. Знайти машину можна біля входу в термінал А.

Через спеціальний сервіс можна замовити трансфер, таксі, тоді машину буде подана до певного часу, а водій буде зустрічати вас з табличкою.

Вигляд транспорту Вартість, євро Час в дорозі
Залізничний транспорт у середньому 3,3 від 17 хвилин
Автобус 3-5 від 40 хвилин
Автомобіль
– орендований
– таксі
від 50 (добу)
35-40
від 25 хвилин

Зазначимо, що автобусна зупинка знаходиться недалеко від входу в повітряний аеропорт, тому вам не доведеться довго йти з багажем у руках. Пройтися пішки або доїхати на автобусі можна і до залізничної станції.

Статті по темі