Меню Закрити

Рівень розвитку автомобільної промисловості Німеччини

Є автомобілі, які не потребують реклами. Як відомо, за кінцевий продукт голосують не фахівці, а споживачі – гривнею, доларом, євро або яким-небудь іншим «тенге». У 2024 році німецький автопром заслужено визнаний одним з кращих у світі. Машини та мотори, вироблені в Німеччині, славляться своєю якістю і надійністю, що підтверджується всілякими рейтингами й показниками продажів. Автолюбителі високо цінують «німців», якого б віку або класу вони не були, тому ціна на них падає менше, ніж на авто інших виробників. А якщо хтось сумнівається, може переконатися в цьому, відвідавши найближчий авторинок.

Автомобільна промисловість німеччини

Історія німецького автопрому

Автомобільна промисловість традиційно є однією з провідних галузей німецької економіки. Автомобіль в Німеччині не просто дороге або престижне, але обов’язково якісне засіб пересування. Незважаючи на притаманну німцям практичність, це завжди щось набагато більше, адже країна вважається прабатьківщиною цього засобу пересування.

Почалося все з того, що в середині 70-х років XIX століття Карл Бенц і одночасно з ним Ніколас Отто одними з перших у світі, причому незалежно один від одного, винайшли двигун внутрішнього згоряння. Точкою відліку став 1885 рік, коли Бенц поставив мотор на візок, що стала прообразом автомобіля.

Перспектива була в наявності, і вже до початку XX століття Німеччина щороку виробляла близько 900 машин. В основному це були моделі “Мерседес”, “БМВ” та “Опель”. Процес ні на день не припинявся навіть у часи Третього рейху. Саме в той період, коли активно розвивалося військове машинобудування, з’явилися відомі сьогодні в усьому світі марки “Фольксваген” і “Порше”.

Автомобільна промисловість німеччини

Після війни Німеччина першим ділом взялася за відновлення автопрому. Причому в східній її частині було налагоджено власне виробництво, яка проіснувала до початку 90-х. Машин там випускалося порівняно небагато – всього близько 260 тисяч на рік, але вони користувалися попитом у Східній Європі.

У Федеративній Республіці Німеччини до того часу вироблялося близько 4 мільйонів одиниць в рік. В різні роки, аж до падіння Берлінської стіни, по виробництву автомобілів німці займали друге-третє місце у світі.

В даний час у Німеччині щорічно виробляється приблизно 6 мільйонів авто, тобто більше третини загального виробництва Євросоюзу.

Лідерство за машинами з німецьким походженням закріпилося в Європі ще в 50-х роках минулого століття. Сьогодні в автомобільній галузі Німеччині зайнято понад 800 тис. чоловік, а сама вона займає четверту позицію у світі після автопрому Китаю, Японії та США.

Найвідоміші марки німецьких автомобілів

Автомобільна промисловість німеччини

Сьогодні на німецькому ринку автомобільної індустрії домінує шість найбільших компаній:

  1. Audi AG.
  2. Volkswagen AG.
  3. BMW AG.
  4. Daimler AG (сюди входить Mercedes-Benz).
  5. Opel.
  6. Ford Germany.

Остання компанія є заокеанської маркою, тому навіть у самій Німеччині її автомобілі не дуже добре продаються. Компанія Mercedes-Benz входить до складу іншого німецького автомобілебудівного концерну, тому не варто дивуватися, що її в представленому списку немає.

Audi та Volkswagen також входять до складу одного концерну, проте їх продукція, хоча багато в чому й уніфікована, користується різними авторитетом. Друга з них, до речі, є найбільшим виробником Німеччини та займає третє місце у світі після “Тойоти” і General Motors.

Мерседес-Бенц

Торгівельна марка Mercedes-Benz з’явилася в 1926 році, коли Карл Бенц і Готліб Даймлер об’єднали свої компанії під спільним брендом Daimler-Benz. Відоме всьому світові найменування утворено в результаті злиття назв найбільш значущих моделей компаній – Benz Patent-Motorwagen 1886 року випуску і Mercedes 1901 року випуску, у свою чергу отримала ім’я на честь дочки Еміля Еллінека – одного зі співвласників Daimler на той момент.

До речі, іншим співвласником компанії був Вільгельм Майбах, а керувати концерном був поставлений Фердинанд Порше. Таким чином, в одній фірмі зібралися всі майбутні ідоли німецького автопрому, а його конфігуратором став «Тато Бенц», як його називав Майбах.

Автомобільна промисловість німеччини

Сьогодні виробник мерседесів базується в Штутгарті (земля Баден-Вюртемберг) і входить до складу концерну Daimler AG.

В даний час бренд оцінюється приблизно в $43 млрд, поступаючись за цим показником лише “Тойоті”.

Найбільш ходовими на ринку традиційно є моделі серій С, E, ML і «Гелендваген». При цьому рейтинги показують стрімко зростаючий попит на серії CL (купе), GL (кросовер) і CLK (кабріолет).

Фольксваген

Volkswagen або, у перекладі з німецької «народний автомобіль» належить до числа найбільших автомобілебудівних компаній світу. До складу концерну зі штаб-квартирою у Вольфсбурзі входить близько 342 фірм, у тому числі “Шкода”, “Бугатті”, “Сеат”, “Ауді” і “Бентлі”. А заснував фірму 1934 року той самий Фердинанд Порше, який одночасно проектував німецькі танки.

Автомобільна промисловість німеччини

Компанія має 48 заводами в 15 країнах Європи та в шести країнах Америки, Азії та Африки й щорічно поставляє на ринок понад 6 млн машин з добре впізнаваними емблемами у вигляді німецької букви W в колі. Це безперечний лідер, випусковий кожен четвертий європейський автомобіль.

Найпопулярнішими моделями сьогодні є Golf, на честь якого названо весь клас компактних передньопривідних хетчбеків, седани Jetta і Passat, в тому числі купе CC, а також кросовери Tiguan і Touareg. Можна сміливо сказати, що попитом користується весь модельний ряд.

Опель

Adam Opel AG зі штаб-квартирою в Рюссельсхаймі зайнявся виробництвом автомобілів в 1899 році. В результаті початок світової економічної кризи 30-х років минулого століття компанія зустріла лідером німецького автопрому. Однак у 1929 році 80 % її акцій було продано американської компанії GM, а з минулого року фірма відійшла французькому концерну PSA.

Автомобільна промисловість німеччини

Сьогодні “Опель” має 11 складальних заводів, проте за кількістю працівників і випускаються автомобілів поступається “Фольксвагену” в десять разів – офіційний сайт виробника повідомляє про 36 тисяч працівників.

У Європі найбільш популярні невеликі моделі Opel. Насамперед це Corsa та Astra різних модифікацій. В Україні більше цінуються Insignia, а також нові маленькі кросовери Antara і Mokka.

Порше

Компанія Porsche AG безпосередньо пов’язана з геніальним німецьким інженером і конструктором Фердинандом Порше. Компанія була заснована в 1931 році в Штутгарті, де її штаб-квартира і головне виробництво знаходяться по сей день.

Автомобільна промисловість німеччини

Це саме високоприбуткове автомобільне виробництво у світі. А у 2010 році машини “Порше” були визнані найнадійнішими. Говорити про популярність окремих моделей в цьому випадку безглуздо. Будь-який Порше на ринку – ходовий товар.

У нас в країні особливо цінується кросовер Cayenne і купе 911-ї серії. З нових моделей дуже популярний Macan. Захват покупців у всьому світі викликають різні версії седана Panamera.

БМВ

«Баварські моторні заводи», а саме так розшифровується абревіатура BMW, була заснована швейцарським інженером Карлом Раппом в 1916 році. У той час на заводі в Баварії випускалися авіадвигуни, що, мабуть, позначилося на характері «полум’яних сердець» його майбутніх автомобілів. Виробництвом автомобілів компанія зайнялася лише в 1928 році, коли придбала свій перший автозавод в Айзенахе.

Автомобільна промисловість німеччини

Сьогодні це величезний конгломерат компаній з головним офісом в Мюнхені. Тут же знаходиться музей БМВ і навчальний центр. Основні виробничі потужності розташовані в Німеччині, а складальне виробництво налагоджене в Таїланді, Малайзії, Індії, Єгипті, ПАР, В’єтнамі, Росії та США.

Мабуть, немає жодної моделі БМВ, яку можна було б назвати неходовий. Тут варто говорити лише про трохи меншої або більшої популярності. Так, в Україні найбільш затребувані седани 3-ї, 5-ї та 7-ї серій, а також кросовери X5 і Х3. В Європі ж дуже цінуються компактні, суто міські Х1.

Ауді

Компанія «Автомобільний завод Ауді» (по-німецьки Audi Automobil-Werke) була заснована Серпнем Хорьхом в 1909 році, за дев’ять років до цього заснував власну компанію Horch, а ще трьома роками раніше приступив до роботи на Бенца. До речі, його прізвище в перекладі зі старонімецької означає «слухай», а на латинь перекладається як аudi. Звідси й назва нової компанії.

Значок на радіаторних решітках у вигляді чотирьох кілець з’явився в 1932 році, коли злилися в єдину компанію чотири інших: Audi, DKW, Horch і Wanderer.

Автомобільна промисловість німеччини

Сьогодні компанія зі штаб-квартирою в Інгольштадті входить в концерн Volkswagen. У 2016 році нею було вироблено майже 2 млн висококласних автомобілів.

Відзначимо, що в 2012 році в німецькому рейтингу вживаних автомобілів моделі “Ауді” були визнані кращими.

За еволюцією моделей цієї марки пильно спостерігає весь світ. В Україні добре продаються машини середнього і верхнього цінового сегмента: седани А4, А6 і А8, купе А5 та А7 – як повнопривідні, так і немає. І, звичайно, кросовери та джипи, особливо Q7 і Q5.

Даймлер

Автомобілебудівний концерн Daimler AG зі штаб-квартирою в Штутгарті був створений в 1890 році завдяки зусиллям Готліба Даймлера, першим розпочав виробництво мотоциклів. З 1926 року він нерозривно пов’язаний з брендом Mercedes. Відомо, що свого часу концерн виробляв навіть автобуси.

У 1998 році його придбала компанія “Крайслер”, в результаті він був перейменований в DaimlerChrysler, а після продажу американського партнера з’явилося теперішню назву.

Автомобільна промисловість німеччини

Сьогодні це найбільша за оборотом німецька автомобілебудівна корпорація. Однак легкові автомобілі під власним брендом вона більше не виробляє, оскільки їх успішно замінюють мерседеси.

Відомі в минулому німецькі авто

Історія німецького автопрому дбайливо зберігає спогади про десятки інших, тепер уже майже забутих, але колись популярних марках. Насамперед це стосується неперевершеного “Майбаха” – німецького короля автомобільного пишноти та розкоші.

Частина брендів пішла в минуле з-за об’єднання Німеччини, хоча вони були по-своєму гарні. Наприклад, “Трабант” або “Вартбург”. Ці марки відрізнялися простотою, надійністю, високою прохідністю і досить низькими цінами.

Maybach

Компанія Maybach була заснована Вільгельмом і Карлом Майбахами в 1909 році як підприємство з виробництва авіамоторів для дирижаблів «Цепелін». З 2012 року базується у Фрідріхсгафені. Після Першої світової війни підприємство перейшло на випуск автомобільних двигунів, а в 1919 році був представлений перший автомобіль.

У роки Другої світової компанія “Майбах” займалася розробкою і випуском двигунів і комплектуючих для танків. По закінченні війни Карл Майбах неодноразово робив спроби відновити випуск автомобілів, проте старання не увінчалися успіхом.

Автомобільна промисловість німеччини

У 1960 році компанію купив Daimler, але довгоочікуване виробництво машин представницького класу було відновлено в Штутгарті тільки у 2002 році. Однак через десять років, у серпні 2012 року, воно було ліквідоване через скорочення продажів. У 2015 році майбах знову воскрес під суббрендом Mercedes-Maybach і випускається дотепер. Проте, це всього лише погано замаскований S-клас: на жаль, справжні Maybach вже не роблять…

Wartburg

Ліцензійне виробництво французьких авто стартувало на заводі в Айзенахе, що належав Герхарду Ерхарду, в 1899 році під брендом “Вартбург” (за назвою розташованої неподалік фортеці). Перед початком Другої світової війни його придбав BMW. У 1955 році, вже за часів НДР, виробництво було відновлено.

Це був невеликий седан з двигуном малого об’єму і потужності. Модифікацій було кілька: універсал, пікап і родстер.

Славу бренду принесла модель 353 (на деяких ринках відома як Wartburg 1000), випуск якої стартував у 1960-році. В ній використовувалася рамна конструкція, термін служби якої виробник визначив у 25 років, і передній привід.

Автомобільна промисловість німеччини

Кузовні деталі кріпляться болтами, що виключало необхідність зварювальних робіт при ремонті. Силовим агрегатом служив двотактний трициліндровий двигун з рідинним охолодженням, який розвивав потужність 50 к. c. при обсязі 1 літр!

Це була дійсно унікальна машина, але до початку 80-х років вона морально та технічно застаріла. Нові розробки були, але реалізовувати їх на початку 90-х вже не було сенсу.

Покупка авто в Німеччині

Кожен українець має право придбати автомобіль за кордоном, у тому числі в Німеччині. Ввезти в країну і можна оформити машину не старше 8 років, яка відповідає вимогам Технічного регламенту Митного Союзу. Німецька машина хороша всім, в тому числі й тим, що при вивезенні з країни за неї повертається ПДВ (19 % вартості).

Пошук відповідного варіанту здійснюється:

  • на авторинку;
  • у автохаусі (комісійний автосалон);
  • по оголошеннях у газетах/журналах/сайтах.

На території України авто необхідно розмитнити. При цьому митний депозит слід внести ще до поїздки. Минулий митну очищення машину можна придбати в українських дилерів або замовити доставку під ключ.

Ввезений автомобіль повинен пройти санітарно-гігієнічний та екологічний контроль. На нього також необхідно отримати свідоцтво про безпеку конструкції транспортного засобу.

Завершенням всього цього має стати оформлення паспорта транспортного засобу.

Висновок

Будь-яка німецька машина – це симбіоз надійності, міцності і якості. Скрупульозність і педантизму, з яким німці збирають автомобілі, заздрять виробники всього світу. А якщо ви придбаєте машину родом зі Штутгарта, який, по суті, і є головний центр автомобілебудування Німеччини, це гарантує вам квінтесенцію цього задоволення на багато років.

Топ-5 німецьких машин: Відео

Статті по темі