Виробництво мерседесів в Німеччині, як і їх продажу, вже другий рік поспіль б’ють історичні рекорди компанії. На кінець 2017 року група Daimler AG, до складу якої входить Mercedes-Benz, продала близько 3,3 мільйона автомобілів по всьому світу, з яких частка мерседесів склала 2,3 млн. Такі успіхи дозволили концерну збільшити виторг до 164,3 млрд євро, а чистий прибуток підняти до нового максимуму в 10,9 млрд євро, що на 23,86 % більше у порівнянні з попереднім роком. Це суттєво посилило позицію “Мерседеса” як лідера автомобілів сегменту преміум-класу.
Історія компанії “Мерседес”
Програш Німеччини у Другій світовій війні, девальвація власної валюти та посилення позицій Ford Motor Company на внутрішньому ринку змусили керівництво компаній Daimler-Motoren-Gesellschaft і Benz & Cie піти на кардинальні кроки. Так, у 1926 році шляхом злиття двох конкурентів на світ з’явився всесвітньо відомий виробник автомобілів Daimler-Benz, який пізніше перейменували в Daimler AG.
Головним інженером нової штутгартської компанії став талановитий конструктор Фердинанд Порше. За короткий проміжок часу він зміг повністю оновити виробничу лінію і запустив конвеєр перші моделі машин, які тепер збирають під маркою Mercedes-Benz.
Заводи “Мерседес”
Головні потужності компанії з виробництва легкових автомобілів розташовані в трьох німецьких містах – Зіндельфінгені, Бремені та Раштатте. В Аффальтербасі базується дочірнє підрозділ Mercedes-AMG GmbH, яка спеціалізується на складанні самостійних моделей під маркою Mercedes-AMG і є єдиним офіційним тюнинговим ательє виробника.
Перший і головний завод “Мерседес Бенц” у Німеччині працює з 1915 року і базується у Зіндельфінгені.
На ньому збирають машини класу E, S, CLS, S-купе, GLC і GT.
Завод з виробництва вантажних автомобілів Mercedes-Benz Trucks розташований у Верті. У 2013 році він відзначив 50-річний ювілей. За весь час роботи тут було зібрано близько 4 млн вантажівок. Варто відзначити, що це найбільший у світі завод по збірці вантажних автомобілів.
Штаб-квартира Mercedes-Benz розташована в Штутгарті.
Вона входить до складу цілого комплексу, який розташований на одній території. Крім офісу “Мерседеса”, там знаходиться центральний офіс концерну Daimler AG, домашній стадіон місцевого футбольного клубу Mercedes-Benz Arena, фірмовий салон продажу ретро і сучасних автомобілів цієї марки та багато іншого.
Новітні моделі компанії
У 2024 році Mercedes-Benz порадує шанувальників кількома новими поколіннями відомих моделей. Серед них особливої уваги заслуговує модель CLS, яка починаючи з 2004 року захоплює власників стильним дизайном і суворої німецької практичністю.
На європейський ринок в цьому році також надійдуть модель CLS 450 з бензиновим двигуном потужністю 367 к. с. і моделі CLS 350 d і CLS 400 d з дизельними двигунами потужністю 286 л. с. і 340 л. с. відповідно. В комплекті до нього йде 9-ступінчаста коробка-автомат.
Найбільш могутнім в лінійці стане гібрид Mercedes-AMG CLS 53 c 6-циліндровим 3,3-літровим турбодвигуном і електромотором. Ціна на автомобіль в базовій комплектації складе 60 571 євро.
Крім цього, офіційний німецький сайт виробника пропонує клієнтам новий компактний седан A-класу. На старті продажів в базовій модифікації A200 автомобіль буде укомплектований бензиновим 1.4-літровим двигуном потужністю 163 л. с. і 7-діапазонним автоматом з подвійним зчепленням або 6-ступінчастою механікою на вибір.
Модель A250 отримає 2-літровий бензиновий двигун потужністю 224 л. с. Буде доступна і дизельна модифікація, модель A180 d, з потужністю двигуна 116 к. с. Обидва мотори йдуть в комплекті з автоматичною трансмісією. Ціна на автомобіль в базовій комплектації стартує від 30 231,95 євро.
Екскурсії на заводах
Місто Штутгарт — батьківщина Mercedes-Benz, тому тут розташований головний музейний комплекс компанії, відкритий у 2006 році. Проектом займалося відоме архітектурне бюро UNStudio. На 16 500 кв. м музею представлена 130-річна історія виробника, яка включає 160 автомобілів і понад 1500 унікальних експонатів.
Музей працює з вівторка по неділю з 9.00 до 18.00. Час закриття каси – 17.00. Щопонеділка й у святкові дні вхід для відвідувачів закритий. Вартість квитка для дорослих становить 10 євро, для юнаків з 15 до 17 років – 5 євро. Вечірній вхідний квиток (після 16.00) коштує 5 і 2,5 євро відповідно. Дітям до 14 років включно вхід безкоштовний.
Аудіогід включений у вартість. Його видають за бажанням на вході. Квитки продаються на офіційному сайті або в касах музею. Там же можна замовити автомобільний тур англійською або німецькою мовою. Вартість квитків — 5-15 євро в залежності від вибраної категорії.
Для груп до 20 осіб доступна індивідуальна екскурсія вартістю 80 євро.
Додатково оплачується вхід в музей. Бронювання відбувається через контактний центр Mercedes-Benz Classic.
У Бремені, де знаходиться завод “Мерседес”, розташований ще один музей німецького виробника. Він цікавий тим, що екскурсія проходить по виробничім потужностям заводу, і відвідувачі можуть подивитися зсередини, як виготовляються автомобілі та що робить бренд таким особливим.
Музей відкритий у п’ятницю з 14.30. Екскурсії проходять на німецькій і англійській мовах. Вартість для дорослих — 18 євро, для дітей — 10 євро. Квитки доступні лише в туристичних інформаційних бюро. Записуватися на екскурсію необхідно заздалегідь. Для тих, хто купує машину прямо на заводі, екскурсія безкоштовна.
Інші марки автомобілів, вироблені в Німеччині
Німеччина відома не тільки тим, що в ній випускають мерседеси, але і запеклою конкуренцією всередині країни між автомобільними виробниками за клієнта. До іменитих суперників штутгартців відносяться такі компанії, як “Фольксваген”, БМВ, “Ауді”, “Порше” та “Опель”.
За більш ніж вікову історію компанія Мерседес-Бенц справила на світло близько сотні різних моделей автомобілів, які стали легендами своєї епохи. Завдяки потужним двигунам і стильному дизайну вони завоювали серця багатьох поколінь у всьому світі. Сучасні технології та постійні інновації концерну напевно ще не раз заслужать від шанувальників цієї марки захоплення і повагу.