Меню Закрити

Фольксваген як символ Німеччини

Відновлення Німеччини після Другої світової війни з руїн, пізніше назване економічним дивом, – багато в чому заслуга автопрому, в першу чергу заводів Volkswagen. У цій статті розповімо як відроджувалося виробництво Фольксваген у Німеччині, завдяки чому концерн увійшов у трійку світових автовиробників, а його продукція набула непорушну популярність у водіїв і пасажирів.

Німецький автопром

Про компанію “Фольксваген”

Початок існуванню автоконцерну “Фольксваген” поклав у 1934 році урядовий замовлення інженеру Фердинанду Порше, яким передбачалося створити “народний автомобіль”. Вимоги були не найпростішими: надійний сімейний автомобіль, здатний вмістити батьківську подружжя з трьома дітьми, споживання бензину – до 8л/100 км, швидкість – близько 100 км/год, максимальна ціна -1 тис. рейхсмарок (трохи нижче обсягу річної зарплати середньостатистичного робітника).

Вже в наступному році конструктор створив першу модель автомобіля ціною 990 рейхсмарок.

У 1936 р. в Саксонії неподалік від замку Вольфсбург, що дав назву майбутньому місту, було заплановано будівництво автозаводу.

У цьому ж році три автомобілі марки “Фольксваген” успішно завершили пробіг 50 000 км. Вони справили фурор серед конструкторів і водіїв, а журналісти New York Times за схожість з травневим жуком дали йому назву “жук”, намертво що прилипло до автопродукції підприємства на найближчі десятиліття.

Відзначимо, що тестовий пробіг кожного автомобіля “Фольксваген” склав два мільйони (!) км.

Закладка першого каменя, що знаменує початок будівництва підприємства, що відбулася 26 травня 1938 року, і відразу ж почали будувати селище для працівників. Однак початок Другої світової війни перекреслило плани масового випуску сімейних автомобілів.

Завод виконував великі військові замовлення: за військовий період компанія випустила 70 тисяч автомашин. А в 1944 році американська авіація практично знищила завод бомбардуванням.

Відновлювати автоконцерн почали англійці: до кінця 1945 року Volkswagen in Germany випустив вже 1,8 тисяч автомобілів для союзних військ і німецької пошти.

Історія компанії Volkswagen

У 1946 р. уряд Великобританії замовило підприємству 20 тисяч автомашин для армії. Через три роки, до моменту повернення концерну в управління уряду ФРН, було проведено 65 тисяч, а в 1955 р. – мільйон фольксвагенів, більшу частину яких експортували.

У 1972 році модель автомобіля Volkswagen Beetle поставила рекорд в обсягах продажів у Німеччині. І з’явилася популярна у німців фраза, яка оголосила “жука” членом сім’ї.

На сьогодні Volkswagen AG разом з концерном Toyota і Renault-Nissan входить в трійку найбільших світових автовиробників. Компанія випускає легкові автомобілі, пікапи, позашляховики, вантажівки, мікроавтобуси, мотоцикли під десятком торгових марок. Якість і технологічний рівень “автомобілів для народу” Volkswagen не поступається моделям автомобілів преміум-класу і класу люкс.

У 2017 році керівництво німецького концерну оголосило про намір інвестувати в найближчі п’ять років 40 млрд доларів США в розробку електромобілів. Планується, що до 2030 року у кожної моделі “Фольксваген” буде електричний “двійник”.

Де розташовані заводи “Фольксваген”

За місцем розташування заводів Volkswagen AG можна вивчати географію планети: адреси виробничих потужностей – в Німеччині, Бразилії, Аргентині, Мексиці, Південній Африці, Росії, Польщі, Бельгії, Іспанії, Чехії, Китаї та ряді інших держав.

Для наочності наведемо інформацію про основні локалізаціях заводів концерну в таблиці:

Місце розташування заводу
країна/місто
Марки автомобілів
Бельгія, Брюссель Audi, Volkswagen
Боснія і Герцеговина/Сараєво Audi, Volkswagen, Skoda
Британія/Кру Bentley
Угорщина/Дьйор Audi
Німеччина/Дрезден Volkswagen
– ÷ -/Емден – ÷ –
– ÷ -/Інгольштадт Audi
– ÷ -/Неккарзульм – ÷ –
– ÷ -/Оснабрюк Volkswagen
– ÷ -/Вольфсбург – ÷ –
– ÷ -/Цвіккау – ÷ –
Іспанія/Ландабен – ÷ –
– ÷ -/Марторель SEAT
Італія/Сант-Агата-Болоньєзе Lamborghini
Китай/Shanghai Volkswagen
– ÷ -/Шанчум Audi, Volkswagen
Польща, Познань SEAT, Skoda, Volkswagen
Португалія/Палмела Volkswagen, SEAT
Росія/Калуга Volkswagen, Skoda
Словаччина, Братислава Volkswagen, Audi, Skoda, Porsche
Франція/Мольсем Bugatti
Чехія/Квасина Skoda
– ÷ -/Млада-Болеслав – ÷ –
– ÷ -/Врчлаби – ÷ –

Крім двигунів і комплектуючих до автомобілів, спеціалізовані підприємства німецького концерну випускають продукти харчування. На заводі Volkswagen Service у Вольфсбурзі виробляють мільйони упаковок німецьких ковбасок, фірмовий кетчуп і вермішель і продають своїм працівникам.

Автомобільні новинки компанії

Щоб зрозуміти, як німецький автоконцерн світового значення бачить і створює своє (а почасти й наше) майбутнє, розглянемо останні моделі “Фольксваген”, виявляють тенденції вдосконалення.

Volkswagen e-Golf (друге покоління) при збереженні практично без змін зовнішнього вигляду істотно змінив свої технічні характеристики. В електромобілі встановили більш ємкі акумулятори, діагональ центрального сенсорного дисплея збільшили до десяти дюймів, а об’єм жорсткого диска – до 64 Гб.

Серйозне збільшення запасу ходу (300 км) забезпечили нові літій-іонні акумулятори, які збільшили свою місткість до 36,8 кВт/год; нова кислотна акумуляторна батарея і трансмісія забезпечують потужність 136 кінських сил, максимальну швидкість в півтори сотні км/год і здатність за 9,6 сек. розігнати автомобіль до 100 км/ч.

Наявність клімат-контролю, інформаційно-розважальної системи, підігріву сидінь забезпечують комфортні умови водієві та пасажирам. Засоби захисту, повний електропакет і навігація гарантують максимальну безпеку при дотриманні правил дорожнього руху.

Згадаємо про плагін-гібридний автомобіль Volkswagen Passat GTE, який пропонується у варіантах седана та універсала і забезпечує економію в умовах міської експлуатації. Ця модель ідеально підходить для поїздок на малі /середні відстані завдяки чистому економічному пробігу автомашини. Змішаний режим роботи робить можливим мале споживання палива, мінімізує викиди вуглекислого газу.

Автомобільні новинки компанії Volkswagen

Про економічність і високотехнічні характеристики автомобіля говорить наявність тризонного клімат-контролю, інформаційно-розважальної системи Discovery Pro, голосового управління з миттєвим розпізнаванням мови та “п’ятизіркової” безпеки (класифікація Euro NCAP).

А фантастичним VW Passat GTE робить програма Traffic Assist, яка гальмує, прискорює і керує (!) автомобілем на швидкостях менше 40 км/ч.

Інтерес автолюбителів залучають і анонсовані моделі – Volkswagen e-Crafter, Volkswagen I. D. CROZZ, Volkswagen I. D. BUZZ, Volkswagen I. D., – як показники масштабного, цілеспрямованого та ефективного технологічного і технічного пошуку. Завдяки цьому концерн забезпечив собі друге місце у світі серед продавців легкових автомашин за підсумками минулого року і готовий битися за лідерство.

Як відвідати екскурсію на завод

Музейно-розважальний комплекс Autostadt – це головна частина і серце Вольфсбурга, штаб-квартири концерну Volkswagen. Це місце являє собою втілення компанії, туристична Мекка, працює щодня з дев’ятої до вісімнадцятої години та відвідувана щорічно двома мільйонами людей.

Творці Autostadt блискуче виконали складну маркетингово-комунікаційну завдання. Вони трансформували виробничо-управлінський комплекс німецького автоконцерну в популярну туристичну визначну пам’ятку Німеччини, підвищує імідж марки Volkswagen.

Музейно-розважальний комплекс простягається на п’ять кілометрів берега декоративного каналу, що з’єднує центр Вольфсбурга і перший завод концерну. Зусиллями дизайнерів площі споруди, зелені насадження, які їх розділяють, разом із встановленими численними скульптурами та інсталяціями стали пам’ятником пейзажного зодчества.

Автомобілі Volkswagen

Крім кінотеатрів, ресторанів, готелю, тут знаходяться музей “Zeithaus”, присвячений історії автомобілебудування, траси, на яких проводять тест-драйв, атракціони, тісно пов’язані з діяльністю Volkswagen, павільйони з автомоделями належать концерну торгових марок.

Сім діючих павільйонів представляють різні бренди “Фольксваген”, причому кожен виконаний в особливому стилі, що впливає на всі органи чуття екскурсантів. У них демонструють історію концерну, знайомлять з перспективами та основними напрямками розвитку, при цьому раз на три–чотири роки концепцію і експозицію кожного павільйону змінюють.

Моделям Volkswagen надали місце дві скляні двадцятиповерхові складські вежі, служать прикрасою комплексу, і клієнтський центр, в якому покупці підбирають моделі на будь-який смак, розмір і вартість. Якщо індивідуальний замовлення на збірку відбувся, через кілька місяців клієнт забирає готовий (багато в чому унікальний) автомобіль.

Родзинкою екскурсії вважається 45-хвилинний огляд “серця” заводу у Вольфсбурзі – роботизованого комплексу цеху № 54, де роботи зварюють, збирають, фарбують чорні кузова і завершують монтаж автомобіля Volkswagen Golf.

Автоштадт Вольфсбург надає свою територію для різних уявлень і шоу; чотири тижні літа тут прикрашені “танцюючими фонтанами” майже 70-метрової висоти, зима – зимовим ринком і виставами на ковзанах на катку зі штучним льодом.
Назвемо орієнтовну ціну квитків:

Категорія відвідувачів Ціни на квитки (євро), 1 день Ціни на квитки (євро), 2 дні Примітка
Дорослі 15 22
Пільгові категорії (пенсіонери / студенти) 12 18
Діти до 6 років 0 0
Діти та підлітки від 6 до 17 років 6 9
Сім’ї (двоє дорослих і діти до 17 років) 38 57
Вечірній квиток (після 16-00, знижка на відвідування кафе / ресторанів) 7
Екскурсія-огляд по Вольфсбургу (1-3 людини) 300 3 години, на автомобілях і пішки
– ÷ – (4-7 осіб) 390 – ÷ –
Екскурсія по тематичному парку Autostadt, відвідування цеху (1-3 людини) 410 7 годин, тільки в будні
– ÷ – (4-7 осіб) 495 – ÷ –

Бронювання екскурсій по музейно-розважального комплексу можливо за місяць до відвідування. Додаткову та детальну інформацію можна дізнатися, якщо зайти на офіційний сайт Тематичного парку Autostadt.

“Фольксваген” на авторинку СНД

Початком автовиробництва Volkswagen в РФ можна вважати 28 листопада 2007 року, коли відкрився Калузький автозавод (технопарк “Грабцево”). Спочатку за допомогою великовузлового складання виробляли 20 тисяч автомобілів Škoda Octavia, двома роками пізніше запустили лінію повної збірки автомобілів.

У 2010 році почали випускати Škoda Fabia і Volkswagen Polo sedan, а в кінці 2016 року ввели в експлуатацію кузовний цех площею 12 тисяч квадратних метрів.

Зараз на калузькому підприємстві роблять інші автомоделі: Škoda Rapid, Volkswagen Polo, Volkswagen Tiguan.

14 червня 2011 року компанія Volkswagen Group Rus досягла домовленості з “Групою ГАЗ” щодо контрактної збірки Škoda Octavia, Škoda Yeti, Volkswagen Jetta на Нижньо-Новгородському заводі “ГАЗ” проектною потужністю 132 тисячі автомобілів на рік.

Відділення концерну Volkswagen об’єднало на ринку РФ шість своїх торгових марок, довівши обсяги продажу російським покупцям до 175,6 тисяч автомашин за підсумками 2017 року. У підсумку Volkswagen Group Rus домоглася збільшення своєї частки російського ринку автопродажів до 11%.

Фольксваген на авторинку Росії

Кількість виготовлених автомобілів “Фольксваген” за той же період (167,5 тисяч авто) виявився дещо меншим. З урахуванням того, що на Нижегородському заводі стартувало виробництво Škoda Kodiaq, концерн має намір домагатися нових досягнень.

Інші німецькі автомарки

Німеччина, де виробляють щорічно 6 мільйонів висококласних популярних автомобілів, вважається лідером цієї сфери в Європі. Затребуваність продукції не тільки великих, а й середніх німецьких автовиробників базується на вишуканому дизайні та інноваційних технологіях. Розкішні та дорогі німецькі транспортні засоби займають серйозну частку світового ринку.

Автомобільну індустрію країни представляє насамперед п’ятірка найбільших компаній: Volkswagen AG, Daimler AG і BMW AG, Ford Germany, Groupe PSA.

Концерн Daimler випускає знамениті вже понад 90 років, але як і раніше популярні автомобілі Mercedes-Benz. Назва німецька марка машин отримала на честь дочки Мерседес Еллінек, чий батько очолював французьке представництво автокомпанії “Даймлер”. Автомобілі Mercedes-Benz відрізняються шикарним дизайном і комфортним управлінням, чим і підкреслює статус власника.

Компанія BMW, розпочала діяльність з виробництва авіамоторів, у 2017 році відсвяткувала столітній ювілей. І ось вже 80 років цей автомобільний концерн випускає першокласні мотоцикли, спортивні та легкові моделі, відмінною рисою яких виступає надійний і потужний двигун.

Найстаріша німецька автокомпанія Opel випускала автомобілі ще з 1899 року. Але у зв’язку з кризою і несприятливою економічною ситуацією французький концерн Groupe PSA у 2017 році придбав всі права на торговельну марку Opel.

Audi AG, що входить до складу Volkswagen Group, що випускає одну з розкішних автомарок світу – Audi. Завдяки майстерності конструкторів ці автомобілі поєднують вишуканий дизайн зі спортивної міццю.

З менш відомих варто згадати про дорогих автомобілях Alpina, Bitter, Opel Monza, Maybach (на жаль, марка нещодавно ліквідовано), спортивних Isdera.

Висновок

Концерн Volkswagen пройшов довгий і тернистий шлях від створення в 1934 році, через післявоєнне відновлення, до нестримного розвитку і процвітанню в XXI столітті. Завдяки старанням працівників продукція німецького автозаводу користується всесвітньою популярністю.

Блискучою рекламною ідеєю стала організація екскурсій на заводі в Вольфсбурзі.

Примітно, що німецька компанія стійко переносила всі удари долі та після цього відновлювалася, враховуючи досягнутий досвід і отримуючи імпульс до розвитку.

Збірка Volkswagen Golf 7: Відео

Статті по темі