Меню Закрити

Ціна бензину і особливості роботи заправок у Німеччині

Більшість країн Європи не має власних достатніх запасів нафти. Одна з них – ФРН. З цієї причини у 2024 році ціна бензину в Німеччині та пально-мастильних матеріалів залишається традиційно високим. На її формування впливають собівартість нафти, енергетичний збір, надбавки виробників палива і ПДВ. До цього додаються витрати на виробництво і транспортування.

Ціни на паливо в Німеччині

Які види палива використовуються в Німеччині частіше інших

В даний час на території ФРН використовується чотири види палива: бензин, дизель, газ, електрика.

Бензин існує двох видів: 95 (super) та 95 (bio). Різновид super виготовляється з нафти. Версія bio виробляється з ріпаку і може використовуватися тільки в тому випадку, якщо є дозвіл заводу-виробника транспортного засобу.

У Німеччині також використовується два види дизпалива: diesel і biodiesel. Сировиною для першого є нафта, а для другого – ріпак.

У порівнянні зі звичайним дизельним паливом біодизель майже не містить сірки й при цьому піддається практично повному біологічному розпаду, що мінімізує ступінь забруднення річок і озер.

У багатьох європейських країнах біодизель вже став непоганою альтернативою звичайному бензину. Так, у Німеччині ріпаковий метиловий ефір продається вже більш ніж на 800 заправних станціях.

У ряді німецьких міст вже введено або планується введення обмеження на в’їзд автомобілів з дизельним двигуном. Зокрема, мова йде про таких містах, як Штутгарт, Мюнхен і Дюссельдорф.

Газ бутан в країні використовується рідше, в основному на дворежимних автомобілях. Однак кнопка для заправки газом є практично на кожній заправці.

Електрокари у ФРН використовують переважно акумуляторні батареї та водневі двигуни. Слід зазначити, що рідкий водень вже давно вважається одним з головних видів палива, здатних кинути виклик бензину та дизелю.

Крім того, рідкий водень екологічно безпечний, оскільки при горінні не виділяє ніяких забруднюючих речовин. В даний час на території Німеччини встановлено понад 3 000 заправок для електрокарів.

Вартість бензину в Німеччині та в інших країнах ЄС

Економіка країни відрізняється стабільністю і впевненими середніми показниками у порівнянні з іншими країнами Європи. Це дозволяє виробникам підвищувати вартість палива без відчутної шкоди для споживача.

Порівняльний аналіз цін на бензин у Німеччині та інших провідних країнах ЄС
Країна Бензин марки А-95 Бензин марки А-98
Нідерланди 1,72 € 1,79 €
Португалія 1,61 € 1,73 €
Італія 1,58 € 1,66 €
Франція 1,50 € 1,57 €
Данія 1,48 € 1,55 €
Німеччина 1,40 € 1,58 €
Ірландія 1,39 €
Австрія 1,22 € 1,37 €
Іспанія 1,27 € 1,40 €
Литва 1,20 € 1,27 €

Ціни на бензин, дизель і газ у Німеччини

Підсумкова вартість літра того або іншого виду палива у ФРН залежить від фірми, якій належить заправка, її розташування і навіть часу доби. Має значення і якість бензину: занадто низька ціна повинна викликати підозру. Середні показники вартості бензину в найбільших німецьких містах виглядають наступним чином.

Ціни на бензин у найбільших містах Німеччини
Місто Ціна за 1 літр
Берлін 1,30 €
Гамбург 1,35 €
Штутгарт 1,37 €
Дюссельдорф 1,39 €
Мюнхен 1,39 €

В даний час вартість дизеля різко падає, що пов’язано з введеними обмеженнями на використання транспортних засобів з застарілими двигунами даного типу.

Провідні виробники транспортних засобів активно просувають новітні типи дизельних двигунів, що відповідають нормам Euro-6, проте така міра робить дорогими самі автомобілі. Середня вартість дизельного палива по країні – 1,22 €.

Поряд з бензином і дизелем в країні використовується газ. Середня вартість автогазу в Німеччині – 0,61 €.

Особливості заправних станцій у Німеччині

Ціна палива на заправках змінюється протягом дня, причому часом досить істотно. Пік ціни на заправних станціях припадає на нічний час і ранній ранок, потім йде поступове зниження, а мінімального рівня вона досягає до 19.00–20.00. Тобто дешевше всього заправлятися в Німеччині після закінчення робочого дня.

Що стосується тижневого коливання вартості, то найвищі ціни спостерігаються у п’ятницю, напередодні вихідних, а зниження – в неділю. При цьому ціни на заправках часто залежать від компанії, якій належить заправка і розташування бензоколонки.

Найдорожчі автозаправки розташовані на автобанах. Якщо є можливість, краще заправляти автомобіль біля супермаркету, усередині міста або на окраїні населеного пункту.

Якщо говорити про фірми-виробників, то найдорожчий продукт у Shell, Aral, Agip, OMV. Набагато нижчі ціни у таких фірм, як AVIA, Esso, Total. Найбільш низькі ціни на невеликих приватних заправках – тут ви знайдете найдемократичніша за ціною пальне.

Підсумки

В даний час у ФРН найбільшим попитом користуються бензин і автогаз. Набирає обертів використання альтернативних джерел живлення транспортних засобів: біодизеля і водневих двигунів. В даний час на території країни зареєстровано більш ніж 45 000 000 власників електромобілів. Тому настільки популярне раніше дизельне паливо падає в ціні.

Якщо ви хочете заощадити, вибирайте заправні станції на околиці міст або ті, які належать невеликим приватним компаніям. Заправлятися при цьому дешевше ввечері.

Ціни на бензин у Німеччині: Відео

Статті по темі