Меню Закрити

Як працюють служби таксі в Німеччині

Послуги таксі в Німеччині у 2024 році користуються великою популярністю у туристів, особливо у тих, які приїжджають в країну період з травня по вересень. У ці спекотні місяці пасажиропотік на усіх напрямках збільшується в рази. Тому зовсім не дивно, що попри високу вартість даної послуги, індивідуальний трансфер в цей час року стає вкрай затребуваним.

Значок таксі

Особливості роботи таксі в Німеччині

Як і в будь-якій іншій країні, таксі в Німеччині має свої особливості, про які слід знати кожному приїжджому. Перша та основна відмітна риса – висока вартість наданих послуг у порівнянні з іншими європейськими країнами. Це пояснюється підвищеними вимогами регулятора до якості сервісу. У разі їх недотримання компанії-оператору загрожує великий штраф і навіть відкликання ліцензії.

Ще однією особливістю є те, що в Німеччині відсутні приватні таксі. Тому туристам слід мати на увазі, що, махнувши рукою на узбіччі дороги, наприклад, у Дрездені, зупинити таксі навряд чи вийде. Щоб скористатися даною послугою, необхідно викликати автомобіль через диспетчерську службу або в крайньому разі підійти на стоянку в центрі міста, біля вокзалу, біля готелю і взяти таксі там.

Крім того, існують обмеження на кількість пасажирів: у салоні авто повинно знаходитися не більше чотирьох осіб, включаючи водія.

Не всі німецькі таксі пофарбовані в однаковий світло-жовтий колір (є кавові), використовуються автомобілі тільки німецького виробництва.

Ще однією особливістю є те, що компанія-оператор має право здійснювати поїздки тільки в певних районах міста, зазначених у ліцензії. Таксисти не мають обмежень щодо пересування у різних частинах міста, якщо це потрібно клієнту, але підібрати нового пасажира вони можуть тільки у своєму районі обслуговування.

Для популяризації послуг таксі в Дюссельдорфі та інших великих промислових центрах Німеччини перевізники іноді вдаються до нестандартних, як для цього сегмента ринку, рішень: наприклад, пропонують своїм клієнтам місячні абонементи на безлімітні поїздки.

Що таке соціальне таксі

Для людей пенсійного віку, а також окремих пільгових категорій в Німеччині існує так зване соціальне таксі. Замовити його можна точно так, як і звичайне, але вартість послуги за стандартну поїздку на відстань 10 км становитиме третину від звичайної ціни. При цьому рівень комфорту і якість наданих послуг буде абсолютно ідентичні звичайному таксі в цій країні.

Як і де можна замовити таксі

Якщо вам необхідно скористатися послугами таксі, а ви знаходитесь в місті без доступу до інтернету, найкраще пошукати стоянки, де зазвичай знаходяться машини різних служб, що працюють у цьому районі. Як правило, такі стоянки знаходяться в місцях найбільшого скупчення туристів, наприклад, біля транспортних вузлів або готелів.

Можна також скористатися послугами служб таксі, таких, як Taxi Deutschland, Go Taxi або Taxi Berlin, зателефонувавши їм з будь-якого мобільного телефону без набору коду міста.

В аеропорту знайти таксі до центру не буде проблемою, оскільки місцеві компанії-оператори мають в терміналах свої стійки та навіть офіси, де можна скористатися їх послугами. І якщо у вас з собою великий багаж, такий варіант трансферу стане найбільш зручним.

Якщо проблем з інтернетом немає, замовити таксі в Лейпцигу або Франкфурті-на-Майні можна через онлайн-сервіс Better Taxi. Для користувачів він зручний тим, що є можливість відразу розрахувати вартість трансферу з точки А в точку В для всіх пасажирів.

Стоянка таксі в Німеччині

Ще одним популярним онлайн-сервісом, що працюють безпосередньо з таксомоторними компаніями Німеччини, є служба Ківі таксі. Для бронювання машини через сайт цього сервісу в Нюрнберзі або будь-якому іншому місті країни вам необхідно ввести потрібний маршрут, дату, час, кількість пасажирів і свої контактні дані. Далі система попросить вас внести передоплату. У призначений час водій таксі забере вас у зазначеному місці. У нього буде ваша паспортна табличка і вся необхідна інформація про поїздку.

Для замовлення таксі також можна використовувати мобільний додаток. Це один з найбільш зручних способів. Свої програми мають майже всі онлайн-служби таксі у Німеччині.

Найбільш популярними серед них є Taxi Deutschland, Taxi.eu і BetterTaxi. Також існує безліч локальних додатків, які працюють в окремих містах – наприклад, Main Taxi Frankfurt у Франкфурті.

Нижче в таблиці представлені таксомоторні компанії, які працюють в більшості німецьких міст:

Скільки коштує таксі в Німеччині

На кінцеву вартість послуги таксі в Німеччині впливає безліч факторів. У кожному місті базовий тариф розраховується виходячи з транспортних умов, доступності інфраструктури, особливостей ринку, середньої кількості приїжджих за рік.

Тарифікація відбувається наступним чином: ціна за перший кілометр в будь-якому місті фіксована, далі кожен кілометр оплачується згідно тарифної системі оператора. При цьому вартість поїздки може поступово знижуватися, наприклад, після 5-го і 10-го кілометра шляху.

Суть багатоступеневої тарифної системи полягає в тому, що чим довше ви їдете, тим менше платите за кожен наступний кілометр шляху.

У великих містах, наприклад, у Кельні, з пасажира справляється одноразова плата за посадку, яка в середньому становить 3 євро. Поїздки на короткі відстані (зазвичай до 2 км) розраховуються за окремим тарифом Kurzstrecke, який виключає оплату за посадку. Існують денні та нічні тарифи, а також тарифи за очікування пасажира. У деяких випадках водій таксі може зажадати додаткову плату за багаж або транспортування тварин.

Докладні тарифи за 1 км шляху, що діють в деяких містах, представлені нижче в таблиці:

Місто Вартість поїздки, євро Вартість за 1 км, євро Вартість за 1 годину очікування, євро
Берлін 3,90 2,00 30,00
Мюнхен 3,70 1,90 28,00
Штутгарт 3,10 2,30 30,00
Дюссельдорф 5,00 2,10 35,00
Бремен 4,15 1,25 20,00
Дортмунд 3,50 3,65 27,00

Часті питання

Чи можна ловити таксі в Німеччині, як в Україні? У Німеччині не заведено ловити таксі на узбіччі. Водії, які їздять по місту, звичайно, виконують замовлення, і ніхто з них зупинятися не буде. Тому в Баден-Бадені чи будь-якому іншому місті українському туристові буде важко скористатися послугами таксі так, як вони зазвичай це роблять в Україні.

Чи можна палити в таксі? Палити в таксі суворо заборонено як водієві, так і пасажиру. Порушення цього правила тягне штраф.

Чи працює Über в Німеччині? Так, у Німеччині сервіс Über працює, але після судових розглядів 2015 року компанія надає свої послуги тільки в Берліні та Мюнхені.

Які мобільні додатки для виклику таксі є в Німеччині? Найбільш популярними мобільними додатками для замовлення таксі є Taxi.eu, Taxi Deutschland, Better Taxi та MyTaxi, які можна знайти як в Play Market, так і в App Store.

Чи візьмуть у таксі людину в нетверезому стані? Ні. У німецьких таксі є свій фейс-контроль, і брудному або п’яному людині з великою ймовірністю буде відмовлено в поїздці. Виняток можуть зробити тільки в дні національних свят чи фестивалів, наприклад, Октоберфесту.

Останні міжнародні дослідження клубу ADAC показали, що в більшості міст Німеччини послуги таксі мають високий рівень якості, але і приїжджим туристам при замовленні автомобіля треба знати певні правила, інакше їх може спіткати розчарування. Слід мати на увазі, що німецькі служби таксі пропонують своїм клієнтам масу різноманітних послуг: наприклад, російське або соціальне таксі, багатоступеневу тарифну систему.

Статті по темі