Меню Закрити

Паркування у різних містах Німеччини

Для тих, хто збирається подорожувати на машині, важливо знати, що недотримання правил паркування в Німеччині майже в ста відсотках випадків призведе до адміністративного стягнення, яке може обійтися водієві приблизно в 10€ за перші 30 хвилин порушення. В окремих випадках розмір штрафу може збільшуватися в рази. І це без урахування витрат евакуатора і муніципальних зборів. При цьому слід зазначити, що недотримання правил паркування вже котрий рік є найбільш частим адміністративним правопорушенням у цій країні.

Німецькі паркування

Які існують варіанти паркування

Кількість автомобілів на дорогах Німеччини постійно зростає, а ось місць для стоянки на вулицях більше не стає. Але зневірятися не варто, адже у водія є маса варіантів, де можна припаркувати свій автомобіль.

Німці з притаманним їм перфекціонізмом розробили декілька категорій місць паркування, які діляться на платні та безкоштовні.

До платних відносяться паркування в спеціальних гаражах, на стоянках або визначених ділянках дороги. Безкоштовне паркування на спеціально відведених майданчиках, на узбіччях доріг і в місцях з обмеженим часом перебування автомобіля.

Як слід паркуватися в Німеччині

Правила паркування однакові для будь-якого регіону Німеччини, будь ви в Нюрнберзі або Дортмунді. Ось деякі з них:

  1. Паркування на узбіччі дороги. Тут є свої нюанси, які обов’язково потрібно враховувати. У Німеччині на знаки, що забороняють парковку, часто зображені стрілки, які показують напрямок дії знака. Щоб розібратися, де паркуватися заборонено, потрібно подумки розгорнути цей знак лицьовою частиною паралельно дорозі, та стрілки, які вкажуть, де зона заборони: до знака, після нього або і до, і після.
  2. Парковка в певні дні. В деяких місцях знаки можуть діяти тільки в певні дні тижня – наприклад, тільки в робочі дні (Werktags) або в вихідні (Parken Samstag und Sonntag Erlaubt). Вся інформація про час дії буде міститися в табличці під самим знаком.

Однак в окремих випадках для того, щоб правильно зрозуміти знаки, що повідомляють про умови стоянки в конкретному місці, необхідно враховувати деякі особливості німецького законодавства. Наприклад, всупереч тому, що субота у Німеччині є неробочим днем для паркування неробочим днем вважається тільки неділя. Тому якщо вам зустрінеться парковка з написом “Werktags”, майте на увазі, що вона буде безкоштовною тільки у неділю або на свята.

Також часто можна побачити табличку з написом “Einfahrt und Ausfahrt Tag und Nacht freihalten!” Це означає, що проїзд вдень і вночі потрібно залишати вільним. Автомобілі, які порушили цю вказівку, можуть бути вивезені евакуатором за рахунок їх власників.

Парковка в робочий день

3.Розмітка. Крім знаків, водію варто звертати увагу і на дорожню розмітку, яка може попереджати про виїзд з прилеглої території, зупинки громадського транспорту і т. д.

4.Безкоштовні парковки. Час стоянки на таких парковках обмежений (зазвичай не більше двох годин), тому якщо ви вчасно не забрали свого залізного коня, доведеться заплатити штраф. Як правило, при в’їзді на територію безкоштовного паркування стоять знаки, на яких вказано, протягом якого часу можна безкоштовно використовувати паркувальне місце.

Щоб скористатися такою послугою, на приладову панель автомобіля необхідно встановити спеціальний індикатор – Parkscheibe, де буде зазначено час прибуття на стоянку – Ankunftzeit. За цим індикатором контролер буде визначати час безкоштовної стоянки авто і фіксувати його перевищення.

Купити такий пристрій можна на будь-якій автозаправці. Його вартість близько 1-2 євро. І не варто намагатися обдурити німецьких контролерів, переставивши час на індикаторі або переїхавши на інше паркувальне місце: у них є свої способи визначення порушників.

У Німеччині також існують спеціальні майданчики, на яких можна залишити свій автомобіль абсолютно безкоштовно. Зазвичай вони розташовані на околиці міста і з’єднані з центром автобусною лінією, по якій йдуть автобуси, – Pendelbus.

Припаркувати свій автомобіль можна і на платній парковці вздовж узбіччя дороги. Про це буде інформувати такий знак.

Платна парковка на узбіччі

В районі дії знака буде розташовуватися ще один знак, який вказує на паркомат.

Паркомат в Німеччині

Після того як водій припаркує автомобіль, йому потрібно відразу отримати в паркоматі квитанцію –Parkschein – і покласти її на приладову панель на видному місці.

Платні парковки в спеціальних підземних та багаторівневих гаражах зазвичай розташовані у місцях великого скупчення автомобілів. Виглядають вони так:

Паркування в гаражі

Поряд з в’їздом на таку парковку зазвичай розташоване інтерактивне табло, де вказана кількість вільних місць та вартість самої парковки.

Паркування у гаражі багаторівневому

У великих містах, таких, як Бремен, можна побачити знак, що дозволяє паркування тільки особам, які проживають поблизу і мають спеціальний дозвіл – Ausweis. Ця інформація буде вказана на табличці під знаком паркування.

Як знайти парковку в Німеччині

З бурхливим розвитком інтернет-технологій знайти паркувальне місце в Мюнхені або будь-якому іншому місті Німеччини стало дуже просто – для цього існує маса веб-сервісів і мобільних додатків, які допоможуть швидко припаркувати ваш автомобіль. Одними з найбільш зручних сервісів є:

Вони в режимі реального часу можуть розрахувати відстань до найближчої паркування, визначити кількість вільних місць і назвати кінцеву вартість стоянки за обраний час.

Для любителів уточнити інформацію на карті можна використовувати:

  • carparking.eu – тут вказані точні адреси парковок та можливі способи дістатися до них на громадському транспорті;
  • gratisparken.de – покаже вам всі безкоштовні парковки в Німеччині.

Скільки доведеться заплатити за паркування у великих містах

У Берліні безкоштовне паркування в центральній частині міста практично неможлива. У разі необхідності можна скористатися місцями для стоянки біля супермаркетів чи торговельних центрів, але час паркування на них обмежена – зазвичай не більше 2 годин.

Середня вартість платного паркування становитиме 1-2 євро за годину, при цьому в підземних парковках оплата проводиться не погодинно, а одразу за один день становить близько 20-25 євро.

У деяких районах столиці ціна за 1 годину паркування може доходити до 6 євро.

Говорячи про вартість стоянки у Франкфурті-на-Майні, слід зазначити, що цінник на паркування в цьому місті вище столичного приблизно на 1 євро і становить в середньому 2-3 євро за 1 год.

Вночі одне паркомісце для автомобіля коштує в середньому 7 євро. Тому туристам доцільніше орендувати кімнати в готелях з власними паркувальними місцями, оскільки парковок в місті дуже мало, і всі вони розташовані далеко від центру.

Зона дії паркування

У Кельні ціна за 1 годину паркування складає в середньому 2-4 євро, проте є досить багато паркінгів з оплатою 1 євро на годину. У центральній частині міста є майданчики, які пропонують безкоштовну парковку, але вона обмежена 1 годиною перебування.

Якщо вирішили побувати в портовому Гамбурзі, то за 1 годину паркування візьмуть в середньому 1,5-3 євро. Правда, в місті є безліч безкоштовних паркінгів, але час перебування на них обмежена.

Як оплатити паркування у Німеччині

Оплатити паркування у Німеччині можна через паркувальний автомат, який розташовується в зоні дії платного паркування на узбіччі дороги. Процес дуже простий, проте слід врахувати деякі нюанси.

Наприклад, більшість паркоматів приймають тільки монети. Тому варто заздалегідь розміняти кілька євро монетами.

Щоб оплатити вибраний час паркування, необхідно внести точну суму, як зазначено в інструкції на самому автоматі. Після цього ви отримаєте чек, який, як вже було сказано вище, необхідно покласти на приладову панель машини. Виглядає чек так:

У ньому вказана наступна інформація:

  1. Адреса паркомату (в даному випадку Poststraße, Штутгарт).
  2. Час прибуття на стоянку.
  3. Оплачений час паркування.
  4. Вказівка, куди слід помістити квитанцію.
  5. Сума оплати.

У підземних або багаторівневих паркінгах при в’їзді буде стояти автомат зі шлагбаумом, де ви зможете отримати паркувальний талон. Цей талон використовується при оплаті парковки в спеціальних автоматах Kassenautomat, тому постарайтеся не втратити його.

Талон потрібно вставити в проріз автомата, а потім внести необхідну суму. Після всіх цих операцій ви отримаєте чек, який знадобиться при виїзді з паркінгу.

Які штрафні санкції передбачені за порушення правил паркування

Штрафні санкції, які чекають водія за порушення правил парковки, наприклад, у Дрездені, передусім залежатимуть від статті, під яку підпадає дане правопорушення, і від часу, протягом якого автомобіль був припаркований не за правилами.

За прострочену на 30 хвилин стоянку з вас візьмуть 10 євро, понад 3 години – 30 євро. Парковка у другому ряду “потягне” на 20-35 євро, парковка в п’ятиметрової забороненій зоні – на 10-30 євро, стоянку на місці для інвалідів обійдеться в 35 євро.

Якщо ж припаркований вами автомобіль буде створювати перешкоди для проїзду спецтранспорту, штраф може зрости до кількох сотень євро.

Часті питання

Є мобільні додатки, за яким можна знайти найближчу парковку?

Так, є. Одними з кращих мобільних додатків, які пропонують весь функціонал для пошуку паркувальних місць, є Parkopedia Parking і INRIX ParkMe.

Де здати машину в аеропорту Дюссельдорфа?

Здавати машину в аеропорту Дюссельдорфа краще всього на паркування самого аеропорту. Біля кожного терміналу є паркінги різної цінової категорії. Деталі можна уточнити на офіційному сайті аеропорту.

Де можна залишити машину в Берліні на тиждень?

Залишити машину на тиждень можна на будь парковці. Різниця буде лише в ціні – від 20 до 175 євро за 7 днів.

Висновок

Правила в Німеччині дійсно суворі, і за недотримання законів вас, як мінімум, оштрафують. Але якщо ви будете паркуватися за правилами, жодних проблем не виникне.

Як працюють платні парковки в Німеччині: Відео

Статті по темі