Меню Закрити

Аеропорт міста Штутгарт

Авіація – одна з найбільш комфортних і швидких видів транспорту, яким приємно користуватися під час подорожей. Однак крім перебування на борту повітряного судна, пасажирам часто доводиться досить багато часу проводити в аеропортах. Тому при плануванні подорожі у 2024 році важливо з’ясувати, наскільки комфортно ви будете почувати себе в тому чи іншому аеропорту. Спробуємо розібратися, що собою являє аеропорт Штутгарта.

Аеропорт Штутгарта

Коротка інформація про аеропорт

Штутгартський міжнародний аеропорт (Flughafen Stuttgart) був побудований в 1939 році в 12 км на південь від однойменного міста, який є столицею федеральної землі Баден-Вюртемберг. У 1945 році, коли Німеччина програла війну, він перейшов під контроль американців.

Незважаючи на те що в 1948 році аеропорт був знову повернутий німцям, там збереглася невелика вертолітний майданчик, на якій донині базуються вертольоти ВПС США, а також вертольоти поліції Штутгарта.

Німеччина – найпотужніша в економічному плані країна, і штутгартський аеропорт займає в ній шосте місце по завантаженості: пасажиропотік тут становить близько 10 млн осіб на рік.

Поряд з аеропортом знаходиться Штутгартський торговий ярмарок, яка входить в число найбільших ярмарків Німеччини. Це сусідство робить аеропорт Штутгарта ще більш популярним.

За час існування аеропорт неодноразово модернізували та поліпшували. Наприклад, злітну смугу подовжували тричі, і тепер її довжина становить 3 345 метрів, що дозволяє приймати будь-які літаки.

Довгий час йшли розмови про те, що буде побудована друга злітна смуга, але зрештою було прийнято рішення про те, що найближчим часом її будувати не будуть.

У 2008 році в аеропорту був побудований новий комплекс, що включає чотири пасажирські термінали з максимальною пропускною здатністю до 12 млн осіб.

В даний час з аеропорту Штутгарта здійснюють вильоти літаки понад 60 авіакомпаній з більш ніж 110 напрямами.

Термінали аеропорту

Про розташування і призначення терміналів штутгартського аеропорту можна дізнатися, уважно вивчивши схему:

Термінали аеропорту Штутгарта

Де дізнатися інформацію про рейси з аеропорту Штутгарта

Інформацію про рейси, що відправляються і прибувають в аеропорт Штутгарта, найзручніше подивитися на онлайн-табло, які пропонує офіційний сайт аеропорту:

Які послуги можна отримати в аеропорту

В аеропорту Штутгарта і безпосередній близькості від нього знаходяться 5 готелів:

  1. Mövenpick Hotel Stuttgart Airport – чотиризірковий готель на 326 номерів розташований безпосередньо в аеропорту. При готелі працює ресторан, розрахований на одночасне обслуговування 174 відвідувачів, 16 конференц-залів, фітнес-центр, сауни, лазні.
  2. Wyndham Stuttgart Airport Messe – чотиризірковий готель поруч з аеропортом. Відстань до готелю від аеропорту – 200 м. Готель на 229 номерів має 180 паркувальних місць для автомобілів клієнтів, ресторан, 7 конференц-залів та інші зручності.Germany.
  3. NH Stuttgart Airport – якісний готель на 208 номерів в 5 км від аеропорту.
  4. Mercure Hotel Stuttgart Airport – чотиризірковий готель зі свіжим ремонтом, який знаходиться в 4 км від аеропорту. Є платне телебачення, в тому числі й канали, що мають код, ресторан, конференц-зали та інші зручності.
  5. BEST WESTERN Plazahotel Stuttgart-Filderstadt – цей готель знаходиться в п’яти хвилинах їзди на машині від аеропорту. Кількість номерів – 105, безкоштовний шатл-сервіс, безкоштовний WLAN-access, через який можна вийти в інтернет, і інші зручності.

Зрозуміло, список місць, де можна переночувати перед вильотом або після прильоту, цими готелями не обмежується. До ваших послуг всі готелі Штутгарта та прилеглих міст.

Аеропорт Штутгарта всередині

В аеропорту є все необхідне для очікування рейса: кафе, магазини, пункти прокату авто, відділення банків, здатні зробити обмін більшості валют світу і навіть здійснити операції такс-фрі.

Що таке такс-фрі

У ряді західноєвропейських країн, в тому числі й в Німеччині, діє система такс-фрі, яка передбачає повернення податку на додану вартість (ПДВ) на покупки, зроблені іноземними громадянами, при виїзді з країни, в якій вони були придбані.

Для того щоб повернути суму податку, необхідно пред’явити правильно оформлені чеки на свої покупки. З урахуванням того, що на більшість товарів у ФРН нараховується 19 % ПДВ, можна істотно заощадити.

Повернути гроші можна прямо в аеропорту при вильоті з країни в пункті Tax Free cash Refund, пред’явивши Tax Free Cheque з відміткою митниці, чеки та паспорт.

Пункти повернення готівкових грошей (Tax Free cash Refund) зазвичай знаходяться поруч з магазинами Duty Free.

Контактні дані аеропорту

Штутгартський аеропорт знаходиться за адресою: Flughafen Stuttgart.

Контактний телефон: +49 711 9480.

Сайт аеропорту Штутгарта можна знайти за посиланням.

Територіальне розташування аеропорту і як туди дістатися

Аеропорт знаходиться в безпосередній близькості від міст Штутгарт, Лайнфельден-Эхтердинген і Filderstadt. Дістатися до центру Штутгарта можна легко міською електричкою, але існують і інші способи:

  • S-Bahn – так називаються в Німеччині поїзда міського та приміського сполучення. Від станції Flughafen/Messe по лініях S2 і S3 ви легко дістанетеся до центрального вокзалу Штутгарта буквально за півгодини. Потяги ходять з 05:08 до 00:08 з інтервалом 10-20 хвилин. У вихідні та свята час роботи S-Bahn скорочено, інтервал руху збільшений.

Схема S-Bahn Штутгарта:

Поїзди міського та приміського сполучення в Штутгарті

  • Автобуси – з аеропорту слід кілька автобусних маршрутів в різні пункти призначення. Маршрути зручно подивитися тут.
  • На особистому автомобілі або в таксі до аеропорту Штутгарта слід добиратися по трасах A8 або B27.

Висновок

Аеропорт Штутгарта – один з найбільш значущих аеропортів Німеччини. У 2008 році будівлю аеропорту було модернізовано і тепер цілком відповідає запитам пасажирів на сучасний якісний сервіс. Транспортне сполучення з містом відмінне.

Про Штутгарт: Відео

Статті по темі