Меню Закрити

Що пропонує туристам Берлінський зоопарк

Серед численних пам’ятних місць і пам’яток німецької столиці Берлінський зоопарк займає особливе місце. Ні в жодному зоопарку світу немає такого видового різноманіття тварин, птахів і риб. Крім того, сад для звірів займає перше місце у світі за кількістю мешканців – тут їх близько 20 тисяч. Доглянута територія в кілька десятків гектарів, просторі вольєри, великий океанаріум, умови проживання звірів, близькі до природних, – все це щодня приваблює численних відвідувачів.

Берлінський зоопарк

Трохи історії

Перший в Німеччині зоосад був заснований в середині XIX століття, коли король Вільгельм III відкрив у передмісті Берліна власний звіринець з рідкісними тваринами. Його син, Вільгельм IV, переніс зоопарк в центр столиці та наказав почати облаштування величезній території.

Директор Генріх Бодінус в 1869 році взяв курс на екзотичність парку: побудовані їм Будинку антилоп, жирафів, грандіозні Ворота слонів були схожі на східні палаци, пагоди. Вони залишили в первозданному вигляді та виглядають так само, як і 150 років тому, надаючи зоосаду особливий зовнішній вигляд.

Карта берлінського зоопарку

Під час Другої світової війни зоопарк був стертий з лиця землі, частина тварин розбіглася, частину вбили. Дивом уціліли два леви, слон, бегемот, який згодом став родоначальником повоєнних бегемотів у Німеччині.

Зоопарк спочатку розташовувався на території колишнього Західного Берліна, і після об’єднання країни у столиці з’явився другий — зоопарк Фрідріхсфельде, який знаходиться в східній частині міста.

У Берліні пишаються своїм найстарішим зоосадів, де встановлені пам’ятники бегемотові, хто пережив війну, білому ведмежаті Кнуту, який був улюбленцем дітвори та дорослих. Сьогодні цей дивовижний куточок живої природи став улюбленим місцем прогулянок для берлінців і гостей міста.

Які тварини є в зоопарку

У зоопарку німецької столиці живуть різноманітні тварини, птахи, риби. Багато з них в природі відносяться до вимираючих рідкісним видам. Наприклад, червона панда рідко зустрічається навіть на батьківщині – в Тибеті та Непалі, а в Берліні живуть відразу близнюки – Кіт і Кітті. Вони з’явилися на зміну найстарішому у світі бамбукового ведмедя Бао Бао, який помер у 2012 році.

Тварини берлінського зоопарку

Прозора стінка водойми для бегемотів і морських котиків дозволяє бачити їх під водою. У закритих приміщеннях влаштовані теплі оранжереї, де живуть тропічні птахи, наприклад, ківі.

Для пінгвінів побудовані вольєри з низькою температурою повітря.

В напівтемних підвалах живуть кажани, мурахоїди, броненосці, для яких відтворили ідеальні умови проживання. Відмінно почувають себе в просторих вольєрах снігові барси, білі ведмеді, жирафи, слони, рідкісні породи мавп.

Пінгвіни у берлінському зоопарку

Відвідувачі можуть взяти участь в годівлі звірів, яке організовано за графіком:

  • вовки — 10.30 (крім середи);
  • морські котики — 11.00;
  • горили — 11.30;
  • орангутанги та шимпанзе — 13.30;
  • тюлені — 13.30;
  • пінгвіни — 14.00;
  • хижаки -14.30 (взимку — 15.30);
  • бегемоти — 14.30;
  • морські леви — 15.15 (з шоу).

Океанаріум

Берлінського зоопарку океанаріум

Акваріум в зоопарку існує з 1913 року. Він активно ріс і розвивався, то приходив в занепад. Зараз це водне царство розмістилося в старому і новому будівлях. Тут зібрані морські та прісноводні риби, рептилії, амфібії, рідкісні комахи.

Берлінський океанаріум пропонує подивитися на акул і комодського дракона, є тут і рідкісна риба арована – подарунок короля Таїланду.

Біля входу в стару будівлю гостей зустрічає статуя ігуанодона в натуральну величину, зображення динозаврів. У новому корпусі розмістилися п’ять акватераріуму, які вражають відвідувачів своїми розмірами.

Режим роботи та вартість

В залежності від сезону графік роботи зоопарку незначно змінюється, хоча і взимку, і влітку він працює щодня. Щоб після відвідин залишилися тільки хороші враження, варто заздалегідь дізнатися розклад і ціни.

Години роботи зоосаду в Берліні:

  • зима (25 жовтня-20 березня) – з 9.00 до 17.00, каса – з 9.00 до 16.30;
  • весна-літо (21 березня-14 вересня) – з 9.00 до 19.00, каса – з 9.00 до 18.00;
  • осінь (15 вересня-24 жовтня) – з 9.00 до 18.00, каса – з 9.00 до 17.30.

Ціна на квиток залежить від того, що ви будете дивитися тільки зоопарк або плануєте відвідування океанаріуму в окремому будинку. Вартість квитків:

  • дорослі — 15,5 євро, з океанаріумом — 21 євро;
  • діти 4-15 років — 8 євро, з океанаріумом — 10,5 євро.

Передбачені також пільгові сімейні, пенсійні, студентські тарифи: 10,5 євро і 15,5 — з океанаріумом.

Адреса зоопарку: Hardenbergplatz, 8. Офіційний сайт.

Як дістатися

Метро: лінії U 2, U-9, U-12, станція Zoologischer Garten; лінії U 1, U-9, станція Kurfürstendamm.

Міська електричка S-bahn: лінії S5, S7, S75, S9, станція Zoologischer Garten.

Що ще відвідати в Берліні

Німеччина вважається зразком порядку і європейського способу життя, а багатюща історія забезпечила велика кількість визначних пам’яток у країні та Берліні, зокрема. Ті, хто вперше приїжджають в німецьку столицю прагнуть побачити найвідоміші пам’ятки: знаменитий Рейхстаг, де засідає парламент, а нагорі розташована засклена оглядовий майданчик, і Бранденбурзькі ворота, які стали символом об’єднаної Німеччини.

Від Бранденбурзьких воріт йде знаменитий Унтер-ден-Лінден – бульвар «Під липами».

Тут же починається парк Тіргартен з дитячими майданчиками, лавками в тіні дерев, полянами, на яких скачуть зайці, доріжками для катання на самокатах, роликах, велосипедах.

Користуються популярністю розважальні заклади, у тому числі аквапарк, де можна приємно провести час, купаючись в басейнах і катаючись на гірках.

Висновок

Приїхавши до Берліна, туристи не зможуть занудьгувати, адже тут є все для насиченого і цікавого проведення часу: вистави, концерти, розваги, огляд визначних пам’яток. Постарайтеся в цій круговерті не забути про відвідування Берлінського зоопарку, який залишить найприємніші враження й у дорослих, і у маленьких туристів.

Приголомшливий Берлінський зоопарк: Відео

Статті по темі