Меню Закрити

Рівень цін і витрати на життя в Ізраїлі

Відпочинок на Червоному та Мертвому морях, відвідування Святої Землі самі по собі вже є неординарними подіями. Але перш ніж запланувати таку поїздку, потрібно дізнатися, які ціни в Ізраїлі. Це дозволить визначити необхідну для подорожі суму.

Рівень цін і витрати на життя в Ізраїлі

Особливості бюджету жителя Ізраїлю

В кінці минулого року Центральне статистичне бюро Ізраїлю оприлюднило дані щодо доходів і витрат його жителів.

Зарплата в Ізраїлі у чоловіків становить 12 000 ILS (так позначається новий шекель), а у жінок – 8 200 ILS.

Щомісячний середній дохід (брутто) сім’ї дорівнює 20 100 шекелів. Чистий заробіток сім’ї після вирахування податків – 16 600 ILS. З них щомісяця без урахування витрат на обслуговування житла витрачається 13 200 шекелів.

Оренда або іпотечні платежі за квартиру досягають майже чверть від суми витрат на місяць – 24,5 %. І хоча вважається, що Ізраїль дорога країна, на продукти харчування у родини йде в середньому 17 % від загального обсягу витрат.

На транспорт та оплату послуг операторів мобільного зв’язку та інтернет-провайдерів ізраїльська сім’я віддає приблизно 20% від свого бюджету в місяць.

Витрати ізраїльтян на харчування

Ціна базових продуктів харчування (хліб, сіль, молоко, яйця, сир, масло) контролюється державою. Якщо розглядати вартість продуктів в Ізраїлі для звичайного більш-менш збалансованого раціону, картина виглядає наступним чином:

Найменування ILS
Батон білого хліба від 7 до 25
Пляшка молока, 1 л 5.5
Пляшка води, 500 мл 5
Рис, 1 кг 7
Яйця курячі (десяток) 13
Сир, 1 кг 55
Курка, 1 кг 27
Масло вершкове 100 г 4
Картоплю, 1 кг 4.5
Сіль, 1 кг 2.5

Ціни в Ізраїлі на продукти харчування у великих містах і на популярних курортах вище, ніж в пустельних та гірських регіонах. При обмеженому бюджеті має сенс робити покупки на місцевому ринку: на ньому вартість фруктів, овочів і рибних продуктів нижче, ніж в невеликих магазинах, і можна, поторгувавшись, заощадити ще кілька шекелів.

Ціни на продукти в супермаркетах практично такі ж, як і на ринку. Але якщо велике торгове підприємство розташоване в місці, користується популярністю у туристів, це правило не діє: керівництво таких магазинів свідомо тримає ціни на високому рівні.

Продовжуючи курортну тематику, відзначимо, що рівень цін в Ізраїлі в місцях скупчення туристів не завжди значно вище, ніж в інших регіонах. Мова йде в першу чергу про Ейлаті. Тут і продукти харчування, і сигарети, і спиртні напої, в тому числі горілка, коштують відносно дешево.

Але альтруїзм підприємств торгівлі в даному випадку ні при чому: щоб у туристів не часто виникало питання, чому в Ізраїлі все так дорого, ця курортна територія має статус вільної економічної зони та до підприємців Ейлата застосовується пільгове оподаткування.

Ще дешевше продукти харчування в арабських кварталах великих міст країни. Правда, алкогольну продукцію на прилавках магазинів там туристи не побачать.

Щоб оцінити, скільки коштує їжа в Ізраїлі, корисно порівняти ціни на деякі продукти із середньосвітовими. У таблиці представлені ціни 7-го по чисельності населення міста країни – Нетанії.

Найменування ILS
Свіжий білий хліб, 0,5 кг 1.6
Молоко, 1 літр 1.6
Вода, 0,33 л 1.9
Червоне м’ясо, яловича вирізка, 1 кг 22
Куряче філе 8.9
Сир місцевий, 1 кг 16
Яйця, дюжина 3.6
Рис білий, 1 кг 2.4
Вино, 0,75 л 11.6
Домашнє Пиво, 0,33 л 2.3

У скільки обходиться харчування в кафе та ресторанах

Харчування для туристів в Ізраїлі організовано на високому рівні. В цілому по країні вартість їжі в так званих фудкортах ТРЦ і недорогих кафе приблизно однакова.

Найпоширеніші страви вуличного громадського харчування – сендвічі та бутерброди. Їх ціни цілком прийнятні. Наприклад, в Єрусалимі сендвіч можна купити за 15 ILS.

Розмову про те, скільки коштує поїсти в Ізраїлі на швидку руку, буде неповним без згадки легендарного фаст-фуду “МакДональдз”. Відразу скажемо, що харчуються в його ресторанах жителі великих міст вкрай рідко через дорожнечу страв: тільки за одну порцію кошерного гамбургера доведеться викласти приблизно 35 ILS.

Причина такої ціни – в особливостях технології приготування: фарш, зроблений сьогодні здорової забитої особливим способом телятини, завтра використовувати вже не можна. Вартість підлягає утилізації цього дорогого інгредієнта гамбургера закладається в його кінцеву ціну.

Скільки коштує обід в Ізраїлі, залежить від категорії закладу громадського харчування, його статусу і міста, в якому воно працює:

 • Найдорожчі ресторани в Хайфі. За обід на 2 персони з 3 страв навіть в середній ціновій категорії доведеться віддати близько 250-300 ILS.
 • В Ашдоді на таких умовах можна пообідати не дорожче, ніж за 250 ILS.
 • Аналогічне меню в Єрусалимі коштує приблизно 220 ILS.
 • Вечеря в цих закладах одному туристу обійдеться десь 100-150 ILS.

Що і говорити – сума досить вагома, але розмір порцій і якість страв їй цілком відповідають.

Витрати на житло

Зазвичай громадян, які цікавляться тим, як купити житло в Ізраїлі, турбує, чи реально потім буде продати цю нерухомість дорожче. Звичайно, дати гарантію не може ніхто. Однак на велику ймовірність того, що події будуть розвиватися за запланованим сценарієм, вказують статистичні дані: згідно з ним, в країні найбільш затребувані житлові приміщення саме на вторинному ринку.

Витрати на житло

Оренда квартири в Ізраїлі – реальний варіант отримання більш комфортного житла у порівнянні з номерами в готелях. Квадратні метри в даному випадку здаються в піднайом з усім необхідним: телефоном, кондиціонером, СВЧ-піччю, кухонним начинням, Wi-Fi, пральною машиною.

Ціновий діапазон щомісячної вартості оренди квартир, безпосереднім чином впливає на вартість життя в Ізраїлі нового репатріанта:

Однокімнатна:

 • спальний район – 1 800-3 500 ILS;
 • центр міста – 2 600-4 000 ILS.

Трикімнатна:

 • спальний район – 3 500-6 000 ILS;
 • центр міста – 4 500-7 000 ILS.

Найбільше таких угод проводиться в Єрусалимі – 12 % від загальної кількості, в Тель-Авіві – 8,6 %, найменше в Ашдоді – лише 5 %.

Значна стаття витрат – комунальні послуги в Ізраїлі. Наприклад, їх вартість для квартири загальною площею 85 м² становить у середньому 800 ILS. Середнє по світу значення даного показника помітно нижче – 500 ILS.

Транспортні витрати

Ще зовсім недавно проблема транспорту в країні стояла гостро, що відчували не лише туристи, а й місцеві жителі. Сьогодні все змінилося на краще.

Громадський транспорт в Ізраїлі включає:

 • маршрутне таксі. Поїздка на тель-авівському маршрутці в приміському напрямку обійдеться в 6 ILS;
 • трамвай. Курсує тільки по Єрусалиму. Вартість проїзду від центру міста до передмістя Пистат-Зеєв становить 6,5 ILS;
 • автобуси. Одна поїздка в середньому обходиться в 6 ILS;
 • метро. Єдина лінія протяжністю 2 км прокладена в Хайфі. Щоб проїхати всі 6 станцій, потрібно заплатити 7 ILS;
 • залізничний транспорт. Право пільгового проїзду поширюється на літніх людей і студентів. Вартість квитка, наприклад, з Єрусалима в аеропорт Бен-Гуріон становить 20 ILS.

Для мандрівників, які планують для ознайомлення з визначними пам’ятками країни брати автомобілі в оренду, є хороша новина. Ціна за літр бензину в Ізраїлі знизилася на 18 агорот і становить 6 ILS. Таким чином, поїздка, наприклад, з Хайфи в Тель-Авів при витраті палива 8 л/100 км приблизно в 47 шекелів.

Витрати на освіту

З часів створення Ізраїлю освітній системі влади країни приділяють особливу увагу. І досягнення в цій сфері очевидна: по числу випускників вузів в перерахунку на одного громадянина держава знаходиться на другому місці у світі.

Система освіти в Ізраїлі включає:

 • дошкільна освіта. Відвідування дитячого саду дитиною віком до 3 років обходиться батькам в 3 200 ILS;
 • середня освіта. Надається всім громадянам Ізраїлю на безкоштовній основі. Гроші стягуються за додаткові заняття і підручники. Школярі роблять раз в рік подорожі в різні міста, максимальною тривалістю 2-3 дні. Оплату проводять батьки учнів. Витрати на одного школяра складають приблизно 1000 ILS/рік;
 • вища освіта. Щоб стати студентом ВНЗ, крім надання атестату зрілості абітурієнту потрібно буде складати психометричний тест. Його результати актуальні 7 років. Плата стягується у всіх вишах Ізраїлю, її розмір становить від 12 500 до 55 000 ILS. Можливі пільги.

Витрати на медицину

Медицина в Ізраїлі ось вже багато років вважається однією з кращих у світі. Система охорони здоров’я в країні платна. Вона передбачає обов’язкове медичне страхування.

Величина страхового внеску в залежності від лікарняної каси, віку громадянина і набору послуг коливається від декількох десятків до декількох сотень USD. Лікарняна каса є установа, що надає поряд з медичними також і страхові послуги.

Витрати на медицину

Вартість внесків залежить від доходів:

Тарифи медстрахування залежать також від терміну дії, кількості послуг і від віку клієнта.

Вік Максимальний термін дії страховки, дні Вартість в день, $
до 49 До 180 2.5
від 50 до 59 До 90 2.5
від 60 до 65 До 90 4
від 66 до 75 До 45 4

Ізраїльські ліки користуються популярністю у всіх країнах. Щоб отримати уявлення про рівень цін на препарати в аптеках країни, ознайомтеся з даними таблиці:

Тип ліки Найменування Ціна, ILS
Антигістамінні “Азолін” 0,05 %, краплі 15 мл 23
“Феністил” гель 30 мг 43
сироп “Еріус” 16
Діабетичні “Амаріл” 25
“Тамоксіфен” 20 мг, 30 табл. 170
“Метформін” 850 мг, 84 табл. 15
Знеболюючі “Адвіл” 200 мг, 20 гель-капсул 130
“Оптальгин” 500 мг, 20 табл. 18
“Акамол” 500 мг, 21 табл. 18

Ціни на одяг і побутову техніку

Ціни в Ізраїлі на одяг досить високі, але робити покупки дуже зручно. Вартість одягу деяких видів представлена нижче.

Вид одягу Вартість ILS
Сукня трикотажне 100-500
Сорочка чоловіча 50-200
Шорти 50-200
Джинси 100-600
Пуховик 500-1500
Шкіряна куртка 700-2000

Ціни в магазинах Ізраїлю на побутову техніку коливаються в широкому діапазоні.

Вид побутової техніки Вартість ILS
Кондиціонер 2000-4500
Телевізор 33 дюйми 900-8500
Праска 80-200
Мікрохвильова піч 450-300
Пральна машина 1500-4500
Холодильник на 600 літрів 2000-13000
Смартфони iPhone 1750-3000

Інші витрати

Турист, що побував на Святій землі, просто зобов’язаний привезти звідти щось. Тому йому буде корисним знати, що можна купити в Ізраїлі на 100 шекелів на пам’ять про країну. Найбільшою популярністю з цієї точки зору користуються металеві свічники з прикрасами та різьбленням. Називаються вони “мінора”. Коштує такий виріб приблизно 70 ILS. А на решту 30 шекелів можна придбати косметику Ahava лінійки DeadSee.

Ціни на продукти

Підвищеним попитом користуються шовкові скатертини, виготовлені вручну. У продажу можна знайти примірник, вартість якого як раз і становить 100 ILS.

З інших сувенірів варто купити:

 • підвіску “хамса”, яка захищає від пристріту;
 • кіпу – прикрашену вишивкою юдейську шапочку.

Не можна обійти увагою витрати на розваги та на екскурсії в різні історичні місця. Наприклад, вартість 1 квитка на відвідування розташованої в Ейлаті підводної обсерваторії становить 100 ILS. Вхід в карстову печеру Рош-ха-Нікра обійдеться в 40 ILS, а в башту Давида в Єрусалимі 35 ILS (дитина – 19 ILS, пенсіонер – 20 ILS). Бахайські сади (Хайфа) і місце хрещення Ісуса можна подивитися безкоштовно.

Життя у селах Ізраїлю має особливості, характерні тільки для цієї країни. Поряд з кібуцами поширення отримали сільськогосподарські спільноти – “мошав”. Складаються вони з одноосібних господарств.

Такі поселення бувають двох видів:

 • “мошав овідім” (з івриту – “робітник”). Тут діє принцип спільної купівлі, постачання і реклами продукції. В якості основної одиниці виробництва і споживання виступає домашнє господарство або сім’я;
 • “мошав шитуфі” (з івриту – “колективний”). Обробка землі ведеться на колективній основі, одержаний від спільної діяльності прибуток ділиться порівну. Податки виплачують лише працівники, найняті за межами співтовариства.

Багато сіл “мошав” почали спеціалізуватися у сфері туризму. Зокрема, розташований на півночі Ізраїлю населений пункт Амірім став для ізраїльтян і гостей країни популярним місцем відпочинку. У цьому центрі вегетаріанства відкриті спеціалізовані ресторани, серія готелів і spa-салонів.

Відмінності цін у різних містах Ізраїлю

На початку року ЦСБ опублікувало дані про рівень життя в ізраїльських містах з урахуванням середньої вартості продуктів харчування, комунальних послуг та інших соціально-економічних показників. Найвищі ціни в Тель-Авіві. В групу дорогих великих населених пунктів також входять Рішон-ле-Ціон, Гіватаім Кфар-Саба, Рамат-Ган і Реховот.

Найбіднішими містами вважаються Назарет, Офакім, Модіїн-Іліт, Бейт-Шемеш, Бней-Брак. Але і ціни в них більш доступні.

Цікаво, що Єрусалим за 10-бальною шкалою отримав лише «четвірку».

Висновок

Ізраїль входить до числа найдорожчих держав світу. Ціни на житло, продукти, одяг залежать не тільки від того, в якому місті чи мікрорайоні здійснюється покупка, але нерідко навіть від вулиці. Вартість життя найдорожча в Тель-Авіві, в той час як Єрусалим за цим показником числиться займає середні позиції.

Ціни на продукти в Ізраїлі: Відео

Статті по темі