Меню Закрити

Ціни в Іспанії: продукти, комунальні, транспорт

Іспанія входить в число найбільших країн Євросоюзу. Рівень життя у цій державі зіставимо з середньоєвропейськими показниками. Але королівству не вдалося наблизитися до благополучних країн Співтовариства, наприклад, Німеччини, Бельгії, Швеції та Австрії. Ціни в Іспанії на продукти харчування, комунальні платежі, транспорт, купівлю та оренду нерухомості, включаючи середній відсоток по іпотеці, а також середні зарплати – всю цю важливу інформацію повинен вивчити кожен чоловік, який планує переїхати в королівство на постійне проживання.

Ціни в Іспанії

Особливості бюджету звичайного громадянина Іспанії

Економіка Іспанії займає в ЄС 5-е місце. Однак зарплати в Іспанії назвати високими не можна: за цим показником вона розмістилася в Європі на 20-й позиції. Національне агентство Adecco опублікувало дані за високооплачуваними професіями на середину минулого року.

В порядку зростання річних доходів список виглядає так:

 • середній медперсонал, інженери – 20-25 тис. євро;
 • працівники промисловості – 26,8 тис. євро;
 • науковці, технологи – 27-33 тис. євро;
 • юристи, фінансисти, бухгалтери – 34-39 тис. євро;
 • енергетики, керівний склад приватних фірм і держпідприємств – 50-53 тис. євро;
 • програмісти високої кваліфікації – від 60 тис. євро.

Щоб опосередковано дізнатися, скільки потрібно грошей для життя в Іспанії, можна вивчити інформацію про доходи корінного населення різних регіонів цієї країни. В порядку зростання найбільшими заробітками можуть похвалитися жителі Канарських островів, Естремадури та Галісії (19 – 20 тис. євро), Каталонії, в тому числі її столиці – Барселони (24,2 тис.), Мадрида (26,2 тис.) і Країни Басків (27 тис. євро).

Якщо оцінювати, скільки коштує життя в Іспанії на місяць у відсотках від середнього по країні заробітку у 2083 євро (станом на II півріччя 2018 року), то приблизні витрати сім’ї із 3 осіб при двох працюючих виглядають так:

 • податки – 30 %;
 • комунальні платежі – 3,6– 4 %;
 • продукти харчування – близько 11 %;
 • медична страховка – від 1 до 4% в залежності від типу поліса.

Більш докладно на статтях витрат в королівстві зупинимося нижче.

Витрати на харчування

Вартість продуктів в Іспанії знаходиться на середньому для країн ЄС рівні. Разом з тим на значення даного параметра впливає місце розташування ринку або стаціонарного підприємства торгівлі, а також сезон.

Іноземцям рекомендується запасатися продовольством там, де це роблять місцеві жителі. Якщо продукти харчування закуповуються на тиждень вперед, то в магазини найкраще приходити щосуботи. В інший вихідний день – неділя – торгівельні підприємства зазвичай закриті.

Ціни на харчування в Іспанії

Щоб з’ясувати, чи дорого в Іспанії коштують продукти харчування, ознайомтеся з наведеним нижче списком. Ціни в ньому вказані в євро.

 • 1 упаковка хлібобулочних виробів – від 1 до 1,9;
 • 1 буханець житнього хліба – 1,5;
 • 1 літр молока – від 0,5 до 0,8;
 • 1 кг курячого філе – від 5;
 • 1 кг яловичини – від 15;
 • 1 кг риби – від 10;
 • 12 штук яєць – 1,5;
 • 1 кг картоплі – від 1,1 до 1,5;
 • 2-літрова пляшка “Кока-Коли” – 1,4;
 • пляшка пива 0,5 літра – 0,7;
 • літрова пляшка вина – від 3,75;

Ось ціни в євро на продукти харчування, які вважають за краще діти:

 • 100-грамова плитка шоколаду – 1,55;
 • 200-грамова пачка печива – приблизно 1;
 • пляшка “Фанти” 0,33 літра – близько 0,5;
 • 1 літр натурального соку – 1.

Окремої розмови заслуговує питання, скільки коштує поїсти в кафе в Іспанії. В цілому по країні одна доросла людина в закладі з позитивними відгуками може поснідати за 8-10 євро. А обід в цьому ж кафе йому обійдеться в 12 євро.

У різних автономних спільнотах країни середній чек відрізняється. Наприклад, у Валенсії вартість обіду становить 10,5 євро, в той час як за вечерю на дві персони з алкоголем в ресторані доведеться викласти близько 40. Для порівняння: приблизно такий же обід на Ібіці (Балеарські острови) обійдеться в 13,5–14 євро. Ця інформація може послужити в якості відповіді на питання, скільки коштує їжа в Іспанії. Ціни якщо й зміняться, то незначно.

На завершення розмови про відпочинок на Балеарських островах: їжа в день на Майорці обійдеться одному туристу близько 50 євро. Але є можливість заощадити, розділивши дійсно дуже великі порції на двох.

Рівень витрат на житло

Іноземець в будь-якій країні, в тому числі й в Іспанії, може придбати будинок/квартиру або взяти відповідний об’єкт в оренду. В залежності від варіанту витрати будуть різними. Розглянемо їх більш докладно.

Ціни на житло в Іспанії

Людині, зібрався придбати житло в Іспанії, крім виплати вартості нерухомості мають такі витрати:

 • нотаріальний збір, який справляється за огляд надаються для проведення операції документів – від 300 євро;
 • збір за внесення до Держреєстру нерухомості даних про право власності. Коливається в діапазоні 200-750 євро;
 • аналог вітчизняного ПДВ – держмито IVA. Внесення підлягає 10 % від вартості нерухомого майна;
 • гербовий збір – 2 % від вартості житлового об’єкта.

Ще трохи цифр. Наприклад, у IV кварталі 2018 року в місті Аліканте за 150 тис. євро можна купити квартиру загальною площею 96 кв. м с 2 ванними кімнатами та 3 спальнями. А в Коста Брава у курортному містечку Льорет-де-Мар розташована на 1-му поверсі 3-кімнатна квартира продається за 520 тис. євро. В Салоу можна придбати квартиру загальною площею 74 кв. м за 143 тис. євро.

Росіян, які цікавляться питанням, як найняти квартиру в Іспанії, відразу попередимо, що сегмент оренди житла країни пережив помітний стрибок цін. У результаті середня вартість одного здається в піднайом квадратного метра досягла позначки 8,9 євро, що на 8,8 % більше значення даного показника в I кварталі 2016 року.

Для опису порядку цифр на оренду житла в королівстві наведемо приклади по деяких регіонах:

 • У Малазі (автономне співтовариство Андалусія, південне узбережжя Середземного моря) можна взяти в оренду квартиру загальною площею 84 кв. м з 1 ванною кімнатою і 2 спальнями за 750 євро/міс.
 • У Торревьехі (автономне співтовариство Валенсія, провінція Аліканте) здається в оренду за 385 євро в тиждень квартира загальною площею 120 кв. м з 4 спальнями.
 • На острові Гран-Канарія в його столиці Лас-Пальмас ціни майже у 2 рази нижче. Тут можна укласти договір найму квартири загальною площею 80 кв. м з 3 спальнями та 2 ванними кімнатами за 600 євро/міс.

Комунальні послуги в Іспанії повинні оплачувати всі власники нерухомості. Коротко вкажемо витрати по основних з них:

 • Електроенергія. В середньому сім’я з 3-4 людина споживає електрику приблизно на 40-50 євро на місяць.
 • Водопостачання. Сім’я з 3 чоловік витрачає воду в середньому на 20-30 євро на місяць.
 • Газопостачання. Послуга централізованої подачі газу доступна, як правило, тільки жителям великих населених пунктів. У цьому разі розмір щомісячної плати становить 20-25 євро. А щоб замінити один привізною газовий балон, доведеться заплатити 17 євро.
 • Телекомунікаційні послуги. Вартість підключення стаціонарного телефону коливається в діапазоні від 200 до 300 євро.Телефонний зв’язок і інтернет обходяться жителю Іспанії близько 50 євро/міс.

Витрати на транспорт

У порівнянні з іншими державами ЄС ціни на громадський транспорт в Іспанії помітно нижче. Хоча вартість одного квитка складає 2,3 євро, є велика різноманітність абонементів і карток для користування муніципальними засобами пересування.

Витрати на транспорт

Наприклад, в Барселоні 10 поїздок по карті типу Т-10 обійдуться всього в 10,2 євро.

Вартість безлімітного проїзного на громадському транспорті будь-якого виду на 1 місяць становить 54 євро.

Що ж стосується витрат на поїздки на особистому автотранспорті, то в списку щомісячних витрат вони займають друге місце. І це незважаючи на відносно невисоку вартість в Іспанії високо- і низькооктанового палива.

В цілому автолюбителі цієї Піренейської країни витрачають на пересування по її території на 47 % більше, ніж їхні колеги з України.

Витрати на освіту

Обов’язкова система освіти в Іспанії 6-рівнева.

Перший рівень – це дитячі садки. Вони бувають державними та приватними. Великою популярністю користуються заклади другого типу. Батькам вони обходяться близько 300 євро/міс., включаючи харчування.

Витрати на освіту

Середня освіта в Іспанії починається з 3 років. Школи в цій країні бувають:

 • державними з безкоштовним навчанням;
 • напівприватними – держава фінансує 50 % навчання;
 • приватними – навчання проводиться на платній основі. Розмір щомісячних виплат тут коливається в межах 400-900 євро.

Щоб отримати вищу освіту в Іспанії, іноземцю доведеться теж понести витрати. Наприклад, за перший рік навчання в Університеті Барселони на хімічному факультеті студенту доведеться заплатити 2146 євро, а у вузах Андалусії – 757 євро.

Вартість медичного обслуговування

Медицина в Іспанії доводить, що якість послуг не однозначно визначається розмірами фінансування. Зокрема, кожен житель цієї країни витрачає в рік на медобслуговування 3248 євро. При цьому середня тривалість життя в Іспанії становить 83 роки.

Вартість медичного обслуговування

Для порівняння: громадянин США щорічно витрачає на медпослуги 9882 євро, а живе в середньому до 78,8 року.

Вартість ліків в аптеках королівства на 15 % нижче, ніж в середньому по країнах ЄС. Дешевше обходяться медикаменти тільки жителям Латвії, Естонії, Португалії та Словаччини.

Ще один важливий момент. Щоб отримати повідку на проживання в Іспанії, іноземцю потрібно оформити медстраховку. Дорожче всього (273 євро/міс.) обійдеться повний поліс для сім’ї з 4 чоловік з 2 дітьми у віці від 5 до 9 років. Найменше за повну страховку заплатять поодинокі страхувальники у віці до 35 років – 41-64 євро/міс.

Ціни в Іспанії на одяг, взуття та побутову техніку

Ціни в Іспанії на одяг

Середні ціни на одяг в Іспанії порівнянні з вартістю предметів гардероба в українських підприємствах торгівлі. Дані з найбільш популярних позицій товарного асортименту магазинів країни представлені в списку, ціни в євро:

 • светри, утеплені кофти – 20;
 • літні легкі майки та футболки – від 5 за одну товарну одиницю;
 • сукні різної довжини та дизайну – 30-70;
 • плащі, джинсові куртки, осінні легкі курточки – 40-50.

Ціни в Іспанії на взуття найбільш популярних видів представлені нижче.

 • чоботи на низькому ходу і на підборах осінні та зимові – від 50;
 • фірмові якісні кросівки від провідних компаній – приблизно 80;
 • чоловічі якісні шкіряні черевики, туфлі – від 60 за пару;
 • жіночі звичайні повсякденні туфлі класичного дизайну – до 70;
 • босоніжки та сандалі на низькому ходу – мінімум 20.

В цілому ціни в іспанських супермаркетах на побутову техніку вище, ніж в українських. Наведемо ряд прикладів:

 • пилосос середньої потужності – мінімальна вартість-40 євро;
 • праска – від 22;
 • швейна машинка – від 65;
 • електропанель для обігріву квартири:
  • 5-секційна – 89;
  • 7-секційна – 429.
 • мікрохвильова піч – близько 55;
 • музичний центр з функцією караоке – 59;
 • холодильник – мінімум 300 євро.

Ціни в Іспанії на дозвілля

Вартість життя звичайної сім’ї залежить і від того, як проводять дозвілля її члени. Найбільш часто українці присвячують вільний час екскурсій по визначних місцях Королівства Іспанія. У різних регіонах вартість такого проведення часу відрізняється.

Ціни в Іспанії на дозвілля

Так, наприклад, групові екскурсії в Барселону з Коста Брава з послугами гіда обійдуться не дорожче 70 євро на людину. Вартість індивідуальної екскурсії групи з 2-6 чоловік складає в цілому близько 75 євро.

Не можна не згадати про кориду. Ціни на це видовище коливаються в дуже широкому діапазоні від 10 до 200 євро. Подання тим дорожче, чим відоміший тореадор.

Як відрізняються ціни в різних містах Іспанії

Найдорожче місто в королівстві – Сан-Себастьян. Вартість проживання тут на 29,3 % вище, ніж в середньому по країні. Далі йде Мадрид, а топ-3 замикає Барселона.

Найдешевшим містом Іспанії є Сеута. Вартість проживання в цьому місті нижче середнього рівня на 27,7 %. Слідом за ним йдуть Теруель і Паленсія.

Відповідно, ціни в цих містах відрізняються в таких же межах.

Висновок

Фінансові аналітики сходяться на думці, що ціни в Іспанії нижче, ніж в інших державах Євросоюзу. Зазвичай за покупками жителі цієї країни відправляються в супермаркети. У порівнянні з невеликими магазинами ціни в них більш демократичні. Що стосується цін в кафе і ресторанах, то вони теж цілком прийнятні. Але можна заощадити, поївши в закладі, розташованому далеко від туристичних маршрутів.

Ціни в Іспанії, скільки потрібно грошей на життя: Відео

Статті по темі