Меню Закрити

Детально про мобільний зв’язок та інтернет Ізраїлю

Ізраїль може похвалитися одним із найвищих у світі науково-технічних потенціалів. Сотні кращих науковців успішно працюють на передньому краї боротьби за інновації, які в тому числі служать засобом зміцнення обороноздатності країни. Саме в рамках такої стратегії мобільний зв’язок та інтернет в Ізраїлі у 2024 році отримали найвищий розвиток. Сучасні технології тут швидко впроваджуються в усі сфери життєдіяльності, як держави, так і його громадян, ні в чому не бажають поступатися решті цивілізованого світу.

мобільний зв'язок та інтернет в Ізраїлі

Характеристика ринку

Телекомунікаційний ринок в Ізраїлі перенасичений, але не належить державі. Тому на діяльність мобільних операторів сильно впливає розмір оплати за орендовані частоти. Провайдерів багато, а конкуренція настільки велика, що можуть витримати тільки великі, а не кращі. Зв’язком 4G в Ізраїлі покрита майже вся територія країни.

У 2012 році ринок був реформований. Були скасовані довгострокові контракти клієнтів, ліквідовані обмеження на імпорт мобільних телефонів.

Національного роумінгу в Ізраїлі немає, як з деяких пір і «мобільного рабства». Для зручності розрахунків більша частина мобільних номерів прив’язана до кредитних карток.

Уряд не вкладає гроші у власні проекти, але дозволяє приватним компаніям спільно використовувати мережі та ділити витрати на розробку та обслуговування ресурсів.

В цих умовах пропонується виділення додаткових частот, розробляється нова структура орендних зборів, яка має стимулювати інвестиції в мережі п’ятого покоління. Також вже проводяться експерименти з впровадження «інтернету речей» (Internet of Things, скорочено IoT).

Провайдери мобільного зв’язку

Мобільні оператори Ізраїлю після змін, внесених у закон про надання послуг зв’язку, працюють на нових умовах:

 • продаж послуг вважається відбулася тільки після підтвердження клієнтом;
 • пролонгація раніше безкоштовної послуги за повну вартість можлива після підтвердження клієнтом;
 • оператор не має права знімати плату за SIM-ку після відключення абонента;
 • повідомити клієнта про зміну тарифного плану необхідно за 14-21 день;
 • провайдер був зобов’язаний блокувати мобільний інтернет за кордоном, якщо клієнт не підтвердив цю опцію;
 • оператор повинен забезпечувати можливість блокування автоматичної покупки додаткових пакетів трафіку.

Після реформи основні провайдери зазнали ряд перетворень:

 1. Cellcom Israel розширився за рахунок сервісів фіксованого зв’язку та інтернету (ТБ, мобільний, стаціонарний інтернет та телефон), а також купив віртуального оператора Home Cellular.
 2. Pelephone придбав віртуального провайдера YouPhone.
 3. Partner створив віртуального оператора 012 Mobile і намагається притягнути клієнтів за рахунок з’єднання мобільного зв’язку з домашнім інтернетом за програмою Orange in&out (Partner в Ізраїлі раніше мав ім’я Orange Israel).

Також з’явилися нові провайдери:

 1. Golan Telecom.
 2. Hot Mobile.
 3. Rami Levy.

Крім того, встановлено, що час роботи клієнтських відділів не може бути менше ніж 10 годин в день, а приймати дзвінки вони зобов’язані з 8 ранку.

Провайдери мобільного зв'язку

Туристична sim-карта

Сім-карта для туристів в Ізраїлі продається вільно. Щоб скористатися передплаченою послугою, паспорт не потрібен.

Карти Talkman («Селком») і Big Talk (Partner) продаються прямо в аеропорту Бен-Гуріон. Обидві стоять по 50 ILS, з яких 40 зараховується на картковий рахунок. Всі без винятку вхідні дзвінки безкоштовні. Вартість вихідних визначаються країною, куди здійснюється дзвінок.

Компанія 019 mobile реалізує SIM-карти вартістю від 10 до 50 ILS. Найдорожча дає місяць безкоштовних дзвінків і СМС по Ізраїлю без обмежень і 10 ГБ інтернету. Придбати можна одразу в залі прильоту або магазині мобільних телефонів.

Карти PreTalk компанії YouPhone можна знайти у відділеннях пошти, на автомобільних заправках і в супермаркетах Mega. Мінімальна вартість ─ 20 ILS. У пакет входять 60 безкоштовних хвилин по Ізраїлю, але термін дії картки обмежений 30 днями. Вартість хвилини дзвінка в Україну визначається передплаченим номіналом. У середньому ─ 1,5 долара.

Скільки коштує сім-карта в Ізраїлі, краще заздалегідь дізнатися на офіційному сайті конкретного оператора, адже тарифи можуть помінятися.

Поповнення мобільного рахунку

Ізраїльський мобільний рахунок поповнюється в офісі продажів оператора або за допомогою спеціальних карток номіналом 50, 75, 125 і 200 ILS. Українську SIM-ку краще поповнити завчасно з розрахунку на весь термін подорожі.

Також це можна зробити способами, про які розповідається на сайтах операторів мобільного зв’язку: за допомогою прикріпленою до акаунта банківської картки через особистий кабінет користувача або мобільний додаток. Ще простіше попросити поповнити баланс знайомих в Україні.

Потреба дізнатися, як поповнити ізраїльський номер в Україні, зазвичай з’являється перед поїздкою, якщо збереглася SIM-карта, або коли з різних причин немає можливостей це зробити в самому Ізраїлі.

Інформація повинна бути доступна на сайті ізраїльського провайдера послуги. Способи поповнення можуть бути різними.

Як дзвонити

Телефонний код Ізраїлю +972. Всі місцеві номери ─ семизначні. Префікси операторів і географічних зон двох або тризначні, а починаються з нуля, який при дзвінках з-за кордону не враховується.

Для ідентифікації та правильного перенаправлення набору використовуються географічні коди:

 • 02 — регіон Єрусалиму;
 • 03 — район Тель-Авіва;
 • 04 — Хайфа і північ;
 • 08 — Шфела і південна частина країни;
 • 09 — район Шарон.

Деякі коди міст Ізраїлю представлені нижче:

 • Єрусалим, Ієрихо, Дура, Джения, Двір ─ 2;
 • Тель-Авів, Петах-Тіква, Фаріс, Нерит, Нитафим ─ 3;
 • Хайфа, Хариш, Туваль, Тубас ─ 4;
 • Арад, Ашкелон, Телалим, Лахав ─ 7;
 • Ашдод, Адора, Азарія, Артас, Атзмона, Газу ─ 8;
 • Нетанія, Пардесія, Хофит ─ 9.

Якщо дзвонити з мобільного телефону, слід набрати +972 2 і номер абонента, зі стаціонарного номера з України до Ізраїлю набирають поєднання цифр 0, почекати гудок потім 0972 2 і номер абонента

Набір усередині країни набір виглядає так: географічний код плюс номер стаціонарного телефону. У межах одного району/регіону досить просто набрати номер абонента.

Поняття міжміського зв’язку всередині країни не застосовується. Тарифи на стаціонарний зв’язок у кожному куточку Землі обітованої однакові.

Інтернет в Ізраїлі

Щоб зателефонувати на мобільний телефон Ізраїлю з українського стільникового, потрібно набрати код країни, код оператора та номер абонента. Нижче перераховані префікси компаній стільникового зв’язку:

 • Partner ─ 054;
 • Pelephone ─ 050;
 • Cellcom ─ 052;
 • Home ─ 055;
 • Голан Телеком ─ 058;
 • HOT ─ 053, 057;
 • Wataniya Telecom ─ 056.

Якщо потрібна повна інформація, є можливість скористатися сайтами компаній «Безек» і «Далею-захав», де є онлайн-довідники основних телефонних номерів. Тільки врахуйте, що українська мова в меню недоступна.

Мобільний інтернет

З якими ізраїльськими операторами співпрацюють українські, сказати складно. Ймовірно, з головною “трійкою”, у якій високі розцінки. Для ізраїльтян вони прийнятні ─ за 4 Гб потрібно віддати 13 шекелів на місяць.

Тепер про швидкість. У березні минулого року Partner і HOT Mobile запустили 4.5 LTE Advanced. Послуга дозволила підняти середню швидкість мобільного з’єднання до 21 Мбіт/с, що вивело Ізраїль на 57-у позицію у світовому рейтингу. Це на сьогодні найшвидший мобільний інтернет в країні.

В даний час вирішується питання розподілу квот на 5G. Місцеві стільникові компанії вже отримали 250 дозволів на встановлення антен. Запуск мобільного зв’язку pre-5G запланований на цей рік.

Точки безкоштовного доступу

За кількістю жителів, що володіють доступом до інтернету, Ізраїль займає одну з передових позицій у світі. Можливості підключення є в аеропортах, на вокзалах, в медичних центрах, «Макдональдз» і в поїздах, майже в кожному ресторані або кафе, правда, не скрізь безкоштовно. Знадобиться карта точок доступу на ru.wifispc.com/israel.

Домашній інтернет

Місцеві компанії зв’язку пропонують спеціальні інтернет-пакети у комплекті з модемом. Але вартість послуги дуже висока. Наприклад, у Bezeq вона коштує від 400 шекелів. Крім безпосередньо доступу в мережу, клієнт може отримати доступ до телевізійних каналах і послугами телефонного зв’язку з розцінками нижче, ніж у мобільних операторів.

Ізраїльське міністерство зв’язку регулярно оцінює швидкість підключення. Кращий показник в «Хот.нет» зі швидкістю 3,42 Мбіт/сек. «Партнер» займає друге місце зі швидкістю 3,2 Мбіт/сек, а «Безек» ─ третє зі швидкістю 3,3 Мбіт/сек.

Висновок

Віртуальний номер Ізраїль дозволяє використовувати. Заощадити при великій телефонної активності можна, замовивши послугу. Дзвонити можна куди завгодно за ізраїльськими тарифами. Варіантів маса, але й української SIM-карти буде достатньо для звичайної поїздки до святих місць.

Зв’язок та інтернет Ізраїлі: Відео

Статті по темі