Меню Закрити

Ціни на комунальні послуги в Ізраїлі

Ізраїль приваблює іммігрантів з країн пострадянського простору гідним рівнем життя, чудовою системою охорони здоров’я, доступністю отримання громадянства (для людей з єврейськими коренями). Держава забезпечує безпечність та соціальний захист населення. Але комунальні послуги в Ізраїлі у 2023 році за українськими мірками дорогі. Хоча, якщо з порівняння цін брати до уваги середній розмір зарплат, то фінансовий тягар для середньостатистичної сім’ї можна порівняти.

Ціни на комунальні послуги в Ізраїлі

Щорічні податки на нерухомість

Громадянину Ізраїлю за володіння нерухомістю або при проведенні з нею угоди купівлі/продажу, потрібно буде сплатити такі податки:

 • «Арнона» – муніципальний податок. Розбити цей збір можна на 6 різних платежів або провести одноразову оплату раз в рік. На розмір “арнони” впливає тариф, встановлений владою конкретного населеного пункту, а також площа об’єкта і його розташування. Пільги по сплаті податку поширюються на:
  • осіб, які потребують постійного догляду;
  • нових репатріантів (на 3,5 роки);
  • солдат строкової служби;
  • інвалідів ЦАХАЛ (армія Ізраїлю).
 • «Мас рехиша» – податок на купівлю. Стягується з покупця нерухомого майна. Ставка «мас рехиша» встановлюється законом і є величиною, похідною від вартості придбаного об’єкта з розбивкою на певні ступені по мірі зростання даного показника – на кожну наступну частину суми нараховується більш високий податок. Для жителів Ізраїлю податок становить 0-10 %, а для іноземців 8-10 %; репатріанти можуть скористатися пільгою у вигляді зниженої ставки «мас рехиша», купуючи в Ізраїлі нерухомість.
 • «Етель ашбаха» – податок на поліпшення. Стягується муніципалітетом не тільки з власника житла, але і з орендаря, якщо ці особини провели роботи, спрямовані на поліпшення нерухомості, в результаті чого її вартість збільшилася. Цікаво, що законодавство дозволяє власнику або квартиронаймачеві оскаржити суму платежу.
 • «Мас шевах» – податок на прибуток. Дія цього збору поширюється на збільшення ціни нерухомості, тобто на різницю між ціною покупки та продаж. Умови для застосування податкових пільг:
  • при продажах, проводяться власником не частіше 4 років;
  • якщо продається єдина квартира.

Що включає перелік комунальних послуг в Ізраїлі

Слід знаті, що такі поняття, як ЖЕК, а також центральне опалення в Ізраїлі відсутні. Всі послуги надають різні фірми та компанії. Відповідно й оплачувати їх потрібно за різними рахунками.

Розглянємо більш детально основні статті витрат з утримання житлових квадратних метрів і вартість комунальних послуг в Ізраїлі.

Будинковий комітет (ваад байт)

За прибирання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, включаючи догляд за зеленими насадженнями, будинкового комітету виписуються чеки на півроку або кожен місяць сплачується фіксована сума. Її значення в рахунку залежить від площі загальних приміщень безпосередньо всередині житлового будинку, прилеглої до нього території та від того, чи багато на ній насаджень.

Податок “ваад байт” змінюється в діапазоні від 30-40 до 150-200 шекелів/місяць. Альо для гарного і великого будинку з величезним фойє, навколо якого знаходиться велика ділянка з розаріями та клумбами, цей збір може бути навіть більше – до 250 шекелів. Проводити комунальні платежі в Ізраїлі будинкового комітету зобов’язаннями пов’язані офіційні власники квартири або особини, які орендують її.

Електропостачання

Як і в більшості держав, в Ізраїлі для розрахунку суми, яку потрібно буде сплатити за електроенергію, використовуються дані лічильника. Тарифи на постачання електроенергії в країні часто піддаються змінам.

Так, середня вартість кіловат/години збільшилася на 6 % і зараз оплата електроенергії в Ізраїлі здійснюється за тарифом 0,49 шекеля/кВт (0,14 долара).

У літні місяці витрата електрики із-за постійно працюючих кондиціонерів мало не у 2 рази більше у порівнянні з зимою. І навіть відсутність центрального опалення, обумовлює необхідність використання обігрівачів в холодну пору, не змінює це співвідношення.

Існують наступні варіанти оплати:

 • переказ грошей поштою, без комісії:
 • оплата електрики онлайн. Проводитися за допомогою розміщених в інтернеті спеціалізованих сайтів. Такі веб-ресурси працюють з кредитними картами всіх банківських установ Ізраїлю. Альо можуть бути обмеження на розмір суми, що перераховується, наприклад, не понад 10 тис. шекелів;
 • даті доручення на оплату банку, в якому відкрито розрахунковий рахунок додатково стягується комісія);
 • через муніципалітет: зателефонувати та оплатити карткою.

Якщо сім’я не заощаджує на комфорті та користується кондиціонером, місяць їй доведеться заплатити приблизно 400-500 шекелів (100-135 доларів). Пільговикам надається 50-процентна знижка.

Послуга водопостачання

Послуга водопостачання

Парламентською комісією з питань внутрішніх справ наприкінці 2017 року був затверджений документ, згідно з яким вартість води в Ізраїлі для населення знизилася на 14,5 %. На думку глави МВС Ар’єв є Дері, це послаблення особливо відчують сім’ї з невеликим доходом.

Але тут не все так просто. З-за того, що в Ізраїлі гостро відчувається нестача води, в тому числі питною, її споживання нормується. Розмір місячної квоти на одне приватна особа складає 3,5 м³, а на одиницю житла – не менше 7 м³. Все, що буде спожито понад, підлягає оплаті за підвищеним тарифом.

Таким чином, водопостачання в Ізраїлі тарифікується за низької та високої ставками. Нижче наведені цифри для обох варіантів.

 • 6,82 шекеля (1,95 долара) за 1 м³;
 • 12,85 шекеля (3,57 долара) за 1 м³.

Періодичність надходження рахунків – раз у 2 місяці. На одну людину припадає в середньому приблизно 50 шекелів. Середньостатистична українська сім’я платити близько 200-250 шекелів на місяць.

Газопостачання

У галузі газопостачання в Ізраїлі працюють кілька десятків фірм, що конкурують. Міністерство енергетики з 2015 року розміщує у відкритому доступі реєстру, що дозволяє громадянам проаналізувати ціни, анонсуються різними компаніями, і зробити оптимальний вибір у конкретній регіоні постачальників, застосовуючи критерій «тип інфраструктури».

Центральне газове постачання в Ізраїлі реалізується двома способами:

 • з підземного сховища;
 • з зовнішніх газових балонів.

Перший варіант хоч і незначно, але все-таки знижує вартість послуги. Альо в будинках старої споруди загальноприйнятим є другий. Він передбачає обов’язкове проведення місячної абонентської плати.

В таблиці наведена вартість газу (у доларах).

Місто Ціна 1 м³ газу Розмір абонплати
Хайфа від 5,8 до 10 від 5 до 9,5
Тель-Авів від 6,5 до 11,2 від 5 до 10
Єрусалим від 4,5 до 5,8 від 8,2 до 11

Більш дешевою альтернативою є встановлення газових балонів. Наприклад, вартість такого обладнання вагою 48 кілограмів (місткість приблизно 20,4 м³) становить

 • в Єрусалимі – від 98 до 125 доларів;
 • у Тель-Авіві та Хайфі – в діапазоні 125-150 доларів;

Абонентна плата не стягується, якщо споживач провів гілку газопроводу за свій рахунок шляхом залучення послуг сертифікованого фахівця і бере на себе відповідальність за її справність.

Інтернет, телефон, телебачення

До числа найбільш великих інтернет-провайдерів і операторів стільникового зв’язку в Ізраїлі входять компанії Pelephone, Orange і Cellcom. Розмір щомісячної плати за 1-3 Гбіт трафіку і безлімітний мобільний зв’язок – приблизно 100 шекелів.

Стаціонарний телефон ще не вичерпав себе, але, як правило, йде в пакеті з домашнім інтернетом. В сумі за це споживачам доведеться в місяць платити 150-200 шекелів. Телевізійний пакет збільшить рахунок на 120-250 шекелів.

Страхування нерухомого майна

Власники нерухомого майна в Ізраїлі мають право вибору між страхуванням житла та економією на придбання відповідного страхового поліса. Коли укладається договір страхування на 30-60 тис. доларів, щорічні витрати на страхові внески складуть цілком прийнятні 180-300 доларів.

Страхування нерухомого майна

Приклад розрахунку витрат власника нерухомості

Для прикладу розглянємо варіант з квартирою вартістю 470 000 доларів і площею 110 м², розташованої поблизу центру міста. В ній живе протягом 3 місяців сім’я з 3 чоловік.

 • орієнтовний розмір щорічного податку – 710 доларів;
 • витрати на обслуговування будинку (оплата будинкового комітету) – 800 доларів;
 • оплата води – 750 шекелів, приблизно 120 доларів;
 • витрати на електроенергію – близько 300 доларів;
 • централізоване газопостачання – до 40 доларів;
 • страховий поліс на житло (при бажанні власника) – 75 доларів.

Склавши всі ці цифри, ми отримаємо, що сума витрат на рік складі 2 045 долара США.

Здача в оренду та управляючі компанії

Можливість заробітку іноземцями на здачі нерухомості в піднайм ніяк не обмежена ізраїльським законодавством. Але необхідно пам’ятати, що на отриманий дохід потрібно виплатити податок, обчислення якого здійснюється за складною формулою: з зароблених на надання в оренду житла 6 000 шекелів державі доведеться віддати близько 1 980.

Нижче вказано усереднений дохід від здачі нерухомості в піднайм.

 • 3-кімнатна квартира в одному зі спальних районів міста– 3 000 – 5 650 шекелів;
 • 3-кімнатна квартира в центральній частині міста – 4 500-7 000 шекелів;
 • 1-кімнатна квартира в одному зі спальних мікрорайонів міста – 1 950-3 300 шекелів;
 • 1-кімнатна квартира в центральній частині міста – 2 600-4 000 шекелів.

Прибутковість від надання житла в піднайм у середньому по країні знаходиться на рівні 4-5 % на рік, але залежить від якості нерухомості та від місця її розташування.

Для своєчасної оплати комунальних витрат, податків, а також для успішної здачі житла в піднайм рекомендується вдатися до послуг компанії. Такі фірми працюють ефективно, але і беруть за свою роботу досить дорого – близько 10-15 % вартості оренди.

В обов’язки керуючої компанії входять: реклама житла, організація заселення/виселення суборендарів, прибирання квартири та догляд за нею, усунення несуттєвих поломок.

Висновок

У витрати по комунальних послуг у більшості жителів Ізраїлю входять практично одні й ті ж позиції: витрати на електрику, газ, воду, оплату послуг операторів стільникового зв’язку, стаціонарного телефону, телебачення та інтернет-провайдерів.

Сумарний розмір платежів залежить від регіону проживання, характеристик нерухомості та складу сім’ї. Реальні цифри коливаються в широкому діапазоні – від 200 до кількох тисяч доларів у місяць.

Комунальні послуги в Ізраїлі: Відео

Статті по темі