Меню Закрити

Клімат і погода в Ізраїлі

На клімат в Ізраїлі впливають води прилеглих морів, гірські масиви Галілеї, Кармелі й Голанських висот, сусідство з пустелями. Держава щорічно відвідують безліч релігійних паломників, мандрівників, а також туристів, що приїжджають на курорти та здравниці. Визначитися з підходящим часом для подорожі допоможе короткий огляд, висвітлює сезонні зміни погоди Ізраїлю.

Клімат і погода в Ізраїлі

Тепла зима

В залежності від ваших уподобань сезон для відпочинку в Ізраїлі може починатися в будь-який час року. У грудні підходять до кінця годинник пляжного відпочинку, починається пора дощів, більша кількість яких припадає на зиму. У цей сезон по середземноморському побережжю гуляють шторми та вітри. Але подібна погода – рідкісне явище на курортах Червоного моря, доступних відпочиваючих цілий рік.

Відчуття температурних показників можуть сильно відрізнятися з-за різної вологості по регіонах. Середня температура повітря взимку може коливатися від +16°C в Ейлаті до +8°C в Єрусалимі.

Центр і північ країни характеризуються теплою зимою з плюсовими температурами, рідкими опадами та заморозками. А гірські вершини, в тому числі гора Хермон, покриті снігом. Тут надзвичайно комфортно шанувальників сноуборду, швидкісного спуску та слалому.

Робота гірськолижних курортів триває з грудня по кінець березня, а кращим місяцем для гірськолижників вважається лютий.

Подивитися, скільки градусів в Ізраїлі в січні та в інші зимові місяці, можна в таблиці.

Місяці/міста Тель-Авів Хайфа Єрусалим Ейлат Ашдод
Грудень +18 +18 +14 +20 +20
Січень +17 +16 +12 +19 +18
Лютий +18 +16 +13 +21 +19

Весна – туристичний бум

З березня погода дозволяє повернутися на пляжі та зануритися у світ пригод. Для узбережжя Червоного моря характерні +18° С вночі та +26° С вдень, а на Середземномор’ї: +20°C. З початку весни по вересень – найсприятливіший щодо клімату період для відвідування Ізраїлю.

Якщо поїздка передбачається в цілях оздоровлення, то варто звернути увагу на клініки Петах-Тікви, зокрема, медичні центри імені Іцхака Рабіна і «Шнайдер» – найбільша в країні клініка педіатрії.

З приходом квітня води Мертвого моря прогріваються до +24°C, а температура повітря досягає +28°C. В цей час купальний сезон в Ейлаті в розпалі, температурні показники піднімаються вдень до +31°C, вночі +19°C.

У травні прогріваються повітряні маси в північній частині країни. Саме час відвідати Хайфи, що розкинулася на схилах Кармелі в районі північного Середземномор’я, і Ашкелон з національним парком Леумі, безліччю архітектурних пам’яток різних епох і морськими розвагами.

Який клімат в Ізраїлі навесні, розкажуть показники температури в популярних містах країни.

Місяці/міста Ейлат Нетанія Ашкелон Єрусалим Хайфа
Березень +24 +21 +21 +16 +19
Квітень +30 +24 +23 +21 +24
Травень +34 +26 +27 +25 +26

Спекотне літо

Спекотне літо

Тим, хто не може переносити спеку, не слід відвідувати Ізраїль влітку. Тут дуже посушливо й жарко. Повітря прогрівається до +40°C, навіть температура води може перевищувати позначку +25°C. Крім цього, долає пустельний спекотний вітер, званий хамсином.

Літо – не єдиний сезон, коли буває хамсин в Ізраїлі. Це явище природи спостерігається цілий рік. Але в літні місяці виносити його набагато важче, оскільки піщаний туман постійно висить у повітрі та проникає в помешкання навіть крізь зачинені вікна.

Якщо все-таки наважуєтеся на поїздку, то більш комфортним за відчуттями стане перебування на озері Кінерет і Середземному морі. У центрі країни розташований місто Бат-Ям, відомий пляжними курортами та готелями з відмінними умовами для сімейного відпочинку. Також задоволення доставить відвідування курортів Герцлії та Нагарії, де створено рай для любителів водних видів спорту.

Річний клімат в Ізраїлі по місяцях демонструє таблиця.

Місяці/міста Тель-Авів, Хайфа Нагарія Герцлія Бат-Ям Ейлат
Червень +29 +29 +28 +30 +38
Липень +31 +31 +29 +32 +40
Серпень +31 +31 +30 +32 +40

Сонячна осінь

Початок осені подарує чудові дні з пляжними розвагами, враховуючи, що у вересні рідко випадають опади. З-за тривалого літньої спеки вода у морях залишається прогрітим, як і в серпні. Навіть у першій половині жовтня триває літо: середня температура повітря в Ізраїлі досягає +26 °C.

У цей час у південних районах найбільш спекотно. Саме тут у горах на перевалі розташоване місто Арад, в якому знаходиться відома ізраїльська здравниця для людей із захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Осінь – найкращі місяці для її відвідування.

Відмінно можна провести відпустку на пляжах Нетанії та в піших прогулянках по Ришнон-пе-Циону.

Погода в містах Ізраїлю восени представлена наступними показниками температур:

Місяці/міста Єрусалим Хайфа Тель-Авів Ейлат Нетанія
Вересень +28 +28 +30 +36 +27
Жовтень +24 +27 +28 +31 +27
Листопад +19 +23 +24 +26 +23

Але з другої половини жовтня збільшується кількість похмурих днів, частішають дощі, тенденція переходить і на листопад. У денний час температура коливається в межах +21-24°C, знижуючи вночі до +17°C. З-за підвищеної вологості доводиться трохи утеплятися, але для мандрівників погода комфортна.

Коротко про опади

Дощі в Ізраїлі йдуть в кінці осені – початку весни. Максимум опадів припадає на західні та північні області.

Сонячна осінь

Дощову погоду зазвичай приносять циклони. Один з них заходить з боку Червоного моря, виливаючи основну масу опадів в центральних і південних частинах країни. Інший циклон, так званий кіпріотський, несе затяжні дощі на північ Ізраїлю.

Снігу практично не буває. Винятком є височини гір, де кілька разів на рік випадає сніг. Вкрай рідко подібне явище можна спостерігати в Єрусалимі.

Як прогріваються моря

В Ізраїлі можна відпочивати на чотирьох узбережжях. Вода в Середземному морі досягне +21 °C до середини травня, тоді як ця температура води в Червоному морі відповідає показникам грудня. Але, незважаючи на спекотну погоду влітку, все ж залишається найпопулярнішим курорт Ейлат, що збирає в ці місяці ще й любителів дайвінгу.

Завдяки впливу морських бризів літній сезон на Середземномор’ї набагато м’якше і приємніше. До того ж кліматичні умови сприяють шанувальникам серфінгу: висота хвиль в Середземному морі (влітку – 1,5 м) дозволяє насолоджуватися цим видом спорту.

На час всього курортного періоду рекомендовано відвідування озера Кінерет – Галілейського моря.

На відпочинок в оздоровчих цілях приїжджають на Мертве море. Якщо восени та навесні процедури приймають безпосередньо в морській воді, то в літній і зимовий періоди (через некомфортних температур) – в салонах, розташованих на узбережжі.

Середня літня температура води в Тель-Авіві – найбільшому центрі дозвілля + 27°C.

Про особливості кліматичних зон

Якщо задатися питанням, скільки в Ізраїлі кліматичних зон, можна нарахувати 7 з існуючих 13. При цьому врівноваженість клімату пояснюється невеликою площею країни.На погодні умови Ізраїлю впливають море на заході, пустелі на півдні та своєрідний рельєф місцевості.

Територія розділяється на 4 області: південний та північний регіони, Єрусалимські пагорби та прибережну зону. Зими повсюдно теплі та відрізняються тільки кількістю випадаючих опадів.

Частково країна розташована в субтропіках, стираючих вираженість осені та весни. У містах Нетанія, Хайфа, Тель-Авів сонячне літо. В Назареті, Віфлеємі, Єрусалимі погода має континентальні характеристики та підвищену вологість.

У південній зоні, ближче до Червоного моря, літо спекотне.

Схід країни – Йорданська долина – має напівпустельні кліматичні умови з палючим спекою в літній період.

Підсумок

Ізраїль, де старовина прекрасно уживається з сучасністю, а пустеля – з морем, викликає інтерес туристів, число яких постійно зростає і зможе подарувати гостям країни масу вражень.

Щоб подорож залишило тільки прекрасні моменти, радимо заздалегідь цікавитися довготривалим прогнозом погоди та вибудовувати поїздку з урахуванням особливостей клімату регіонів, які плануєте відвідати.

Ізраїльський клімат: Відео

Статті по темі