Меню Закрити

Все про таксі в Ізраїлі

Навіть у країнах з розвиненим громадським транспортом у мандрівників рано чи пізно виникає необхідність скористатися послугами таксі – наприклад, коли потрібно добратися з речами з аеропорту в готель, терміново встигнути на яку-небудь подію або відвідати місце, що знаходиться далеко від зупинок. Таксі зазвичай доступні цілодобово і без вихідних, що особливо актуально при відвідуванні Ізраїлю, де інші види транспорту не працюють в шабат. Тому, плануючи подорож на Землю обітовану, варто розглянути основні особливості роботи таксі в Ізраїлі у 2024 році.

таксі в Ізраїлі

Загальна інформація

Більшу частину автопарку ізраїльських таксі становлять новенькі Skoda і Mercedes, а машини інших марок завжди знаходяться в чудовому технічному стані. Це й не дивно, адже, по-перше, всі таксі в країні належать приватним фірмам, а по-друге, до стану машин Міністерство транспорту пред’являє ряд вимог, невиконання яких загрожує позбавленням ліцензії. Наприклад, в країні заборонено надавати послуги перевезень в приватному транспорті, не обладнаному кондиціонером. Тому поїздка в ізраїльському таксі майже завжди буде безпечною і комфортабельною.

Майже всі таксі мають білий колір (нечисленні жовті машини зазвичай належать водіям-арабам), а на їх бортах і даху обов’язково вказується номер ліцензії таксиста.

Поряд зі звичайними таксі в країні діють туристичні, в яких водій не просто доставить вас за вказаною адресою, але і проведе невелику екскурсію по дорозі. Відрізнити такі машини можна по емблемі на дверях: дві людини, які несуть гроно винограду.

Існують в країні й аналоги маршруток, які заведено називати “шерут”, що походить від англійського слова “share” – “спільний”. Ходять вони зазвичай по маршрутах міських автобусів, але по мірі наповнення, а не за розкладом. Вартість проїзду в них зазвичай на 10 % нижче, ніж у відповідному автобусі. Найпопулярніша з них називається «нешер» і ходить з аеропорту Бен-Гуріон в Єрусалим.

Професіоналізм водіїв забезпечений складністю процедури отримання ліцензії. Для того щоб отримати права категорії D1 та дозвіл на перевезення, в країні потрібно здати 6 іспитів, серед яких не тільки водіння і пристрій машини, але і медична практика, англійська мова, географія, право і навіть введення в саперне справу.

Підготовка до іспитів проходить на курсах, які тривають 6 місяців. Так що ви вправі очікувати, що ваш водій зможе відповісти вам по-англійськи, знає, як довезти вас туди, куди потрібно, і в разі небезпеки зможе надати першу допомогу.

Режим роботи таксі цілодобово і без вихідних (в тому числі й щосуботи), а для того, щоб сісти в машину, потрібно замовити її через телефон, за допомогою мобільного додатку або просто «зловити» на вулиці. Відмовити у праві проїзду можуть тільки дуже п’яним пасажирам або людям в брудному одязі, яка може забруднити салон.

російськомовне таксі в Тель-Авіві

Найпопулярніші в країні компанії:

 • “Бейт ха-Керем” (+972-02-500-01-01);
 • Гіват-Шауль” (+972 – 02-651-21-11);
 • “Гіло” (+972 – 02-676-58-88).

Замовлення таксі в Хайфі можна здійснити й в місцевих операторів, наприклад «Монійот Ромема Хайфа» (+972-04-824-46-44). В Єрусалимі викликати машину можна у фірм «Рехавія» (+972-622-2444), «Бар-Ілан» (+972-2-586-66-66) або «Ромема» (+972-2-538-55-55). В Акко популярна служба «Таксі Акко» (+972-04 9814444).

Якщо ви не знаєте ні івриту, ні англійської, то до ваших послуг численне російське таксі в Ізраїлі. Найпопулярніші національні служби – EmunTaxi (+972-9-974-0055) і Israel Transfer (+972-528-84-38-55).

З головного аеропорту країни у всі міста Ізраїлю відправляється «Бен Гуріон Таксі» (+972-54-553-24-16), де можна попросити надіслати вам російськомовного водія. А ось городськими переміщеннями ця фірма не займається.

Так що якщо вам знадобиться знайти російськомовне таксі в Тель-Авіві та інших містах, то найкраще звернутися в “Емун” або уточнити можливість отримання обслуговування російською у місцевих операторів при замовленні. Якщо ви викликаєте машину з готелю – можете попросити адміністратора порадити компанію з розуміючими російську мову водіями або викликати транспорт для вас.

Ціни та способи оплати

Як і в більшості інших країн світу, вартість таксі в Ізраїлі в основному залежить від тривалості поїздки. Також у підсумковому рахунку обліковуються і додаткові послуги, такі як провезення багажу та очікування клієнта. До того ж існує фіксована плата, яка стягується незалежно від інших факторів за сам факт посадки. У більшості міст вона становить 11,80 шекелів (₪). В Ейлаті, в якому не стягується ПДВ, вона знижена до 10 шекелів.

Існують «портові надбавки» – так, таксі в Ізраїлі з Бен-Гуріона обійдеться на 5 шекелів дорожче. За поїздку з тель-авівського аеропорту Сде Дов або морського порту Хайфи доведеться доплатити 2 ₪.

Інші надбавки містять:

 • доплату за багаж – 3,80 ₪ за одиницю;
 • за проїзд третього пасажира, вік якого 5 років і більше – 4,80 ₪;
 • за проїзд по платному шосе № 6 – 16 ₪;
 • за телефонний виклик – 5 ₪;
 • за простий – по 94 ₪ за годину.

Сплатити проїзд у всіх компаніях можна готівкою шекелями. Більшість водіїв приймають також долари та євро. Оплата пластиковою карткою можлива далеко не скрізь, варто уточнювати при замовленні.

З цього тарифи на таксі зросли на 4,2 %. Це означає, що:

 • плата за посадку складе 5 ₪;
 • за багаж доведеться платити за 4,3 ₪;
 • доплата за 3 пасажири буде дорівнює 4,8 ₪;
 • за проїзд по шосе № 6 доведеться доплатити 16,2 ₪.

Ізраїльське таксі

Уточнити, скільки коштує таксі в Ізраїлі можна прямо в салоні приїхав до вас автомобіля: у ньому обов’язково повинен бути вивішений прейскурант, де не тільки перераховуються всі основні та додаткові тарифи, але і вказуються паспортні дані водія і режим його роботи.

Що стосується чайових, то водій буде очікувати, що при оплаті ви округліть вартість до цілих шекелів в більшу сторону, хоча робити це і не обов’язково. Давати великі чайові в країні не прийнято, хоча таксист звичайно ж, не відмовиться, якщо ви йому запропонуєте.

Розглянемо особливості формування ціни на таксі в Ізраїлі більш докладно.

Особливості оплати по лічильнику

У денний час (від 05.30 до 21.00) у будні дні перші 83 секунди проїзду додатково не оплачуються (входять в плату за посадку). Кожні 12 секунд поїздки будуть коштувати по 0,30 ₪. В середньому при поїздці з включеним лічильником 1 км шляху обійдеться вам у 5 ₪.

З 21.00 до 05.30, а також у святкові дні починає діяти підвищений на 25 % тариф. 12 секунд подорожі з ним стоять вже 0,38 ₪, що в середньому складе 6,25 ₪/км.

Особливості оплати за прейскурантом

Оплата за встановленою ціною дозволяє заощадити на міжміських поїздках. Так, таксі в Тель-Авіві від аеропорту в центр при такому способі оплати обійдеться в середньому в 160 ₪ вдень і 205 ₪ вночі. Поїздка з Бен-Гуріона в Єрусалим буде коштувати вже 290 ₪ вдень і 370 ₪ вночі та на свята. Подорож з Тель-Авіва в Хайфу і зовсім «потягне» на 770 ₪ вдень і 962 ₪ вночі. Поїздка між Єрусалимом і Хайфою обійдеться в солідні 970 ₪ (це майже 230 євро).

Враховуйте, що у багатьох компаній навіть ціни за прейскурантом відрізняються в залежності від класу машини. Наприклад, трансфер з Ейлата та Овді до Тель-Авіва обійдеться в середньому від 1450 ₪ (економклас) до 6700 ₪ (на мерседес C-класу).

Як уникнути обману

Таксисти в Ізраїлі, як і в інших країнах світу, не упускають випадку нажитися на неуважних клієнтів, особливо туристах. Найчастіше намагаються переконати клієнта вибрати незручний для нього метод оплати. Наприклад, умовляють їхати містом за фіксовану ціну, переконуючи, що це вигідніше лічильника. І навпаки: для міжміських поїздок таксист може запропонувати включити лічильник.

У такій ситуації корисно нагадати, що Міністерство транспорту встановило фіксовані ціни на проїзд між усіма населеними пунктами країни. Ознайомитися з повним списком розцінок можна на сайті Міністерства (який, на жаль, поки що доступний тільки на івриті).

Другий за популярністю спосіб скористатися довірливістю пасажира – включення в підсумковий чек послуг, які фактично не були надані. Найчастіше намагаються «приписати» провезення неіснуючого багажу.

Додаткові ризики шахрайства виникають при оплатіть іноземною валютою. Більшість таксистів з радістю приймуть у вас долари або євро, от тільки обмінний курс у них буде помітно відрізнятися від банківського. Тому, щоб уникнути переплат намагайтеся розплачуватися тільки в шекелях.

І пам’ятайте, що сфотографувавши прейскурант або переписавши з нього ім’я таксиста, ви завжди зможете подати на нього скаргу в фірму або безпосередньо в Міністерство транспорту, що може обернутися для нього втратою ліцензії. Якщо ви дасте зрозуміти водієві, що знаєте про це, то ризик зіткнутися з шахрайством буде істотно нижче.

Мобільні додатки

Uber в Ізраїлі періодично переживає проблеми з законом через наймання водіїв без ліцензій, але продовжує справно функціонувати. Так що якщо ви віддаєте перевагу користуватися послугами саме цієї компанії, то можете скористатися звичним додатком.

Ще одна популярна в країні служба – Gett (колишня GetTaxi), яка володіє подібним з “Убером” функціоналом. Викликану в ній машину рідко доводиться чекати понад 10 хвилин.

Також діє філія Яндекс.Таксі в Ізраїлі, який представлений окремим додатком Yango. На жаль, ця послуга доступна тільки у Тель-Авіві, Хадері, Ашдоді, Хайфі, Нетанії, Бат-Ямі та інших прилеглих до столичної агломерації містах.

Висновок

Ізраїльське таксі – швидкий, безпечний і комфортабельний транспорт. До того ж це чи не єдиний спосіб переміщень по місту, доступний щосуботи та під час свят. Для туристів та репатріантів з України існує безліч фірм з російськомовними водіями.

Щоб уникнути обману, по місту краще їздити з включеним лічильником, а між містами – за прейскурантом.

Чому в Ізраїлі заборонили частину Über: Відео

Статті по темі