Іноземці їдуть в Іспанію з різних причин: хтось хоче відпочити на побережжі Середземного моря, хтось направляється в гастрономічний тур, а хтось – на шопінг. Як правило, жоден турист не пропускає безмитні зони торгівлі або дьюті-фрі в Іспанії. Тут можна придбати справжню брендову продукцію дешевше, ніж де б то не було на території країни. Пояснюється це тим, що товари в магазинах вільної торгівлі не обкладаються державним податком.
Зони безмитної торгівлі або Duty Free
Дьюті-фрі – це зони, де можна придбати товари, вартість яких не включено державні податки. Розташовуються вони, як правило:
- в аеропортах (найчастіше в зонах вильоту, за винятком деяких країн);
- у морських портах.
Літаки та круїзні теплоходи також мають право торгувати продукцією, яка не обкладається податками.
Головна особливість безмитної торгівлі – обов’язкова наявність у покупця квитка, що підтверджує виїзд (рідше в’їзд) з країни.
Крім того, в магазинах зазвичай діють певні правила та обмеження, зокрема, на суму покупки й кількість куплених найменувань товарів. Тому краще відразу уточнити всі ці нюанси у консультанта в магазині.
Слід також пам’ятати про те, що в країні в’їзду є митний контроль, згідно з правилами якого не можна перевищувати норми ввезення деяких безмитних товарів.
Що можна придбати в дьюті-фрі
В магазинах Duty Free можна придбати найрізноманітніші категорії товарів. Найчастіше іноземні громадяни, залишаючи Іспанію, купують:
- алкоголь;
- тютюн;
- сувеніри;
- сигарети;
- парфумерію;
- косметику;
- солодощі.
Одяг, взуття, ювелірні вироби, продукти харчування – все це також доступно в безмитних зонах іспанських аеропортів.
Ціни на товари в іспанських Duty Free
Ціни на одні й ті ж товари в магазинах Duty Free в різних країнах і навіть у різних містах в межах однієї країни відрізняються. При цьому найдешевші дьюті-фрі серед європейських держав – в Іспанії.
Як повідомила служба Skyscanner, ціни в іспанських безмитних зонах на 14 % нижче, ніж в аеропортах інших країн-учасниць ЄС.
Дешевше всього продукція дьюті-фрі обійдеться пасажирам, що вилітають з аеропортів Канарських островів: Лансароте, Тенеріфе, Ла-Пальма та інших.
Ціни на алкоголь в іспанських Duty Free коливаються в середньому від 6 до 60 (і вище) євро. До речі, місцеві, розкішні на смак вина (наприклад, Faustino) – одні з найдешевших в таких магазинах, а брендові, добре розкручені напої (Chivas Regal, Jack Daniels, Jim Beam, Bacardi) будуть коштувати дорожче:
- ром – близько 16 євро;
- бренді – 25 євро;
- лікери – від 14 євро;
- віскі – від 10 євро,
- фірмове шампанське (Moet & Chandon, Франція) – від 33 євро.
Оригінальні французькі коньяки Hennessy, Courvoisier, Remy Martin в аеропорту Барселони коштують від 38 до 60 євро.
В тютюнових крамницях можна придбати першосортний тютюн, якісні сигари, оригінальні сигарети світових торгових марок. Вартість пачки справжніх сигарет Marlboro – 29 євро.
Мабуть, найбільш вигідною в іспанських дьюті-фрі вважається покупка парфумерії. Різниця в ціні у магазинах міста та в аеропорту може перевищувати 20 євро. Приблизні ціни на оригінальні парфуми:
- Burberry – 80 євро,
- Valentina – 86 євро,
туалетну воду:
- Kenzo – 42 євро,
- Banderas Blue – 16 євро.
Ласунам рекомендується звернути увагу на шоколад і цукерки. Плитка швейцарського шоколаду Toblerone 400 г коштує близько 7 євро, велика упаковка M&m’s – 8 євро, коробка Ferrero Rocher – 7,5 євро.
Цікаво, що різниця в ціні на одні й ті ж цукерки в аеропортах Лансароте і Джона Кеннеді в Нью-Йорку може становити до 9 євро. Тобто вартість в американських Duty Free практично на 100 % вище.
З найбільш вигідних покупок в іспанських безмитних магазинах зазвичай відзначають годинник, прикраси, парфуми, алкоголь, тютюн. Продукти харчування коштують приблизно стільки ж, як і у звичайних магазинах, а от сувеніри та електроніку краще придбати заздалегідь, оскільки в безмитних зонах аеропортів ціни на них можуть бути істотно завищені.
Особливості роботи магазинів дьюті-фрі
Потрапити в Duty Free в Іспанії можна тільки в аеропорту (або морському порту) і тільки по завершенні туру по країні. Відвідати магазин безмитних товарів вийде лише після того, як будуть пройдені певні етапи:
- Митний контроль (для міжнародних рейсів).
- Реєстрація на рейс.
- Передпольотний огляд.
Після того як з формальностями покінчено, пасажир потрапляє в зал очікування, де розташовуються кафе і зона Duty Free. Для себе краще заздалегідь зазначити, де знаходиться потрібний вам Gate (вихід до літака), щоб після оголошення посадки не розгубитися в будівлі аеропорту.
Час роботи магазинів дьюті-фрі в аеропортах Іспанії не однаково:
- в аеропорту Аліканте-Ельче графік залежить від туристичного сезону: в сезон – з 4.00 до 0.00, поза сезону – з 4.00 до 22.00;
- Мадрид-Барахас Адольфо Суарес дьюті-фрі працюють по-різному: з 9.45 до 20.00; з 8.00 до 5.00, 7.00 до 21.00;
- Малага дьюті-фрі відкрита з 4.30 до 0.30;
- в аеропорту Барселони – з 5.30 або 7.00 до 22.00.
Причому час може змінюватися у святкові дні та спеціальні дати.
Більш точно графіки роботи безмитних магазинів в аеропортах Іспанії допоможе відстежити офіційний сайт Агентства іспанських аеропортів і аеронавігації AENA.
Онлайн Дьюті Фрі в Іспанії
У двох великих іспанських аеропортах (Мадрид і Барселона) є послуга онлайн-замовлення безмитних товарів. Розцінки, правила замовлення та отримання продукції можна знайти на веб-сайтах:
Коротко процедура виглядає наступним чином:
- перегляд онлайн-каталогу;
- вибір товарів;
- підтвердження замовлення;
- отримання замовлення в реальному магазині;
- оплата.
На сайті можна переглянути повний каталог товарів: це і продукти харчування, і косметичні товари та напої. Зручна система навігації дозволяє підібрати товар, відповідний за ціною або іншим категоріям. Іншими словами, заздалегідь замовляючи необхідні товари, покупець економить час на покупки в аеропорту.
Як провезти товари, куплені в дьюті-фрі
Безмитні товари, куплені в іспанських аеропортах, дозволяється проносити в літак в ручній поклажі. У магазинах покупки упаковують спеціальним чином – у прозорий пакет з чеком. Таким чином турист може безперешкодно вивезти їх з території Іспанії (за умови, що упаковка не порушена).
На товари особистого користування, придбані в іспанських безмитних магазинах, обмеження в самій Іспанії відсутні. Однак слід звернути увагу на митні правила країни ввезення продукції.
Митний кодекс не забороняє безперешкодно ввозити повітряним транспортом особисті предмети та товари вартістю не більше 10 тис. євро вагою до 50 кг
Обмеження діють на:
- алкоголь – до 5 літрів на 1 дорослого (старше 17 років);
- тютюн – до 200 сигарет, 50 сигар, 100 сигарил або 0,25 кг тютюну на 1 пасажира (можна вибрати щось одне);
- ікру осетрових риб – не більше 1 упаковки 250 р.
На завершення
Duty Free економлять час і гроші туристів, які побували в Іспанії та вже повертаються додому. Іспанські магазини безмитної торгівлі пропонують широкий асортимент товарів і сувенірів, які можна захопити з собою на згадку про захопливу подорож. При цьому ціни тут значно нижчі, ніж в інших країнах Європи.А парфумерія, місцевий алкоголь, тютюн, прикраси та годинники часто в Duty Free коштують дешевше, ніж в магазинах на території країни.
Послуга онлайн-замовлення, діюча в дьюті-фрі в аеропортах Мадрида і Барселони, дуже зручна для тих пасажирів, які поспішають і не хочуть спізнитися на рейс. При цьому не слід забувати про правильної упаковці купленої продукції та правила митного ввезення приймаючої країни.