Меню Закрити

Мінімальні та середні зарплати в Іспанії


Життя в європейській частині континенту традиційно вважається привабливою у всіх відносинах. Однак Королівство Іспанія, яке все частіше вибирають для переїзду емігранти, не є лідером у питаннях технологічного прогресу і не відрізняється стабільністю економічної та політичної системи. Попри це воно досить успішно справляється з кризовими ситуаціями, забезпечуючи своїм жителям високі стандарти життя. Показником цього може служити середня зарплата в Іспанії.

Оплата праці в Іспанії

Як живуть в Іспанії

Почнемо з того, що іспанці відпочивають більше всіх в Європі: кількість відпускних днів тут становить 39. Більшість місцевих жителів залучено у сільському господарстві, яке в Іспанії є провідним напрямом економіки після туристичного бізнесу. Працівники аграрної сфери одержують конкурентоспроможні зарплати: від 900 до 2000 євро за 1 місяць.

Водночас, в країні немає великого попиту на фахівців з вищою освітою. Жителі королівства охоче обирають для себе наступні професії:

Багато задовольняються невеликим власним бізнесом: сувенірна крамниця, перукарня, кондитерська.

Якщо говорити про доходи, то офісні працівники в середньому можуть розраховувати на заробіток у розмірі 1,5-1,7 тис. євро, а ось будівельники отримують за свою працю від 8 до 10 тисяч євро за кожен відпрацьований місяць.

Утримувати сім’ю можуть дозволити собі й працівники обслуговчої сфери. Покоївки, офіціанти, адміністратори показують дохід у 700-1100 євро, а у садівників і робочі на фермах і плантаціях зарплата становить 1200-2100 євро.

Водночас, витрати розподіляються наступним чином:

 • продукти харчування – близько 300 євро на двох осіб;
 • комунальні платежі – близько 70-150 євро (в залежності від типу житла і кількості членів сім’ї);
 • проїзд – 40-50 євро;
 • зв’язок – 40-60 євро.

Не варто забувати й про оренду житла, яка тут починається від 500 євро.

Мінімальний і середній рівень оплати праці

Доходи іспанців не можна назвати високими. Хоча в рейтингу за минулий рік вони зайняли 20-е місце у світі, а відповідно до загальноєвропейської статистикою їм відведено почесне 16-те місце.

Почнемо з мінімального заробітку. До початку цього року він зріс лише на 1 % і сьогодні становить 764,4 євро. Якщо порівнювати з сусідами по Євросоюзу, можна сказати, що це зовсім небагато.

Читайте також:  Лікарі в Іспанії: перспективи працевлаштування

Наприклад, в інших країнах мінімальна оплата праці становить (в євро):

 • Нідерланди – 1486;
 • Великобританія – 1041;
 • Франція – 1457;
 • Люксембург – 1923.

Середній дохід громадян багато в чому залежить від сфери, в якій вони працюють, і від міста, в якому проживають. Заможними вважаються Мадрид і Барселона (2000 – 2700 євро), на другому місці Каталонія в цілому – 1700 євро, а от найменше заробляють в Естремадура – 1300 євро на місяць.

Дані Інституту статистики Іспанії свідчать про те, що в середньому жителі країни заробляють 1 829,13 євро в місяць (до вирахування податків). За рік сума становить 21 050 євро.

Але всупереч тому, що доходи громадян на тлі інших європейських держав порівняно невисокі, Іспанія знаходиться на другому місці в Європі після Франції за якістю життя і на четвертому за популярністю серед мігрантів.

Оплата праці за професіями

Рівень доходу окремо взятого працівника визначається основним критерієм – галуззю, в якій він працює, а також його професією і кваліфікацією. І хоча світова криза суттєво зачепила іспанську економіку, в останні роки ринок вакансій істотно пожвавився.

Досить багато пропозицій сьогодні можна знайти в таких сферах:

 • медицина;
 • IT-технології;
 • торгівля;
 • промисловість.

Особливий попит відчувається на тих, хто володіє іспанською та англійською мовою. А ось серед професій великою популярністю користуються:

 • продавці;
 • банківські клерки з вищою освітою;
 • телеоператори;
 • технічний персонал на станції обслуговування автомобілів, на вітрові електричні станції;
 • офіціанти;
 • програмісти;
 • лікарі-терапевти;
 • помічники керівників, бажано зі знанням кількох іноземних мов.

Рейтинг вакансій за професіями для іноземних громадян виглядає наступним чином:

 • сезонні працівники, вантажники у переробному та аграрному секторі;
 • продавці, портьє, заправники, таксисти, мийники машин;
 • покоївки, няні, домробітниці, доглядальниці.

Лікарі отримують до 50 тисяч євро в рік. Зарплата обслуговчого персоналу зазвичай прагне до мінімальної.

Затребуваність некваліфікованих працівників в основному обумовлена небажанням самих іспанців займатися тією чи іншою роботою.

А ось стати поліцейським в королівстві або зайняти іншу державну посаду шансів у іноземців без громадянства немає.

Читайте також:  Отримання посвідки на проживання (ВНЖ) без права на роботу в Іспанії

Оплата праці архітекторів, економістів, програмістів в цій країні можлива на рівні 3000 євро і вище. Ці спеціальності можна вважати найбільш високооплачуваними. Середній показник доходів громадян з напряму діяльності представлений у таблиці:

Професія Оклад в місяць (євро)
Керівники та керуючі 4300
Лікарі 3400
Інженери 4200
Вчені 2990
Програмісти 3200
Викладачі 2300
Вчителі 2100
Юристи 2500
Бухгалтери 2200
Будівельники 1750
Охоронці 1900
Медсестри 1580
Архітектори 3000
Соціальні працівники 1400
Обслуговчий персонал 1050

Як знайти роботу іноземним громадянам

Щоб легально працевлаштуватися в Іспанії, можна скористатися кількома варіантами пошуку:

 • сайтами, що пропонують роботу;
 • послугами фірм-посередників;
 • самостійно по оголошеннях;
 • у групах в соціальних мережах.

Основна складність працевлаштування іноземців в іспанські компанії полягає в необхідності одержання роботодавцями дозволів у Міністерстві праці, підтверджують те, що іншого кандидата (зокрема, серед місцевих жителів) на дану посаду знайдено не було.

Отримавши такий документ, роботодавець направляє його в іспанське консульство в країні громадянства майбутнього співробітника, де останній і буде оформляти робочу візу. Однак раніше ще належить підписати трудовий контракт, який повинен містити умови прийняття на роботу.

Тим, хто має намір відправитися в сонячну країну на сезонну роботу, краще скористатися послугами посередників. Але щоб не стати жертвою шахраїв, обов’язково слід переконатися в тому, що у цієї компанії є ліцензія.

Особливості іспанського оподаткування

Питання справляння податків для жителів Іспанії можна назвати досить болючим, оскільки чимала частина їх доходів щомісячно відправляється в La Agencia Tributaria (Податкова служба).

Нарахування податків здійснюється за прогресивною шкалою: чим більше заробляє платник податків, тим більше відрахувань йому доведеться сплатити.

Звідси висновок: отримувати багато в цій країні невигідно. Така ситуація є основною причиною процвітання тут тіньового бізнесу і великого бажання громадян приховати свої реальні доходи.

При цьому податкові виплати не справляються з таких видів доходу, як:

 • пенсії;
 • стипендії;
 • посібники, які отримують безробітні;
 • літературні премії.

Величина ставки виглядає наступним чином:

Дохід (євро в рік) Розмір ставки, %
До 12 450 19
До 20 000 24
До 35 000 31
До 60 000 37
Понад 60 000 45
Читайте також:  Рівень безробіття в Іспанії

Не варто забувати й про страховий внесок, який є обов’язковим для всіх категорій громадян. І хоча більшу частину його сплачує роботодавець, все ж співробітнику доведеться розпрощатися з 4-8 % свого щомісячного окладу, щоб мати можливість безкоштовно користуватися медичними послугами.

Проблема з роботою в Іспанії

Думка про те, що проблема безробіття існує лише в країнах, що розвиваються, і в Східній Європі, можна віднести до розряду помилкових. Країни центральної та західноєвропейської частини також змушені постійно тримати це питання на контролі.

Так, у минулому році Іспанське королівство виявилося на вершині антирейтингу за кількістю громадян, що залишилися без робочих місць. У цьому році цей показник досяг 25,6 % від усього працездатного населення країни.

Основними причинами такої ситуації економісти називають:

 • невідповідність навчальних програм у ВНЗ сучасним реаліям;
 • гарне допомога по безробіттю, яке іноді вище, ніж зарплата у деяких працюючих громадян;
 • велика кількість нелегально зайнятих співробітників;
 • неефективна робота місцевих центрів зайнятості;
 • зміни до Кодексу законів про працю, які суттєво спростили процедуру звільнення працівників;
 • збільшене число іммігрантів, які користуються пільгами від держави на шкоду корінному населенню.

Останнім важливим чинником експерти називають іспанський менталітет. Не можна не визнати, що жителів цієї країни складно назвати трудоголіками.

Самі ж іспанці свою низьку продуктивність праці пояснюють тим, що наділені дуже сильним темпераментом, а тому потребують тривалого відпочинку. Все це разом узяте призвело до ситуації, в якій іспанський ринок праці виявився сьогодні.

Підсумки

Заробітна плата в іспанському королівстві не є найвищою в Європі. Проте її цілком вистачає на те, щоб вести гідний спосіб життя і користуватися всіма благами, які приносить життя на сонячному узбережжі.

Мінімальний рівень оплати праці тут ледве сягає 800 євро, а середній оклад становить 1600-1800 євро за один відпрацьований місяць. Більше всіх в Іспанії отримують фахівці IT-сфери, лікарі та працівники промислової галузі. А от іноземні громадяни на високий дохід можуть розраховувати тільки при наявності вищої освіти та знання іноземних мов.

Робота і зарплата в Іспанії: Відео


Статті по темі