Меню Закрити

Університет Саламанки: вступ, навчання, перспективи

Один з найстаріших навчальних закладів Іспанії — університет Саламанки — приймає студентів з початку XIII століття. За вісім століть у ВНЗ накопичився величезний навчальний потенціал, тут можна отримати європейський диплом по 80 спеціальностями, при цьому рівень викладання гуманітарних дисциплін, іспанської мови та підготовки перекладачів протягом тривалого часу залишається одним з найвищих в Іспанії у 2024 році.

Університет Саламанки в Іспанії

Коротка історія університету

Перша теологічна школа з’явилася в Саламанці у 1134 році, а через 80 років король Леон Альфонсо IX об’єднав декілька шкіл і своїм указом створив Універсальну школу – перший іспанський університет. Напрям навчання було теологічним, тому більшість викладачів і студентів спочатку належали до церкви.

Дуже швидко університет став осередком передової думки. Тут вивчали геліоцентричної теорії Коперника, розглядали проект Христофора Колумба про його подорожі, який так і не затвердили, проте королева Ізабелла I все одно спорядила експедицію, в результаті якої була відкрита Америка.

В кінці XVI століття кількість студентів у ВНЗ перевищила 7 тисяч – Саламанка стає студентським містом. Тут навчалися драматург Кальдерон, математик Вільяроель.

Розквіт Саламанки в XX столітті припадає на час роботи великого філософа Мігеля де Унамуно.

Незважаючи на те, що сьогодні університету складно змагатися з навчальними закладами Барселони та Мадрида, Salamanca Universidad залишається великим науковим центром країни, диплом якого високо цінується в Європі.

Факультети та спеціальності

В університеті Саламанки здобувають освіту понад 30 000 чоловік, він вважається одним з найпопулярніших ВНЗ для іноземних громадян. Це визнаний центр вивчення гуманітарних наук, до того ж на курсах при університеті іспанська мова щорічно вивчають до 6 тисяч осіб.

Тут працюють такі факультети:

 • перекладу та документації;
 • філології;
 • філософії;
 • права;
 • біології;
 • природничих наук;
 • хімії;
 • економіки та бізнесу;
 • освіти;
 • фармацевтики;
 • географії та історії;
 • медицини;
 • психології;
 • екології та аграрних наук;
 • соціальних наук.

При університеті в довколишніх містах відкриті коледжі сестринської справи, туризму, промислових підприємств, вищих політехнічні школи, педагогічний коледж.

Інфраструктура університету

До складу університету входять 10 наукових центрів, серед яких Центр лінгвістичних досліджень, мультимедійних технологій, поведінкових реакцій та інші. Також на базі навчального закладу проводяться симпозіуми, конференції на різні теми: від кардіології до теорії перекладу.

Інфраструктура університету Саламанки

Дев’ять сучасних лабораторій розташовані в окремому приміщенні. Вони обладнані відповідно до новітніх досягнень науки для студентів кафедр фізики, хімії, біології.

Багатюща бібліотека зберігає книги з різних галузей знань, зібрані протягом кількох століть. Передачі університетського радіо і телебачення користуються незмінною популярністю у студентів, це також чудова можливість спробувати сили в журналістиці.

За програмою обміну студенти іспанського ВНЗ мають шанс отримати додаткову освіту, виїхавши на навчання в інші ВНЗ світу, з якими у Саламанкського університету укладені угоди. Біля університету встановлені тісні зв’язки з ВНЗ Європи: Болонським, Празьким університетами, Оксфордом, Сорбонною та іншими.

Університет Саламанки підтримує контакти з десятками ВНЗ по всьому світу.

Університетські програми

Офіційний сайт державного університету Саламанки пропонує абітурієнтам кілька програм навчання:

 • бакалаврат – термін навчання 3-4 роки, після здачі підсумкових іспитів студент отримує диплом бакалавра і можливість працювати на невисоких посадах;
 • магістратура – поглиблене навчання за обраною спеціальністю, закінчена вища освіта;
 • докторантура – аналог української аспірантури, після навчання протягом 3-5 років і захисту дисертації випускник отримує право на ведення наукової роботи та викладання у ВНЗ;
 • освіта для студентів 50+ — програми підвищення кваліфікації, отримання другої освіти.

Як іноземцю вступити до університету Саламанки

Український атестат не є підставою для продовження навчання в Саламанці. Для вступу в університет іноземець, перш за все, зобов’язаний здати разом з іспанцями вступний іспит — відбіркові письмові тести. Варто підготуватися з іспанської мови, історії Іспанії, іноземної мови та профільного предмета з обраної спеціальності.

Як вступати в університет Саламанки

Додатково будуть потрібні атестат і діючий закордонний паспорт. Успішно склавши іспити та отримавши повідомлення про зарахування на курс, необхідно звернутися в найближче консульство для отримання студентської візи (категорія D).

Витрати на навчання та проживання

Вартість навчання в Саламанці вважається однією з найдоступніших в Європі для українців. За рік навчання на найпопулярніших серед іноземців спеціальностях доведеться заплатити такі суми:

 • туризм – 2 050 євро;
 • управління, адміністрування – 2225 євро;
 • іспанська філологія – 2 050 євро;
 • мистецькі спеціальності – 2 400 євро;
 • право – 2 050 євро;
 • медицина – 3 630 євро.

Заявку на отримання стипендії можна подати, тільки якщо іноземний студент має статус резидента Іспанії.

Якщо ви вибираєте університет в Іспанії, то безсумнівний плюс Саламанки — доступні ціни на житло, харчування, продукти, які нижчі, ніж в інших університетських містах країни.

Вартість резиденції при університеті обійдеться дорожче, ніж оренда студентської квартири.

Проживання в гуртожитку без харчування – 711 євро, напівпансіон – 753 євро, повний пансіон – 818 євро. Щоб наймати приватну квартиру з повним пансіоном, потрібно підготувати 580 євро.

Відомі університети Іспанії

Отримати вищу освіту можна не тільки в Саламанці. Так, багато іноземці обирають для навчання Автономний університет Барселони, який вважається одним з найкращих вищих навчальних закладів у світі, заснованих за останні півстоліття.

Universitat Autònoma de Barcelona відрізняється високим рівнем якості освіти в області соціології, археології, права, а ветеринарний факультет входить до тридцятки кращих у світі.

Відомі університети Іспанії

Користуються попитом також медичний, фізичний факультети, комп’ютерний центр ВНЗ бере участь у реалізації космічних програм.

Університет Аліканте готує висококласних фахівців за кількома напрямами: право, педагогіка, програмування, бізнес-підготовка, охорона здоров’я, архітектура. Університет залучає іноземців чудовим кампусом, новітніми лабораторіями, відмінним рівнем підготовки, а також доброзичливою атмосферою і близькістю до Середземного моря.

Користується попитом і навчання в Universidad Complutense de Madrid. Один з найстаріших ВНЗ країни, що веде свою історію з XIII століття, пропонує сучасний рівень навчання, висококваліфіковану підготовку на 26 факультетах за десятків спеціальностей.

У Комплутенсі навчається до 100 000 студентів щороку, серед них значна частина — іноземці з різних держав, які отримують престижну освіту в одному з найвідоміших університетів світу.

Висновок

Саламанка користується популярністю в абітурієнтів з України, оскільки надає сучасна освіта і можливість подальшої успішної кар’єри на батьківщині, а також в Європі та на інших континентах. При цьому вартість навчання набагато доступніше, ніж у ВНЗ Мадрида і Барселони.

На центральному університетському будинку в Саламанці написаний девіз: «Саламанка зачаровує всіх, хто мав щастя побувати тут, змушуючи знову сюди повернутися». Дійсно, це вищий навчальний заклад володіє особливою аурою, що є безсумнівним плюсом для всіх, хто хоче оволодіти професією на одному з факультетів університету.

The University of Salamanca: Відео

Статті по темі