Меню Закрити

Що таке міський податок у Чехії


Досвідчені туристи знають, що основні труднощі подорожей не пов’язані з дорогою, а з податками та незапланованими витратами. Туристам нерідко доводиться платити податки, але одним із самих маловідомих у 2020 році залишається міський податок у Чехії. Цей збір іноді спантеличує гостей країни, які приїхали, щоб насолодитися красою міста, а в готелі від них вимагають гроші понад плати за проживання. Розберемося, що це за податок, куди й навіщо його платити, і що він дає туристу.

Міський податок у Чехії

Що таке міський податок і в яких містах його потрібно платити

Туристичні податки – давно не новина для багатьох країн. Бувалі туристи готові до того, що крім вартості путівки потрібно буде оплачувати похідні витрати, пов’язані з податками держави, де вони відпочивають. Не стала винятком і Чехія, яка також стягує туристичний податок.

Це один з тих видів збору, що повинен заплатити кожен турист, який бажає зупинитися в готелі або іншому призначеному для проживання місці. Одна з особливостей міського туристичного податку — те, що він сплачується тільки на місці. Кошти вносяться після прибуття – не можна оплатити податковий збір на момент бронювання готельного номера, хоча іноді туроператори стверджують зворотне.

Гроші сплачуються на місці незалежно від того, ви зупиняєтеся в шикарному готелі в номері люкс або купуєте ліжко-місце в дешевому хостелі. Податок відправляється в бюджет міста, де відпочиває планує провести відпустку.

Зібрані кошти використовуються для розвитку туристичної галузі — на поліпшення умов проживання гостей міста.

Хоча збором коштів займаються в готелях, контролює процес міський муніципалітет. Він же і встановлює тарифи та терміни їх дії. Ціни індивідуальні для країни й міста, але в Чехії сума не перевищує 15 крон на добу. Проте найближчим часом тариф може зрости.

Міст в Чехії, де вимагають податковий збір, не так багато. На сьогодні гроші треба платити в кожному сьомому місті країни, і в основному це великі туристичні центри. Проте уряд планує зробити податок обов’язковим для всіх населених пунктів незалежно від того, курортний це місто чи ні. Поки що необхідно заздалегідь готувати гроші, якщо їдете в Прагу, Карлові Вари, Брно, Кутна-гора, Терезин, Пльзень і інші міста.

Читайте також:  Як організувати поїздку на шопінг в Прагу

Як оплачується City Tax

Головне правило для туристів в Чехії  — мати при собі сотню євро, щоб оплатити непередбачені податки, ? які забули або не знали в турагенції. Податок для туристів на проживання в Чехії відноситься до непередбачених видами витрат, хоч і передбачений у багатьох країнах Європи.

Збір становить до 1 євро за ніч перебування в готелі.

Туристи вносять плату при заселенні в готель, але виставляє рахунок не сам готель, а міська влада. Плата розраховується в залежності від кількості проведених ночей в готелі. Приміром, якщо за ніч треба платити 17 крон (0,80), то за тиждень турист за однієї людини повинен буде заплатити близько 120 крон.

Сплата податку відбувається при поселенні в номер, але якщо нічліг бронювали онлайн, гості виплачують City Tax, при виїзді з готелю. Податковий збір додається до плати за користування міні-баром і подібними послугами.

Список готелів, що не включають City Tax в ціну проживання

Для прикладу розглянемо готелі Праги, самого популярного туристичного міста країни. В таблиці вказані назви готелів та розмір міського податку при проживанні в них.

Ціна Кількість зірок Готелі
0,90 євро 3 Ім’я, Brixen, Charles Central, Меркурій, Митрополит,
Wenceslas Square
4 Royal Galerie, Louis Leger, U Дівалі В
0,80 євро 3 Olympik Tristar
4 Ambiance, Central Hotel Olympik Hotel
5 Boscolo Hotel, The Grand Mark Prague
0,60 євро 3 Residence Bologna, Jasmin, Jeleni dvur, Populus, Residence La Fenice, Residence Leon DOro, Tosca
4 Artemis, Beseda, Caesar Hotel Praga, Готель Ramada Prague City Centre,
Charles Bridge Palace, Рококо, Рим, Royal Esprit, Соната, Crystal Palace Downtown, Embassy Prague Hotel Galileo, Julis, Manes
5 International

Від податкового збору в Празі звільняються:

  • туристи, які приїхали в місто довше, ніж на три місяці;
  • люди, що зупинилися в готелях по роботі;
  • постояльці молодше 18 років;
  • туристи старше 70 років;
  • гості міста з тяжкою формою інвалідності.

При звільненні від податку можуть вимагати написати спеціальну заяву, але це практикується не скрізь.

Висновок

Сплачуючи збір, турист підтримує туристичну інфраструктуру країни. Гроші йдуть на розвиток цієї галузі, тому при відвідуванні міста в наступний раз можна розраховувати на ще більш цікаву програму. Наприклад, поява нових міських свят та інших заходів, здатних зацікавити туристів. Зібрані кошти спрямовуються на поліпшення умов проживання гостей міста, а не залишаються в готелі, як вважають деякі мандрівники.

Читайте також:  Комунальні послуги в Чехії: особливості, тарифи

Поради туристам. Як подорожувати по Чехії: Відео


Статті по темі