Меню Закрити

Автоаукціон: вибір і покупка машини в Німеччині


Інтернет-аукціони – сучасний і дуже популярний спосіб придбати автомобіль за демократичною ціною. Вибір автомобілів на таких майданчиках широкий, а всі угоди надійно захищені та безпечні. Якщо вас цікавить автоаукціон в Німеччині у 2021 році, потрібно зареєструватися та ретельно вивчити правила участі в торгах.

Автоаукціон в Німеччині

Поняття і види аукціонів

Сучасні автомобільні аукціони – це майданчики для продажу машин, які виступають у ролі посередника між продавцем і покупцем. У ФРН ви можете стати учасником живих торгів, онлайн або netlive.

 • Живі аукціони. Торги відбуваються на стоянці, куди автомобілі приганяються власниками після реєстрації. Машини проходять перевірку на юридичну чистоту і наявність явних пошкоджень. Після цього виставляються на огляд. Зацікавлені можуть безпосередньо зв’язатися з продавцем і поставити йому питання. Перед початком торгів продавець повідомляє організаторам аукціону, за скільки він хоче продати автомобіль. Але торги триватимуть і понад цієї суми. По закінченні торгів аукціон отримує комісію з продавця, і з покупця і ту суму, яка буде перевищувати встановлену продавцем ціну автомобіля.
 • Онлайн-аукціони. Звертатися до організаторів доводиться за тиждень до початку торгів. Після цього ваш автомобіль зареєструють і сфотографують. З безлічі фото будуть обрані декілька десятків найкращих, потім представлених на сайті аукціону. Ціни на інтернет-майданчику завжди вище, ніж на живому аукціоні.
 • Netlive-аукціони. Комбінація двох попередніх форм: internet і live продажів. Машини реально присутні на стоянці. Але отримувати інформацію та слідкувати за торгами можна і на сайтах аукціонів. Дуже зручно, якщо ви відправляєте на стоянку вашого представника, але хочете при цьому контролювати ситуацію.

Популярні й надійні німецькі автоаукціони

Незважаючи на мита і необхідність сплачувати утилізаційний збір, німецькі автомобілі залишаються дуже популярними серед іноземних покупців. Причин декілька:

 • незначний знос ходової частини, що пояснюється хорошими дорогами;
 • гарна комплектація;
 • пробіг 50 000 км;
 • нерідко більш низькі ціни, ніж на старі автомобілі в салонах.

Купити автомобіль у ФРН можна на одному з відомих аукціонів. У країні діє маса дрібних майданчиків. Фахівці рекомендують звернути увагу на такі ресурси з продажу машин:

Autobid працює під егідою Auktion & Markt AG, підприємства, що займається продажем автомобілів по всій Європі. Переваги даного аукціону – це повне виключення шахрайства, тільки перевірені автомобілі, чітка і відпрацьована схема роботи, можливість спостерігати за торгами через інтернет. Крім того, він дає доступ до спеціалізованих аукціонів BMW Group.

Сайт аукціону підтримує кілька мов, має лаконічну і зрозумілу структуру. Реєстрація на ньому безкоштовна, але доступна тільки офіційно зареєстрованим торговців автомобілями або тим, хто працює в одній з таких фірм як найманого працівника. Форма реєстрації потребує вказати не тільки контактні дані та дату народження, але і мобільний телефон, домашню адресу, назву та організаційно-правову форму (для фірм), дані законних представників.

Сайт вимагає прикріплювати копії свідоцтва про реєстрацію в якості підприємця, посвідчення особи та навіть виписки з трудового реєстру. Тільки після перевірки всіх даних ви будете допущені до перегляду пропозицій та торгів. Підтвердження буде надіслано вам на електронну пошту. Після завірення печаткою воно надсилається назад. Вся процедура реєстрації може зайняти до 4 діб.

Що стосується цін, то вони зазначаються в євро. Покупцям з Євросоюзу ПДВ повертається після перетину митного кордону. Сам аукціон стягує кілька комісій:

 • 2,75–3,27 % від вартості лота залежно від форми оподаткування (але не менше 220 €);
 • за видачу документів на машину – 15 € (ФРН) / 25 € (ЄС та інші країни);
 • збір за обробку документів – 25 €;
 • експортна декларація – 45 €;
 • за відправку документів на експорт – 25 €.
Читайте також:  Купівля автомобіля Ауді в Німеччині

Autorola – міжнародний аукціон, який працює, в тому числі, і з представниками ФРН. Як і у випадку з попередньою майданчиком, безкоштовна реєстрація в якості трейдера, а значить, і доступ до торгів можливі тільки для тих, хто є власником фірми з продажу автомобілів або її співробітником.

Форма реєстрації потребує вказати повні дані для компанії і її представника. Факсом пропонується вислати підтверджуючі документи: копія реєстрації бізнесу, копія посвідчення особистості керівника чи власника, міжнародний ідентифікаційний номер.

Перевага майданчики в тому, що переглядати поточні пропозиції можуть незареєстровані користувачі. На фото будуть вказані всі наявні недоліки автомобіля, що допоможе об’єктивно оцінити його стан.

Майданчик бере наступні комісії з продавця і покупця:

 • комісія для покупців від 160 $ (сума придбання повинна складати від 1 до 2,999 $) і до 250 $ (сума придбання від 25 000 $ і вище);
 • комісія для продавців – від 250 $.

BCA – європейський аукціон, пропонує два варіанти торгів, живі та онлайн. До участі в торгах допускаються лише законні представники або співробітники компаній, що діють від імені свого роботодавця. Реєстрація безкоштовна. У заявці потрібно вказати не тільки свої дані, але і дані організації, від імені якої ви будете брати участь у торгах. Перегляд лотів доступний, у тому числі, незареєстрованим користувачам.

Сервіс бере наступну комісію за послуги з продавців і покупців: мінімум 125 € або 2,35 % від суми придбання. За окрему плату аукціон надає послуги паркінгу, оформлення документації, передпродажної підготовки й транспортування автомобіля.

Auction4you – німецька інтернет-майданчик, що проводить щовівторка і четвергах щотижневі торги на аукціонах у Дюрене і Нойнбург-форм-Вальді. До реєстрації та торгів допускаються тільки особи, що мають ліцензію продавця або дилера. По суті, аукціон націлений на продаж уживаних автомобілів в автосалони. Реєстрація безкоштовна, але вимагає надання офіційної документації, яку можна прикріпити до заявки на сайті у вигляді копій. Перегляд лотів доступний тільки зареєстрованим користувачам.

Майданчик бере наступні комісії:

 • 2,5 % з покупця від ціни автомобіля, але не менше 225 € на брутто-аукціонах;
 • 2,975 % з покупця від ціни автомобіля, але не менше 250 € на нетто-аукціонах;
 • за роботу з документами – 20 €;
 • за засвідчення оплати – 25 €.

Принципи проведення аукціонів у Німеччині

Як стати учасником автоаукціона і які принципи їх проведення

Кожен майданчик має свої правила. Однак є те, що об’єднує всі німецькі автомобільні аукціони: необхідність реєстрації для участі в торгах, дотримання необхідних норм безпеки та офіційна реєстрація всіх угод. Є і деякі загальні моменти в плані формування початкової ціни та процесу торгів.

Процедура реєстрації

Щоб стати учасником торгів, потрібно пройти процедуру офіційної реєстрації. При цьому більшість майданчиків працює тільки з офіційними дилерами або продавцями.

Пройшовши по посиланню, ви потрапите на сторінку форми, де вас попросять вказати свої особисті дані як представника і дані вашої фірми. Крім того, буде необхідно прикріпити офіційну документацію організації. Іноді її просять вислати по факсу.

Читайте також:  Фольксваген як символ Німеччини

Через кілька днів вам надійде лист, відповівши на яке і підтвердивши свою згоду на участь у торгах, ви станете повноправним учасником автоаукціона. Приватні особи можуть скористатися послугами фірм-посередників, які здійснюють закупівлю авто для своїх клієнтів за комісійні.

Особливості та правила участі у торгах

Детальні правила участі у торгах та їх проведення ви можете знайти в інформаційному блоці на кожній конкретній майданчику. Про деяких з них краще дізнатися заздалегідь, оскільки вони характерні для більшості аукціонів:

 • Розрахунок на території ФРН здійснюється в євро. І кращим рішенням буде конвертувати валюту на батьківщині, відкривши заздалегідь валютний рахунок. Якщо ви працюєте з посередником, розрахунок найчастіше проводиться у вашій національній валюті.
 • Формування ціни на лоти та торги. Прихована ціна на автомобіль – звичайна справа для німецьких аукціонів. У цьому випадку початкова ціна на лот стає відома тільки після того, як потенційний покупець зробить ставку. Якщо в ході торгів не досягнута встановлена продавцем планка, можлива домовленість про продаж тому, хто запропонував найвищу ціну. Інший варіант торгів – без встановлення мінімальної ціни лота. У цьому випадку торги йдуть до переможного кінця та автомобіль забирає той, хто зробить максимальну ставку. Є й такі аукціони, на яких можливе зниження вартості лота в ході торгів.
 • Комісії збираються з продавця та покупця лише в тому випадку, якщо здійснена покупка. Таким чином, продавець нічого не втрачає, якщо автомобіль не вдасться продати.

Як не стати жертвою шахраїв на автоаукціоні

Безпека – ключовий момент при здійсненні торгів на будь-якому майданчику. Великі авторитетні сервіси допускають до торгів тільки авторизованих користувачів, про яких у них є всі необхідні дані та контакти. Ризик стати жертвою обману на таких сервісах практично дорівнює нулю.

Тим не менш, плануючи придбати авто з аукціону, дотримуйтеся обережності й зверніть увагу на наступні популярні схеми обману:

 • вимога передоплати в листуванні електронною поштою;
 • відправка банківських реквізитів електронною поштою з наступним заявою, що оплата не пройшла;
 • зазначення недостовірних відомостей про комплектацію автомобіля.

Крім того, слід обов’язково перевірити авто його за індивідуальним номером. Така перевірка по VIN-коду дозволяє дізнатися:

 • регіон виробництва, країну і компанію;
 • модель, тип кузова, комплектацію, максимально допустиму масу;
 • рік випуску, завод-виготовлювач;
 • експлуатувався автомобіль за кордоном;
 • брав участь у ДТП;
 • з якою частотою проходив техогляд;
 • був зареєстрований власником як викрадений.

Перевірку можна спробувати зробити самостійно, але краще всього використовувати для цього спеціальні онлайн-сервіси.

Оформлення документів і доставка придбаного авто з Німеччини

Після того як угода оформлена, у вас на руках має бути наступний пакет документів:

 • угода про купівлю-продаж;
 • свідоцтво про проходження техогляду (потрібно для отримання транзитних номерів);
 • техпаспорт;
 • свідоцтво про перевірку на вихлопні гази;
 • страховий поліс (потрібно для оформлення експортних номерів).

Реєстрація автомобіля здійснюється на території ФРН після сплати мита у підрозділі Zulassungsstelle або KFZ-Zulassungssbehorde (відомство по допуску ТЗ до експлуатації).

Оформлення автомобіля у Німеччині

Як правило, виставлені на аукціонах автомобілі вже зняті з обліку і реєстрація їх на ім’я нового власника не займає багато часу. Тут же буде заведена вивізна декларація на ім’я покупця і видані транзитні номери.

Читайте також:  Податки для автовласників в Німеччині

Вивезення автомобіля можливий своїм ходом або через перевізника. Фірми-посередники можуть переправляти ваш транспортний засіб в залізничних або автомобільних трейлерах.

Придбання транспортного засобу в автохаусі

Автохаус у ФРН – не що інше, як автосалон займається продажем нових або уживаних автомобілів. Таких закладів на території країни величезна кількість, оскільки німці воліють не займатися продажем автомобілів самостійно. Вони привозять свою машину в автосалон і без зайвих клопотів продають, благо ціни дуже прийнятні.

Іноземець може купити машину в автохаусі через сайт або приїхавши на територію країни. Перше набагато зручніше. Причому, якщо йдеться про нове авто, ви можете замовити комплектацію на свій смак: збірка займає приблизно три місяці. На куплене авто видається 1-2 роки гарантії, але діє вона тільки на території ЄС.

Сучасні автохауси в Німеччині діляться на кілька категорій: офіційні дилери, великі-фірми перекупники та невеликі приватні фірми. Перевага роботи з офіційними дилерами та великими фірмами в тому, що вони надають набір додаткових послуг: оформлення транзитних номерів, страховки та документації для проходження митниці.

Процедура реєстрації автомобіля в Німеччині

Існує два варіанти реєстрації: самостійно чи через посередника, в ролі якого часто виступає представник автохауса.

Місцевий підрозділ KFZ-Zulassungssbehorde можна знайти в інтернеті, вбивши в рядок пошуку назву відомства і поштовий індекс свого місця перебування. В установах можна заздалегідь записатися на прийом телефоном та прийти до призначеного часу.

Вартість реєстрації – близько 25 €. Ще за 10 євро ви можете вибрати бажаний номер з бази доступних. Замовити табличку з номером можна в магазинах, які розташовані поряд з установою. Середня ціна нової таблички – 15-25 €. Кріплення даних техогляду і знаку землі до номерів здійснюється службовцям Zulassungsstelle.

Щоб зареєструвати авто в Німеччині, будуть потрібні наступні документи:

 • паспорт майбутнього власника (свідоцтво про народження для неповнолітніх);
 • довідка з місця прописки;
 • підтвердження від страхової компанії про готовність застрахувати автомобіль;
 • техпаспорт і дані про вимірювання вихлопних газів;
 • дані про останній техогляд;
 • свідоцтво про те, що машина була отримана без номерів (abmeldebescheinigung).

Номери від колишнього власника знімаються і здаються.

Як розмитнити автомобіль з Німеччини

Щоб пройти митний контроль, потрібно надати такі документи на транспортний засіб:

 • виданий у ФРН техпаспорт;
 • страховий поліс;
 • вивізне декларацію (перевіряється співробітниками митного контролю в електронному вигляді);
 • митний розписку;
 • гарантійний митний сертифікат.

Митна декларація включає дві форми:

 1. Пасажирська – автомобіль вказується як супроводжуваний багаж, якщо перетинає кордон України своїм ходом, і як несупроводжуваний, якщо транспортується перевізником;
 2. Транзитна – встановлює часові терміни прибуття до пункту внутрішнього митного очищення.

На внутрішньому пункті митного очищення сплачується мито та акцизний збір. Через 1-3 доби буде виданий сертифікат відповідності. У складних випадках розмитнення може зайняти до 15 діб.

Висновок

Придбання транспортних засобів на німецькому аукціоні – це вигідне вкладення, але приватним особам доведеться діяти через компанію-посередника. Купити автомобіль без посередника можна в автохаусі. Перевагу краще віддавати великим фірмам.

Багато сайтів доступні російською мовою, але вся документація оформляється на німецькому і за нормами ФРН. При цьому дуже важливо перевіряти достовірність даних і комплектацію паперів.

Як купити авто на аукціоні: Відео


Статті по темі