Меню Закрити

Купівля нерухомості в Канаді

Придбати нерухомість у Канаді прагнуть як місцеві жителі, так і ті, хто планує перебратися в цю країну на ПМЖ або заробляти, здаючи придбане житло. Згідно з канадським законодавством, іноземні громадяни не обмежені у праві купівлі нерухомості (винятком є рекреаційні зони). Скільки коштують квартири в Канаді у 2023 році? При виборі місця проживання слід пам’ятати, що ціна орендованого або придбаного житла сильно залежить від регіону.

Як придбати нерухомість у Канаді

Нерухомість Оттави

Переваги проживання в столиці: спокійна обстановка і чисте повітря. В Оттаві та околицях немає промислових комплексів та інших об’єктів, які викидали в атмосферу забруднюючі речовини. Що стосується клімату, він досить контрастний: середня зимова температура складає -11, а річна — +20 градусів.

У столиці кількість пропозицій значно перевищує попит. Тому є шанс поторгуватися і знизити ціну житла.

Ціни на покупку квартири або будинку

Вартість житла на минулий рік:

Назва (розміщення) об’єкта Вартість в $
Квартира (спальний район) 3054
Квартира (центр міста) 4426
Квартира (околиця) 2835

На замітку. Двокімнатний будинок на околиці Оттави, обладнаний системою кондиціонування, з відмінним ремонтом буде коштувати близько 158 000 $. Щоб придбати житло з трьома спальнями, двома паркувальними місцями і обладнаною кухнею в такому ж районі, доведеться заплатити від 273 000 $.

Ціни на оренду квартири чи будинку

Вартість оренди нерухомості в Канаді залежить від місця її розташування та площі:

 1. За однокімнатну квартиру в центрі потрібно буде кожен місяць платити від 1000 $.
 2. Оренда однокімнатної квартири, розташованої в спальному районі, буде обходитися близько 740 $ в місяць.
 3. Квартира з трьома спальнями в центрі буде оцінюватися кожен місяць від 1600 $. Така ж квартира в спальному районі буде коштувати на 450-500 $ дешевше.

Ціни вказані на минулий рік, тому можуть незначно відрізнятися.

Комерційна нерухомість в Оттаві користується незмінним попитом завдяки невисокій вартості. Наприклад, магазин кавових аксесуарів та кави у центрі міста можна купити за 63 000 $. Щоб стати власником арт-галереї, потрібно буде сплатити 25-26 тисяч доларів США.

Нерухомість Квебеку

Столицю однієї з провінцій з однойменною назвою ще називають американською Європою: вона дуже схожа на середньовічні європейські міста. І місцеве населення, і приїжджі дуже люблять Квебек за те, що в ньому багато театрів і музеїв. Казна міста поповнюється за рахунок туристичного бізнесу, обробної промисловості та розвитку прикладних технологій.

Клімат у Квебеку відрізняється чітко вираженою сезонністю: літо спекотне, з температурою до +35 градусів, зима — з рясними снігопадами і −30–33° С.

Вартість покупки квартири/будинку

Місто театрів пропонує покупку квартири в центральній частині вартістю за 1 кв. м від 2408 $. У аналогічного житла, розташованого в одному зі спальних районів, 1 кв. м може коштувати від 1500 $. Ціна будинку з однією спальнею буде не менше 150 000 $.

Нерухомість Монреаля

Найбільшим містом провінції Квебек є Монреаль. Це не просто культурна столиця країни, але і найзручніший для проживання місто.

З-за низьких температур у зимовий період, ожеледиць, вітрів, сильних перепадів температури навесні і восени дорожнє покриття тут є найгіршим в країні. Це свого роду теж місцева визначна пам’ятка, хоча і не приємна.

Вартість придбання житла

нерухомість у КанадіНа початку минулого року були проведені дослідження з приводу вартості житлових об’єктів, в ході яких було з’ясовано наступна інформація:

 1. В центрі міста вартість 1 кв. м квартири — близько 3300 $ і вище.
 2. В одному зі спальних районів 1 кв. м житла буде коштувати на 1000 $ менше.

Таким чином, ціни на квартири з однією спальнею в центральній частині Монреаля будуть становити 200 000 $ і більше. Приватний будиночок на околиці буде коштувати на 100 тисяч дорожче.

Ціни на оренду

Вартість оренди житла в Монреалі вказана за місяць в доларах США.

Найменування житлового об’єкта Ціна
Студія 330-550
Квартира з однією спальнею 480-720
Квартира з двома спальнями 560-790
Квартира з трьома спальнями 660-1300

Торонто і Ванкувер

Торонто — найдорожче місто, який знаходиться в найбільш густонаселеному і великому регіоні: тут проживає третина населення країни. Крім того, це діловий і економічний центр Канади, в якому зосереджена переважна більшість промислових об’єктів, великих фірм, вузів. Тут же знаходиться найбільша в країні російськомовна громада, що має свої школи, дитсадки, магазини і т. д.

Це не могло не позначитися на вартості оренди квартир:

 1. За студію щомісяця треба буде сплачувати від 600 $.
 2. Сума щомісячної плати за квартиру з однією спальнею — від 940 $.
 3. Якщо довелося наймати квартиру з двома спальнями, її оренда обійдеться мінімум в 1200 $.

Середні ціни на квартири становлять 400 000 $, а студія обійдеться у два рази менше, якщо вона розташована на околиці. Ціна таунхауса — від 500 000 $, а приватного будинку — від 900 000.

Нерухомість у Ванкувері коштує дорого. Високі ціни викликані тим, що він є головним містом на західному узбережжі і визнаний кращим для проживання.

Оренда буде обходитися в наступні суми (в доларах США):

 1. Студія — 550-780.
 2. Квартира з однією спальнею — 700-880.
 3. Квартира з двома спальнями — 780-1100.

Якщо цікавить покупка нерухомості в Канаді, то за квартиру у Ванкувері в середньому потрібно буде сплатити 370 000 $ США. Це в тому разі, якщо об’єкт розташований в центрі міста і має дві спальні. Для придбання приватного будинку потрібно буде приготувати — від 600 000.

Особливості процедури придбання житла

Канадські ріелтори не радять відгукнутися на оголошення, де пропонується дешеве житло. Найчастіше за низькою вартістю зазвичай коштують надто високі комунальні витрати.

Проходять всі операції з придбання та продажу нерухомості в Канаді тільки за допомогою ліцензованих адвокатських фірм. Щоб захистити і покупця, і продавця від шахрайства та ризику втрати грошей, інтереси обох сторін надійно захищає законодавство країни.

Для жителів СНД часто стає неприємною несподіванкою той факт, що потрібно буде платити не тільки за вартість будинку/квартири, але і за наступні витрати:

 1. Послуги адвоката.
 2. Страховку будинку.
 3. Реєстрацію прав власності.
 4. Державне мито. Її розмір залежить від ціни нерухомості, тому визначається в кожному конкретному випадку.
 5. Підключення до комунікацій: телефоном, водопроводу, електрики, газу.
 6. Технічну інспекцію нерухомості.

Всі оплати здійснюються за безготівковим розрахунком. Для цього відкривають спеціальний трастовий рахунок, гроші з якого неможливо використовувати на інші цілі — все йде на купівлю-продаж конкретного житлового об’єкта. Тільки після того, як будинок (квартира) буде переоформлено на покупця, продавець отримає доступ до грошей на рахунку.

Оренда та купівля житла

Є кілька способів орендувати житло в Канаді:

 • Скористатися допомогою друзів.
 • Знайти потрібний варіант самостійно.
 • Звернутися в агентство, яке займається здачею в оренду нерухомості.

Кожен зі способів має свої переваги: перші два варіанти можуть обійтися дешевше, зате третій — гарантує швидкий результат і юридичну допомогу.

Сайти з пошуку нерухомості

До числа популярних сайтів, здатних надати допомогу і захистити від неприємних сюрпризів, входять наступні:

 1. acdrealty.com
 2. househunting.ca
 3. rentseeker.ca
 4. myidealhome.com

Якщо при зніманні квартири можна обійтися без допомоги фахівців, то при покупці житла вона вкрай важлива. Звернутися за допомогою і підтримкою можна за адресою будь-якого з наведених далі сайтів:

 1. myidealhome.com
 2. propertyguys.com
 3. housemax.ca
 4. remax.ca
 5. royallepage.ca

На сайтах можна прочитати і статті про Канаду. Найняті покупцем і продавцем кваліфіковані адвокати перевірять супутні документи: договори, виписки, банківські рахунки і т. д. Щоб завершити операцію в найкоротші терміни і захистити клієнтів, неважливо, продають будинку вони або купують.

Крім того, на перерахованих інтернет-ресурсах можна дізнатися новини імміграції, а також особливості отримання ВНЖ.

Кредит та іпотека

Особливості процедури придбання житла в КанадіДля купівлі житла самі канадці зазвичай беруть іпотечний кредит за ставкою від 1,7 до 7,3 %. Точна ставка залежить від наступного:

 1. Кредитної історії позичальника.
 2. Терміну кредитування.
 3. Суми кредиту.

Щоб забезпечити можливість придбати житло всім бажаючим (як громадянам Канади, так і іноземцям), щорічно держава поповнює іпотечний ринок достатньою сумою в 70 млрд доларів США. Завдяки тому, що система кредитування добре налагоджена, взяти кредит у Канаді може будь-який бажаючий.

Для громадян Канади умови кредитування є найбільш вигідними. Під час придбання вони повинні сплатити внесок, сума якого не перевищує 5 % загальної вартості. Початковий внесок іммігрантів, які прожили в Канаді до трьох років, становить мінімум 25 %.

Нерезиденти, поки ще не отримали офіційного дозволу на проживання та працевлаштування, повинні будуть внести початковий внесок у розмірі 35 % від ціни житла. Процентна ставка, графік платежів, вид кредиту (критий і відкритий) обумовлюється під час оформлення кредитного договору.

Щоб отримати в канадському банку іпотечний кредит, потрібно підготувати наступні документи:

 1. Посвідчення особи.
 2. Кредитну історію.
 3. Довідку про склад сім’ї з повною інформацією про дружину.
 4. Довідку з роботи. У документі повинен бути зазначений розмір заробітної плати.

Максимальний амортизаційний період (кількість років, протягом яких потрібно виплатити весь кредит) становить 25 років. Але зазвичай споживачі намагаються вилізти з боргів за 20, а то й 15 років.

Згідно зі статистикою, відмовляють в отриманні кредиту вкрай рідко і тільки в тих випадках, коли заявник має погану кредитну історію, зібрав не всі документи або надав неправдиву інформацію.

Податки

Придбання нерухомості може обійтися в набагато більшу суму, ніж зазначена в її вартості. Які податки потрібно сплатити, щоб придбати нерухомість у Канаді, відображено в таблиці.

Вид оподаткування Розмір
За перехід права власності 0,5–2,0 % від загальної вартості. Точна сума залежить від провінції, в якій відбувається угода
На ділянку землі 0,5–2,0 % від загальної вартості Цей платіж є додатковим і практикується тільки в провінції Онтаріо
За технічну інспекцію житлового об’єкта 250 доларів і вище
Податок на нерухомість (раз на рік протягом всього часу володіння об’єктом) Від 1 до 4 % вартості будинку/квартири. Точна цифра залежить від регіону. Наприклад, господарі приватної власності повинні щорічно платити податок у розмірі 4 % від вартості вілли, котеджі

Всі платежі здійснюються за безготівковим розрахунком.

Дуже часто іноземці, бажаючи вкласти інвестиції в нерухомість, придбавають житлові або комерційні об’єкти для їх подальшого перепродажу через кілька років. Відповідно до законів Канади, під час подібної угоди потрібно буде сплатити податок на прибуток. Такою вважається різниця між вартістю купівлі і продажу об’єкта.

Проте цей вид податку призначений тільки для нерезидентів і канадців, у яких є інше основне місце проживання.

Деякі з покупців купують житлові об’єкти, щоб вигідно здавати в оренду. При цьому доведеться платити податки і отримання доходу з орендної плати. Точна сума залежить від розміру орендної плати і регіону розміщення.

Детальніше про податки в Канаді читайте за посиланням.

Вартість утримання житла

Всім, хто вирішив наймати житло на певний період, потрібно буде оплачувати комуналку. Яку суму кожен місяць необхідно віддавати, буде залежати від декількох параметрів:

 1. Типу житла.
 2. Площі.
 3. Наявності басейну, тренажерного залу та ін.

На замітку. Щоб утримувати квартиру в багатоповерховому будинку, щомісяця доведеться платити від 650 до 870 $. При цьому третина платежу становить податок на нерухомість.

Розмір комунальних послуг при проживанні у приватному будинку площею 250 кв. м — близько 360 $. Але за рахунок квартиронаймача здійснюється усунення різних неполадок: заміна кабелю, лагодження покрівлі і т. д. Крім того, орендар повинен буде погашати і страховку на будинок (від 30 $).

Щоб утримувати невеликий таунхаус (від 150 до 200 кв. м), потрібно бути готовим платити кожен місяць від 660 до 720 $. Половину суми за оренду складають комунальні витрати, інша частина — податок на нерухомість.

Де дешевше, в Канаді чи в США

На ціну нерухомості в США дуже впливає штат, у якому вона знаходиться:

 1. Лос-Анджелес. Ціна квартири-студії площею 80 кв. м у 2019 році склала 415 000 $.
 2. Округ Лос-Анджелес, містечко Палмдейл. Будинок площею 225 кв. м коштує від 367 900 $.
 3. Нью-Йорк. Один кв. м квартири коштує від 7,5 до 18,0, а котеджу або вілли — 4,0–22,0 тис. доларів.

Ціни на нерухомість в США дійсно вище, але залишаються незмінними упродовж довгого часу. У Канаді вони постійно зростають, тому є привабливими об’єктами для інвестицій.

Скільки коштує нерухомість у Канаді: Відео

Статті по темі