Меню Закрити

Як переїхати на постійне проживання до Канади

Кількість громадян пострадянського простору, які проживають на постійній основі в Канаді, вже перевищує цифру в півтора мільйона осіб. І кількість людей, що прийняли рішення переїхати в Канаду на ПМЖ у 2024 році, не стає менше. Відповідно, необхідна інформація, що пояснює, як виїхати жити в Канаду з України. Для того, щоб правильно зібрати документацію, необхідну для одержання дозволу, слід враховувати основні закони держави, розраховані на іммігрантів.

Як переїхати на постійне проживання до Канади

Як переїхати до Канади

Дозвіл проживати в Канаді постійно, забезпечується отриманням спеціальної імміграційної візи. Її оформлення є довгим, складним і досить дорогим процесом. Доведеться витратити на оформлення документації, і певну кількість грошей потрібно для того, щоб підтвердити, що у Вас є кошти на існування в Канаді перший час. Імміграція в Канаду, точніше оформлення документів, починається з подачі заяви на участь в одній з канадських імміграційних програм.

Слід зазначити, що в Канаді існує багато програм такого роду. Кожна з них має певні вимоги до кандидата та процедури, які треба пройти, перш ніж імміграційна віза виявиться у вас в руках.

Існують відмінності в програмах федерального і провінційного рівня імміграції в Канаду. Вплив федеральних програм поширюється на всю державу і не має прив’язки до певного населеного пункту або провінції, за винятком Квебека.

Провінційні програми розраховані на задоволення побажань представників певної провінції з розрахунком на те, що іммігрант отримає посвідку на проживання в Канаді і залишиться жити саме в певному місці цієї провінції.

Система Express Entry

Для онлайн-реєстрації всіх бажаючих іммігрувати в Канаду функціонує спеціально створений ресурс — Express Entry.

Для того, щоб проходити реєстрацію в цій системі попередньо слід виконати наступні вимоги:

 • Пройти діючий мовний тест з результатом не менше 6 балів. Наприклад, якщо Ви здаєте англійську мову, це може бути IELTS General.
 • Отримати офіційні результати оцінки документації, що свідчить про освіту, отриману в рідній державі, або ж про освіту, яку було отримано на території Канади вже після закінчення школи.
 • Проходження тестування однією з основних імміграційних програм з необхідною кількістю балів. Наприклад, Federal Skilled Workers передбачає мінімум 67 набраних балів.

Один або два рази у місяць Express Entry відбирає стандартне кількість осіб, яким надається можливість подавати заяву на отримання права переїхати в Канаду.

Імміграція в Канаду: вимоги

Самими великими федеральними системами для оформлення ПМЖ до Канади є Federal Skilled Worker, Canadian Experience Class і канадське нововведення – Federal Skilled Trades. Вони доступні для багатьох кандидатів.

Для людей, що займаються бізнесом, пропонуються спеціальні програми для бізнес-імміграції.

Federal Skilled Worker (FSW) підходить тільки кваліфікованим фахівцям, що задовольняє наступним вимогам:

 1. Мінімальний досвід роботи за спеціальністю – 1 рік (враховуються тільки ті спеціальності, які передбачають отримання після шкільної освіти).
 2. Рівень володіння англійською або французькою мовою повинен перевищувати 7 балів з 10 можливих.
 3. Рівень освіти повинен бути підтверджений акредитованою організацією, наприклад, WES або ICAS.
 4. Наявність запрошення від роботодавця додасть вам додаткові 10 балів, але воно не є необхідним.

Система Canadian Experience Class (CEC) аналогічна попередньої, але скористатися нею можуть тільки кваліфіковані фахівці, які вже мають досвід роботи в Канаді. До претендентів виставляються наступні вимоги:

 1. Відповідний рівень знання англійської або французької мови.
 2. Мінімальний стаж роботи в Канаді повинен становити рік. При цьому робота повинна бути легальною, і претендент повинен мати на ній статус іноземного фахівця.
 3. Професія також повинна бути отримана вчасно після шкільної освіти.

Бізнес-імміграція в Канаду

Для того, щоб скористатися однією з програм бізнес-імміграції в Канаду, абсолютно недостатньо володіти значною сумою грошей. Стан має бути заробленою легально і мати відповідні офіційні документи, що підтверджують цей факт.

Ця вимога не залежить від того, звідки ви приїдете в Канаду на ПМЖ: з України або будь-якої іншої держави пострадянського простору. Абсолютно всі імміграційні програми передбачають відсутність у претендента кримінального минулого і хороше здоров’я. Ці факти ретельно перевіряються.

У нашій статті про імміграцію в Канаду, ми написали вимоги для отримання бізнес-візи.

Програми для переїзду в Канаду

Для того, щоб переїхати на ПМЖ до Канади з України можна скористатися однією з наступних програм:

 • 1. Provincial nominees. Враховуючи ту обставину, що у провінційних областях Канади, а їх близько 40, буває потреба в залученні іноземних фахівців. Можна отримати робоче місце і, відповідно, переїхати в Канаду по цій програмі.
 • 2. Quebec-selected skilled workers спеціалізована програма, за допомогою якої переїжджають в Канаду, вона стосується тільки провінції Квебек. Підходить тільки кандидатам, які володіють французькою мовою – фахівцям, підприємцям і бізнесменам, які бажають вести свій бізнес у цій франкомовній провінції Канади.
 • 3. Canadian Experience Class ставиться до громадян з досвідом роботи на території Канади (за офіційним контрактом) або студентам, які навчалися в цій країні. Для цієї категорії громадян обов’язково володіння англійською мовою.
 • 4. Family sponsorship програма передбачає надання Вам спонсорської допомоги родичем, який є громадянином Канади або має в країні посвідку на постійне проживання.
 • 5. Adopt a child за допомогою цієї програми громадянство надається дітям, яких усиновили громадяни Канади за кордоном. У цьому випадку пред’являється документація для надання усиновленій дитині громадянства.
 • 6. Jour apres jour – це програма, розрахована на допомогу біженцям, які проживають на канадській території або за її межами, яким потрібно притулок у країні.
 • 7. Live-in caregivers програма для людей, що доглядають за маленькими дітьми, інвалідами чи людьми похилого віку. Це так звана категорія доглядальниць і нянь.
 • 8. Investors, entrepreneurs and self-employed people — розрахована на імміграцію громадян, які ведуть власний бізнес, і інвесторів.
 • 9. Provincial Nominee Program – розрахована для залучення в провінції Канади громадян, з робочими спеціальностями. Для того, щоб брати участь у цій програмі необхідні живуть в цій провінції родичі, або ж надійні зв’язки з потенційними роботодавцями. Поручителі повинні жити на території саме цієї провінції. Також необхідно надати мотивацію того, чому персонально Ви бажаєте працювати та жити в цій провінції.

Необхідні фінанси для переїзду

Розглядаючи найбільш підходящу для себе програму, щоб виїхати в Канаду, не варто забувати і про фінансовому питанні. Перед тим, як поїхати, щоб отримати ПМЖ в Канаді, незалежно від того, чи Ви плануєте виїзд один, або з сім’єю, необхідно простежити, щоб на вашому рахунку була певна сума грошей.

Крім цього, необхідно буде оплатити за імміграцію:

 • Головний заявник – 550 $
 • Особа, яка перебуває у шлюбі з заявником – 550 $
 • Діти, які досягли 22 років – 550 $
 • Діти, яким не виповнилося 22 роки – 150 $

Крім того, передбачається оплата RPRF в розмірі 490 $. Це своєрідна мито за надання права на постійне місце проживання в Канаді. Внесок повинен бути сплачений за кожного члена сім’ї, вік якого більше 22 років.

Можна сміливо стверджувати, що з допомогою федеральних або провінційних програм виїзд в Канаду назавжди можливий. Не варто упускати свій шанс.

Статті по темі