Меню Закрити

Як переїхати на ПМЖ до Канади


Кількість громадян пострадянського простору, які проживають на постійній основі в Канаді, вже перевищує цифру в півтора мільйона осіб. І кількість людей, що прийняли рішення переїхати в Канаду на ПМЖ у 2020 році, не стає менше. Відповідно, необхідна інформація, що пояснює, як виїхати жити в Канаду з України. Для того, щоб правильно зібрати документацію, необхідну для одержання дозволу, слід враховувати основні закони держави, розраховані на іммігрантів.

імміграція за програмою CEC

Як переїхати до Канади

Дозвіл проживати в Канаді постійно, забезпечується отриманням спеціальної імміграційної візи. Її оформлення є довгим, складним і досить дорогим процесом. Доведеться витратити на оформлення документації, і певну кількість грошей потрібно для того, щоб підтвердити, що у Вас є кошти на існування в Канаді перший час. Імміграція в Канаду, точніше оформлення документів, починається з подачі заяви на участь в одній з канадських імміграційних програм.

Слід зазначити, що в Канаді існує багато програм такого роду. Кожна з них має певні вимоги до кандидата та процедури, які треба пройти, перш ніж імміграційна віза виявиться у вас в руках.

Імміграційна віза

Існують відмінності в програмах федерального і провінційного рівня імміграції в Канаду. Вплив федеральних програм поширюється на всю державу і не має прив’язки до певного населеного пункту або провінції, за винятком Квебека.

Провінційні програми розраховані на задоволення побажань представників певної провінції з розрахунком на те, що іммігрант отримає посвідку на проживання в Канаді і залишиться жити саме в певному місці цієї провінції.

Система Express Entry

Для онлайн-реєстрації всіх бажаючих іммігрувати в Канаду функціонує спеціально створений ресурс — Express Entry.

Для того, щоб проходити реєстрацію в цій системі попередньо слід виконати наступні вимоги:

 • Пройти діючий мовний тест з результатом не менше 6 балів. Наприклад, якщо Ви здаєте англійську мову, це може бути IELTS General.
 • Отримати офіційні результати оцінки документації, що свідчить про освіту, отриману в рідній державі, або ж про освіту, яку було отримано на території Канади вже після закінчення школи.
 • Проходження тестування однією з основних імміграційних програм з необхідною кількістю балів. Наприклад, Federal Skilled Workers передбачає мінімум 67 набраних балів.
Читайте також:  Федеральна програма еміграції Federal Skilled Worker Program (FSWP)

Таблиця балів для імміграції а Канаду

Один або два рази у місяць Express Entry відбирає стандартне кількість осіб, яким надається можливість подавати заяву на отримання права переїхати в Канаду.

Імміграція в Канаду: вимоги

Самими великими федеральними системами для оформлення ПМЖ до Канади є Federal Skilled Worker, Canadian Experience Class і канадське нововведення – Federal Skilled Trades.

Вони доступні для багатьох кандидатів. Для людей, що займаються бізнесом, пропонуються спеціальні програми для бізнес-імміграції.

Federal Skilled Worker (FSW) підходить тільки кваліфікованим фахівцям, що задовольняє наступним вимогам:

 1. Мінімальний досвід роботи за спеціальністю – 1 рік (враховуються тільки ті спеціальності, які передбачають отримання після шкільної освіти).
 2. Рівень володіння англійською або французькою мовою повинен перевищувати 7 балів з 10 можливих.
 3. Рівень освіти повинен бути підтверджений акредитованою організацією, наприклад, WES або ICAS.
 4. Наявність запрошення від роботодавця додасть вам додаткові 10 балів, але воно не є необхідним.

Система Canadian Experience Class (CEC) аналогічна попередньої, але скористатися нею можуть тільки кваліфіковані фахівці, які вже мають досвід роботи в Канаді. До претендентів виставляються наступні вимоги:

 1. Відповідний рівень знання англійської або французької мови.
 2. Мінімальний стаж роботи в Канаді повинен становити рік. При цьому робота повинна бути легальною, і претендент повинен мати на ній статус іноземного фахівця.
 3. Професія також повинна бути отримана вчасно після шкільної освіти.

Бізнес-імміграція в Канаду

Для того, щоб скористатися однією з програм бізнес-імміграції в Канаду, абсолютно недостатньо володіти значною сумою грошей. Стан має бути заробленою легально і мати відповідні офіційні документи, що підтверджують цей факт.

Ця вимога не залежить від того, звідки ви приїдете в Канаду на ПМЖ: з України або будь-якої іншої держави пострадянського простору. Абсолютно всі імміграційні програми передбачають відсутність у претендента кримінального минулого і хороше здоров’я. Ці факти ретельно перевіряються.

У нашій статті про імміграцію в Канаду, ми написали вимоги для отримання бізнес-візи.

Програми для переїзду в Канаду

Для того, щоб переїхати на ПМЖ до Канади з України можна скористатися однією з наступних програм:

Читайте також:  Статус тимчасового жителя Канади і отримання в'їзної візи TRV

1. Provincial nominees. Враховуючи ту обставину, що у провінційних областях Канади, а їх близько 40, буває потреба в залученні іноземних фахівців. Можна отримати робоче місце і, відповідно, переїхати в Канаду по цій програмі.

2. Quebec-selected skilled workers спеціалізована програма, за допомогою якої переїжджають в Канаду, вона стосується тільки провінції Квебек. Підходить тільки кандидатам, які володіють французькою мовою – фахівцям, підприємцям і бізнесменам, які бажають вести свій бізнес у цій франкомовній провінції Канади.

3. Canadian Experience Class ставиться до громадян з досвідом роботи на території Канади (за офіційним контрактом) або студентам, які навчалися в цій країні. Для цієї категорії громадян обов’язково володіння англійською мовою.

4. Family sponsorship програма передбачає надання Вам спонсорської допомоги родичем, який є громадянином Канади або має в країні посвідку на постійне проживання.

5. Adopt a child за допомогою цієї програми громадянство надається дітям, яких усиновили громадяни Канади за кордоном. У цьому випадку пред’являється документація для надання усиновленій дитині громадянства.

6. Jour apr? s jour – це програма, розрахована на допомогу біженцям, які проживають на канадській території або за її межами, яким потрібно притулок у країні.

7. Live-in caregivers програма для людей, що доглядають за маленькими дітьми, інвалідами чи людьми похилого віку. Це так звана категорія доглядальниць і нянь.

8. Investors, entrepreneurs and self-employed people — розрахована на імміграцію громадян, які ведуть власний бізнес, і інвесторів.

9. Provincial Nominee Program – розрахована для залучення в провінції Канади громадян, з робочими спеціальностями. Для того, щоб брати участь у цій програмі необхідні живуть в цій провінції родичі, або ж надійні зв’язки з потенційними роботодавцями. Поручителі повинні жити на території саме цієї провінції. Також необхідно надати мотивацію того, чому персонально Ви бажаєте працювати та жити в цій провінції.

Необхідні фінанси для переїзду

Розглядаючи найбільш підходящу для себе програму, щоб виїхати в Канаду, не варто забувати і про фінансовому питанні. Перед тим, як поїхати, щоб отримати ПМЖ в Канаді, незалежно від того, чи Ви плануєте виїзд один, або з сім’єю, необхідно простежити, щоб на вашому рахунку була певна сума грошей.

Читайте також:  Отримання громадянства Канади

Крім цього, необхідно буде оплатити за імміграцію:

 • Головний заявник – 550 $
 • Особа, яка перебуває у шлюбі з заявником – 550 $
 • Діти, які досягли 22 років – 550 $
 • Діти, яким не виповнилося 22 роки – 150 $

Крім того, передбачається оплата RPRF в розмірі 490 $. Це своєрідна мито за надання права на постійне місце проживання в Канаді. Внесок повинен бути сплачений за кожного члена сім’ї, вік якого більше 22 років.

Вартість оформлення візи в Канаду в 2016

Можна сміливо стверджувати, що з допомогою федеральних або провінційних програм виїзд в Канаду назавжди можливий. Не варто упускати свій шанс.

5 способів іммігрувати в Канаду: Відео


Статті по темі